Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
kedvelt tagFifoNő
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3761. hozzászólás - 2011.05.28. 07:23:23
Sziasztok.

Nem sűrűn szoktam ide irkálni, annál sűrűbben olvasni.

Felvetődött bennem egy ötlet, amit akár azonnal le is hurroghattok, ha úgy tetszik. Tudom, hogy ez a játék úgymond végtelen kimenetelű, hiszen a tophoz igazodva, mindig viszik fentebb az újításokat, és az elérhető tárgyakat. Ezzel nincs is hiba. Viszont sokan, és itt a top játékosokat is beleértve kicsit monotonnak érzik a játékot. Szinte kötelező jellegű a mindennapi rutin feladatok letolása. Illetve pont az miatt, hogy nincs vége, nincs olyan nagy motiváló tényező már elérni X szintet, hiszen a motiváció maximum az eventek alkalmával növekedik kicsit, illetve ha új szövetségi épületeket kapunk.

Ha lenne a játékban úgymond újjászületés ( reborn ) az X szinten akkor azt talán, de valóban csak talán színesítene a dolgon. Mondjuk meg lenne határozva, hogy az a karakter aki eléri a 150-200-as szintet ( ez fixált szint lenne ) akkor van lehetősége rebornolni a karakterrel, azaz vissza fordulni a játékkal.

A visszafordult karakterek lényegesen erősebbek lennének a természetesen a szintjükön. Pl. a visszafordult karakterek minden ( TU, szaki, felszerelés, stb… ) fejlesztése X százalékkal olcsóbb lenne ( 25-vagy akár 50% ) Pont ez miatt az olcsóság miatt lennének erősebbek, hiszen ugyanazért az erőforrásért feleannyiba ( ez függ, attól hány %-ba határoznék meg) kerülne minden nekik. Alapjáraton leprogramozni is talán ezt a módszert a legegyszerűbb. Persze lehetne bonyolítani is, hogy különleges, ruhák, relikviák, epikus tárgyak, de az már egy tényleg nagy horderejű fejlesztést igényelne. Mivel minden stat pont nullázódna, így akár aki akarna újfajta TU elosztást is választhatna, illetve más szakértelmekre fektetne hangsúlyt.

Szövetségi szinten is lehetne vele taktikázni, hiszen azonos szövin belül levő pár játékos vagy akár az egész szövetség egyszerre rebornolna, igy a szövetségi megmozdulásokhoz, ( háború, építés, epikus ) újra egy szinten lenne a csapat, csak most már az adott szinten lényegesen erősebben.. A reborn természetesen nem lenne kötelező, hanem aki akarja az visszafordul, aki akarja, az meg nem. Az is jó taktika szöviszinten, hogy a fele fordul a fele meg marad, majd egy idő mulva a maradék fele fordul a karkaterrel.
A rebornolt karakterek a karakter lapokon, és a toplistán megkülönböztető színt kapnának

Ezzel a módszerrel egy új nagy célt lehetne vinni a játékban.

Szívesen olvasnák véleményét Tőletek erről. Ha lehet ne a helyesírási hibáimra reagáljatok, hanem az tartalomra. Köszönöm, hogy elolvastatok.
Pontszám: 5.20
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3762. hozzászólás - 2011.05.28. 19:02:52
Más téma:

A V5-ön másodszor lett visszarakva a Kristály Szövetség kútja 1 millióról 500 K-ra. Miért ez az összevissza rakosgatás a toplistán,még az egy millás kúttal is elverték öket?
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2011.05.28. 19:03:51-kor
Pontszám: 5.52
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3763. hozzászólás - 2011.05.28. 19:07:04 (Válasz ADZSI76 #3762 hozzászólására.)
Sokkal prózaibb a megoldás
Amíg a többi szövinek is kicsi a kútja, addig a top 3-4 szövi miért kapna előnyt azzal, hogy 1 milkás kútból "tejeljen" neki a KH? A többi világon a KH kútja kb 5-6 milkás kutak mellett nőt meg 1 milkára...
Pontszám: 6.26
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3764. hozzászólás - 2011.05.28. 19:54:01 (Válasz Birka #3763 hozzászólására.)
Köszi. Most már értem,de akkor minek kellett másodszorra is egy millára rakni? Két szövi is rommá verte öket a napokban...mire a többiek is elvernék öket visszapakolják 500 K-ra. Vagy kellett a "táp" az élszöviknek?
Pontszám: 5.52
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3765. hozzászólás - 2011.05.28. 19:56:03 (Válasz ADZSI76 #3764 hozzászólására.)
Minden esetben korrigálva van utólag a különbség.
-170k környéki kúttöltés eltűnések előferdülnek...
Pontszám: 6.26
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3766. hozzászólás - 2011.05.28. 20:03:30
Gyanús ám a dolog. Ellenőrizni!
A hozzászólást Sandman010 módosította 2011.05.28. 20:04:10-kor
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 3.55
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3767. hozzászólás - 2011.05.29. 12:01:53
Kihívó mester:

Kihívás során a próbákra kapsz szint x +1 -gyet.

Kompenzáció:

A visszafogott fejlődés AF csökkentő hatása redukálódik, szintenként 10%-al.

A szkarabeusz átka:

Ha ellenfelednek van Gyilkos szkarabeusza, és elviszed a kínzókamrába, csak 20%-kát veszíted el annak, amit egyébként veszítenél.

Sebkötözés:

Mágikus regeneráció szakértelmed lehetséges maximuma megnő, szint x 1-el

Legyen már egy kis helyesírás ellenőrzés
A hozzászólást Mortu módosította 2011.05.29. 12:04:26-kor
Pontszám: 8.22
fórumozóDingirFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3768. hozzászólás - 2011.06.01. 01:13:34
csak egy bizonyos szintig lehet normális lényeket támadni, vagy a játékfejlesztés miatt ilyen gömbpuffancsos s..r ?
jobb volt amikor amolyan lényekre lehetett vadászni.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3769. hozzászólás - 2011.06.01. 06:19:11 (Válasz Dingir #3768 hozzászólására.)
De szépen fogalmaztad... És főleg értelmetlenül. Egyébként igen, csak bizonyos szintig vannak normális lények, utána már gömbpuffancsos szarok lesznek, ahogy te fogalmaztál, meg drakónok, sárkányok, szóval ilyen lúzer lények.
Pontszám: 7.42
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3770. hozzászólás - 2011.06.01. 14:47:51
Gondolkoztam egy eventen. Nem tudom ki olvasta a Túlélők Földje könyveket. Ott van az egyikben (Brian McAllister: Két világ közt) egy massza amely az Árnyékbirodalomból jött és megfertőzte az emberteket.

Tulajdonképen ami átjött az árnyékbirodalomból azt sikerült elintézni, de maradhatott még belőle az árnyékbirodalom részén. Mit szólnátok ha még egyszer támadna? Ugyan-úgy nem lenne képes a végzetúrakón átvenni a hatalmat, mint a végzeturak ősein az alakváltókon. De a többi lényeket megfertőzné és azokkal kellene harcolnunk, hogy hogyan tudnák kinyírni mivel csak mágikus erővel lehet, ezért a végzeturak összpontosítanánk a mannájukat egy nagy varázslathoz. Ezt úgy értem, hogy naponta egyszer mindenki beépítheti a mannáját.

akinek nincs mannakons.-a annak 10 pontot számít a mannája akinek van úgy adódna a 10-hez
tehát akinek mannkons-a 50 akkor 60 pontot kap.
El kell érnünk egy bizonyos szintet, hogy kinyírjuk, de addig a fertőzött teremtményekkel is kénytelennek vagyunk harcolni.

Hasonló lenne a jutalmazás mint a Xénónál. Tehát kapnánk egy cuccot a legyőzött lények után és az építés után.

Ez egy kezdetleges ötlet, de mit szólnátok hozzá?
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 8.66
kedvelt tagApaSasFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3771. hozzászólás - 2011.06.02. 01:03:03
Sziasztok!
Nem rossz az ötlet, de ha lehetne kombinálni akkor inkább egy Landragór féle beütéssel. Arra gondolok, hogy a legyőzött lényektől beeshetne néhány relikvia. (Konkrétan a Mannaelnyelőre fáj a fogam. Ha portya közben olyan ellenfelet kapok, aki rendelkezik ilyennel, szinte biztos, hogy lenyomja a varázslatomat. ) De akár csak simán meg lehetne ismételni a Landragórt, jó volt az egész. Én sajna csak az utolsó napokban kapcsolódtam be (talán akkor értem a 3. szintre), mégis sikerült relikviákat szerezni és a végén a beáldozott Le arányában tulajdonságaim is növekedtek. Azóta is reménykedem, hogy talán a szervezők visszahozzák ezt a fajta "jutalmazást".
Pontszám: 6.83
kedvelt tagClydeFérfi
Végzetúr tehetség
100 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3772. hozzászólás - 2011.06.02. 13:56:13
Nem lehetne kapni kvízmedált esetleg kérdések írásáért is?
nincs lehetetlen, csak te(l)hetetlen
Pontszám: 5.31
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3773. hozzászólás - 2011.06.02. 14:18:05 (Válasz Clyde #3772 hozzászólására.)
Azért LE-t kapsz, ha elfogadják.
Pontszám: 7.42
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3774. hozzászólás - 2011.06.02. 14:56:57 (Válasz Craslorg #3773 hozzászólására.)
Jah elég minimális LE-t...
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 7.75
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3775. hozzászólás - 2011.06.02. 15:14:47
Nem is éri meg a küzdelmet. Kb. egy átlag vadászat.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 5.66
fórumozóPerzsia01Férfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3776. hozzászólás - 2011.06.04. 23:00:48
Üdv mindenkinek,aki ezt a javaslatot olvassa! Szerintem alaposan feldobná a játékot,ha be kerülne egy olyan fejlesztés,ami után szövetségen belül a tagok utalhatnának egymásnak lélekenergiát a segítségnyújtáshoz,vagy a szavazat átadáshoz hasonlóan. Én rengetek hasonló játékkal találkoztam már,és nagyjából mindegyikben lehet támogatnunk a csapattársainkat akár nyersanyaggal,akár pénzel,a lényeg az,hogy a játékosok segítsék egymást! De ez nem csak ezért lenne jó,hanem mert számtalan új lehetőséget vinne a játékba,például,hogy a szövetségek vezetői különféle játékokat találhatnának ki,amikért jutalom LE-t oszthatnának szét a nyertesek között ezzel is érdekesebbé téve a játékot. Na már most itt ezzel lenne egy kis probléma is,mégpedig az,hogy ha egy nagyobb szintű játékos utalna egy kisebb szintűnek,akkor a kisebb szintű nagy előnyre tenne szert,mivel a nagyobbak sokkal több LE-t kapnak a vadászatért,de erre is van megoldás. Ki lehetne találni egy rendszert,hogy a nagyok ne tudjanak többet utalni a kicsiknek mint a saját szintjük X 10% vagy hasonló. De az is egy jó megoldás lenne,ha a kútból lehetne néha kiutalni egy keveset a játékosoknak, például havonta,vagy 2 havonta szét lehetne osztani a kútból az összes lélekenergiát. Tudom,hogy ez nem egy hibátlan ötlet,de azért vannak a játékfejlesztők,hogy ha tetszik az ötletem,akkor elgondolkodjanak rajta,és javítsák a hibákat amikre én nem számoltam. Köszönöm a figyelmet! és kíváncsian várom a reakciókat,véleményeket mindenkitől.
Pontszám: 3.36
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3777. hozzászólás - 2011.06.04. 23:41:40 (Válasz Perzsia01 #3776 hozzászólására.)
Április elseje már elmúlt, szóval fejezd abba a TRÉfát.

Ui: Ilyen itt soha nem lesz, ne is várd!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.91
kedvencGalvanelemFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3778. hozzászólás - 2011.06.04. 23:52:10
Ez a városépítős játékokban működik, itt nem fog, ha a játékos szintjének a 10%-ra gondoltál, az nagyon kevés..., ha a napi szerzett LE-nek csupán 1%-át vennéd, és azt a szövetség minden tagja "leadná" azzal meg már egy alacsony szintű tagot igazságtalan előnyben részesítenél. A lélekenergiát meg kell szerezni, nem pedig ajándékba kapni. Hasonló gondot okozna, mint az alacsony szintű karakterek körbeépítése magas szintű épületekkel.

A lélekkutas megoldás sem jó, mert különböző méretűek a kutak. Valahol 14 milliós, valahol 20 ezres. Szerintem jó az a jelenlegi rendszer szerint.
Pontszám: 8.67
fórumozóPerzsia01Férfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3779. hozzászólás - 2011.06.05. 12:23:04
Jól van na! Nem kell rögtön a fejem venni,ez csak egy ötlet volt. Sokak szerint a játék szövetségi része kissé unalmas,mert nagyon korlátozottak a lehetőségek,vagyis szinte alig lehet valamit csinálni. Itt most a játékosok közötti kapcsolatra gondolok,és nem a bónuszokra (térkapu,epikus,stb). És van a játéknak még egy nagy hibája,ami igen csak igazságtalan a külföldi játékosokkal szemben,még pedig az őskő vásárlása! Én Ukrajnában élek,és hiába van wodafonos telóm,akkor sem tudok vele sms-ben ősköveket vásárolni,mert innen nem lehet! A paypalt pedig sokan nem tudják használni,vagy nincs hitelkártyájuk,de még ha ezek meg is lennének,mit kezdjünk az ukrán pénzel??? Mert nem hinném,hogy azzal is lehet Magyarországon vásárolni...
Pontszám: 4.86
kedvencGalvanelemFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3780. hozzászólás - 2011.06.05. 13:23:43
Ugyan! Ezt minden rossz szándék nélkül írtam.

Igazából a fizetéshez nem tudok hozzászólni. Ha valamikor jöttök Magyarországra, akkor keressetek fel egy OTP fiókot van minden jelentősebb településen, és ott kp-ban be is tudjátok fizetni.
Pontszám: 8.08
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője