Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4321. hozzászólás - 2011.11.27. 20:26:13 (Válasz Craslorg #4304 hozzászólására.)
Nem magam miatt mondtam, hanem szerver-terheltség optimalizálás miatt.
Ha ezt a "nagy" munkát megcsinálnák, akár hónapok alatt, akkor a szerver terhelése jelentősen csökkenne, és több erőforrás maradna egyéb dolgokra.
Engem az zavar, hogy a megszólítottak nem válaszolnak errefelé.
Miklós, Baraty, a kérdésem továbbra is áll felétek: Miért nem modernizáljátok a programotokat?
трамвай-инженер
Pontszám: 5.62
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4322. hozzászólás - 2011.11.27. 22:38:19 (Válasz Shutruk Nahhunte #4321 hozzászólására.)
Simán lehet "modernizálni", kb. 1 hónap kiesés, persze addig is fizessenek a játékosok, mert a semmiből nem lehet élni.

Illetve ha felvesznek másik 2-3 programozót, akik nem kevés pénzért ajaxosra írják a felüleletet, sőt még droidra is fejlesztik akár.

Megjegyzem hogy egy pizzéria droidos lapja, rendelési felülettel 1-1.5M lazán, ez a játék ennél jóval komplikáltabb, szóval lehet kalkulálni
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.41
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4323. hozzászólás - 2011.11.27. 22:51:32 (Válasz LanMaffia #4322 hozzászólására.)
Azért ennyire nem vészes a helyzet....
Egy gördülékenyebb játék több játékost vonzana szerintem, növekedne a bevételük. Az ajaxosítás mehet a háttérben is, nem kell mindjárt a ház felrobbantásával kezdeni a felújítást szerintem. A csökkenő terhelés is pénzt hozna Beholderéknek.
Összességében, még ha a te számaidat is vesszük figyelembe (ami egy elég túlárazott cuccnak tűnik, bár a kormanyszovivo.hu óta én már bármit el tudok képzelni), ez a befektetés belátható időn belül megtérülne nekik. Persze előfordulhat, hogy most is növekszik a fizető játékosok száma, de egyrészt én már nem hiszek a mesében, másrészt nem látok a kulisszák mögé.
Próbálom megérteni a gondolkodásukat.
трамвай-инженер
Pontszám: 5.41
népszerűButtgereitFérfi
Végzetúr tehetség
192 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4324. hozzászólás - 2011.11.28. 11:48:17 (Válasz Mangetsu #4320 hozzászólására.)
Én támogatom jól kidolgozott háttere van a játék világában az isteneknek. Nyugodtan szerepet kaphatnának a végzetúrban is. Persze amikor a találkozón felvetettem nem úgy tűnt hogy sok embert felizgatott volna szóval nem látok rá nagy esélyt.
Pontszám: 6.12
kedvelt tagBasicgamerFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4325. hozzászólás - 2011.11.28. 16:36:56
Piac:

Az aukciós házon belül lehetne egy piac, ahol bármelyik végzetúr vehet/eladhat bármit a térkapus fókuszkristálytól elkezdve az esszenciákon át az állatokig. A piacon található tételeket aranydukátért/lélekenergiáért/őskőért lehessen eladni ill. megvásárolni, valamint lehessen cserét javasolni az eladónak (pl. az eladó meghirdet egy vakító fényt 2 őskőért, és a vevő kínál cserébe neki 1 őskövet, 3 kis bőrpajzsot, és 7 aranydukátot, ezután az eladó dönt, hogy elfogadja-e az ajánlatot vagy nem. Ha pedig a vevő kifizeti a 2 őskövet érte, akkor automatikusan az övé).
Az eladó maga választja ki a tárgy árát.
A vevő csak a kereskedelmi szintjének megfelelő tárgyhoz juthat hozzá a piacon.
v1-JoeBlack
Pontszám: 6
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4326. hozzászólás - 2011.11.28. 16:41:09
Ez biztosan nem fog megvalósulni. Sokszor írták, hogy a játékosok közötti kereskedés nem támogatott a játékban.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.37
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4327. hozzászólás - 2011.11.28. 16:42:06 (Válasz Basicgamer #4325 hozzászólására.)
Érdekes ötlet, megvalósítása 3 hónapot és még két programozót jelentene

Merjünk kisebbeket álmodni
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.08
kedvelt tagBasicgamerFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4328. hozzászólás - 2011.11.28. 16:45:43
3 hónap + 2 programozó, az nem is olyan vészes
v1-JoeBlack
Pontszám: 4
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4329. hozzászólás - 2011.11.28. 17:17:18
A lélekgyémántoknak csinálhatnának piacot vennék dögivel. Sőt inkább nonprofit piacot csinálhatnának és valaki megajándékozhatna.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 7.05
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4330. hozzászólás - 2011.11.28. 17:57:19
"A kényelem bársony szalagja:
szint: 100
LGY: 10000 ŐSkő: 40
Ha vásárolsz/tulajdonságot fejlesztesz/szakértelmet növelsz/küldetés jutalmat veszel át megnézi hogy mi a birtokodban lévő legerősebb vásárlás olcsóbbító/spectulnövelő/szakiárcsökkentő/küldetésjutalom-növelő cuccod és úgy tekinti mintha viselnéd (nem kell felvenni)"



Ez a cucc tényleg jó lenne, de nem bánnám ha nem lenne szinthez és lélekgyémánthoz kötve, mivel úgyis csak kényelmi funkció, az alacsonyabb szintűek is biztosan szívesen megvennék. Lehetne karakterszint*x LE + y őskő az ára, mint az "antitömős" gyűrűnél pl.
NoFear - V1
Pontszám: 7.40
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4331. hozzászólás - 2011.11.28. 18:07:22 (Válasz NoFear #4330 hozzászólására.)
Miklós elmondta fórumon, de azt nem, hogy mi, mennyi, miért.

Lehet csak szimplán rátrafált, lehet vki megsúgta Nekije.

Azaz, nem hiszem, hogy ekkora szint lesz, max 30. A többi LGY-s cuccunk is a szint miatt eshetett ki, meg mert Craslorg nagyon szigorú (értsd fafejű)
A hozzászólást Viszok009 módosította 2011.11.28. 18:08:06-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.11
kedvencBartosgabiFérfi
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4332. hozzászólás - 2011.11.28. 19:18:15
Vmelyik másik oldalon olvastam egy(számomra)érdekes ötletet.
Jelenleg a játék egyik holtvágánya a körönkénti ÉP regeneráció.De ha lenne hozzá kapcsolódó AF képesség és/vagy szövetségi épület akkor mindjárt figyelmet kapna.Lehet még az utolsó vérig bajnokit is meg lehetne vele kavarni egy kicsit.
V5-Yar Afzal
V1-Yar Afzal
Pontszám: 9.02
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4333. hozzászólás - 2011.11.28. 21:37:40
Jah a regenerációval lehetne kezdeni valamit, biztos hogy színesítené a játékot.

Az biztos, hogy jelentősen kellene növelni a regeneráció mértékét. Ugyan ez vonatkozik az állatok regenerációjára is.
Az ilyen "a harcolni kijelölt állatod óránként regenerál 1 ÉP-t" típusú cuccok elég nevetségesek : )
Pontszám: 8.99
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4334. hozzászólás - 2011.11.28. 22:28:50
A kényelem bársony szalagja az én fejemből pattant ki. Igazából az ár és szintlimit hasraütésszerűen született, az alapprobléma ugyanis az volt, hogy magas szinten az ember úszkál a lélekgyémántban (jelentem pár szinttel ezelőtt nem gondoltam volna, de már 81. szinten érzem - nem vadászó, 15PP-s kariként!- hogy ez tényleg így van :S), nosza tervezzünk hát LGY-s relikviákat. AZ LGY érték és szintlimit ennek megfelelően került rá( az őskő meg azért mert mégiscsak kényelmi extra). Úgy látszik ez átment a szűrőn, aminek örülök. Én igazság szerint ezt simán belepaszíroznám a kényelmi funkciókba plusz extrának, szerintem aki kifizette és prémiumos az megérdemel egy ilyen kattingatás (tehát egyúttal szerver-)kimélő extrát.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.65
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4335. hozzászólás - 2011.11.28. 23:16:54 (Válasz Aurri #4334 hozzászólására.)
Adjál akkor nekem a lélekgyémántjaidból
Én a kufár event végére várok, hogy legyen gyémánt új páncélra
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.49
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4336. hozzászólás - 2011.11.28. 23:18:37 (Válasz Almási Viktor #4335 hozzászólására.)
Ja közben látom megjött a gyémánt segélycsomag, egyelőre ki vagyok seggítve, majd szólok megint ha elfogy
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.65
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4337. hozzászólás - 2011.11.29. 00:14:37
Térkifordításhoz sosem elég

Ha tudom hogy legutóbb direkt hagytad nálam azt a szép adag LE-t, akkor viszonoztam volna némi LGY-vel kedvességed . Most kénytelen leszek a citadella mellé vinni neked grátiszban
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.32
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4338. hozzászólás - 2011.11.29. 00:22:13 (Válasz Aurri #4337 hozzászólására.)
Áááááá, a térkifordítás a gyengék fegyvere
A keményf@szú végzetúr EH-val tolja a vadászatot is, mert abból jön a sok AFP

Az LE-t meg azért hagytam mert Hype mesélte hogy rászorulsz mostanában, mert szinte már egyből hozzá áramlik az általad kitermelt LE
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.99
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4339. hozzászólás - 2011.12.01. 20:31:56
én a minap azon meditáltam, hogy szerintem hasznos lenne egy olyan tárgy is a játékban, ami lehetővé tenné, hogy a meglévő küldetése mellett még egy másikat is felvegyen egy kari.
mivel ez elsőre elég egyszerűen hangzik, lehetne úgy nehezíteni a dolgot, hogy a tárgy csak egyszer felhasználható legyen: azaz felhasználásakor megjelenne a következő három választható küldetés, és a játékos választhatna közülük egyet, természetesen a meglévő azzal párhuzamosan futna, annak teljesítésekor pedig már nem vehetne fel további új küldetést, amíg a "bónusz" küldit meg nem csinálja, vagy el nem dobja.
és ha a játékos végül eldobja az egyszerre futó két küldetés bármelyikét, utána nem vehetne fel másikat újra mellé, elbukta a lehetőséget, addig legalábbis, amíg egy újabb hasonló hasznos tárgyat be nem szerez.
a tárgyat lehetne az aukciós házban dukátokért megvenni, tiszteletben tartva az őskőmentesek érdekeit. gondolom ez is működhetne valamilyen ital formájában, mivel azonban az én fantáziám és programozói hozzáértésem eddig futotta, a fejlesztők hátha kitalálják, hogyha ez a tárgy egyáltalán létezhet-e a játékban, nyilván a legkevesebb, hogy milyen néven fusson majd.
hasznos lenne, főleg felsőbb szinteken (vagy pl mostanában nekem, a döntetlenes küldi mellé, vagy utána a 4 szintlépés közben biztos jól jönne, ha számítana, hogy közben elejtek 15 apró szörnyet, vagy ha van a 15 apró szörnyes küldim, és amellett menne a 15 kisebb szörnyes...)
üdv: Lavender
A hozzászólást Lavender módosította 2011.12.01. 20:33:09-kor
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 6.10
közellenségRex80Férfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4340. hozzászólás - 2011.12.03. 08:15:51
sziasztok jó lene ha avadászat mondjuk nem csak 50 vadászat indithatnánk hanem az egyszere indithoto vadászat ugylenemegcsinálva mint pldául most igyvan alap 20-vadászat ezt felehet tolni 50-vadászatig
minimum jolene alap200-vadászat ezt feltolni 500-vadászatra azért kéne mert vanak játékosok akik nem tudnak mindenap fent leni mint én s azok ha sok csp öszejön nekik mondjuk pl:hétvégén elindit 500-vadászatot reggel s az estére lemegy s a lé vel aztcsinál amit szeretne s újbol gyülhet a csp mert sok csapatban mondták már hogy nincs idejük a rohano világban sokat vadászgatni mert ara rá rá kel nézni s soknak csak anyi ideje van hogy egyszer kétszer be nézen s elkölcse amit vadászot üdv jó játékot
Pontszám: 1
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!