Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3801. hozzászólás - 2011.06.13. 20:33:15 (Válasz Pörgönc #3800 hozzászólására.)
Esetleg meg lehetne fejelni még a szintlépések örömére 1-2 tized százalékkal, minden alkalommal.
V3-Shifu
Pontszám: 5.90
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
393 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3802. hozzászólás - 2011.06.13. 21:19:44
Mai (név nélküli) levélváltás:

**************************
Küldő: XYZ
Üzenet címe: Érdeklődés
Dátum: Ma, 09:43:46
Nem kellene kicsit leszakadnod rólam?
Azért napi 9 támadás több mint sok!!!
Te nem így gondolod?Teljesen lehetetlenné teszed a játékomat az által,hogy nem tudok a folyamatos támadásaidtól semmilyen küldetést teljesíteni,epikust-entitást levadászni.
Jó lenne,ha hanyagolnál egy kicsit!

Köszönettel,XYZ
**************************
Címzett: XYZ
Üzenet címe: Re: Érdeklődés
Dátum: Ma, 21:14:34
Szia,

Bár egy kicsit karcosan fogalmaztál, a felháborodásod jogos. Az a baj, hogy ha az ember a saját játékát akarja játszani, akkor sajnos belecsúszunk abba, hogy másét nehezítjük, vagy jóval megnehezítjük. Ennek az az oka, hogy pont a KH alá vagyunk beszorulva. A 90. szinten még elég célpont van, hogy lehessen a küldetéseket tempósan pörgetni úgy, hogy ne szálljunk rá a másikra nagyon (a támadások könnyebben eloszlanak a célpont bőség miatt), feljebb 20 szinttel viszont már ott a KH. Az én szintemen pont nincs még KH, ellenben már nagyon kevés karakter van. Így óhatatlanul is becsúszik ez az eset, hogy adott esetben napi kilencszer támadok. Ne haragudj ezért, elég nehéz ellőni 41 PP-t naponta.

Ugyanakkor rávilágít ez erre a problémára (KH alatti zóna), ezért ezt a levélváltást (név nélkül) felírom a nagy topikba, hátha tesznek ez ügyben valamit a játékfejlesztők.

Üdvözlettel:

LXXXVIII. Silex'en thour

UI: pont most indítom a 15 kritvarit, valszeg 2 támadást fogok nyomni...
**************************



Szóval, tisztelt játékvezetés és/vagy Miklós, kéne KH alacsonyabb szintekre is. Vagy legalább kiterjeszteni.
V1-en, 110. szinten vagyok, itt ha pörgetem a PP-t, nagyon zavaró tudok lenni.
Lejjebb (90. szint) még sok játékos van, feljebb (120.-125.) már elérhető a KH alja.
A hozzászólást Agatity módosította 2011.06.13. 21:20:21-kor
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 8.80
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3803. hozzászólás - 2011.06.13. 21:32:58
Jólvan de akkor én is kérek KH-t 66. szintre, mert tegnap is kénytelen voltam egy gyereket 11-szer beverni, mert nála volt LE.
Ha lett volna helyette LE-ben dúskáló KH akkor inkább őt ütöm én is, de így kénytelen voltam 11-szer ráverni ugyanarra, aki írt egy levelet ugyan, de írta benne hogy nem vár választ, meg csupa nagybetűvel is írta úgyhogy szerintem komolyan gondolta.

Úgyhogy tisztelt játékvezetés kérek KH-t alacsonyabb szintre is.
V1-en, 66. szinten vagyok, itt ha pörgetem a PP-t nagyon zavaró tudok lenni
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 7.80
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
393 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3804. hozzászólás - 2011.06.13. 21:38:39 (Válasz Almási Viktor #3803 hozzászólására.)
Idézet: Almási Viktor - 2011.06.13. 21:32:58
Jólvan de akkor én is kérek KH-t 66. szintre, mert tegnap is kénytelen voltam egy gyereket 11-szer beverni, mert nála volt LE.


Én tudom, hogy nála nincs LE, nem a LE miatt ütöm, hanem a küldetés miatt. És ne keverd bele magad ide, mert nem ugyanaz a helyzet. Én bekamrázok mindenkit, aki az ütőtávomban van (40 PP, tehát felfelé), és 14-en vannak a kamrámban. Ha a 41-et elosztjuk 14-gyel, akkor máris megvan, hogy átlag 3-szor kell mindenkit megtámadnom, hogy a napi PP-t leüssem...
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 8.50
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3805. hozzászólás - 2011.06.13. 21:43:19 (Válasz Agatity #3804 hozzászólására.)
Én értem a problémádat és jogos, viszont az enyém is valós ugyanazon elgondolás alapján, hisz én az LE-ért ütöm a játékosokat, de itt már senki nem tart magánál LE-t, így jó lenne a KH-t ide is kiterjeszteni, mert így az a pár játékos kapja az egész napi ütlegemet akitől esetleg várhatok mannát, és az kevesebb mint ahány ellenfeled neked van.

Úgyhogy a környékemen levő aktív játékosok fellélegzése végett ide is kell KH, ez egyértelmű
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.69
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
393 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3806. hozzászólás - 2011.06.13. 21:47:51 (Válasz Almási Viktor #3805 hozzászólására.)
No jó, kiváncsi vagyok azért egy játékvezetői véleményre.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 8.33
kedvencGalvanelemFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3807. hozzászólás - 2011.06.13. 21:55:06
Ment a 10-es mindkettőre! Viktorhoz hasonló problémákkal küzdök, és mérges ronda leveleket szoktam kapni.
Pontszám: 8.52
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3808. hozzászólás - 2011.06.13. 22:11:48
Arról nem is beszélve hogy a játékosok 90%-a a szaros kihívást tolja, mert nem éri meg portyázni.
Látom magam előtt a csodát ahogy a portya felpörögne he lenne mindenhol KH, olyan aktivitást érne el a játék amilyet még nem látott.
Mindenki ütné a KH-t és egymást is hogy lefölözzék a hasznot, és duzzasztanák a kínzókamrát a felélénkülő aktív játékosállományból.

Ellenben most mindenki hagyja abba az egészet mert beleun a dögunalmas vadászatba és kihívásba.
Egy full kamratöltésemért átlag 4-5K-t kapok 66. szinten, kábé jól mutatja hogy mennyire sokat játszanak és termelnek errefele a végzeturak
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 7.80
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3809. hozzászólás - 2011.06.13. 23:09:56 (Válasz Agatity #3802 hozzászólására.)
Én pont ebben a helyzetben voltam. Kimaxoltam a szingularitást, átálltam 30 PP-re, és maxos EH-val elkezdtem nyomni a portyát. Pár hónap alatt elértem a célomat a KH középmezőnyével vagyok egy szintben, most már szinte csak akkor ütök játékost, ha nincs KH. (vagy próbálok tenni a kínzókamrába valakit)

Az én helyzetem megoldódott, bár kétségtelen, hogy itt nehezebb az élet, mint ha azt választom, hogy a gyorsulás helyett inkább lemaradok.

(a környezetemhez képest - akik maradtak VF-en - 15-20 szintet távolodtam, ami nem kevés)

Viszont ha meg mindenki ezt az utat választja, ugyanott leszünk, ahonnan indultunk
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.01
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3810. hozzászólás - 2011.06.14. 08:05:42 (Válasz Almási Viktor #3803 hozzászólására.)
Idézet: Almási Viktor - 2011.06.13. 21:32:58
Ha lett volna helyette LE-ben dúskáló KH akkor inkább őt ütöm én is


Viktor látszik, hogy nincs olyan világ, ahol a top-ban ütnéd a KH-t. Elmondható, hogy V5 kivételével minden világon van 2-3 KH-s, akiben van LÉ (Top rablók klonjai), a többiek meg annyi ütést kapnak, hogy EH "alól" leszívják őket, így "sima" portya eredmény kvázi nem létezik! Rég nem az a helyzet, mint a hőskorban, amíg nem volt EH...

A TP "felvirágoztatása" folyamatban van (Kérdés mennyire lesz sikeres...), a KH kibővítését meg a "nép" leszavazta. Ezzel kvázi kinyírva azok játékélményét, akik a KH alatti sávba esnek! Az alapvetően egy agyrém, hogy ennyire lefelé ütni éri meg, mert akkor a TP minimalizálva van, ha a portya listában van az ellenfél, akkor van ÉP-je sok körre (vakítófény+buzogány rulez!), és az ism küldiért járó LÉ jutalom aránytalanul magas a TP-hez képest.
Persze mindenki fellázadna, ha az ism küldiken variálna Miklós valamit, amikor már a minimum TP jelentéktelennek tűnő módosítása is kiborította egyeseknél a bilit... (Nem beszélve azokról, akik csak lefelé tudnak ütni?)

Szerintem a játékosok minimum 40%-a csak LÉ/TP-re hajt, maradék 50% le se szarja mi történik a karakterével, és jó ha 10% Van vele úgy, hogy a TP nem káros a karakterének. Ez a tendencia sajnos kinyírja alacsony+közép szinten a portyát, és magas szinten a vadászatot!
Pontszám: 8.13
kedvencGalvanelemFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3811. hozzászólás - 2011.06.14. 10:33:53
Volt egy olyan szavazás, hogy a KH kiterjesztése, de azt nem szavazta le a nép.


Legyen-e második kristály szövetség?
Igen legyen: 18%
Igen rögtön harmadik is legyen: 13%
Igen, egy meghatározott szint felett legyen mindenkinek: 41%
Ne legyen: 17%
Mindegy: 11%

Persze lehet, hogy volt másik szavazás is, de hirtelen ezt találtam meg.
Pontszám: 8.52
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3812. hozzászólás - 2011.06.14. 10:41:50 (Válasz Galvanelem #3811 hozzászólására.)
Volt arról szó, hogy egy bizonyos szint felett lesz mindenkinek KH, a kufárháborús event talán ennek lett volna az előfutára (legalábbis ezt rebesgették), de azóta is mély csönd van ezügyben...
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.01
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3813. hozzászólás - 2011.06.14. 11:00:20
Hülyétől, hülye kérdés: nehéz lenne a játékba betenni erről egy szavazást?
(GyK: Akarsz olyan ellenfeleket, mint a legutóbbi kufár csatánál volt? hogy a gyengeelméjű is megértse mi az a Kristály horda...)

Pontszám: 6.21
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3814. hozzászólás - 2011.06.14. 11:20:49 (Válasz Piciklon #3813 hozzászólására.)
A KH egyáltalán nem olyan mint ami az előző eventben volt!

Mivel folyamatosan "scenneli" a játékosokat a KH motor, ezért annak a lehetőssége, hogy sok-sok KH legyen közel 0. Lehet hoyg szerver terhelésileg a KH létszámát felbővít valamennyivel, de drasztikus KH létszám növekedés nem valószínű, mert nem bírja a szerver.
Pontszám: 6.26
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3815. hozzászólás - 2011.06.14. 11:24:54 (Válasz Birka #3814 hozzászólására.)
Már miért ne lehetne olyan?
A lényegbe megint profin beletrafáltál...

*mod: Csakhogy tiszta legyen, ennyire a partvonalról ugatok: 300 portyázáspont, 800 cselekvéspont...és ez kábé másfél hónapja így néz ki. Az elmúlt 2-3 napban ha 30 PP-t ellőttem, akkor sokat mondok...ennyit ér jelenleg a VU.
A hozzászólást Piciklon módosította 2011.06.14. 11:29:30-kor

Pontszám: 8.11
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3366 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3816. hozzászólás - 2011.06.14. 11:33:48
Fura, én egyre jobban élvezem a semmit Lehet a vizsgaidőszak teszi, hogy bármi más csak tanulás ne
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.00
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3817. hozzászólás - 2011.06.14. 12:17:13 (Válasz Piciklon #3815 hozzászólására.)
Azért, mert a KH folyamatosan újra van klónozva, s figyelembe vesz 95%-ban mindent.
Ezzel szemben az event kh egyszer tolt egy copy-t oszt csók.
Pontszám: 6.26
kedvencGalvanelemFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3818. hozzászólás - 2011.06.14. 12:48:08 (Válasz Birka #3817 hozzászólására.)
Szerintem minden nap mentették az adatokat az eventben. folyamatosan követtem a karakteremet, mert megtaláltam, és öltözetben is, és szakértelempontban is követte a változást.
Pontszám: 8.52
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
393 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3819. hozzászólás - 2011.06.14. 13:34:23
A KH nem arra lett kitalálva, hogy a ritkás játékosmezőnyt sűrítse? Akkor ne a 35 fő legyen a korlát, hanem szkennelje, hogy meddig ritkás a mezőny. És akkor klónozzon 50-et vagy 60-at. És dinamikusan addig menjen lefelé (szintben), amíg az algoritmus alapján ritkának találtatik a mezőny.

Írtam egyébként az info@vegzetur.hu -ra, hogy nézzenek be ide.

BTW, a játékban volt erről szavazás úgy másfél éve.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 9.02
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3820. hozzászólás - 2011.06.14. 17:47:24
Idézet: Piciklon - 2010.10.10. 16:14:35
Na ahoi!

Mondhatnám félálomban megvilágosodtam.

Ad2. Kristályhordás problem, amennyiben mégis PVP játék. V1 85-ös szint aljától a TOP1-ig (137.szint) összesen 178 karakter van. Statisztikailag ez azt jelenti, hogy 3,4 aktív karakter van szintenként. Ezzel hogyan PVP-zen az ember? Hmm?
(Soha nem gondoltam volna, hogy én valaha ezt fogom mondani), de a sokak által hiányolt alsóbb KH sajnos kell. Biztos, hogy megoldható lenne, hogy a KH legyen az egyetlen olyan szövetség, amelyiknek X tagja van (X=85-90 szinttől fölfelé klónok) Részemről az se hatna meg, ha az alsóbb KHban nem lenne annyi LE vagy egyáltalán nem lenne bennük...de lenne célpont (igen 30 PP-n, maxos kontinuummal is problémás olykor a portyázás...)

Ez utóbbit nem tudom, hogy hova kéne még bebiggyeszteni, de ha már nerf és társai ez az egyik legaktívabb topik (AF mellett).


Mindezt tavaly OKTÓBERben írtam. Miklósnak az alap ötletet jó fél évvel korábban...El lehet menni kapálni, ha valaki ennyire leragadt a '90-es években (Miklós).

Pontszám: 5.86
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője