Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
fórumozóLord DomiFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7641. hozzászólás - 2015.12.16. 17:05:17
Az SZB problémátok nem igazán értem.
Bárki,bármikor nyomhat klasszikus portyát,csak ép nincs kit.

Szerintem az SZB kivételesen jó,sőt zseniális ötlet volt.

Mi a gond az SZBvel?
Mint a játék minden területén sok a csaló.
Mit értek ez alatt?
Paktumot kötnek,mint Sztálin és Hitler.Elég sűrűn lehet ilyennel találkozni.

Mi az SZB biztonsági szelepe erre?
Ha egy két szövi hírtelen ugrik,be dobja őket a profik közé.Ha egy szövetség áldozata lesz egy paktumos körnek,azt a köv héten loserek közé rakja,így próbálva kompenzáli a csalókat.
Kiszűrni nem lehet,de ez a rendszer ad a szöviknek kis kompenzációt.

Paktum kiszűrésre lehet ötletelni,hammár gondolkodni szeretnétek.

Az,hogy a klasszikus portya visszaszorult nem az SZB hibája,hanem a játékos állomány képtelen frissülni.Mindig ugyan azokat a játékosokat látod,mindenki ugyan azokat támadja.
EZÉRT LETT KITALÁLVA AZ SZB

A játékos állományt kellene frissíteni,nem az SZBét törölni,modositani (Ami jó azt nem kell babrálni).

Ösztönözni kellene a játékosok az újra kezdésre,ha nem elégedettek.Sikerélményt adni a kezdőknek,hogy érdekelje őket a játék.
Ez azonban jelenleg,hagy némi javítani valót.
Lord Domi
S1
Pontszám: 6.71
közkedveltbarbarabeeFérfi
Végzetúr mester
302 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7642. hozzászólás - 2015.12.16. 17:15:15 (Válasz Lord Domi #7641 hozzászólására.)
Kezdesz fejlődni, Lord D.
Ez egy egész jó (higgadt, összeszedett, nem önmagadat végtelenségig ismételő), és értelmes, meg persze valós hozzászólás, kevés helyesírási és stilisztikai hibával.

Csak így tovább!
V6 - Brutális Vadállat (Árral Szemben)
Pontszám: 8.42
közkedveltDnamaxFérfi
Végzetúr
99 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7643. hozzászólás - 2015.12.16. 17:24:15 (Válasz Lord Domi #7641 hozzászólására.)
Te küzdesz a pókok és "csalómultizók" ellen és nem tudod miért rossz az szb?

Pók vagyok bemék szb-re 5-10 ütés lehetőleg vesztes és már van 5tókened. Kiszedem a fétis majd a lustaság zálogát és zsákszám gyűjtöm a szövimedálokat . Ha kevesebbszer lenne akkor azért itt is lehet kicsit visszafogni bár nekem nem ez a célom.
Legyen izgalmas és ne nyakra főre szb.
Ha kicsit csökkentenénk a dolgot akkor egy idő után rákényszerűlnének játékosok a normális portyára ami a játék lényeges részét tenné ki eredetileg.
V5 Smaragd Tanács
V6 A Galaxis Őrzői
V3 Kings of Dawn
V2 Martalócok
Pontszám: 8.71
közkedveltDnamaxFérfi
Végzetúr
99 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7644. hozzászólás - 2015.12.16. 17:24:32 (Válasz Lord Domi #7641 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Dnamax módosította 2015.12.16. 17:26:49-kor
V5 Smaragd Tanács
V6 A Galaxis Őrzői
V3 Kings of Dawn
V2 Martalócok
Pontszám: 8.71
közkedveltbarbarabeeFérfi
Végzetúr mester
302 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7645. hozzászólás - 2015.12.16. 18:00:59 (Válasz Dnamax #7643 hozzászólására.)
Érdemi portyázáshoz sok játékos kell. Mivel ez nincs, a szükséges rossz az SZB.

Előnye:

- Nem vesz el sok időt
- Minden napi játékra buzdít
- Nem baj, ha nincs elég célpontod, ez segít haladni a játékban
- Mindenki kiveheti (erős/gyenge, kezdő/régi, vadászós/portyázós) a jutalmakat belőle
- Kezdőknek napi szintű sikerélményt ad (5 token, viszonylag jó LE)
- Csapatmunkára sarkall, de nem kell egyidőben cselekedni
- Játékosok közötti kommunikációt igényel, de nem kell órákig a Skypon lógni miatta
- Gondolkozni, tervezgetni kell, de nem túl sokat

Hátránya:

- Normális portya még inkább háttérbe szorítása
- Túl könnyű az 5 token megszerzése (5 vesztes csatára is megkaphatod?!)
A hozzászólást barbarabee módosította 2015.12.16. 18:01:41-kor
V6 - Brutális Vadállat (Árral Szemben)
Pontszám: 9.36
fórumozóLord DomiFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7646. hozzászólás - 2015.12.16. 18:05:15
Valóban higgadtan írtam le.

A problémám senki nem akarja meg érteni,de ez nem feltétlen az én hibám.
Elismertem,hogy felrobbanok pár választól és nem úgy reagálok,ahogy kell.

Amiért harcolok,hogy tüntessük el legalább az első 12 szintről a PÓKokat.
Ezt kizárólag TPVEL lehet!!!

Pl.: 1 fétis és lustaság záloga.

150 token a lustaság záloga.

300 portya.

Utána 300 a fétis:

300 portya.

Tehát ezt legjobb esetben is 600 TPÉS portyával tudják elérni.

Nézzük a mini eventeket,Xenot.
Mini event 0TPével fétis,kis kitartással.

Xeno 200 portyával fétis,illetve 0TPéből jóbbnál jobb relikviák vagy lélekgyémánt.ÉVI 2*


SZB elött mit csináltak a PÓKok.
Vagy 1 portya és forgatás,vagy csak jutalmat vettek fel.

Annyit próbálok,csak elérni,hogy a karakterek ne tudjanak meg ülni szinteken és a semmitevésből gyúrják szét magukat.

Én soha nem jöttem a saját karakteremmel,ti támadtok vele,és bosszantok fel vele.A problémáig soha el nem juttok.
Lord Domi
S1
Pontszám: 5.91
fórumozóLord DomiFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7647. hozzászólás - 2015.12.16. 18:14:09
"- Túl könnyű az 5 token megszerzése (5 vesztes csatára is megkaphatod?!)"

Nézd.
Ki az aki a statját szét veri,hogy ne legyen TP az SZB csatáért,azaz vesztes csatáért is jár?
Akad,láttam már ilyet.
Úgy néz ki a karakter acca,mint egy szánalmas farm acc,de PÓK.
Mit ér el vele?
Szánalommal néznek rá,de azért lekémlelik,mert közel 50.szintű és 1600 tulajdonság pontja van.
Kémlelés után már nem nézik farmnak,de a statját ki röhögik.

Miért lett ez kitalálva?
Vannak kezdők,építész accok.
Nekik sokszor még ez az SZB is nehéz.Akkor ők ne kapjanak jutalmat?
Pont ők szorulnak rá az SZB medálra.Ezért találták ki Miklósék szerintem és én ezt nagyon helyeslem.
Az a pók,aki levetkőzteti ezért a karakterét,meg megérdemli.
Lord Domi
S1
Pontszám: 5.91
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7648. hozzászólás - 2015.12.16. 20:33:41
Mit gondoltok, elrugaszkodott ötlet lenne egy relikvia ami azt tudná, hogy x csatlóssal harcoljunk, de a TP-t y csatlós kapja?
Miért? Mert mondjuk jó lenne, ha a csatákban harci képességeket erősítő csatlóssal az oldalunkon vívhatnánk, de nem feltétlen annak a csatlósnak a szintjét szeretném növelni.
Pl varielnyelővel vagy regennel harcolnék, de az univerzumost szeretném fejleszteni.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.15
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7649. hozzászólás - 2015.12.16. 21:41:28 (Válasz Quellon #7648 hozzászólására.)
Erre van a húsvéti fétis és a csapatszellem AF.
Ha egy az egyben megkapná egy passzív csatlós az aktív helyett a tp-t, akkor elegendő lenne egyetlen csatlósra zöld mytokronitokat pakolni, és minden más csatlóst bődületes tempóban lehetne fejleszteni.
Persze lehet, hogy egy csökkentett tp mennyiséget még elfogadna Miklós, de ebben sem vagyok biztos.
Zabáltass és adj csatlóskristályt a passzív állatodnak, így is gyorsan lehet haladni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.14
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7650. hozzászólás - 2015.12.16. 23:01:39 (Válasz Lord Domi #7646 hozzászólására.)
Idézet: Lord Domi - 2015.12.16. 18:05:15
Amiért harcolok,hogy tüntessük el legalább az első 12 szintről a PÓKokat.

Tegyük fel, hogy megtörténik, és eltűnnek. Milyen változást vársz ettől?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.10
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7651. hozzászólás - 2015.12.16. 23:48:44 (Válasz Ariel #7650 hozzászólására.)
Igen, tegyük fel, ám ettől még pár szint múlva ütőtávba ér.

Egyébként Domi, az még megmaradt bennem korábbról - és nem reagáltam rá, bár lehet, hogy jobban is tettem -, hogy amikor a pókokat szidod és az SZB ingyenességéről beszélsz, akkor nem lehet, hogy kicsit szűk látókörrel nézed a dolgokat? (Pl. bikaerős pók kari és ingyen SZB-ből megszerzi a fétist; létezhet ilyen szerinted?)
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 7.32
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7652. hozzászólás - 2015.12.17. 04:25:35 (Válasz Ariel #7649 hozzászólására.)
Megoldaná ezt, ha annak a zöldje számítana akinek a TP-t szánjuk?
Vagy ennek kedvéért fordítsuk meg a példám: Azt tudná a relikvia, hogy aktív csatlós kapja a TP-t, de egy másik, más módon kijelölt harci bónuszát élvezzük.
Húsvéti fétis megvan, fétisfókusz is hozzá, csatlóskristályt és zabáltatást is használom.

Elfogadom, ha túlzás, csak felvetettem.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.23
fórumozóLord DomiFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7653. hozzászólás - 2015.12.17. 08:15:11 (Válasz Őrmester #7651 hozzászólására.)
Idézet: Őrmester - 2015.12.16. 23:48:44
Igen, tegyük fel, ám ettől még pár szint múlva ütőtávba ér.

Egyébként Domi, az még megmaradt bennem korábbról - és nem reagáltam rá, bár lehet, hogy jobban is tettem -, hogy amikor a pókokat szidod és az SZB ingyenességéről beszélsz, akkor nem lehet, hogy kicsit szűk látókörrel nézed a dolgokat? (Pl. bikaerős pók kari és ingyen SZB-ből megszerzi a fétist; létezhet ilyen szerinted?)


Van ilyen,írtam.
PÓK létére úgy néz ki a statja,mint egy farm acc.

Amibe igazatok van,hogy az SZB 5 támadás kevés.10 fölé meg necces menni,mert sokan nincsenek tisztában az SZB árával alacsony szinten ahol a csata barkóba és nincs klán bónusz.
Pl S1 :ennek az accomnak 1,4 millió építés kellett,hogy legyen SZB.Amíg be nem lépett a kari teljes joggal,hiába volt erős a nyerési % alig volt 60%os.4 SZB dög simán 0 életerőre vert.
NEM SZERETTEM,mert a statom fontosnak tartom.
14.szintre sikerült be építeni "Volt mini event ép tégla ajándékkal",mondjuk ezért szeretnék PÓK mentes szinteket 12.szintig.Hagy ne részletezzem milyen klán bónusszal rendelkezik 14.szintig pár PÓK 30000 építéssel.

A lustaság Záloga egy baromság volt,de hát Miklós ragaszkodik a semmitevőkhöz.Nem a lustaság zálogát támadjátok,hanem az SZBét.SZB kifogástalan a másik meg Miklós.
Lord Domi
S1
Pontszám: 5.59
fórumozóLord DomiFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7654. hozzászólás - 2015.12.17. 08:28:33
Kicsit bővebben.

Nem lustaság záloga kellett volna,hanem veretlenség záloga.
Pl 20 veretlen küzdelem +5 token.
Valóban ez lenne ésszerű.
Miért?
Alacsony szinten ezt szinte lehetettlen kihozni.15PPés beállítással klán bónusz nélkül is.15PPés klán bónusszal már lehetséges,de ott a 15PP,tehát az nem 20 veretlen,azaz egy nap nem kivitelezhető.
Nézzük magas szinten.Mit ér +1 tulajdonság 100.szint felett,ahol ez nem jelent gondot?
Hát nem sokat és amúgy is szinte mindenki SZBét forgat.
Lord Domi
S1
Pontszám: 5.59
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7655. hozzászólás - 2015.12.18. 00:46:36
Van egy gondolatmenetem, de kössetek bele nyugodtan:

Miklós kb. a találkozó előtt nem sokkal szembesült azzal, hogy az esszenciák mekkora nagy előnyt adnak, ezért kitalálta a korlátozásukat, és hogy most már adni fogja eventekben stb. másoknak is a mielőbbi felzárkózás végett. Ez smaragdszelence formájában valósult meg, ami 1 darab véletlen zöld esszenciát ad.

Namármost a következő lehetőségek voltak eddig ilyen szelence szerzésére:
- karácsonyi befizetési akció, 25db 21.000 HUF-ért
- karácsonyi miniesemény, x db
- mai napi ajánlat, 20db 160 őskőért.

Véleményem szerint ez baromi hatástalanul szolgálja a kívánt célcsoport felzárkózását, ugyanis:
- a befizetésnél valószínűleg nem fizettek be ennyit. Ha eddig fizettek volna már lenne sok megaesszencia a tarsolyban
- akik eddig pörgették a küldetéseket ezt maximálisan haszonnal abszolválják. Garantálom hogy nagyobb hatásfokkal, mint azok, akik jelentősen el vannak maradva megában és felzárkózásra szorulnak
- a 160 őskő így egy összegben nem kevés, annak aki alapból nem is szokott sokat befizetni. Vagy semmit. Ergo kevés az esszenciája
- +1 a ráadás. Kavicsért lehet venni naponta egy jó csomó ajándékcsomagot, amiből szintén kipotyog 3 naponta 1 mega legalább.

A gondolatmenetben nem vettem figyelembe, hogy az esszenciaszerzéshez idő kell (sok sok kattintás) és hogy bizonyos szint alatt jóval nehezebb megszerezni.

Szerintem ezzel csak nyílt az olló.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 9.23
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7656. hozzászólás - 2015.12.18. 03:47:24 (Válasz LanMaffia #7655 hozzászólására.)
Egyetertek. + a 80 hokristalyrol se feledkezzunk meg, ami szinten volt napi ajanlatban. Talalkozon meg 79 esszenciam volt. Havi atlag 7-8-at pakolok ossze az elozo fel evet figyelembe veve. Event utan siman 100 felett leszek, de a 110 (vagy tobb) kozelebb van a valosaghoz.
Ez a jelenlegi formaban egy ujabb durva boost, amibol a sokat koltok huznak jelentosen nagyobb hasznot.
Pontszám: 9.38
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7657. hozzászólás - 2015.12.18. 08:05:41 (Válasz LanMaffia #7655 hozzászólására.)
Egyetértek. Aki attól tartott elveszti előnyét az most még nagyobbra tehetett szert.

Más: Átvetted a jutalmat: 662480 LE, 150 kristálypont, 10 AF pont

A kristálypont a sárga mytokronittal szerintem felértékelődött a korábbi szinte semmire nem jó státuszához képest és jóval nagyobb ütemben fogy. A SZB jutalmában levő kristálypontot talán meg lehetne emelni.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.82
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7658. hozzászólás - 2015.12.18. 09:21:17 (Válasz LanMaffia #7655 hozzászólására.)
Kb. ez fogalmazódott meg bennem is, legalább nem kellett gondolkoznom a megfogalmazáson. Eddig forintért és idő-kattintás ráfordításért járt a mega, most már csak forintba kerül.

Idézet: Quellon - 2015.12.18. 08:05:41
Aki attól tartott elveszti előnyét az most még nagyobbra tehetett szert.
Ez ebben a formában nem igaz. Minél közelebb van valaki a max mega számhoz, annál hamarabb nem tudja hova tenni őket, míg mások ugyanolyan tempóban zárkóznak hozzá. Ha lesz 235 felett megaesszencia bónusz, az pedig nem fog ekkora előnyt adni, hiszen erre ment ki az egész, ergó ott már hiába fog valaki 1-2 százzal is előrébb járni, az előnye töredéke lesz annak, mintha most ennyivel előrébb járna. Az előny el fog veszni, de legalábbis erősen csökkenni fog. Ezzel nincs is igazából baj, csak nem vagyok róla meggyőződve, hogy a pénzért instant megaesszencia hosszútávon több problémát megold, mint amennyit generál.
Bár az alsóbb szintek játékára nem igazán látok rá, de biztos ott is örülni fog a játékosok nagy része, hogy széttápolt 200 megaesszenciás emberekkel árasztjuk el a mezőnyt.

(Q, nem kötekedés miatt ment neked a válasz.)
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.03
fórumozóLord DomiFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7659. hozzászólás - 2015.12.18. 09:39:52
Az eszenciákról annyit,hogy pénzből van fenntartva a játék.Ha már új játékosokat nem akarnak,hát igyekeznek a bevételt más irányból behozni.
Mega eszenciák értéke messze van a csatlósétól,de ott még többet lehet költeni
Az,hogy eszenciára tolja a pénzt vagy csatlósba,nekem mindegy.Költsenek sokat rá.

Más.
Észre vettem egy nagyon apró hibát.Kicsit zavaró.

Felszerelés listában nincs benne a vásárolt állat felszerelés.A kufárhoz be lépve szintén nincs számérték,illetve csak 1 db van feltüntetve.
Egyetlen helyen van jelölve,ott ahol át adom az állatnak.
Mint írtam ez egy apróság,de ha már "Felszerelés" fel lehetne tüntetni a karakter felszereléseknél.
Lord Domi
S1
Pontszám: 5.59
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7660. hozzászólás - 2015.12.18. 10:11:33
Ez egy kényelmi fejlesztés. Amit eddig kemény melóval és őskővel évek alatt összeszedett az ember, azt most olcsóbban, erőfeszítések nélkül, pár klikkeléssel megveheti mindenki.
A hozzászólást Ariel módosította 2015.12.18. 10:12:04-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.14
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!