Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
közkedveltTherionFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8941. hozzászólás - 2023.07.25. 14:23:55
Bizonyára volt már erről korábban is szó, de a megalománia jegyében, ha már van giga verem, nem lehetne gigantikus küldetéseket is csinálni a közeljövőben? Legalább landi idején a kritikus ütés és kábítás nagyon jó lenne ha mehetne öt-tízszeres szorzóval, hatalmas mennyiségű kattintgatást meg lehetne vele spórolni ha nem kellene 6-7 csatánként kétszer átöltözni. Több hónap alatt felhalmozott PP italtól próbálnék szabadulni, kb a 10%-ánál tartok, de már a hajam tépem.
Pontszám: 10
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
544 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8942. hozzászólás - 2023.08.03. 17:18:04
Egy javaslat:

Csatlosok oldaon gyorsgombok, amivel egyszerre lehet valtani a panelfuleket minden csatlosnal, ne kelljen egyesevel kattintgatni.
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 8.48
kedvencsivaNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8943. hozzászólás - 2023.08.04. 01:21:06 (Válasz Emishi #8942 hozzászólására.)
shiftet nyomd le és úgy kattints
Pontszám: 8.94
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
544 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8944. hozzászólás - 2023.08.04. 07:59:26 (Válasz siva #8943 hozzászólására.)
Ezt mar irta mas is PMben, de azert koszi. Igyis rengeteg kattintas sporolas lenne, valamint telefonrol joval egyszerubb. Javareszt telefonrol jatszom, geprol ritkabban, de meg ott is hozzatenne a kenyelemhez. Csak egy otlet volt, nem tudom mennyire bonyolult berakni egy ilyet, de gyanitom nem annyira
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 7.72
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
544 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8945. hozzászólás - 2023.08.10. 10:50:55
Nem lehetne egy olyan gyors gomb az állatok fülnél, ami a szörnytalizmánból kapott dögöt egyből kisajtolja?
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 8.86
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8946. hozzászólás - 2023.08.19. 13:22:15
Meglehetne oldani, hogy a kezikonyv hasznalhato legyen a specializacio oldalon, hasonlokepp mint a kutgerjeszto? Sokat segitene
A hozzászólást Dozer módosította 2023.08.19. 13:25:32-kor
V3-Alíz
Pontszám: 8.62
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
544 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8947. hozzászólás - 2023.08.24. 11:12:07
Osdragakot vadaszaton kivul nem lehetne mas mire is felhasznalni? Mondjuk terkapu epikek? Vagy akar sima terkapu? Csak gyulik zsakszamra es meg detektorom sincs.

Masik: szornytalizman. Lehessen gombnyomasra sajtolni vagy akar napi egy alkalommal egy gombnyomasra kisajtolni X szornytalizmant (mint amikor a vadaszzsakmanynal lefut az automata sajt) vagy akar egy reliket berakni mint a preselo, hogy ezt lehetove tegye napi egyszer. Baromi idegorlo egyesevel lesajtolni oket, foleg telefonrol es ahogy utana jartam ez a ket dolog magas szinten is csak kacatkent van jelen
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 7.76
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8948. hozzászólás - 2023.08.24. 12:42:11 (Válasz Emishi #8947 hozzászólására.)
Az ősdrágakőből azért is gyűlik inkább, mint fogy, mert a CSP-t jobban szeretjük veremben elhasználni, ott viszont nincs ősdrágakőzés.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.91
népszerűLebufe001Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8949. hozzászólás - 2023.09.12. 00:35:30
Katalizátor esszenciára berakjátok légyszi, hogy lehessen smaragdszelencére váltani? Van 105 db már, és nem kell semmire... Még elnyomni sem lehet.
V6 - Thilysius

Csatlakozz a Végzetúr Discord szerverhez: https://discord.gg/bpqYAUwGJ7
Pontszám: 7.63
népszerűLebufe001Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8950. hozzászólás - 2023.09.22. 19:26:25
Ezeket a tárgyakat légyszi lehessen platinára váltani:

1957 db szubplazma - 1 db platina
1504 db ősdrágakő - 1 db platina
137 db Az őrjöngés itala - 1 db platina
535 db Isteni ital - 1 db platina
V6 - Thilysius

Csatlakozz a Végzetúr Discord szerverhez: https://discord.gg/bpqYAUwGJ7
Pontszám: 8.42
kedvencTurul77Nő
Végzetúr tehetség
203 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8951. hozzászólás - 2023.09.22. 20:44:20 (Válasz Lebufe001 #8950 hozzászólására.)
....kutgerjeszto is mehet a felsorolasba
Pontszám: 8.41
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
544 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8952. hozzászólás - 2023.09.22. 20:54:18
Talin akartam előhozni, de ha már írunk ide is leírnám két ötletem én is:

Az egyik, hogy az epikus kaland kérésnél kalandtérképpel lehessen egy gombbal feltölteni a 15 kalandot, mármint 15 epikusat, ne kelljen már 30at kattintani.

Másik a szörnytalizmánok. Akár valami relikviához kötve, de valami olyan funkciót, hogy egyszerre mondjuk 10-et vagy bármennyit lesajtolni. De amikor ilyen 100at kell elsajtolni, mer van az elég idegörlő
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 7.73
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8953. hozzászólás - 2023.09.23. 10:28:56
Nem lehetne plz kijavitani a szuret esemeny ezen napjat ugy hogy legyen legalabb 5 feladat?
A hozzászólást Razor módosította 2023.09.23. 10:29:22-kor
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 7.16
népszerűLebufe001Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8954. hozzászólás - 2023.09.23. 13:29:53 (Válasz Turul77 #8951 hozzászólására.)
Azt mondjuk még elnyomogatom szívesen kútsütögetéshez
V6 - Thilysius

Csatlakozz a Végzetúr Discord szerverhez: https://discord.gg/bpqYAUwGJ7
Pontszám: 7.64
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
544 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8955. hozzászólás - 2023.11.23. 09:28:30
Kedves JV

Szerettem volna elmenni a találkozóra, de nem tudok, úgyhogy itt szeretném felvázolni az ötletem. Lanmaffiával sokat beszélgettünk az elmúlt időszakban a játékról, sokat ötleteltünk. Egy dologban egyet értettünk és ahogyan azt még pár emberrel beszéltem, nagyon sok a fölösleges kattintás a játékban. Ennek nagy részét az ismételhető küldetések teszik ki, amire szerintem és többek szerint is ráférne egy reform. Tudom, hogy így indult el a játék, de már az élete is megváltozott az embereknek, sokkal gyorsabb lett a világ és úgy gondolom, hogy nem fér bele az, hogy a játékidő 40-50% is csak arra megy el, hogy lekattintja az ember a küldetés jutalmat. Sokat agyaltunk beszélgettünk, hogy milyen olyasmit lehetne kitalálni, javasolni ami nem borít semmit, felhasználó barátabbá teszi a játékot és megmarad a balansz, kell ugyanúgy odafigyelni és mégsem totál robot üzemmód. Pár hétnyi agyalás után, megszületett egy kisebb koncepció a fejemben, ezt szeretném alább kifejteni. Jobb lett volna szóban, sajna ez max nyáron valósul meg, úgyhogy leírom ide, de mivel Lan megy a találkozóra, kifejti majd helyettem, mert sokat beszéltünk erről

Az egész ismételhető küldi platform teljes átrendezése. Egyrészt legyen eltörölve a büntetés, ha ugyanazt pörgeti az ember. Ennek több oka is van. Kis szinten több küldetést tud megcsinálni az ember-> gyorsabb a játék. Magasabb szinten meg bőven van annyi erőforrás, hogy lehessen váltogatni és inkább már nyűg kategória a folyamatos kattintás. Ha veszünk egy egyszerű példát a kábítós küldetést. Arany szívóság 8 kábítás egy csata. Ergó jó esetben 5 támadásból megvan a küldi. Amíg az ember odalép, felveszi a jutalmat, új küldetés és tovább léptet ez a kattintások 40%-a!!! úgy gondolom ez nagyon sok és akkor ne említsük az egy kattintós küldiket (kút, állatszintlépés, sajtolás stb.)

Ami az ötletem:
Legyen 7 darab küldetés slot, amibe bele lehet tenni a küldiket, ergó 7 darabot lehet kiválasztani ami folyamatosan pörög, egyszerre és egy úgymond poolban gyűlik a jutalom, amit egy kattintással át lehetne venni. A gigatápolás elkerülése érdekében, szintlépéskor automatikusan átveszi a karakter a felgyűlemlett jutalmat. Lennének egymást kizáró küldetések is.

Kizárások: portyás, vadászós, térkapus küldikből egyfajtát lehet csak betenni a slotokba, hogy egyszerre ugyanarra a tevékenységre ne számolódjon több küldetés.

A 7 db slot pedig azért kellene, mert vannak pl daily küldik is (szörnykihívás, csatlós aréna) ami rögtön elfoglalna 2-t fixen!

Még egy olyan megkötés lenne itt, hogy naponta maximum egy slot cserélhető, miután kiválasztotta a játékos a 7 küldetést, illetve még egyszer 5 őskőért legyen lehetősége egyet lecserélni. Így nem teljesen autamizált a dolog, kellene ugyanúgy taktikázni, számolni és készülni, mégis drasztikusan lecsökkenne a fölösleges kattintásra számolt idő és nagy mértékében megnövelné a játék komfort érzetét, ami biztos hozzá tenne ahhoz, hogy szívesebben tolják az emberek hardcore módban, hiszen feleannyi idő, ergó ugyanannyi idővel többet lehet játszani-> több fejlődés, több őskő költés, tehát mindenkinek jó úgy gondolom.

Hogy hogyan is nézne ez ki a gyakorlatban pár példával.
Felveszem a kábítós küldetést, a térkapus relikvia esőst, az állat szintlépőst, mondjuk a sajtolást és a kalandot a példa kedvéért.

Tehát, ezek az aktív küldetéseim. Az alap mechanikái a küldetéseknek nem változnának csak a számláló működne máshogy. Amíg a slotban benn van az aktív küldi, egy kvázi loopként működik. Tehát ha benn van a kábítós küldetés, minden olyan tevékenység ami eddig beleszámolódótt, továbbra is bele számolódna, azzal a különbséggel, hogy nem kell felvenni-leadni a küldetést folyamatosan, hanem a játék nézi és amikor teljesül a küldetés feltétel, akkor egyből a jutalom pool-ba betöltődik a jutalom.

Tehát benn van a kábítós küldi a slotban. Eltolom a 200 SZB csatát egymás után. Közben amint teljesül a kábítós küldi, amennyiszer teljesül, annyiszor belerakja a poolba a jutalmat a számláló. De mondjuk közben azért ellőnék pár térkapu pontot is (rengeteg idő 20p-et várni, még a 4p is sok a mai világban - erre majd később javasolnék valamit) tehát közben nyomogatom a térkaput és ott is megy a számláló, amint megvan a feltétel, jóváíródik a poolba a jutalom.

Ergó szimultán tudom csinálni a küldetés slotokat és megy a jutalom folyamatosan a poolba, amit szintlépéskor átvesz a karakter legkésőbb!

Aki optimalizál az maximum az állat szintlépésnél vállalja be a büntetés jutalmat, de akinek sok ideje van még ott sem

Hogy ez miért lenne jó? Rengeteg idő és energia spórolás, kikönnyítené a játékot. Sok beragadt erőforrás felhasználódna úgy gondolom. Kellene taktikázni ugyanúgy, hogy mit mikor csinál az ember, de drasztikusan lecsökkenne a fölösleges kattintás, egy szóval jó érzés lenne. Itt nem a tápolás a lényeg, hanem egy átstruktúrált ismételhető küldetés mechanizmus a megfelelő megkötésekkel.

Remélem érthető amit leírtam, Lannal átbeszéltük már, a találkozói fórumon úgyis el fogja mondani, ha esetleg szóba kerül. Várom a hozzászólásokat, javaslatokat, kiegészítő ötleteket ehhez, mert szerintem sok helyen ráncfelvarrásra szorulna a játék, de ez az egyik legnagyobb fölösleges időzabáló úgy gondolom.

Pár másik javaslat még:
Egy szörnytalizmán sajtoló gomb az állatok fülnél - szintén kattintás spórolás miatt.
Kalandoknál egy gombra lehessen betölteni a 15 epikus kalandot - megintcsak rengeteg kattintás spórolás
Relikvia - kronokompenzáció maximumát 60-ra vinné fel. Tudom meredeken hangzik elsőre, de aki optimalizál az úgyis max CSP-ért fog gyorsítani, vagy egyáltalán nem gyorsít. 4 perceket üresjáratban ülni a gép előtt manapság meg már igazi luxus én úgy gondolom.

Így első blikkre ennyi. Szerettem volna ezeket élőben a fórumon előadni, de nem lesz rá lehetőség. Itt nem valami gigászi érdekérvényesítésről lenne szó, hanem a játék jobbá tételéről mindenki számára, remélem ez világos. Köszönöm, hogy zavarhattam
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 7.52
népszerűHusosfagyiFérfi
Végzetúr mester
448 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8956. hozzászólás - 2023.11.23. 09:39:18
Én támogatom az összes érintett pontot.

-szörnytalizmánhoz 1x és akár 10x gomb is lehetne automata sajthoz.
-epikus kalandok betöltése is nagyon hasznos kattintáscsökkentő lenne.
-a küldirefom pedig megér egy hosszas megbeszélést.
V5- Zafír Démonok
Pontszám: 7.69
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
544 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8957. hozzászólás - 2023.11.23. 09:43:40 (Válasz Husosfagyi #8956 hozzászólására.)
A 10szeres álom lenne én már az egyszeressel is megelégednék, de igen. Szövi fórumot olvasvan, van akinek 10e szörnytalizmán fel van stockolva, mert nincs idegrendszere lesajtolgatni őket...
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 7.56
népszerűHusosfagyiFérfi
Végzetúr mester
448 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8958. hozzászólás - 2023.11.23. 11:00:49 (Válasz Emishi #8957 hozzászólására.)
Jó volna bizony. Főleg, hogy egy gombnyomásra teljesülne a templomban a 10 sajtos küldi....
Mondjuk akkor még mindig kattintós maradna 7 elfogós (eddig ugye egyben mentek), de talán azt is hozzá lehetne igazítani.
A hozzászólást Husosfagyi módosította 2023.11.23. 11:01:54-kor
V5- Zafír Démonok
Pontszám: 6.93
kedvencTurul77Nő
Végzetúr tehetség
203 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8959. hozzászólás - 2023.11.23. 14:37:40 (Válasz Emishi #8955 hozzászólására.)
Én annak idején felvetettem azt is,hogy ugyebár ha SZB-zünk kiírja ha teljesül a küldi,és ha rá kattintasz akkor a küldi oldalra dob.Ezt minden küldinél megcsinálhatná (kaland,tk.,vadászat,csatlósaréna,szörnyidézés,stb).Számomra marha idegesítő ennyi fölösleges kattintás mire átveszem a küldit.Ha SZB-nél működik a többinél is működjön.Persze JV azóta se reagált rá.
A másik marha idegesítő fölösleges kattintás szerintem,hogy a verembe mindent OK-zni kell,hogy átvegyük.Ezzel is lehetne kezdeni valamit.
Pontszám: 8.40
népszerűHusosfagyiFérfi
Végzetúr mester
448 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8960. hozzászólás - 2023.11.23. 15:05:35 (Válasz Turul77 #8959 hozzászólására.)
Én a veremben az esc-et használom. Eddig az jött be legjobban.
V5- Zafír Démonok
Pontszám: 6.91
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője