Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
601. hozzászólás - 2009.08.22. 08:44:45 (Válasz Braka #600 hozzászólására.)
Idézet: Braka - 2009.08.22. 08:29:55
Én azt szeretném, hogy a manakonstrukciót ne csak éjféltől lehessen újrahsználni, hanem úgy 20-21 órától. Mert ha nem marad fenn az ember éjfél után, akkor reggel miután épít, várni kell 1-2 órát a mannareggel, és nem mindenkinek van erre ideje.
Vagy lehetne egy 24 órás visszaszámláló, mint a mágikus regenerációnál.


Igen nekem is bajom van ezzel, de bármit csinálnak kénytelen vagyok az éjfélt megvárni, mert akkor kap az ember pihenés pontot is.

Úgy lehetne ezt megoldani, hogy a pihenés pontot is 8 óránként kapnánk, és a manakonstrukcióhoz is járna egy pont. Mondjuk 24 óránként 1 és lehetne gyűjteni mint a térkapupontot.
Pontszám: 6.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
602. hozzászólás - 2009.08.22. 08:53:36 (Válasz Nari77 #601 hozzászólására.)
Braka, érdekes gondolat, de más is a napokhoz van kötve. pl. lélekkufárnál ősköves ital vásárlása. Egyébként ilyen erővel a kínzókamra bevétel és az ajánlás sem jó reggel 5-kor, hiszen aki akkor felkel, az nyugodtan bekamrázhat akárkit (hiszen szinte mindenki 15% felett van, azaz üthető az éjszaka miatt). Ha viszont az ajánlás csak délben jönne, és akkor nullázódna a kamra is, sok minden másképp nézne ki. (Például az ember a delet 15% alatt várná, utána vadászna 4-5 órát, és azután bárki vinné el kamrába, nem számít, hiszen már nem kap semmit.)

Nari, "pörgesd át". Egyszer takarékoskodj a pihenéssel, és közvetlen éjfél előtt nyomd be a harmadikat. Így másnap ugyanúgy maxban ébredsz, de három pihenésed van. Ezután napközben szintén csak kettőt használj el.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóLinogeFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
603. hozzászólás - 2009.08.22. 14:17:24 (Válasz Braka #600 hozzászólására.)
Ebbe tényleg van valami
Pontszám: 5
népszerűRegulusFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
604. hozzászólás - 2009.08.24. 12:51:50
Javasolnám alacsony szinteken a láthatatlanság eltörlését (mondjuk 5. szinttől lehessen használni.)
Ha megnézitek az alacsony szintű TOP játékosokat a V1-en (pl a 2. szintű toplista) mindegyik láthatatlanul rohangál, 10K körüli szerzett LE differenciával.
Ergo ezeket a karaktereket valaki "eteti", ami majd egy 5. szintű, agyonütök mindenkit pókban teljesedik k,i amikor is elhagyja a "láthatatlanság" bábját. Ráadásul a legtöbb pofátlanul még fegyvert sem vesz magának.
Szerintem ez multizás, fontoljátok meg akár a kitiltásukat is.

Ha meg nem az akkor elkezdhetem én is használni?
A hozzászólást Regulus módosította 2009.08.24. 12:55:36-kor
Pontszám: 5
irritálóPrinyoFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
605. hozzászólás - 2009.08.25. 11:03:50
Sziasztok!
Lenne egy olyan javaslatom, hogy:

Szerintem jó lenne, ha a 0%-os fertőzést követően 1 db epikus szörnyet is elejthetne a szövetség, ami a háború idején segítene? Ezt úgy értem, hogy min. 5 db 0%-os karakternek kell lennie egy szövetségben, akkor lenne egy olyan szakértelem, amivel epikus szörnyet kaphatnának el. És ugyan úgy lenne mint az állat. Csak max. ezt lélekkútból kéne tápolni. És lenne hozzá egy épület ahol tartanák az epikust, és csak háborúban lehetne előhozni. Meg még egy külön épület, ami pl. kábítaná vagy valami, hogy ne forduljon a szövetség ellen.

???
V2: Psychoid
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
606. hozzászólás - 2009.08.25. 11:09:19 (Válasz Prinyo #605 hozzászólására.)
Nem érted az állatok lényegét.

Karakterszint +-2 szint - vadászat
Karakterszint +10 szint - térkapu
Karakterszint + 10-17 szint - manó

Első epikus lény a szövetségben - 50. szint

Tehát az, hogy egy lény "epikus" nem jelent semmit. Ha 70. szintű vagy, akkor naponta féltucat 70. szintű lényt is befoghatsz, idomíthatsz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
irritálóPrinyoFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
607. hozzászólás - 2009.08.25. 11:17:03
értem az állatok lényegét. Na várjál. Akkor térkapus lényeket is befoghatok? Nem csak vadászaton levőket? Meg manót is? Most keveredtem meg!

De amúgy ha egy szövetségi lényt befogna a szövetség, együttes erővel, akkor annyi. Nem foghatna be többet, csak ha elengedi. sajtolni is lehetne, de nem lenne muszáj. Az max LK-ba menne.
A hozzászólást Prinyo módosította 2009.08.25. 11:18:44-kor
V2: Psychoid
Pontszám: 3
utáltCerberosNő
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
608. hozzászólás - 2009.08.25. 11:21:39
Szerintem nagyon el lett rontva magasabb szinten a támadási szintkorlát. 4x-5x szinttől már 6-7 szinttel nagyobb karakter is támadhat. Ez nagyon sok embernek elveszi a játékkedvét. Eleve a jobb felszerelés és +6-7 szinten szerzett többlet LE miatt is esélytelenek még az erősebb karakterek is. A gyengébbekről nem is beszélve. Mivel eleve a nagy szint miatt nem tudnak sok LE-t rabolni és felfelé gyávák támadni ezért nem értem mi okoz ekkora örömöt a magas szintről visszafelé támadó embereknek. Ez kicsit olyan mintha GOD módban játszanának. Szerintem nyugodtan ki lehetne tolni a 6x szintre a +6 szintről való támadást a +7 meg lehetne 7x vagy 8x szinten bevezetve. Nagyon sok emberről tudok aki ez miatt hagyta abba a játékot mert magas szintről ellehetetlenítették a játékukat és a játék során több emberrel is találkoztam akinek ki van írva az adatlapjára, hogy ez miatt hagyta abba, de még nem törölte a karakterét.
A másik dolog amit nem igazán értek: Ha alacsony élettel nem lehet elmenni epikust ütni, térkapuzni, portyázni, akkor vadászni miért lehet elmenni? A vadászatot is fel lehetne dobni azzal, hogy fogy a vadász élete, hisz ott is harcol a szörnyekkel. Esetleg egy erősebb szörny még néha nyerhetne is. A vadászat során is jó lenne néha valami egyéb zsákmány a szörnyektől. Hisz ugyanazokkal a szörnyekkel harcolunk amik a térkapun jönnek át csak a szintjük kisebb. Ha mondjuk ez egyelőre nem megvalósítható olyan könnyen a program fejlesztése miatt, de legalább az életszerűség miatt azt meg kellene valósítani, hogy aki ájultan hever az ne mehessen már el vadászni! Esetleg az életerő függvényében lehessen megadni, hogy mennyi időre tud a karakter elmenni vadászni. Mondjuk 10% alatt abszolút ne lehessen vadászni, onnantól kezdve meg +2-3% életerő növelhetné egyel az egyszerre indítható vadászatok számát. Ettől azért kicsit jobb, életszerűbb és izgalmasabb lenne a játék.
Pontszám: 1.80
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
609. hozzászólás - 2009.08.25. 11:26:23 (Válasz Cerberos #608 hozzászólására.)
Idézet: Cerberos - 2009.08.25. 11:21:39
Szerintem nagyon el lett rontva magasabb szinten a támadási szintkorlát. 4x-5x szinttől már 6-7 szinttel nagyobb karakter is támadhat. Ez nagyon sok embernek elveszi a játékkedvét. Eleve a jobb felszerelés és +6-7 szinten szerzett többlet LE miatt is esélytelene


ha nem lenne, akkor sokan nem tudnának kit támadni, de te is figyelmen kívül hagyod azt, hogy nem hogy 6-7, de még 4-5 szinttel magasabbról sem szoktak általában támadni, hiszen ahhoz, hogy egy 7 szinttel magasabb meg tudjon támadni, majdnem 50% életpontban kell lenned. ergó, ha támadnak ennyire fentről, akkor túl erős vagy a szintedhez képest, mert saját szintről nem mernek támadni.

épp emiatt, elhiheted, hogy ha 15 szinttel fentebbről is lehetne támadni, annak is ugyanolyan hatása lenne, mintha csak 5-ről lehetne, hiszen mire a 15 szinttel magasabb meg tudna ütni (ahhoz mondjuk 70-80% ÉP-ben kéne lenned), addig a 3-4-5 szinttel magasabbak már rég levernek.

ugyanis 1 szinttel maasabbak csak 20% felett, 2 szinttel magasabbak csak 25% felett, 3 szinttel magasabbak csak 30% ÉP feltt támadhatmak és így tovább.
Pontszám: 7
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
610. hozzászólás - 2009.08.25. 11:26:45 (Válasz Cerberos #608 hozzászólására.)
AKi elrontotta a karakterfejlesztést, örülhet, ha 6 szinttel lefelé győzni tud. És egyre több ilyen lesz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
irritálóPrinyoFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
611. hozzászólás - 2009.08.25. 11:40:21
Idézet: Mortimer - 2009.08.25. 11:26:45
AKi elrontotta a karakterfejlesztést, örülhet, ha 6 szinttel lefelé győzni tud. És egyre több ilyen lesz.


Így igaz!
én is az elején elb****am. most próbálok korrigálni, a küldetésekből befolyó LE-val, meg ahol tudok. És engem is támadnak 6-7 szinttel feljebbről, de az vígasztal, hogy 50-50% ban vesztek6nyerek ellenük is!:D
De ez csak egy játék, és élvezni kell. Végzetúr 4ever!
V2: Psychoid
Pontszám: 5
utáltCerberosNő
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
612. hozzászólás - 2009.08.25. 11:42:17
Most itt kifejezettem nem csak magamról beszélek, hanem arról a sok emberről aki ez miatt hagyta abba a játékot. Én is több ilyen emberről tudok, de szerintem sok olyan van akiről nem is tudok. A másik dolog, hogy épp ez miatt alakultak ki a multis karakterek akik rájöttek, hogy ha nem tápolják fel magukat alacsony szinten akkor esélytelenek lesznek később. Így indítottak egy új karaktert (illetve többet) .... de erről is volt szó ebben a topikban. Ezek az alacsony multis karik pont így fejlődtek ki. Azért nem hiszem, hogy ha valaki 50-es szint környékén van akkor +-5 szinten nagyon nincs kit támadnia csak a 6-7 szinttel alacsonyabbakat.
Pontszám: 5
utáltCerberosNő
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
613. hozzászólás - 2009.08.25. 11:49:09 (Válasz Prinyo #611 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - Ma, 11:26:45
AKi elrontotta a karakterfejlesztést, örülhet, ha 6 szinttel lefelé győzni tud. És egyre több ilyen lesz.

Ez szerinted ez jó így? A lúzer csak azért sanyargasson másokat meg tegye tönkre más játékát, mert elér sokkal jobb felszereléseket meg van 6-7 szint előnye? Ha meg a top-ban már nagyon nincs kit ütni annak aki rohan felfelé akkor lehetne azt csinálni, hogy a top250-nek ne legyen szintkorlát! Így mindig lenne 249 ember akit üthetne
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
614. hozzászólás - 2009.08.25. 11:56:19 (Válasz Cerberos #612 hozzászólására.)
Idézet: Cerberos - 2009.08.25. 11:42:17
Azért nem hiszem, hogy ha valaki 50-es szint környékén van akkor +-5 szinten nagyon nincs kit támadnia csak a 6-7 szinttel alacsonyabbakat.


én például őket tudom támadni. meg őket is érdemes, hiszen rájuk elég egy vakító fény (nem viszik a VP-t).

de mondom, te azt akarod, hogy ne támadhasson senki, ami abszurd. ugyanis, már leírtam, de 6-7 szinttel magasabb csak akkor támad, ha nem vernek le előtte 3-4-5 szinttel magasabbak. de ha nem vernek le és 6-7 szinttel magasabb sem támadhat, akkor ki fog?

ez a szintlimit csak egy nyalóka a panaszkodóknak. érdemes lenne egyheti támadáslistát bemásolnod, hogy ld. mennyire marginális a 6-7 szinttel magasabbról támadók problémája.
Pontszám: 8.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
615. hozzászólás - 2009.08.25. 11:56:48 (Válasz Cerberos #612 hozzászólására.)
"Most itt kifejezettem nem csak magamról beszélek, hanem arról a sok emberről aki ez miatt hagyta abba a játékot."

Ehelyett megtanulhattak volna játszani, például egészséget kell fejleszteni, és van egy mágikus regeneráció nevű szakértelem, amivel naponta kétszer maxba tudnak egy kattintásra gyógyulni.

"Azért nem hiszem, hogy ha valaki 50-es szint környékén van akkor +-5 szinten nagyon nincs kit támadnia csak a 6-7 szinttel alacsonyabbakat."
Egyrészt ne sarkíts, csak ötöt támadhat lefelé, hiszen hét szinttel lefelé még 70. szinten sem lehet ütni, másrészt erről őket kérdezd meg privátban, hogy miért teszik ezt. Az alapból nem hiba, hogy a rendszer lehetőséget ad rá, hiszen már 5 szinttel lefelé is szinte zéróra redukálódik a rabolt LE, azaz a védelem az esélytelenség ellenére megoldott.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
616. hozzászólás - 2009.08.25. 11:57:51 (Válasz Cerberos #613 hozzászólására.)
Azért ha Barrique 15 szinttel magasabbról nyakon csapna annak nagyon nem örülnék.

Másfelől többször átbeszéltük már ezt a tádhatósági rendszert és mindig arra jutottunk, hogy ez a legjobb. Aki megteheti az úgy is a szintjén támad vagy felfelé, aki viszont gyengébb annak is meg kell hagyni a lehetőséget arra, hogy tudjon játszani. Számtalan helyen számtalan ember elmondta már, hogy a 6-7 szinttel magasabbról érkező támadásokat meg sem érezné az ember, ha az egészség tulajdonság normálisan lenne fejlesztve.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
617. hozzászólás - 2009.08.25. 12:00:37 (Válasz Nari77 #601 hozzászólására.)
Idézet: Nari77 - 2009.08.22. 08:44:45
Idézet: Braka - 2009.08.22. 08:29:55
Én azt szeretném, hogy a manakonstrukciót ne csak éjféltől lehessen újrahsználni, hanem úgy 20-21 órától. Mert ha nem marad fenn az ember éjfél után, akkor reggel miután épít, várni kell 1-2 órát a mannareggel, és nem mindenkinek van erre ideje.
Vagy lehetne egy 24 órás visszaszámláló, mint a mágikus regenerációnál.


Igen nekem is bajom van ezzel, de bármit csinálnak kénytelen vagyok az éjfélt megvárni, mert akkor kap az ember pihenés pontot is.

Úgy lehetne ezt megoldani, hogy a pihenés pontot is 8 óránként kapnánk, és a manakonstrukcióhoz is járna egy pont. Mondjuk 24 óránként 1 és lehetne gyűjteni mint a térkapupontot.


amit mortimer ír, én sem értem a problémát. az hogy 0.00-kor kapsz 3 pihenéspontot és lepihensz ekvivalens azzal, hogy a napi 3. pihenéspontodat aktivizálod 21.00-kor vagy 23-59-kor és másnap ugyanúgy kettőből fogsz gazdálkodni, mintha 0.01-kor feküdnél le.

a manakonstrukció pedig pláne nincs időponthoz kötve. hatékonyabb pihenés után ellőni a VP-t, nem pedig pihenés előtt.
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
618. hozzászólás - 2009.08.25. 12:00:50 (Válasz Cerberos #613 hozzászólására.)
"Ha meg a top-ban már nagyon nincs kit ütni annak aki rohan felfelé akkor lehetne azt csinálni, hogy a top250-nek ne legyen szintkorlát! Így mindig lenne 249 ember akit üthetne"

Najó, kb. itt hagyom abba az írogatást neked. Problémád van az 5 szinttel lefelé támadással, de totál nem izgatna, ha MÁSOKAT 77-ről 55. szintre támadnának lefelé.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
619. hozzászólás - 2009.08.25. 12:01:39 (Válasz Ricardo #616 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.08.25. 11:57:51
Azért ha Barrique 15 szinttel magasabbról nyakon csapna annak nagyon nem örülnék.


az azt jelentené, hogy a támadás után még 50%-ban leszel. idejét sem tudom, hogy mikor voltam annyiban:)
Pontszám: 7.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
620. hozzászólás - 2009.08.25. 12:03:36 (Válasz Mortimer #615 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.08.25. 11:56:48

Egyrészt ne sarkíts, csak ötöt támadhat lefelé, hiszen hét szinttel lefelé még 70. szinten sem lehet ütni, másrészt erről őket kérdezd meg privátban, hogy miért teszik ezt. Az alapból nem hiba, hogy a rendszer lehetőséget ad rá, hiszen már 5 szinttel lefelé is szinte zéróra redukálódik a rabolt LE, azaz a védelem az esélytelenség ellenére megoldott.


javítás: már kábé 56-57. szinttől lehet 7 szinttel lefele csapni, szokásom. ergó a 49-50. szintű már elszenvedhet +7-es csapásokat.
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője