Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1761. hozzászólás - 2010.05.13. 14:23:51 (Válasz Ariel #1760 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.05.13. 14:19:39
Ezek nem védenek a rombolás ellen.
Ha valaki 50k-t sebez beléd naponta, akkor az erőforrásaidat viszi el. Amit egyébként portyázásra, epikusra, entitásra, térkapura, vagy épp kalandokra fordítanál. Gyengülsz miatta, ahogy a tp tömés miatt is.
A támadó fél egyértelmű célja a rombolás és károkozás, mindkét esetben megvalósul


Nincs igazad. Valójában pont az az óriási különbség, hogy a tömés károsítja a karaktert, az ÉP leverés nem, amiatt csak nehézkesebb játszani. Ha 1000-szer levernek valakit, akkor sem lesz semmi azon kívül, hogy sokat kellett manaregeneznie (megújuló erőforrásból), és nehezebben tudott játszani. Nem gyengül semennyit. Ha valakit viszont megtömnek 1000-szer, akkor törölheti is a karakterét. Össze sem hasonlítható a kettő.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 2.64
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1762. hozzászólás - 2010.05.13. 14:34:31 (Válasz Prisma #1761 hozzászólására.)
Ez régen még így volt, de ma már nincs. Amióta vannak kalandok és entitás, azóta az ép sosem elég. Ha van pár "jóakaróm" akik folyamatosan laposra vernek, és a napi 4 pihenésemből bejövő 100-110k ÉP-t nem tudom felhasználni entitásokhoz és kalandokhoz, hanem helyette 30k LE-ért gyógyitalokat kell vennem, az igen komoly hátrányba hoz ahoz a karakterhez képest, akit mellettem nem vernek folyamatosan agyon.
Vagy megtehetem, hogy nem foglalkozok a kalandokkal és entitásokkal, és ugyan úgy legyengülök a másikhoz képest.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.51
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1763. hozzászólás - 2010.05.13. 14:44:12 (Válasz Ariel #1762 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.05.13. 14:34:31
Ez régen még így volt, de ma már nincs. Amióta vannak kalandok és entitás, azóta az ép sosem elég. Ha van pár "jóakaróm" akik folyamatosan laposra vernek, és a napi 4 pihenésemből bejövő 100-110k ÉP-t nem tudom felhasználni entitásokhoz és kalandokhoz, hanem helyette 30k LE-ért gyógyitalokat kell vennem, az igen komoly hátrányba hoz ahoz a karakterhez képest, akit mellettem nem vernek folyamatosan agyon.
Vagy megtehetem, hogy nem foglalkozok a kalandokkal és entitásokkal, és ugyan úgy legyengülök a másikhoz képest.


1. Lehet őskőből is venni gyógyitalt.
2. A kalandokkal való nem foglalkozás nem gyengíti a karaktert. Sőt, egy erősebb karaktert valószínűleg pont a kalandozás gyengít, ugyanis rettenetes LE/TP aránnyal kell lenyomni a kalandbeli ellenfeleket, ami legalább annyit gyengít, mint amennyit a lélekgyémántos tárgy erősít.
3. Annak a valószínűsége, hogy valaki hosszú távon napi sokszor elverjen valakit, és ezzel szándékosan degeszre tömesse magát TP-vel, nagyon kicsi. Szerintem egy kezeden meg tudod számolni (ha ugyan tudsz egyáltalán példát), hogy hány ilyen van. A TP tömés viszont - főleg alacsonyabb szinteken - burjánzik.
4. Ha kevés az ÉP, lehet kérni további gyógyítási lehetőséget, ha tényleg akkora probléma, biztosan tesz valamit a JV.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.86
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1764. hozzászólás - 2010.05.13. 15:05:56 (Válasz Ariel #1762 hozzászólására.)
Ariel, azt az ÉP-t mondhatni senki nem tudja felhasználni, nem csak te.
És ehhez nem kell jóakaró.
Elég, ha vannak nálad jóval nagyobb szintű karik, akik örömest elhasználják helyetted.

És ez tökéletesen jól van így, ez a játék rendje.
Fejlesszed az egészséged, vagy kapjon TPpluszt az állatod.
Vagy már nem ezek a jótanácsok járják?

Ha megtanulsz vigyázni a LE-dre, akkor a jóakaróid le fognak rólad mondani, nem hülyék, nekik sem kell potya TP.

De ha a tényleges jóakaród azt élvezi, hogy felkenődik rajtad, LE-t se visz, de nem is hoz, csak TP-t, míg ezt teheti, nem fog rólad lemondani, miért is tenné?

Tudom, TOPhelyzet más helyzet.
De ne ebből induljon ki az alap játékfelállás, az lejjebb van.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.64
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1765. hozzászólás - 2010.05.13. 15:08:45 (Válasz Prisma #1763 hozzászólására.)
Ősköves italból kettőt lehet venni egy nap. Ez gyakorlatilag semmire sem elég, ha folyamatosan elverik az embert. Kb 3 normál gyógyitalt helyettesít. Hiába kérsz a JV-től további gyógyítási lehetőséget, mindig hátrányban leszel ahoz képest, aki napi 100k ép-vel többől tud gazdálkodni mint te.

A játékban nem mindenkinek az a célja, hogy erős karaktert fejlesszen. Sokan abban lelik örömüket, hogy másoknak okozzanak kárt. Őket nem fogja zavarni, hogy 5x támadjanak meg egy nap és verjenek el. Egyébként is portyáznának, úgyhogy max pár kamrázást buknak el, közben széles vigyorral konstatálják, hogy ma is folyamatosan rommá lettél verve.

Nem állítom, hogy a tp tömés nem gyakoribb, akár nagyságrendekkel is, de szerintem a folyamatos farmolás ugyan úgy károsítja a karaktert, mint a tömés.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.51
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1766. hozzászólás - 2010.05.13. 15:27:59 (Válasz Darah #1764 hozzászólására.)
Ha egy optimalizáló játékosból indulsz ki, akkor az nem fog tp-vel tömni, és farmolni sem fog, ha vigyázol a LE-re.
De ha valakit nem érdekel, hogy mi optimális, azzal nem tudsz mit kezdeni. Nyomni fogja beléd a tp-t, ha ezzel tud borsot törni az orrod alá. De ha az állataidat tudja tönkrevágni, akkor másodlagos varival fog kombinálni. Ha kell, akkor napi 5-ször jön, hogy még jobban bosszantson.
A hozzászólást Ariel módosította 2010.05.13. 15:28:21-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.67
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1767. hozzászólás - 2010.05.13. 15:45:48 (Válasz Ariel #1765 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.05.13. 15:08:45

Nem állítom, hogy a tp tömés nem gyakoribb, akár nagyságrendekkel is, de szerintem a folyamatos farmolás ugyan úgy károsítja a karaktert, mint a tömés.

Nem csak nagyságrendekkel gyakoribb, de nagyságrendekkel károsabb is. Előbb az ilyen problémákat érdemes megoldani.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.86
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1768. hozzászólás - 2010.05.13. 15:51:08
Ariel, mióta kimaxoltam az entitást (85. szinten 75 megölt) azóta még a mágikus regenemet se lövöm el, nemhogy gyógyitalt használnék. Még gyógyító pálcám sincs...

Iszonyat mennyiségű gyógyító potenciált tett be Miklós mostanában, ha ennyi instant gyógyításból se bírod, akkor valamit nagyon elbasztál!

Közép szinten meg 0 lével beállva eltéve a blökiket lehet leveretni a karit, ezzel tömetni magad TP-vel, aki ennyire balfasz, hogy saját magát tömeti az megérdemli! Ebben az esetben arra is hajlandó lennék, hoyg gyógyitalokkal kikukucskáljak 15% alól, és megtömjem tp-vel, hogy húzzon a csába szintben
Pontszám: 6.27
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1769. hozzászólás - 2010.05.13. 20:04:13 (Válasz Ariel #1766 hozzászólására.)
Hát ez lenne a tömés, nem?
És akkor hol beszélünk már a rabolt LE-ről?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.64
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1770. hozzászólás - 2010.05.13. 21:44:40 (Válasz Ariel #1765 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.05.13. 15:08:45

Sokan abban lelik örömüket, hogy másoknak okozzanak kárt. Őket nem fogja zavarni, hogy 5x támadjanak meg egy nap és verjenek el. Egyébként is portyáznának, úgyhogy max pár kamrázást buknak el, közben széles vigyorral konstatálják, hogy ma is folyamatosan rommá lettél verve.


Jól mondja kedves, én is ismerek ilyen gátlástalan illetőket. Ezek a pernahajderek folyamatosan ütik az ellent, akér optimális, akár nem. Érthetetlen...
Pontszám: 8.77
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1771. hozzászólás - 2010.05.13. 22:47:19 (Válasz Ariel #1765 hozzászólására.)
Nem tudtam megállni, elnézést.

Idézet: Ariel - 2009.04.18. 11:22:15
Félreértettél... nem az újításhoz kell itt alkalmazkodni, hanem ahoz, hogy megnőtt a sebzés amit a nagyobbaktól kapsz. A játék eleje óta az erősebb üti a gyengébbet, ez senkinek nem újdonság. Az újdonság annyi, hogy elért a játék arra a szintre ahol nagyon megugranak a sebzések. Ehez kellene alkalmazkodni. Létezik több módja is, elég sok fejlesztés valósult meg ebben az irányban (védelem ital, sebgyógyítás, mágikus regeneráció). Aki nem akarja használni őket, és az egészsége is csak 45 az ne csodálkozzon, hogy nem marad ép-je semmire.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.04
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1772. hozzászólás - 2010.05.14. 08:43:03 (Válasz Darah #1771 hozzászólására.)
Talán ha oda is figyelnél arra amit írok, nem kellele fölöslegesen idézgetned.

Idézet: Ariel - 2010.05.13. 14:34:31
Ez régen még így volt, de ma már nincs. Amióta vannak kalandok és entitás, azóta az ép sosem elég.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.00
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1773. hozzászólás - 2010.05.14. 08:55:29 (Válasz Ariel #1772 hozzászólására.)
Tanárúr kérem, én készültem.

Olvastalak.

Csakhogy... már ott is csak párótok szerint volt ez tökéletesen rendben, de onnan az új tevékenységek benneteket is kibillentettek.

Nekünk meg már akkor sem, mostmár meg főképpen.

Te figyeltél, amint ezt feljebb írtam?

Edit:
Magyarul míg nem a sajátoddal kell csalánozni, tök egészséges dolog az, (jó a reumára) de ha a tied kerül sorra, máris megoldásért kiált.
A hozzászólást Darah módosította 2010.05.14. 09:01:18-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1774. hozzászólás - 2010.05.14. 09:30:01 (Válasz Darah #1773 hozzászólására.)
Egy percig sem a saját esetemről beszéltem, ugyanis engem most sem farmolnak.

Mindössze annyit kérdeztem, hogy a tp tömés mennyivel nagyobb bűn, mint a folyamatos farmolás? Hiszen mindkettő gyengíti a karaktert.

A saját példámat elő sem hoztam, ha magamból indulnék ki, akkor azt mondanám, hogy a tp tömés a legnagyobb táp, mindenkit szeretettel várok
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.00
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1775. hozzászólás - 2010.05.14. 09:59:04 (Válasz Ariel #1774 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.05.14. 09:30:01

Mindössze annyit kérdeztem, hogy a tp tömés mennyivel nagyobb bűn, mint a folyamatos farmolás? Hiszen mindkettő gyengíti a karaktert.

Rendben, megkaptad a választ, SOKKAL nagyobb "bűn" a tömés, mint a farmolás. Sőt, az is kiderült, hogy egyetlen értelmes okot sem tudsz mondani arról, hogy miért is akkora probléma egyáltalán a folyamatos leverés. Az ugyanis, hogy valaki degeszre tömje magát TP-vel a folyamatos támadással, szinte teljesen irreális, és még ha van a játékban 2 ilyet eset (ez a szám valószínűleg erős túlzás), akkor is csak ÉP vesztés a tét. Azt pedig semmivel nem tudtad megindokolni, hogy az miért is katasztrófa. Ehelyett csúnyán lebuktál, hogy régen magad sem érezted problémának. Erre azzal válaszolni, hogy de most már van entitás, és kalandok, és most már probléma, nagyon gyenge próbálkozás. Akkor ugyanis nyilvánvaló, hogy nem az ÉP leverés a probléma (mert az régen is volt), hanem az, hogy bejött két új lehetőség, amihez sokkal több ÉP kellene.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.27
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1776. hozzászólás - 2010.05.14. 10:17:58
A TP töméssel kapcsolatban tapasztalatlan vagyok, mennyire normális az, ha valaki egy portya után (szerintem előtte hetek, vagy hónapok óta nem jártam nála), nem túl kedélyes stílusban közli, hogy akkor mostantól tp-vel fog tömni, majd az én helyeslő válaszomra kijelenti hogy akkor inkább a szövetségi társaimat?
Pontszám: 7.11
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1777. hozzászólás - 2010.05.14. 10:28:27 (Válasz cirip #1776 hozzászólására.)
Attól függ, mit értünk normális alatt.
Ha azt, hogy szokványos, vagy elterjedt, akkor sajnos igen, normális.
Ha azt, hogy így helyes, akkor természetesen nem. Számtalan javaslat született már az ilyenek kivédésére, de eddig még sajnos nem valósult meg semmi.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 2.36
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1778. hozzászólás - 2010.05.14. 10:37:35 (Válasz Prisma #1775 hozzászólására.)
Az, hogy mekkora kárt lehet okozni valamivel, azt nem csak az határozza meg, hogy hányan csinálják. Kiváncsi lennék, hogy TLO mennyire lenne pipa, ha napi 60-70k ép-t levernék róla. Vajon mosolyogna hozzá és azt mondaná, hogy ez csak ép veszteség, rögtön visszaregenerálom? Hát kétlem...
Azzal, hogy őt folyamatosan ütném, de mondjuk Nexo-t nem, épp eléggé gyengíteném a karakterét Nexohoz képest.


Ott, ahol mindenki folyamatosan el van verve, tényleg mindegy, hogy egyvalaki ver el egész nap, vagy 20-an ütnek szét.
De ott, ahol alapból kevés támadást kapsz, igenis gyengülsz, ha napi 100k ép-vel kevesebből gazdálkodhatsz.

A tömés is azért probléma, mert nincs mindenki tömve. Ha mindenki bekapna napi plusz 1000 tp-t, akkor nem gyengülnének a karakterek egymáshoz képest.
A hozzászólást Ariel módosította 2010.05.14. 10:53:52-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.51
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1779. hozzászólás - 2010.05.14. 10:46:11 (Válasz cirip #1776 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2010.05.14. 10:17:58
A TP töméssel kapcsolatban tapasztalatlan vagyok, mennyire normális az, ha valaki egy portya után (szerintem előtte hetek, vagy hónapok óta nem jártam nála), nem túl kedélyes stílusban közli, hogy akkor mostantól tp-vel fog tömni, majd az én helyeslő válaszomra kijelenti hogy akkor inkább a szövetségi társaimat?


Es ha azok is orulnek neki,akkor majd a csaladodat. Amugy sajnos amig a lehetoseg hivatalosan elismert es tamogatott, addig ez pont ugyanolyan opcio, mint PC-vel lovoldozni. Resze a jateknak.
Pontszám: 6.78
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1780. hozzászólás - 2010.05.14. 10:56:50 (Válasz Kocos #1779 hozzászólására.)
Koc, a PC nem teszi tonkre mások játékát! Kiröhögöm, ha kapok PC-t, míg a TP töméssel törlésre kényszeríthető egy karakter, melyben benne van 1-1,5 év kőkemény kockulás! NINCS ellene védelem, és csak heccből is ki lehet baszni a másikkal.

Annó volt róla szó, hogy bezzeg a VU-ban nem lehet maradandó, vagy kivédhetetlen kárt okozni a másik karakternek, nem lehet "lekatapultozni" több hónap munkáját... Szart nem, nekikezdesz 35 percenként tömni 6-8 szint magasságból, 1-2 hónap alatt kivégzed, akármilyen jó játékos a másik!

Nem beszélve róla, ha háborút indítasz valaki ellen, akkor öngólt rúgsz, mert ha nyerni akarsz megtömeted magad TP-vel, ha az ellenfél dörzsölt, akkor nem béke csarnokot húz, hanem hagy nyerni, sőt segít TP töméssel a győzelmedben, ha már üthet óránként, mert hadat üzentetek neki.

A top nem érzi át ezt a problémát, az ő "kifordult" világukban jó a TP, de 20 szinttel alattuk már normálisan játszanak az emberek, ahol tönkreteszi a karit! SEMMILYEN LÉ/TP visszacsatolás nincs a rendszerben, aki erősebb lé/tp-ben az exponenciálisan erősebb lesz, aki gyengébb, az marad is szarabb!
Pontszám: 6.58
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője