Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3821. hozzászólás - 2011.06.14. 18:28:28 (Válasz Piciklon #3820 hozzászólására.)
Még szerencse, hogy nem úgy adtam elő az ötletemet, hogy feltaláltam a spanyolviaszt.
Tavaly októberhez képest még rosszabb a helyzet, hiszen a törlés nem gyakori, de folyamatos (heti rendszerességű).
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 8.35
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3822. hozzászólás - 2011.06.14. 18:51:18 (Válasz Piciklon #3820 hozzászólására.)
Most a V1-en ugyanez a statisztika így néz ki:

157. szinttől a 106. szintig 98 karakter
Ez 52 szint (106. szintet is beleértve), tehát átlagosan 1,75 karakter.

De ha a KH-ig nézem (ami a problémára jobban rávilágít), akkor mondjuk a 125. szinttől nézzük a 100. szintig, ami 26 szint (100.-at is beleértve) 105 karakter van, tehát átlagosan 4 karakter van szintenként.

Hmmm... Szerintem kéne KH lejjebbre terjesztve is.
A hozzászólást Agatity módosította 2011.06.14. 18:51:56-kor
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.52
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3823. hozzászólás - 2011.06.14. 18:53:33
A játékos állományt úgy lehetne feldobni, ha lehetne 50. szinten indítani karaktert. Mint a gyors világokon, elosztható pontokkal... Szerintem sokan akik töröltek eddig, folytatnák a játékot, ha nem első szinten kellene kezdeni.

Ha e mellé még mondjuk jönne egy olyan af szakértelem, ami ha van szingud, annyi % pluszt ad a vadászatra, akkor még lehet az élvonal sem lenne elérhetetlen.

De a vadászaton tényleg kellene erősíteni!
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 7.44
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3824. hozzászólás - 2011.06.14. 19:17:33 (Válasz Agatity #3822 hozzászólására.)
Agatity: igazándiból már régen (?) kiszálltam ebből a mókuskerékből...eventekre még elő-elő hozom a karit, de igazándiból szélsőház.
Ha Miklósnak lenne a vér a pucájában (és nem lenne annyira maradi, mint egy jól fejlett őstulok), akkor haladna a korral.

(Személyes példám a kvízadminság: van 4-6 játékos akik aktív adminok és van a Beho-s gárda admin csapat, akik minden szutykot beeresztenek. Részemről ott lett elegem, amikor a "kollegákkal" felajánlottuk, hogy rendbe rakjuk az olimpiára szánt kérdéseket, ehhez kéne 2-3 kereső lehetőség az admin felületre, ennek is cirka fél éve. Igen, jól értelmezitek amit írtam, kiugrott kvízadmin vagyok...tehát nem csak úgy a "szóbeszédre" építek.)

Ez alapján lehet látni a Beho hozzáállását ehhez a kocerájhoz.
Akik még szélmalomharcolnak, azoknak sok sikert...

Pontszám: 4.89
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3825. hozzászólás - 2011.06.14. 19:39:40
A fent említett statisztakiához:
1,75 karakter jut egy szintre, ez alapban gyalázat, de ráadásul már ezek között is sokan vannak, akik abbhagyták, csak még itt kallódik a karakter, mert nem volt szívük törölni, de játszani már nem játszanak vele.

Én sajnálom a bele ölt pénzt és időt, azért nem törlök! És várom a csodát, de lassan már 3 éve várjuk, és nem jön...
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.01
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3826. hozzászólás - 2011.06.14. 19:39:55 (Válasz Cofee #3823 hozzászólására.)
A gyors fejlődésre ott a V5. Ugyan nem 50. szinttől, de mivel elég nagy bónusz jár a fejlődésre, így gyorsan lehet haladni.
Pontszám: 7.43
irritálóBomabeFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3827. hozzászólás - 2011.06.14. 19:58:15 (Válasz Fifo #3761 hozzászólására.)
Még egy 5let. Mondjuk 160. szintet elérve automatikus újjászületés 60. szintre (esetleg feljebb). Alapfeltétel, hogy legyen a kariknak szintenkénti mentése valahol. Szóval, a karik újjászületnek pontosan úgy, ahogy akkor kinéztek, de mivel közben rengeteg bölcsességet felhalmoztak magukban, ezért születés közben elárasztja Őket a LE és kapnak +1, +2, +3 milliót. Plusz, újjászületettként automatikusan megkapják a kvíz bónusz 10+8% részét (kényelem), a napi 3 pihenésük gombnyomásra realizálódik (kényelem), esély a hordaváltásra stb.

A játékot V5-höz hasonlóan fel kellene pörgetni 60. szintig.

Így, kapnánk 60-160 szint között egy csomó keringő, aktív játékost, sok-sok érdekes szituációval. Pl. megoldódna a mega szövetségek problémája, ahol nem képesek epikust ütni, annak magas szintje miatt (eltűnő csúcskarik) az elnéptelenedne, a kisebbek/közepesebbek, meg dinamikusan fejlődnének az ejtőernyősökkel (ismerkedési hullám). Nem unatkoznának a tagok, mert már mindent felépítettek a HT 500 és a Dicsőség piramisán kívül.
Pontszám: 2.14
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3828. hozzászólás - 2011.06.14. 20:32:11 (Válasz Bomabe #3827 hozzászólására.)
Abba a pillanatba törölnék..sry, az 5letelés jó, de a magas szintűek többségét már baromira nem motiválná az újrakezdés. Én is csak vegetálok, már nem is tudom mióta. Ha alacsonyabb szintről újra rajtolnál, nem változna semmi, a játék ugyanaz lenne, az alapok ugyanazok, ezt meg már meguntuk egyszer (már aki). Több interakció, több közösségi elem, több mini játék (az event nem az, a NAGYON szépreményű kalandosdi pedig befulladt pedig azt a vonalat továbbvíve...) és akkor lenne élet újra..szerintem:)
Zoidberg - v1
Pontszám: 8.85
irritálóBomabeFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3829. hozzászólás - 2011.06.14. 20:38:11 (Válasz Blackjack #3828 hozzászólására.)
A kalandokba lehetne beszerkeszteni mini ajándékokat, mindenféle löttyök, Térkapus bigyók.
Pontszám: 5.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3830. hozzászólás - 2011.06.14. 21:15:25 (Válasz Birka #3817 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.06.14. 12:17:13
Azért, mert a KH folyamatosan újra van klónozva, s figyelembe vesz 95%-ban mindent.
Ezzel szemben az event kh egyszer tolt egy copy-t oszt csók.


A kufár háború alatt a klónok folyamatosan követték a karakter adatait, és amint a játékos karakter szintet lépett, akkor a klón is megtette. Ezzel szemben pont, hogy a normál KH nem néz semmit, csak a klónozás pillanatában levő adatokat tárolja.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.49
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3831. hozzászólás - 2011.06.14. 21:18:43
lehetne egyéni versenyszerón építő kategória...lehetne egy kicsit változatosabbá tenni a fegyókat, varikat...mittomén...lehetne egy fókuszk. amivel elnevezheted ...be lehetne lőni mellé egy statisztikát is, ami erősítene rajta egy adott mennyiségű győzelem után....vagyis alacsony szinten minden 100. győzelem után lehetne választani egy tult, vagy +1 sebzést...magasabb szinten ez a limit lehetne 500-1000- stb....valahogy be lehetne lőni....lehetnének egyedi állatképek is....nem tartana semeddig ugyanúgy leellenőrizni mint a normál avatárokat...lehetnének állandó event-ek...fix le-s portyákkal, 3v 5 pp-ért....vagy ugyanúgy eseménypontos portyákkal mint az előző eventben....lehetnének egyéni szinten rendezett bajnokságok...ahol egy adott szint x tagja megküzd egymással...ezt megbeszélés útján lehetne nevezéssel teljesíteni...semmi táp...max egy medál avagy cím hogy az "x.-ik szint hadura" vagy akármi ...esetleg nevezési költség melyet megnyer a győztes....valaki elindítja, aztán meg neveznek mellé....3 naponta vagy hetente meg lezajlanak a harcok..vagy mittomen....lehetne több skin...lehetne piros hó is...meg egy rakat aprósággal fel lehetne dobni ezt a temetőt....csak egy kis munka lenne vele, az a baj....de ha így marad minden, akkor itt már csak a legmagasabb szintűeknek változatos a játék...vagy még nekik se...
Time in a bottle
Pontszám: 8.22
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3832. hozzászólás - 2011.06.14. 21:21:04
Az újjászületést a karaktereknek már én is írtam. Nem lehetséges,mert sokan már nagyon sokat beleöltek eddigi karaktereikbe (pénzzel,idővel),nem válnának már meg tőlük,hozzájuk nőttek.
Ha tényleg mostanság,utóbbi pár évben nem megy fényesen a játéknak akkor miért nem adják el A-tól Z-ig másoknak,akik foglalkoznának vele rendesen/rendesebben. Szerintem az ilyen fajta játékra,mint a Végzetúr is,igenis van kereslet,piac az interneten,világhálón. Van egy német cég,aminek a nevét szándékosan nem írom le,mert reklámnak minősül,az például már nagyon sok játékot hozott létre,fejlesztett ki,a legváltozatosabb skálában,ebből élnek szószerint. A szolgáltatás az már más tészta,ügy. Lehet,hogy talán most a beholderesek jobban benne vannak úgymond a nemrégiben létrehozott játékukban a Mágia Mestereiben. Ez is benne lehet a pakliban. Sok minden. Nem látunk be a színfalak vagy függönyök mögé.
Ötletek vannak dögivel mindig az igaz,de nem mindet lehet megvalósítani,ezt is be kell/ene látni nekünk játékosoknak.
Amúgy én már játszottam a VÚ-val anno a kétezres évek elején,de abbahagytam. Most újra itt vagyok. Szóval csak jó akkor ez a játék ez is azt bizonyítja. Meg van már külföldi verziója is ennek ugyebár.
A hozzászólást Sandman010 módosította 2011.06.14. 21:30:46-kor
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 1.92
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3833. hozzászólás - 2011.06.14. 21:30:33 (Válasz Sandman010 #3832 hozzászólására.)
te miről beszélsz? 2008 óta van vú...
Pontszám: 5.27
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3834. hozzászólás - 2011.06.14. 21:31:58 (Válasz Ricskosz #3833 hozzászólására.)
Na én 2008-ban hagytam abba.... kb. kéthónapos viharos,gyorsjáték után a V1-en szintén viharos lelépéssel.
Most 2011-ben meg már két karakterom is van a V3-on és a V5-ön.
Nekem időben ez a kihagyás többnek tűnt. Ennyi.
A hozzászólást Sandman010 módosította 2011.06.14. 21:35:28-kor
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 3.31
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3835. hozzászólás - 2011.06.14. 21:42:38 (Válasz Sandman010 #3834 hozzászólására.)
2-2 karakter? Az csalásnak számít...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.63
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3836. hozzászólás - 2011.06.14. 21:49:23
Ok, csak, hogy valami érdemlegeset, a topic témájához illőt is hozzátegyek a siránkozáson túl:) Bár ez inkább általános kérdés a Beholderhez.. Őszintén kíváncsi vagyok rá, hogy a legtöbb -szerintem jó- felvetés miért nem valósulhat meg? Nincs rá pénz, idő, ember, technikai lehetőség? Ezek érthető dolgok lennének, de sok esetben olyan icipici energiaráfordítást igényelne egy-egy 5let megvalósítása, hogy ezek a kifogások nem állják meg a helyüket. Akkor, egyszerűen csak a Beholder szerint nem illik a játékhoz az adott ötlet? Ez már elfogadható érv lenne, de ebben az esetben jó lenne, ha ezt megosztanák a halandókkal is, hogy legközelebb tudjuk, merrefelé szabad 5letelni, s mi az ami úgy sem fog megszületni:)

Lassan 2012-be lépve szerintem a közösségre fektetni a hangsúlyt nemhogy ajánlott, hanem egyenesen kötelező lenne. Az, hogy megosztom a szintlépésemet, meg az állatok befogását az..hát izé, fapados utazás a likeolások világában:) Nyilván nem lehet gyökerestül felforgatni mindent, de apró pici dolgokkal igenis ügyesen lehetne -megint csak szerintem:)- mozgatni a szálakat, azaz élettel tölteni meg és fenntartani egy közösséget. Pl. nagyon régen, többen is kértünk egy "Ghalla news" online féleséget, ahol a Végzetúrhoz és a többi Beholder játékhoz kapcsolódó érdekességeket, híreket, játékosok által generált s beküldött tartalmakat lehetett volna olvasgatni. Aki itt volt 1,5-2 éve is, az emlékszik rá, hogy milyen remek fórumélet zajlott, mennyi jópofa vicc, tartalom, novella és egyéb született, pusztán azért, mert a közösség elszórakoztatta magát..egy ideig. Még most is vannak "lelkesek", akik a fórum adta kereteken belül próbálkoznak, de hé, mekkora erőfeszítés kellett volna egy ilyen közösség összetartó/generáló "fejlesztéshez"? A fénykorban a több ezer játékos közül valószínűleg vígan kikerült volna 3-8 állandó szerkesztő, akik kézben tartották volna a dolgot, a Behonak csak a technikát (ami egy kész CMS rendszer egy egyedi skinnel..) és a helyet kellett volna adnia, ezekért cserébe egy totál ingyenes "kis színest" kapnak, nomeg reklámozzák saját magukat, és még energiájukba sem került (ha meg besül a dolog, akkor meg megintcsak nem ők tehetnek róla, hanem a közösség, mi volt a veszítenivaló?)

Miklós és a Beholder nagyon-nagyon "kedvező" helyzetbe van, hisz számukra adott az, ami a legtöbb cégnél hiányzik (és ez nem véletlenül pottyant az ölükbe, hanem az évek munkájának a gyümölcse), a kitartó, s lelkes rajongó/közösség/vásárló, nevezzük őket akárhogyan (azaz mi:P). Itt hömpölyög tehát ez a sok ember, figyelnek a Beho újdonságaira, és..és a Beholder mintha nem tudná, akarná kiszolgálni ezt a tömeget, illetve szebben megfogalmazva nemigazán tudják hogyan prezentálják magukat (a hírlevelek egyeduralma már elmúlt:P) Ne vedd sértésnek Miklós (ha olvasod), de a beholder.hu pl. alaposan elavultnak tűnik, annyi, de annyi dologgal tudnátok feldobni. S mivel a "versenytársaitok" megteszik ezeket a dolgokat, nem csak lehetne, de kellene is változtatni szerintem. Tisztában vagyok vele, hogy nem kötelező behódolni a trendeknek, de az egyébként jópofa és hasznos dolgokat azért nem ártana beépíteni a cég profiljába, pláne ha azok alig kérnek "enni".. Itt volt pl. az egyébként érdekes, általad írt személyes blogod is..izé, itt a fórumon eldugva..így is sokan olvasták, de mennyivel többen nézték volna ha.. Az élő beho tali tök jó dolog, pörög is, és rispect érte, de a mai világban legalább ilyen elszántsággal kellene a közösséget szervezni a weben is, és nektek minden feltételetek megvan..web2re fel..
Zoidberg - v1
Pontszám: 9.36
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3837. hozzászólás - 2011.06.14. 21:49:40 (Válasz Viszok009 #3835 hozzászólására.)
Elírás. Van egy a V3-on és létezik egy a V5-ön is. Mint ahogy ez az aláírásból is szépen kiviláglik. De lehet,hogy lesz mégegy,ha a gyorsvilág (V4) újra indul. Szimpla kíváncsiságból.
Öt karakterem viszont tuti,hogy nem lesz (egy-egy mindegyik világban),mert apáink idejéből kölcsönvéve ide egy akkori szlogent: Kinek van errre kérem energiája?
A hozzászólást Sandman010 módosította 2011.06.14. 21:50:42-kor
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 2.55
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3838. hozzászólás - 2011.06.14. 22:00:29 (Válasz Blackjack #3836 hozzászólására.)
A Sárkányölő(dragonslayer) nevű játék a Beho oldalán/site-án,weboldalán,de alap és kötelező mű ám az ám. Na én először ott ismerkedtem a Beholderrel.
Jók ott a könyvek(veszek még most is belőlük néha,mert nagyon szeretek olvasni,jobban,mint számítógépezni ) ,újságok,írások,képeslapok ,képtárak is. Nálam minden kafa ami fantasy-s dolog,világba illő. Még a szerepjátékok is.
Szilmarilok meg Gyűrűk Ura trilógia feelings rule forever!
A hozzászólást Sandman010 módosította 2011.06.14. 22:02:53-kor
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 3.28
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3839. hozzászólás - 2011.06.14. 22:08:53 (Válasz Sandman010 #3838 hozzászólására.)
Ha már a beho.hu-s részre tértél ki, nem a tartalommal van a baj, hanem a csomagolással, körítéssel. Gondolom te sem bánnád, ha megkapnád mindazt amit eddig + egy seregnyi új dolgot, s esetleg még a kinézet is egy alapos ráncfelvarráson esne át igaz? (erre ey példa: emlékeztek még a végzetúr alap skinjére. elavult volt, igaz..?) Az lenne a cél (gondolom) hogy a meglévő rajongókat megtartsa a cég, s mindeközben új rajongókra is szert tegyen..nos a jelenlegi weblap már jó pár éve ebben a formában éldegél, szóval amit lehetett azt már elérte, a több, jobb, modernebb még soha senkinek nem ártott, sőt azt üzeni, itt vagyunk, fejlesztünk előre megyünk..
A hozzászólást Blackjack módosította 2011.06.14. 22:12:03-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 9.05
kedvelt tagRazzFérfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3840. hozzászólás - 2011.06.14. 22:46:23 (Válasz Faust0ne #3831 hozzászólására.)
Rányomtam vagy hányszor a 10pontra, de sajnos csak egyet tárol a rendszer.

Ha eközül a csomó jó dolog közül már csak egyetlen is bekerülne a játékba, az hatalmasat lendítene a játékélményen.
V4 - Razz, Henger Elek, Gézengúz, BoxXx, Kolosszus
V5 - BoxXx
Pontszám: 7.70
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!