Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4761. hozzászólás - 2012.05.11. 09:23:15 (Válasz Craslorg #4741 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.04.26. 06:47:35
Biza! 400k LGY-ből végre van mire költeni. Mivel 4-szer annyit ad, mint a többi ital, ez havi 1-2 italt jelent, ami - számomra - kibírható őskővel és nem idegesít annyira az extrapoláció lehetetlen számítása.
150. szinten nem gond az LGY, amit ki kell fizetni a sisakért. 73. szinten még az exponenciálisan csökkentett mennyiséget sem tudom kifizetni a templomban. Van, akinek sokat jelent, ha LGY-t kell költenie.
Pontszám: 6.32
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4762. hozzászólás - 2012.05.11. 09:25:21 (Válasz Viskos #4761 hozzászólására.)
Bocsi, de kifejezetten a 100. szintről vásárolható itallal kapcsolatban írtam
Pontszám: 6.74
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4763. hozzászólás - 2012.05.14. 09:53:04
A közeledő bajnoki kapcsán eszembe jutott valami.

Mi lenne ha egyszer,csak egyszer lenne olyan bajnoki,ohová NEM nevezhetne az, aki az előző bajnoki óta 15 napnál többet volt katában?

Unom már, hogy folyton pincebogaraktól kapok ki v3-on. Tudom,ez is egyfajta játék(?)stílus,de legalább egyszer....
Báró Samedi
Pontszám: 8.83
kedvelt tagDangerous05Férfi
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4764. hozzászólás - 2012.05.16. 21:28:24
Sziasztok!
ha már a javaslatok topicban vagyunk, én azt javasolnám, hogy az 5. világ MÁSODIK szülinapja alkalmából induljon egy új végtelen szerver. Lassan itt az ideje azokra is gondolni, akik nem olyan világban akarnak játszani, ahol 160-as szintű emberkék vannak, és nem is akarja, hogy 3 hónap után vége legyen a játékának!
Köszönöm!
Pontszám: 5.81
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4765. hozzászólás - 2012.05.16. 21:30:20 (Válasz Dangerous05 #4764 hozzászólására.)
Nem hiszem, hogy mostanában indítanának világokat, mikor így is csökken a világokon az aktív karakterek száma. Ha erősebb karakterrel akarsz játszani vagy nagyobb szintűvel, mindig vannak elfekvő karakterek, amelyeket átadnak magas szinten.
Pontszám: 7.62
kedvelt tagDangerous05Férfi
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4766. hozzászólás - 2012.05.16. 22:04:05
nem is kell világokat indítani, 1 bőven elég lenne. Plusz én személy szerint szeretnék egy karaktert 1. szinttől "nevelni"...
Úgy gondolom, hogy fontos bizonyos időközönként új szervert indítani. Az nem befolyásolja a jelenlegi világok létszámát hiszen a régiről nem fognak az emberek átmenni az újba, viszont aki most kezd el játszani, az nem fogja élvezni, hogy
már semmi esélye jó eredményeket elérni.
Pontszám: 5.81
népszerűPedróatyaFérfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4767. hozzászólás - 2012.05.16. 22:30:00 (Válasz Dangerous05 #4766 hozzászólására.)
Nézd meg az 5-ös szerver leírását. Az új karakter bónuszt kap lére, tpre. Gyorsan lehet fejlődni. Én decemberben indultam és most léptem 50. szintre. Mivel majd minden lét az eventbe toltam, most nem túl erős a karakterem, de pénteken kiderül...
Pontszám: 8.60
kedvelt tagDangerous05Férfi
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4768. hozzászólás - 2012.05.16. 22:40:54 (Válasz Pedróatya #4767 hozzászólására.)
Nem akarlak megbántani, de Te aki decemberben indult,
mikor leszel topos (legerősebb, legfejletteb) karakter?
És ne is mond, hogy nem az számít, mert aki azt mondja nekem, hogy nem azért játszik egy ilyen játékkal, hogy a legjobb legyen, az vagy egy társadalmilag elnyomott, netán egy depressziós ember, vagy hazudik.
Pontszám: 5.81
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4769. hozzászólás - 2012.05.16. 22:44:20 (Válasz Dangerous05 #4768 hozzászólására.)
Idézet: Dangerous05 - 2012.05.16. 22:40:54
És ne is mond, hogy nem az számít, mert aki azt mondja nekem, hogy nem azért játszik egy ilyen játékkal, hogy a legjobb legyen, az vagy egy társadalmilag elnyomott, netán egy depressziós ember, vagy hazudik.


Hűha! Minden pók és vf-es karakter, akik vért izzadnak azért minden világon, hogy a lehető legkésőbb lépjenek szintet (ez kb fedi a felső 2-3 kategórián kívül az összes bajnokot és tapasztalt vagy jó játékost) tulajdonképpen társadalmilag elnyomott és depressziós ember... Ti tudtátok magatokról? Nem mellesleg én aki két kézzel kaparok perpillanat egy szakértelem után, ami elfelezi a kapható Tp-t a vadászatokért, vagyis növeli a rést köztem és a nagyon elől állók között, én akkor hazudok (nem hazudok, mert tényleg) vagy menjek pszichomókushoz. Hmm... Érdekes gondolat

Ismerd meg a játékot, mielőtt nyilatkozol
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 9.02
kedvelt tagDangerous05Férfi
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4770. hozzászólás - 2012.05.16. 23:01:12
tény, hogy behatólag nem ismerem a játékot, de nem is mondtam olyat, hogy azok a legjobbak akik elől haladnak.
Csak azt, hogy akiben nincs meg az a versenyszellem, hogy a legjobb legyen azzal valami baj van.
Pontszám: 5.81
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4771. hozzászólás - 2012.05.16. 23:04:15 (Válasz Dangerous05 #4770 hozzászólására.)
Adott játékkörnyezetből kiemelkedni, abban jól, sikeresen játszani (lásd versenyszellem) most is alkalmas bármelyik szerver. Egyszerűen azokkal versenyezz, taktikázz, harcolj (és ha tudsz győzz ), akik veled egy szinten vannak. Ha meg a top1 lenne neked a célkitűzés, akkor v5. Nyilván nem kis meló lenne behozni az első helyezettet, de te keresed a kihívást, nem?
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 9.03
kedvelt tagDangerous05Férfi
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4772. hozzászólás - 2012.05.16. 23:32:03
Hát a két éves hátrányt valóban nem kis meló lenne..
Egyébként tudom sokan megemlítették már, hogy milyen nagyon magas szinten van ennek a fórumnak a vitakultúrája, de én nem ezért írtam, csupán személyes javaslatomként közöltem, hogy éppen ideje lenne elindítani egy új, olyan szervert, ahol nem lesz vége a játéknak pár hónap után. Ehhez az állásponthoz tartom magam most is.
Pontszám: 7.20
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4773. hozzászólás - 2012.05.17. 07:01:40 (Válasz Dangerous05 #4770 hozzászólására.)
Ez butaság, hogy baj van azokkal, akiknél nincs versenyszellem. Van, aki a szövi, a társaság miatt játszik, nem érdekli, hogy ki-hogyan csapja le, soha nem lesz bajnok, mindent kipróbál a játékban, esetleg direkt "bosszantó" karaktere van (nagy másodlagosak, LE-szívásban pihi, nagy lopás), rengeteg oka lehet annak, ha valaki nem a győzelemre, a környezeti top 1-re hajt.
Pontszám: 7.62
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4774. hozzászólás - 2012.05.17. 07:16:15 (Válasz Dangerous05 #4772 hozzászólására.)
A játék jellegéből adódóan az van, hogy a játékosok igen kis hányada tűzi ki célul a top elérését, amellett hogy aki komolyan játszik komoly célkitűzései vannak. Aki a topban játszik (valóban ez az egyetlen cél, amit nemigen lehet elérni ha egy "régi" világon indulsz), annak is előbb utóbb csak a gondja van belőle, lásd ezt a topicot:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,796.0
A játékvezetés keményen izzad azon, hogy azoknak is élvezetes maradjon a játék, akik fent vannak.
Az összes többi cél fizikailag elérhető bármelyik világon, legyen az bármi: egy jó pók kinevelése, egy szívósság öve az AH-ban, első - vagy sokadik - bajnoki megszerzése, akármi.
Ezek miatt nem fog új világ indulni, a játékosok zöme tudja, hogy az élmezőnyben lenni nem fenkékig tejfel.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.23
népszerűPedróatyaFérfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4775. hozzászólás - 2012.05.17. 08:37:03 (Válasz Dangerous05 #4768 hozzászólására.)
A szerveren több mint 12e karakter van. Tegyük fel, hogy ebből úgy 1500 aktív. Szerinted hogy a francba lehetne mind az 1500 a legerősebb? Én élvezem, hogy 5 hónap alatt a tizenkétezredik helyről a 836-ig jutottam. Van néhány plecsnim, növöget a lédiffem, holnap délben szétnézek a környéken, hogy hogyan változtak az erőviszonyok, és néhány korábbi kellemetlenkedőnek elkenem a száját. Kis célok, kis örömök.

Ez játék, nem hajsza. Mindig is rühellettem versenyezni, ide sem azért jöttem, hanem hogy jól érezzem magam. Az meg meg van. Ha kicsit egyenesbe kerülök, tán még költeni is hajlandó leszek rá. Végülis lehet egy hobbim nekem is
Pontszám: 9.07
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4776. hozzászólás - 2012.05.17. 08:46:06 (Válasz Pedróatya #4775 hozzászólására.)
holnap délben szétnézek a környéken, hogy hogyan változtak az erőviszonyok, és néhány korábbi kellemetlenkedőnek elkenem a száját.


Várj ezzel holnapután délelőttig, szombat 10.00 óráig tart a landi
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.23
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4777. hozzászólás - 2012.05.17. 08:47:53 (Válasz Dangerous05 #4768 hozzászólására.)
Idézet: Dangerous05 - 2012.05.16. 22:40:54
És ne is mond, hogy nem az számít, mert aki azt mondja nekem, hogy nem azért játszik egy ilyen játékkal, hogy a legjobb legyen, az vagy egy társadalmilag elnyomott, netán egy depressziós ember, vagy hazudik.


Egyrészt vannak ilyen emberek, bár a motivációjukat én sem mindig látom át. Egy pár hónapig én is játszottam olyen karakterrel, ahol nem volt célom bármiben is a legjobbnak lenni. Bár a fene tudja. Talán volt. Mindenesetre azt nagyon hamar meguntam.

Másrészt viszont ne felejtsd el, hogy mennyi spektusa van a játéknak, amiben legjobb lehet valaki. Én nemrég értem el a toplista második helyet vereségekben, és perverz módon az is adott nekem egy kis örömet. Csak toplistából létezik vagy húsz, de vannak események, ott 1-3 kis toplista, és vannak olyan kunsztok amiket a játék maga nem mér, például a legmagasabb szintű kastély.

Egy szó, mint száz, cél az kell, mert a célokat elérni az igazi öröm és kihívás, de a cél annyi féle lehet, ahányan játszunk.

Mód: és akkor nem beszéltem még a bajnokiról világonként 30+ győztessel, se a kvízolimpiáról világonként 7+ győztessel. Szerintem mindenki így-vagy úgy a top-ba vágyik, csak megfelelően szélesen kell értelmezni a top fogalmát.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.05.17. 09:07:18-kor
Pontszám: 6.94
népszerűPedróatyaFérfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4778. hozzászólás - 2012.05.17. 09:01:16 (Válasz Offsboy #4776 hozzászólására.)
Basszus, tényleg. Akkor holnap délben még nem fogok arcoskodni
Pontszám: 8.60
kedvelt tagDangerous05Férfi
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4779. hozzászólás - 2012.05.17. 11:21:00 (Válasz Kocos #4777 hozzászólására.)
Na ez végre egy kimerítő, olyan hozzászólás, amit el kell fogadjak. A helyzet az, hogy nem ismerem annyira ezt a játékot, hogy minden kis zegzugáról vélekedni tudjak, de ahogy felsoroltad, valóban sokrétű a top fogalma. Viszont tény, hogy a kezdő játékosoknak kell idő, mire kiismerik magukat annyira, hogy valamit kezdeni tudjanak a későbbiekben, és szerintem potosan erre való egy új szerver.
A többiekhez szólva pedig vegyünk egy példát: ha elindulsz egy versenyen (és igen ez is az, mint minden olyan játék, ahol fejlődni kell, és van egy lista az eredményekröl), ott sem azért indulsz, hogy az utolsótól kezdve hármelyik pozíciót elérhesd, hanem, hogy minél előrébb kerülj. Sok tanulmány készült már az ilyen játékok pszichológiájáról, és mindegyiknek az lett a vége, hogy az embernek szüksége van arra, hogy a legjobb legyen, hogy elismerjék, hogy a neve (akár karakterneve) olyan név legyen, amiről beszélnek, hogy felnézzenek rá..
Aki meg csak a társaság miatt játszik, azok biztosan jól ismerik egymást, arra ott van az msn.
Pontszám: 5.92
kedvelt tagAxel GamonFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4780. hozzászólás - 2012.05.24. 07:53:37
Mikor lesz kufárok csatája ? már kéne 1.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője