Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
fórumozóArmageddon888Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3981. hozzászólás - 2011.07.18. 11:06:00
"A Borzalmas Lidércpáncél (170. szint) és a platina koponyapajzs (150. szint) változott."

Ez eszméletlen jó húzás volt! Nem rég vettem meg a koponyapajzsot, erre legyengítik, így az előző még erősebb is számomra, mint ez!
Pontszám: 6.25
fórumozóPerzsia01Férfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3982. hozzászólás - 2011.07.20. 18:29:57
Sziasztok lenne egy ötletem,ami lehet,hogy tetszene nektek is.
Egy relikviát képzeltem el,aminek a segítségével a nálunk 10,szintel magasabbakat is támadhatnánk. Ez nem lenne hátrány a kicsikre nézve,hiszen nem kötelező feljebb ütni,de aki úgy érzi,hogy a nála jóval magasabb szintűekkel is elbír,az szét csaphatna közöttük. A relikviát portya stimulátornak is hívhatnák,de a nevet rátok bízom,viszont jó lenne,ha lélekgyémántért lehetne kapható PL 5500,vagy hasonló áron. Mit gondoltok?
Pontszám: 6.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3983. hozzászólás - 2011.07.20. 18:57:25 (Válasz Perzsia01 #3982 hozzászólására.)
A pókok még nagyobb sávban szívatnák a 15% alól kibukkanókat alacsony szinten. Emellett kb 90. szint környékén már 10 szint a láthatóság.
A hozzászólást Craslorg módosította 2011.07.20. 18:57:39-kor
Pontszám: 5.26
kedvencPopeye72Férfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3984. hozzászólás - 2011.07.20. 19:11:39 (Válasz Mortu #3967 hozzászólására.)
Hello!

Itt van két ötlet:
Az aukciósházba bekerülne egy lehetőség, hogy azokat a tárgyakat, amikből már van erősebbünk is, fel lehetne tenni az aukcióra egyfajta játékosok közti (de korlátozott) aukció keretében, így rendesen licitálni lehetne aranydukátér a tárgyakra (az aukciós ház 1-2%-ot levenne kezelési költség gyanánt). Ezzel a megoldással a relikeket reális értékükön lehetne eladni.

Mivel a játékosok közöti kereskedelmet, valamikor régebben Miklós lényegében kerekperec elvetette, ezért egy másik ötlet is felmerült bennem, ami határozottan érdekesebb lenne.

Egy "programozható" relikvia, amivel az ilyen relikek hatásai összeadódnának, akár úgy is, hogy egy ilyen relik csak egy szettet tudna összekapcsolni, viszont változtatható lenne a beállítás, vagy több ilyent is lehetne használni. Ezeket be lehetne szerezni simán a lélekkufárnál (LGY, őskő stb.), vagy hozzá lehetne kapcsolni szettenként egy-egy küldetéssorozatot (egyfajta mikro eventet), amit csak az kapna meg, akinek már van ilyen jelenleg használhatalan relikviája.

A lehetőségek tárháza szinte végtelen, csak el kellene kezdeni vele foglalkozni, és így a gyengébben sikerült eventek sem lennének teljesen hasztalanok.
Pontszám: 4
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3985. hozzászólás - 2011.07.21. 22:55:36
A Végzeturak várost építhetnek. Szükséges egy X mennyiség felépítése az alapításhoz, majd épületek húzhatóak fel. Az építés a szövetségi épületekhez hasonlóan működik, a szerencsét növeli, manakonstrukció használható. Minden X LE városépítés után a Végzeturak egy Végzetmedált kapnak.

- Tőzsde Palota
- 1. szint - +1 kisebb tétel az Aukciós Házban
- 2. szint - +1 gyakori tétel az Aukciós Házban
- 3. szint - +1 ritka tétel az Aukciós Házban

- Piactér - Kedvezmény a kufárnál
Szintenként 0,5% kedvezmény a Lélekkufárnál, max 20. szint.

- Küzdőtér
Nevezhetsz az Arénában, ahol 1 CSP-ért kihívást intézhetsz a többi nevezőhöz. A harc a Szövetségi Aréna szabályai szerint működik. A kihívottnak el kell fogadnia a kihívást. A győzelmekért pontok járnak, amik jutalmakra válthatóak. A jutalmak szintje az épület szintjétől függ.

- Fekete piac
Különféle erőforrások válthatóak át másra az épület szintjétől függően
- 15 CSP - 1 Kaland
- 50 őskő - elvesztett LE
- Kincspont - Kristálypont
- Két pihenésért újra dolgozhatsz az Aukciós Házban
- Lélekgyémánt - Térkapupont
- Aranydukát - AF pont

- Kocsma
1 szint - Megnyit egy üzenőfalat, melyre írhatnak a játékosok (fórum)
2 szint - Cset

- Jósda
Különféle erőforrásokért (LE, Lélekgyémánt, Aranydukát, Kincspont) tombola vásárolható. X időnként sorolás. Nyeremények különféle italok, vagy akár aukciós tételek. Az épület szintje meghatározhatja milyen erőforrásból vásárolható tombola, illetve hogy milyen gyakran van sorsolás

- Állatidomár
A kennel 24. szint felett is növeli a gyakorlási időt, egészen 36. szintig. 1 állatidomár szint, 1 szint a kennelnél a gyakorlási időben. 12 szint

- Lélekcsatorna
Az arra jogosultak a Lélekkútból is építhetnek a városi épületekbe

- Vadászkunyhó
1. szint - Apró méretű állatok 1-3 kristálypontot adnak
2. szint - Nagyobb méretű állatok +5% eséllyel dobnak kiégett őskövet
3. szint - Hatalmas méretű állatok +5% eséllyel adnak kalandot
4. szint - Óriási méretű állatok Aranydukátot adnak

- Mérnöki Akadémia
- 1-5 szint, a Szerencse fejlesztése 1-5%-al hatékonyabb
- 6-10 - A Manakonstrukció X %-a is beleszámít a Szerencse fejlesztésébe szinttől függő mértékben

- Preparátor műhely
- Szintenként + X% sebzés az epikusokra és entitásokra

- Párbajterem
- Növeli a Kihívásért járó Kristálypont mennyiséget, az állatok több TP-t kapnak kihívásból. A bónusz mértéke függhet az épület szintjétől
Pontszám: 8.88
fórumozóRedboybeachFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3986. hozzászólás - 2011.07.22. 09:35:55
a rengeteg kincsponttal és a felgyülemlett lélekgyémánttal kellene valamit kezdeni, mert csak gyűlik gyűlik és nem lehet vele mit csinálni már magas szinteken

jó lenne ha belehetne váltani pl: AF pontra vagy térkapu pontra vagy kalandra vagy kristálypontra vagy valamire:)
Pontszám: 5.63
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3987. hozzászólás - 2011.07.22. 09:57:09 (Válasz Redboybeach #3986 hozzászólására.)
LGY-ből csak akkor van többleted, ha VF-es vagy, esetleg ha asszimetrikusan használod az erőforrásaidat. Miklós kerek perec kijelentette találkozón, hogy nem kíván további LGY költési lehetőséget betenni. Ott vannak az állat felszerelések, és a térkifordító ital, melyek lehetőséget adnak az LGY elköltésére korlátlanul.
Kincspontod is csak azért van rengeteg, mert a környezetedhez képest extrém erősségű vagy, és nem kell a kaland próbákhoz. Egyszerűen "kinőtted" a környezeted!
A rendszer nem tehet róla, hogy behúztad a kéziféket+kidobtad a horgonyt így bizonyos erőforrásokból többleted keletkezik, melyekből másoknak így sincs elég, mert "normálisan" haladnak...
Pontszám: 6.71
fórumozóAngel1721Férfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3988. hozzászólás - 2011.07.22. 09:59:47 (Válasz Redboybeach #3986 hozzászólására.)
A lélekgyémántot felhasználhatod a lélekkufárnál, megengedjük!
A kincspontokat meg a szövetségen belüli Epikus tárgyra való licitálásra. Ezt is megengedjük!

De most komolyan! Gondolj bele egy kicsit. Ha ezt a 2 dolgot be lehetne váltani valami másra, mondjuk AF pontra, akkor simán 0 TP szerzésével úgy megerősödne némely karakter, hogy Isten elszégyellné magát! Kalandra vagy kristálypontra meg nem lenne értelme. Lélekgyémántot a kalandokért cserébe kapsz, ergo hülyeség lenne kalandozni.
Térkapupont meg megy magától... Ha ezt ezen dolgok feláldozásával meg lehetne "venni", akkor fölöslegessé válna az a tárgy amit a napokban iktattak be, a Térkapu stimulátor.
Pontszám: 7.15
fórumozóAngel1721Férfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3989. hozzászólás - 2011.07.22. 10:21:19
Új szövetségi épület: Piac! (1-es szintű épület.)

A piacon adni és venni lehetne az Epikusból kiverhető cuccokat szövetségen belül LE fejében.
A felépítése kb. olyan lehetne, mint a lélekkufárnak: tárgy képe, alá a tulajdonságai, alá az ára + alá a szövetségi társ neve, aki el kívánja adni. A LE-t, amit a vevő ad, a piacon lehetne felvenni. De 1 ember maximum 2 tételt rakhat a piacra.
Az ár mondjuk lehetne tárgy szintje*50 LE. Ez nem túl sok és nem is túl kevés szerintem. (Ennek valamekkora %-a mondjuk belefolyhatna a szövetség kútjába szerencse meg minden egyéb növelése nélkül, a visszaélések miatt. Arra gondolok, hogy ne legyen olyan, hogy valakinek nincs küldetéslánca, akkor elkéri a szövetségi társáét, majd a LE felvétele után visszaadja...)

Biztos felmerül az ötlet, hogy akkor miért ne fejlesszük tovább és ne csak Epikus tárgyakat, hanem mást is lehessen adni. NEM! Ez csak az Epikus tárgyaknál válhat be, ugyanis az az egyetlen dolog, ami nem szintfüggő!

Épület előnye, hogy a szövetségen belül biztosan többen is akarnak 1 bizonyos tárgyat, vagy annak valamilyen tulajdonságát. A tárgyak tulajdonságai állandóan nőnek, tehát ha valaki szert tesz egy erősebbre/jobbra, akkor a régit oda tudná adni valaki másnak, akinek kellene.
Továbbá, ha valaki törli a karakterét, akkor a tárgyai ne vesszenek kárba!

Szerintem tökéletesen kidolgoztam a dolgot. A vételi áron lehet változtatni. Az épület költségét meg a játékfejlesztőkre hagyom.
A hozzászólást Angel1721 módosította 2011.07.22. 10:21:42-kor
Pontszám: 2.35
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3990. hozzászólás - 2011.07.22. 10:43:57 (Válasz Angel1721 #3989 hozzászólására.)
Többször kijelentette Miklós, hogy semmilyen trade nem lehet a játékosok közt...
Pontszám: 4.51
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3991. hozzászólás - 2011.07.22. 10:44:24 (Válasz Angel1721 #3989 hozzászólására.)
Megkérem a 100-as szintű haveromat, hogy a 10 szintű karakteremnek adjon már szaki és tul csökkentőt, szürkét, géniuszt, meg ami fontosabb. Aztán amint használhatom a tárgyat (van valami limit, ha jól emlékszem), máris hatalmas előnyre tettem szert a környezetemben lévőkkel szemben, hiszen amint lehet, én már használom a bónuszokat.
Egyébként az ár túl kevés. A jelenleg ismert tárgyak bármelyikét meg tudnám venni ~7000 Le-ért, ami nekem (76-os szint) egy térkapu.
A hozzászólást Pietrus módosította 2011.07.22. 10:44:40-kor
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 7.18
fórumozóAngel1721Férfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3992. hozzászólás - 2011.07.22. 11:22:42 (Válasz Birka #3990 hozzászólására.)
Ezt nem tudtam.
Pontszám: 5.58
fórumozóAngel1721Férfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3993. hozzászólás - 2011.07.22. 11:28:12 (Válasz Pietrus #3991 hozzászólására.)
Birka hozzászólása miatt már felesleges vitatkozni, de azért mégis... mivel szövetségi épületről van szó, ezért a kutat be kéne előtte építenie. Ahol meg már szürke lélekrablókkal vannak ellátva a karakterek, ott már szerintem eléggé nagy a kút. Továbbá a 10-es szintű karakter is megszerezhet egy akár 120-as szintű tárgyat a kincseskamrából!

Mód.: Az árat meg mondtam, hogy lehet változtatni...
A hozzászólást Angel1721 módosította 2011.07.22. 11:28:49-kor
Pontszám: 4.05
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3994. hozzászólás - 2011.07.22. 12:45:03 (Válasz Angel1721 #3993 hozzászólására.)
Ha megnézed Birka hsz-e 27 másodperccel előbb érkezett, tehát nem láttam, mikor elkezdtem írni. Egyébként meg ki mondta, hogy a 100-as haverom nem másik szöviből ugrik át? Mindegy, mert több sebből vérzik a dolog, mint amennyit le tudnék írni.

Feljebb Tigristappancs hsz-e eszembe jutatott egy dolgot, aminek lehet, hogy többen örülnének. Ha jól emlékszem már többször is felvetették a szövetségek közötti fórumot. Mondjuk lehetne valami épület, aminek a felépítésével megnyílik a lehetőség. Egy topic elég lenne a 2 szövetség között, így könnyítené a kommunikácoót és az interakciót.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 7.18
fórumozóRedboybeachFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3995. hozzászólás - 2011.07.22. 13:02:55 (Válasz Birka #3987 hozzászólására.)
LGY-ből azért van többletem mert nolmárisan haladok vadászok portyázok kihivásozok és van + 3% esélyem kalandra illetve minden maxos szaki ki van húzva
ja és 7-8 naponta tudok szintet lépni nincs vf-em


kincspontom meg azért van mert minden nap épitek x mennyiséget epikust is ütünk de mivel kicsi a szövi ezért nem nagyon kell licitálni a cucokért

de nem baj majd akkor gyűjtőm és nem foglalkozok vele
Pontszám: 5.78
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3996. hozzászólás - 2011.07.22. 15:03:58 (Válasz Birka #3987 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.07.22. 09:57:09
.
Kincspontod is csak azért van rengeteg, mert a környezetedhez képest extrém erősségű vagy, és nem kell a kaland próbákhoz. Egyszerűen "kinőtted" a környezeted!
A rendszer nem tehet róla, hogy behúztad a kéziféket+kidobtad a horgonyt így bizonyos erőforrásokból többleted keletkezik, melyekből másoknak így sincs elég, mert "normálisan" haladnak...



Ezzel azért én sem tudok egészen egyetérteni. Rólam, vagyis a karakteremről, senki nem mondhatja, hogy LE/TP számoló. Egyrészt nem lenne hozzá idegem, másrészt – mivel nekem ez az első és egyetlen - vonzanak a felsőbb szintek, az új kihívások. Ami visszatart, az pont környezetem, így nem mondhatom, hogy kinőttem.
.. vagy ha mégis, nem én tehetek róla.
Egyedül a VF amit használok és azt is elég későn 30as szinten tanultam meg, behozhatatlan hátrányt okozva ezzel a karakteremnek.
Mióta játszom, napi szinten elköltöm a csp-t meg a pp-t. (most az utolsó eventnek köszönhetően pp kicsit felgyülemlett, kedv híján, de a csp még ma is elfogy az utolsó darabig) Nem is vagyok az a kedvelt kínzókamra töltelék Mindezek ellenére, nem mondhatom, hogy nem halmozódott fel a kincspontom.
Nekem tetszene, ha nem kellene még 40 szintet várnom azért, hogy annyi lélekgyémántom legyen, amivel gond nélkül tudok portyázáskor EHra valtani a sok 0ás portyát kiváltandó, hanem megvehetném azt a térkifordítót belőlük.

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.96
kedvelt tagBarnFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3997. hozzászólás - 2011.07.22. 16:42:48
Nekem lenne egy nagyobb fejlesztési ötletem, a mutáció. Egy olyan egyedi képességnövelési eljárás amelytől a karakter plusz testrészeket, vagy képességeket kaphatna, persze csak nagyon drágán, és csak egy bizonyos szint felett pl.100-as szint felett. De a megszerzésükért nagy mennyiségű LE, VP, ÉP, lélekkristály és egyéb eszközök, esetleg épület szintek kellenének. Példaként készítettem egy párat.

Harmadik kéz: +támadási kör, jobb védekezés, két fegyver használata
Ára: 400000 LE, 20000 VP, 10000 ÉP, 10000 lélekgyémánt
Hátránya: Mágia fejlesztése többe kerül, a regeneráció tovább tart, az életszerek kevesebbet gyogyitanak.

Tüskés kinövés: A tüskés bőr szakértelem maximuma megnő, a védekezéshez +20
Ára: 150000 LE, 10000 VP, 5000 ÉP, 4000 lélekgyémánt
Hátránya: növekvő regenerácios idő, -10 IQ

Savas lehelett: + harci kör (egy savköpet sebzés 100-500)
Ára: 350000 LE, 18000 VP, 18000 ÉP, 14000 lélekgyémánt
Hátránya: -15 egészség, -10 Mágia

Szárnyak: Képes a magasból meglepetésszerűen támadni és gyorsan eltűnni, +20 Támadás, +15 Védekezés, +10 Erő
Ára: 1000000 LE, 20000 VP, 20000 ÉP, 30000 Lélekgyémánt,
Hátránya: -10 Mágia, -10 IQ, -10 Taumaturgia, -10 Egészség

Ragacsos nyelv: + Harci kör (nyelvel: sebzés 70-200) kritikus ütésnél az ellenfél a következőkörben nem támad, esélye: 3%)
Ára: 40000 LE, 800 VP, 8000 ÉP, 5000 Lélekgyémánt
Hátránya: meggyőzőkészség drágább lesz, -5 Mágia

Állati állkapcsok: + támadás harapással (savas lehelettel egyszerre ha van sebzés 200-600) sebzése 100-350
Ára: 300000 LE, 10000 ÉP, 1000 VP, 9000 lélekgyémánt
Hátránya: -15 IQ, -5 Mágia
Csúszós bőr: (kizárja a csontos kinövéseket) + 25 Védelem
Ára: 200000 LE, 2000 ÉP, 7000 VP, 5000 lélekgyémánt
Hátránya: -10 Támadás

Az ÉP és a VP nem örökre vonódik le, a tulajdonság- és szakértelem összeg változásoknál csak a szint változik az ár marad ami volt.
Pontszám: 6.14
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3998. hozzászólás - 2011.07.22. 19:01:48
Mutáns végzeturak (úrnők)? És ezek honnan jönnek, Chernobyl vagy Fukushima?

Inkább az állatoknak lehetnének ilyen tulajdonságai.
NoFear - V1
Pontszám: 6.71
kedvelt tagBarnFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3999. hozzászólás - 2011.07.22. 19:08:46
Nem. Szerintem inkább egy új képesség lehetne amely ara szolgál hogy a végzetúr energia készleteit átformálja egy olyan mutációt hozva létre amely segíti a harcot, és megerősíti a karaktert. Van a szöveghez ötletem is, de csak akkor írom le ha van akit érdekel.
Pontszám: 8.20
kedvelt tagNoverNő
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4000. hozzászólás - 2011.07.22. 19:10:49
Jó lenne valami újítás a kiégett őskövekkel kapcsolatban, ugyanis amióta felépült az Energiakristályosító utolsó szintje a fölös igazira át nem váltott darabokkal nem tudok mit kezdeni. Talán ha db. x 1000 lélekenergia értéken be lehetne építeni a többi épületbe, vagy esetleg szakértelmet fejleszteni maximum fölé( pl.: intelligens kedvenc 51. szint 21000 LE+ 2db. kiégett őskő)
A hozzászólást Nover módosította 2011.07.22. 19:15:38-kor
Pontszám: 8
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője