Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1881. hozzászólás - 2010.06.11. 17:35:14 (Válasz Almási Viktor #1878 hozzászólására.)
Idézet: Almási Viktor - 2010.06.06. 22:07:19

És akkor a jól tejelő farmokat átnevezném hogy a pókhaverok ne találják meg őket, és akkor azok csak az enyémek lennének
És akkor Csaba01-02-03-ról átnevezném őket mondjuk Kata01-02-03-ra


Ebből vicces dolgok lennének . Egy egész szövetség Nyomorék vagy Rohadt kocka névvel ébredhetne-többnyire rossz helyesírással
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.84
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1882. hozzászólás - 2010.06.12. 07:55:09
Szervusztok!

Miklós: Ha már a pókoknak kedveztetek egy ősköves gyűrűvel, hogy az egyetlen, bár igencsak utált visszacsapási módot kinyírtátok vele, nem lehetne a pókok ellen használható gyűrűt is bevezetni? Az legalább olyan idegesítő tud lenni, hogy a csak portyázó időmilliomos pénzeszsák pont a kezdő karaktereket szivatja teljesen tönkre, és onnan nagyon nehéz a felállás. Olyannyira, hogy bár lassan a hatvanadik szintet közelítem, de még mindig érzem a pókok áldásos működésének hatását, ötven szint távolából. A kezdő szinteken elveszített fejlesztési lehetőségek később is érződnek, pedig akkor még nem voltak a pókok köré manakonstruált szövetségek.
Most már vannak, és a tömés volt az egyetlen fegyvere az átlagos játékosnak a szabályokon belül (a többszörös reggel történő támadás nem ide tartozik, az multi, és egyébként büntetendő).

Jó lenne egy hasonló gyűrű a kicsiknek, hogy a naponta egynél többször támadó pókok ne vihessenek LE-t, de a Tp-t kapják meg a második, és a további támadásokra. Ez a figyelmes pókokat nem korlátozná, de a minden mindegy, csak üssünk típusúakat megfogná. Háború esetén meg a győzelem a háború statisztikáiba úgyis beszámít, de a kevésbé gyakorlott játékosok nem fognak azért törölni, mert semmi esélyük sem lesz kitörni a farm kategóriából.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3.79
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1883. hozzászólás - 2010.06.12. 08:44:37 (Válasz Awenhai #1882 hozzászólására.)
Nem értek egyet!
A kicsik védelmében nem a pókot kell korlátozni, ez marhaság, lévén ezzel a jó játékot bünteted, ráadásul az áldozat úgymond magának kereste a bajt. Nem, ehelyett a más játékokban jól működő mentorrendszert kéne átvenni:
Vagyis az elején ugye most kapnak az újoncok egy mentort, aki lényegében semmi fontos infoval nem szolgál (maguktól is rájönnének fél óra alatt). Az utolsó mondata kb a kövi lenne:
Nézz rá oldalt a sávon a Mentorok pontra.
Emberünk odakattint, és választ egyet a mentornak jelentkezett, legalább 45-ös szintű, saját hordájába tartozó karakterek közül. (Vagyis 45-ös szinten választhatnál: szeretnél-e kezdő játékosok mentora lenni. Ha igen, akkor nagyon rövid bemutatkozó szöveget megadva jelentkezel. És ha valamelyik kicsi téged választ, onnantól a mentora vagy).
A mentorok és tanítványaik kapnának egy külön fórumot, mint a szövetségeknél.
Gyanítom a régi motorosok, tapasztalt veteránok jobban tudnának segíteni a LE megőrzésében, mint bármilyen gyűrű, ugyanis nem a pókokkal van a gond, az áldozatuk a hibás, hogy ennyit veszít. Ezen kell változtatni és azt nem lehet a pók szivatásával.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.33
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1884. hozzászólás - 2010.06.12. 09:06:04 (Válasz Awenhai #1882 hozzászólására.)
Ezt a jóféle gyűrűt anno én is elleneztem, de ha már bekerült, akkor nyilván én is beruháztam egyre. Viszont lenne néhány költői kérdésem hozzád:

- Ha valakinek nagyon vékonyan, de mégis pozitív a LÉdiffe (+371.5K), azt a pókok milyen formában korlátozták? Persze elképzelhető hogy ezt mind a támadóid hagyták nálad, de a karakteredet elnézve ezt erősen kétlem.
- Az nem lehet hogy a te karaktereden inkább a VF hiánya látszik? Ha ez netán így lenne, megemlíteném hogy ezt nem fogod soha "kinőni", minél nagyobbra nősz, annál nagyobb lesz a lemaradásod.
- Amint azt néhány alkalommal már jeleztük, a pók általában olyan embereket támad, akik rendszeresen egy rakás LÉvel táboroznak. Ha valakitől csak az üres tp jön, azt nem célszerű támadni. Ebből kifolyólag nem a farmnak kellene inkább tennie a farmolás ellen, például azzal hogy elkölti a LÉt?
- Ez már csak mellékes, de elképzelhetőnek tartod-e hogy az "időmilliomos" pók a te játékidőd töredékét fordítja csak a karakterére? No és azt hogy "pénzeszsákként" a pók játékának költsége néhány száz HUF havonta?
A hozzászólást Bolsevik módosította 2010.06.12. 09:07:16-kor
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 7.77
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1885. hozzászólás - 2010.06.12. 09:12:20 (Válasz Awenhai #1882 hozzászólására.)
Mellesleg kicsit megnéztem és lekémkedtem a karakteredet Awenhai. Abszolút semmi köze ennek a játék elejei veszteségekhez, nem is vagy minuszban már, a vesztett LE-d sem horribilis. Sőt! Kb 15 szinttel vagyok feletted, szintemen szinte mindig top10-es karakter, és ennél több LE-t vesztettem, gyengébb a LE diffim mint neked. Rossz meglátás erre fogni.
Egyszerűen nem húztál ki vf-ed feltehetően, na meg nincs manakonstid így egy csomó LE-t kidobáltál építésre is, ne csodálkozz. Lehet vf, meg manakonsti nélkül játszani, mert neked ezek nem tetszenek, nem férnek be, de akkor ne másokat okolj, hogy a karaktered harmatgyenge
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.99
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1886. hozzászólás - 2010.06.12. 09:27:19 (Válasz Byzon #1885 hozzászólására.)
Kóc beszólt, így deleted...

miert kell ezt a szajaba ragni azoknak akik nem tudjak?
jojjon ra onerobol vagy szopjon
A hozzászólást Birka módosította 2010.06.12. 09:44:54-kor
Pontszám: 4.44
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1887. hozzászólás - 2010.06.12. 09:31:29 (Válasz Birka #1886 hozzászólására.)
Mielőtt közbeszólsz, informálódj légyszíves. Tudom, hogy a szerencse tulajdonság nagyon erős, szerintem is így van, nem vitatéma. De 56-os szinten a 154-es szerencse ne mond hogy optimális, mert sírni fogok és hazamegyek.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.99
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1888. hozzászólás - 2010.06.12. 09:33:04 (Válasz Byzon #1887 hozzászólására.)
Nekem 51es szinten van 161. Úgy hogy már csökkent párszor a szövetségből ki-be lépegetés miatt. És növelni kéne

Edit: Bár egy VF nélküli karakteren tényleg csúnya ekkora szerencse ilyen szinten
A hozzászólást Cavalorn módosította 2010.06.12. 09:34:34-kor
Pontszám: 6.80
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1889. hozzászólás - 2010.06.12. 09:34:05 (Válasz Awenhai #1882 hozzászólására.)
Awenhai, ettől a védendő gyengébbed nem lenne kevesebbszer leütve.
Mindössze annyi történne, hogy változatosabb nevek szerepelnének a vesztes csatái között.
Valamint teljesen kiütnéd a konti szakit.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.64
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1890. hozzászólás - 2010.06.12. 09:38:38 (Válasz Byzon #1887 hozzászólására.)
Byzon, de nem is extrém magas az a szerencse... 80. szint környékén 250-el rohangálnak a srácok, az is szint*3 környéke...

De ha tovább gondolod, akkor szint*2-vel rohangál mindenki, ha akarja a 90/10%-os maxot legalább 30-al jobbnak kell lennie minta környezete. Azaz 112+30 máris 142 , innen nézve a 161 nemhogy nem extrém, de egy pici tartalékkal megáldott optimum

Amúgy 77. szinten a 369-es szerencsét tartom én extrémnek
Pontszám: 4.44
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1891. hozzászólás - 2010.06.12. 09:39:36 (Válasz Cavalorn #1888 hozzászólására.)
Nem tudom, nekem a szint*2-szint*2,5 között mozgó szerencsém elég szokott lenni kb mindenre
De jó oké, legyen nektek karácsony, nem volt belőle egy szem se kidobott LE, ettől függetlenül a karaktere piszokgyenge és ezt had ne annak az 56 szint alatt bukott 173k-nak tudja már be
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.99
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1892. hozzászólás - 2010.06.12. 09:39:36 (Válasz Byzon #1887 hozzászólására.)
Csíny letudva...
A hozzászólást Viszok009 módosította 2010.06.12. 12:16:55-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.14
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1893. hozzászólás - 2010.06.12. 10:57:19 (Válasz Awenhai #1882 hozzászólására.)
A pókok ellen mindig is létezett 100%-os védelem. A gyűrű csak kiegyenlítette ezt, most már a tömők ellen is van. Ez az összehasonlítás ráadásul teljesen igazságtalan. Ahhoz, hogy a pók lehúzzon valakit, ahhoz jobbnak kell lennie, jobban fejlesztett karaktere kell, hogy legyen, amiben rengeteg munka van. Ahhoz, hogy valaki TP-vel tömjön, semmilyen erőfeszítésre nincsen szüksége. Semmilyenre. Ráadásul maga a tömés is ingyen van, nem kerül neki semmibe, vagyis ingyen okozhat kárt, minden erőfeszítés nélkül. Ezt az áldatlan állapotot szüntette meg végre a tömés elleni gyűrű.

A pókok ellen azonban továbbra is van 100%-os védelem. Az, hogy van olyan, aki nem hajlandó egy hangyányi erőfeszítést sem tenni, és használni a meglévő védelmet, hanem inkább mások játékába akar beleszólni, az a legsötétebb, kicsinyes rosszindulat. Tipikus mentalitás errefelé: szopassuk meg a sikeres embereket, de nekünk ne kelljen egy szalmaszálat sem keresztbe tenni.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.40
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1894. hozzászólás - 2010.06.12. 11:15:13 (Válasz Viszok009 #1892 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2010.06.12. 09:39:36
Én nem hiszek a szerencsében 59-es szinten 241 a szerencsém, és rengetegszer van olyan hogy 3!!! apró jön egymás után vagy 2-3!! kisebb...


A szerencse sem az apró, sem a kisebb lények gyakoriságát nem befolyásolja.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.19
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1895. hozzászólás - 2010.06.12. 12:16:24 (Válasz Ariel #1894 hozzászólására.)
Én ezidáig úgy tudtam, hogy befolyásolja...akkor én kérek elnézést, bocsánat!

Tehát (a wiki szerint) 2*szintes szerencse bőven elég, egy vadászós karakternek az már persze más kérdés, hogy ekkora szerencse nem elég az IQ párbajra.

Köcce még1*!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.13
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1896. hozzászólás - 2010.06.12. 13:25:11 (Válasz Viszok009 #1895 hozzászólására.)
A szerencse infójában annyi szerepel a vadászatra vonatkozóan, hogy magas szerencsével gyakrabban lehet az átlagosnál nagyobb lényeket találni.
Én már nem a szint*2-es infóra alapoznék, sokkal inkább a kalandok szerencse próbáira. Ha a szerencse próbákat simán teljesíted, akkor valószínüleg portyákban is elég lesz ez a szerencse a célpontjaid nagy része ellen.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.59
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1897. hozzászólás - 2010.06.12. 15:38:11
Legyen már olyan tárgy, ami teszem azt 60. szinttől elérhető, és megszűnteti a kvízt, és a 10% LÉ-t sem bukom.

(bukom vele a kvíz besorolást, és a kvíz medált, meg a 100 helyes válasz utáni kérdésírásért járó LÉ-t) Ez bőven elég veszteség, Szóval nem lenne nagy TÁP egy ilyen kvíz kiváltó tárgy.

Símán azt tudná, hogy amily kérdésre NEM vélaszoltam, nem böktem a kvízben, arra automatikusan menne a +10% LÉ, viszont nem számítana helyes válasznak, kitöltött kvíznek.
Ha rossza a válasz, akkor nem működik, ha jó a válasz szintén nincs értelme a működésének. Így ha akarok válaszolok, ha nem, akkor sem bukok!
Graham Treefrog - Azúr Légió
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 4.86
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1898. hozzászólás - 2010.06.12. 23:46:24 (Válasz Viszok009 #1895 hozzászólására.)
Miklós képleteit ismerve minél nagyobb valami annál kisebb + szorzót ad, de a random mindenek felett.

Olyan a szerencse is szerintem mint a másodlagos támadás: 20-nál 15%-ot ad, de 50-nél már 17%-ot (hasra).
De az egész k@rvamindegy, mert ha minimumot sebzed a fegyverrel, akkor még dorombolnak is a kiskedvencek.

Értem?
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.44
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1899. hozzászólás - 2010.06.13. 05:49:45
Szervusztok!

Byzon: Az, hogy lopni nem tudnak tőlem, az azért van, mert én figyelek, engem tehát nem érint a dolog. Hogy gyenge lenne a karakterem? Ez meg ízlés kérdése. Az egy dolog, hogy az első helyen lévő topjátékoshoz képest gyenge, de nem is akarok az optimalizátorokkal versenyezni abban, hogy ki tudja egységesebbé tenni a karaktereket. Mindent egységesítenek, kvízmedált nyávognak ki olyasmiért, ami szkripttel megoldható, csak hogy ne kelljen nekik egy fél LE-t elveszíteni egymáshoz képest.

Egyébként is: Nem nagyon ütnek... netán nem éri meg? Esetleg több hátrányuk lesz, mint előnyük? Nem minden a statisztika. Simán tudok olyan dolgot mondani, amiben a karakterem előrébb lesz, mint te, Byzon, és ezen te sosem segíthetsz. Több lennék tőle, vagy te kevesebb? Nem hiszem. Amúgy egy harmatgyenge karakter nem napi két-három próbatámadást kap. Ha többen támadnának, akkor is ők járnának rosszabbul, én meg tudnám oldani, hogy a saját utam nyugodt legyen. És építőrabszolga kariból csináltam átlagosan használható karit, nem töröltem, hogy jujj, elszúrtam, inkább kezdem újra.

Viszont a töméshez is kell idő, Ép, és ha egyetlen karakterrel játszik valaki, akkor az nyolcóránként egy támadás, nem is valószínű, hogy ugyanarra a játékosra. Ha több karakterrel játszik valaki, akkor a tömésnél egyértelmű lesz a multizás, alig hiszem, hogy ilyeneket nem töröltek már jópárat.

***

Darah: A szakit nem ütné ki teljesen, ha ősköves cucc, akkor nem minden nem optimalizátor fizeti ki az árát, így kisebb csapat fogja védeni vele magát. Nem mellesleg ötödik szint környékén még igencsak spórolni kell egy kétezer LE-be kerülő cuccra is, az emlékeim szerint, az, aki játszik is, nem bizonyos, hogy nem költi el a LE-t egyébre. Aki meg csak ezt akarja védelemre használni, az nem jut vele előbbre, csak akkor, ha egyébként is figyelne a játékra, és tényleg a rendszeres támadások lehetetlenítik el a játékát.

***

Prisma: A pók stratégia eleinte egy nehezen megvalósítható, időigényes, nehezen kivédhető stratégia volt. Ez a köréépített szövetségekkel csak időfüggővé vált, és elterjedt. A legtöbb pók ugyanis másod, vagy harmadkarakter, az előző törlése, és a régi haveroktól való segítségkérés után. Utóbbi részlet nem mindegyiknél előforduló eset, de a pókok mindenképp tapasztaltabbak, mint az első karakterüket beregisztráló játékosok. A pók ezt a tapasztalati előnyt használja ki, lecápázza a játékkal épp most ismerkedő játékost, elvéve a kedvét a játéktól. Erre válaszul kialakult a tömés, mint bosszú, és a pókok rögtön nyafogni kezdtek, hogy üres Tp-t kapnak, és szintet kell lépniük. Erre két támogatást is kaptak: az EH-t, és a gyűrűt. A gyakorlatlan játékosnak meg így nincs visszacsapási lehetősége semmi, csak szív. Nem igazán egyensúlyi helyzet áll fenn.
Amúgy pedig a pók óránként támadja a kezdő játékost, aki nyolc óránként egyszer vissza tudott ütni egy üres Tp-vel. Jajj. de szörnyű kár! (Mondom, a direkt szivatásra regelt karik valószínűleg lebuknak multival, ha nem, akkor nem tudnak lényeges kárt okozni, csak a pók-optimalizátornak, de annak már egy saját támadásból eredő EH-bekattanás is veszteség, és nagy, pótolandó kár.)

Tudod, én nyugodtan segítek annak, aki megkérdezi, hogy miért támadom... és vázolom a portyázók elleni taktikát, mert az én szintemen is van még olyan, aki vagy farmnak lett regelve, vagy figyelmetlen. Általában megfogadják a tanácsot.

***

Mentorság, mint ötlet: Alapvetően nem rossz, de például a topjátékosok jóeséllyel nem is sejtik, hogy mi folyik a középmezőnyben, ahol szinte mindig van üthető, és leüthető ember. Amúgy meg most is az van, hogy aki akar, az úgyis kérdez... aki meg nem akar, az nem fog kérdezni semmit.

***

Módosítás: elmaradt írásjelek
A hozzászólást Awenhai módosította 2010.06.13. 05:51:18-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3.00
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1900. hozzászólás - 2010.06.13. 08:53:53 (Válasz Awenhai #1899 hozzászólására.)
Awenhai, és tizen-, huszon-, hatvan- szinten hová fogja tenni adott cuccot?
Elvész?
Hogy ötös szinten megveszi, vagy nem veszi, egy dolog, de majd megveszi 52-es szinten.
Most ha csak félig ütsz ki egy szakit, az nincs kiütve?

Edit:
Nemhogy az alap három támadást meghagyod, hanem a napi 24-re felfejleszthetőt te leviszed egyre.
Úgyhogy még csak nem is felezed a szaki hatékonyságát, hanem töredékeled.

Felsőbb szinteken, ahol meg kevesebben vannak, egészvicces dolgok jönnének ki ezzel a holmival.

Egyébként jól megmagyarázod, hogy te még most is nyögöd az első 10 szinted pókjait, aztán meg hogy te nem is olyan karit csinálsz, és tulajdonképp piszokjó vagy abban, amiben.
Ezt nem kétlem, de ez a pókvicsor, (holott jól emlékszem, neked semmi bajod velük, csak dögöljenek má meg) megmosolyogtató.
A hozzászólást Darah módosította 2010.06.13. 09:09:07-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.06
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője