Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5401. hozzászólás - 2013.02.28. 10:49:06 (Válasz Bpetya75 #5399 hozzászólására.)
Idézet: Bpetya75 - 2013.02.28. 09:20:12
Hogyaszongya: "Türelem!"


Én meg azt mondanám, hogy tessék normálisan megírni az oldalt (sehol ne kelljen 3-szor egymás után ugyanoda kattogni), meg azt, hogy tessék normális sebességű szervert/motort alátenni, és akkor egyből nem lesz ilyen gond.
Pontszám: 8.53
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5402. hozzászólás - 2013.03.01. 23:28:46 (Válasz Kocos #5401 hozzászólására.)
Teljes mértékben egyetértek.

Lenne egy kérdésem. A memóriaszelence mintájára nem lehetne megoldani a pp tartalékolását is?
Pontszám: 9.14
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5403. hozzászólás - 2013.03.01. 23:57:07 (Válasz Bpetya75 #5402 hozzászólására.)
Jó lenne
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.91
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5404. hozzászólás - 2013.03.02. 07:46:21
Eszembe jutott esetleg italok főzése (ÉP/VP betárazásra), de ez biztosan bukó...
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.03
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5405. hozzászólás - 2013.03.03. 19:55:02
Sziasztok!

Lenne egy ötletem a vadászó karakterek védelem növelésére ill. a visszafogott fejlődés vonzóbbá tételére.

Lehetne a neve: Orgazda

Szakértelem max, szintje szerintem alacsony legyen, mondjuk 10-es és amikor kivan fejlesztve a 10. akkor lesz meg a hatása.
Valamint már alacsony szinten kilehessen fejleszteni.
A lényege, hogy ha láthatatlanul vadászik valki akkor meg kapja a normál TP és LE menyiséget ill.az állatbefogási esélyt. A VF-fel itt is csökkentheti a TP-t így plusz védelmi bónusszal vadászhat normál körülmények között.

Orgazda szerencséje

Valamint, ha megvan ez a szakértelem és VF-es akkor a kufárnál vásárolható lenne egy relikvia ami növelné a vadászatért befolyó LE-t.
A vissza élések véget a relikvia csak akkor működik, ha valaki a VF-es (térkifordító).


AF képességnél is lehetne a VF-eseknek egy újabb lehetőség ami növelné a befolyó LE menyiséget. Ha ez táposnak gondolnátok akkor valamennyi TP szorzót is kapna.

Valamint egy másik AF képesség hogy láthatatlan valaki akkor is tudjon portyázni max. napi 5-ször. Persze itt a láthatatlanságból eredő bónuszt nem kapná meg támadáskor. Persze ez is csak VF-eseknek.

Várom a véleményeteket.
Pontszám: 5.83
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5406. hozzászólás - 2013.03.03. 20:41:51 (Válasz Bíborhold #5405 hozzászólására.)
Megnyertem a játékot gombot nem szeretnél? Így is általános probléma hogy túl erős a VF, hova kéne még vonzóbbá tenni?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.80
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5407. hozzászólás - 2013.03.03. 20:59:58
Én még a kettes szinten vagyok. Portyázok 400CSP-m van és azt a bizonyos pók taktikát folytatom. Egyáltalán nem magam miatt vetetem fel csak olvastam a fórumon, hogy nem a VF ami a nyerő hanem az EH. A játékba nem azok a "menők" (már most letudom szűrni) akik a nyomatják a vadászatot ész nélkül. Talán, ha tájékoztatnál, hogy mire gondoltál azzal, hogy "túl erős a VF". A pókoknak lenne csak nehezebb dolga. Lenne kihívás.
Pontszám: 6.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5408. hozzászólás - 2013.03.03. 21:11:39 (Válasz Bíborhold #5407 hozzászólására.)
2-es szinten pók taktika? Az szép lehet
Ne a pókokat vedd, mint átlagos portyázó játékos. Az EH vs VF tekintetében 60-as szint alatt a VF jobb. A hónapokig 1 szinten taktikát ne keverjük az általános taktikák közé.
Pontszám: 8.49
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5409. hozzászólás - 2013.03.03. 21:24:38
Mondjuk annyira még nem tudom leszűrni ezeknek a lehetőségét. Azt hittem a VF-fet sokkal kevesebben részesítik előnyben mint az EH-t. Ezért gondolkoztam azon, hogy lehetne ezen változtatni.

Köszönöm a válaszokat.
Pontszám: 6.67
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5410. hozzászólás - 2013.03.03. 21:44:04 (Válasz Bíborhold #5407 hozzászólására.)
Idézet: Bíborhold - 2013.03.03. 20:59:58
A játékba nem azok a "menők" (már most letudom szűrni) akik a nyomatják a vadászatot ész nélkül.


Aki nyomatja a vadászatot ész nélkül, az tök mindegy hogy EH-t vagy VF-et fejleszt, gyenge lesz. De pont a v3 az ahol a legegyszerűbben lehet csinálni okosan tervezett szakértelem fejlesztéssel olyan vadászkaraktereket aki felveszi a versenyt bármelyik pókkal tisztán vadászatból.

Amíg nincs maxos AF képességekkel és ismételhető küldi-jutalmakkal kiegészítve, az EH önmagában túrót sem ér. Aki meg sűrű mezőnyben jól választ célpontokat és nincs üres portyája, az VF-fel még hatékonyabb mint EH-val lenne.
Kiképző - v3
Pontszám: 8.08
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5411. hozzászólás - 2013.03.03. 22:14:17
Hella'! Pusztán felvetés. Nem-e lehetne a jelenlegi ilyen-olyan tízeslistát az eventeknél huszas listákra bővíteni? Így többen juthatnának jutalmakhoz ha már annyira megdolgoztak érte ezerakárhány győzelemmel.
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 5.62
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5412. hozzászólás - 2013.03.03. 22:28:27 (Válasz Sandman010 #5411 hozzászólására.)
Gondold át mit írnál, ha jelenleg 20-as listák lennének Akkor a 30-as lista kellene. Majd 40-es, 50-es, stb...
Pontszám: 6.83
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5413. hozzászólás - 2013.03.05. 14:59:05
mod.
A hozzászólást Őrmester módosította 2013.03.06. 18:15:12-kor
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 5.25
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5414. hozzászólás - 2013.03.06. 18:15:41
Dikó Úr adott ihletet arra, hogy javaslatot tegyek a Végzet Temploma 21. jutalmát illetően.

A mai ügyfélszolgálatos levelezésből kiderült, hogy 30. szint alatt a 21. jutalomban Templomi medál helyett az illető egy Kisebb térkapu stimulátort kap. A 30. és azt követő szinteken azonban alapból jár relikviakupon templomi jutalomként, ami a 21. alkalommal már 2 relikviakupon lesz 3 illetve 4 hetente.

Úgy gondolom - és többen mások is hasonlóan -, hogy ez a Kisebb térkapu stimulátor igencsak kevés. Nekünk, 30. szint alattiaknak a templomkristályokon kívül esélyünk sincsen relikviakupont szerezni. Egy relikviakupon 120 templomkristály - korábban még ez is 100 volt. Ehhez 15 templom kell, tehát valamivel több, mint 7 hónap templomozás félbeszakítás nélkül és akkor még csak a bronz relikviát tudok vele kiváltani, egy aranyhoz - ehhez ugye 6 kupon kell - 42(!) hónapot kell várnom, ha csak templomkristályból veszem a kupont. A Feladatok is ad 4 kristályt szintenként, de ezt most nem keverem ide.

Szerintem(!) a 30. szint alattiak is ugyanúgy megcsinálják az ősköves templomi küldetéseket - amely küldetések sokszor értelmetlenek, lásd szimulálj 5 portyát, vegyél a varázslatodba fókuszkristályt, tehát fizetnek ezért az amúgy ingyenes játékért. Mindezt azért, mert elhitették velünk, hogy - és akkor még szó nem volt arról, hogy szinthez lenne kötve a relikviakuponosdi - a 20. medál után relikviakupon jár templomi medál helyett. De tegnap kiderült, hogy 4×4-es templom esetén a kupon helyett 12 térkapu pontot adó Kisebb térkapu stimulátort kap a delikvens. Ez hadd ne mondjam, hogy mire elég.

Ott voltam az utolsó élő fórumon - vagy az azelőttin volt napirenden? passz - , ott hangzott el Miklós szájából a mondat, hogy a relikviakupont azért találták ki, hogy eventen kívül is lehessen szerezni/fejleszteni a jutalomrelikviákon. Gondolom, hogy a félelem oka az, hogy egy 10-es karakter ne rohangásszon mithrill cuccokkal, de nem hiszem, hogy ezt ne lehetne valahogy sávosan szabályozni. Vagy ha ennyire nem lehet odaadni a 30 alattiaknak is a relikviakupont, akkor legalább plusz templomkristályt adjon az a nyamvadt 21. templomi jutalom a stimulátor mellé! Hogy mennyit, az szerintem megvitatható, de szerintem az se hülye ötlet, hogy - ha már magasabb szinteken - lehet venni Indiana ostora relikviát, akkor legyen alacsonyabb szinten is megvásárolható, ami szinttől függően ad plusz templomkristályt a templom jutalma mellé. Így lenne mire elverni alacsony szinten is az LGY-t.

Ezek persze mind B tervek; nyilvánvalóan senki sem akar éveket várni egy arany jutalomért.
A hozzászólást Őrmester módosította 2013.03.06. 18:17:20-kor
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 6.40
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5415. hozzászólás - 2013.03.06. 19:52:08 (Válasz Őrmester #5414 hozzászólására.)
Azt ne feledd, hogy mindenki más is csak 30. szint fölött fér hozzá a relikviakuponhoz, akárcsak te. Így olyan elementáris hátrány nem ér. 30. szinttől te is pont annyi relikviakuponhoz jutsz, mint ők. Mivel nagyjából párhuzamosan haladtok, így nincs a veszélye, hogy utoléred őket. Ha ez mégis hamar megtörténne, akkor ők biztosan nem templomoznak intenzíven, mint te.
Pontszám: 7.74
kedvencAsfalothFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5416. hozzászólás - 2013.03.06. 20:11:11
Még egy régebbi hozzászólásból jutott eszembe, miért nem lehetne a 20.-dik medál után újabb 20 medál, ami a varázslatsebzést növeli, újabb 20 ami a közelharci elnyelést növeli, és újabb 20 ami a varázslatelnyelést növeli, %-onként?
Ööö....asszem....v3
Pontszám: 8.67
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5417. hozzászólás - 2013.03.06. 23:00:37 (Válasz Asfaloth #5416 hozzászólására.)
Röviden: mert össze-vissza borulna a kényes egyensúlyú játékos karakterek közti harc.
Hosszabban én nem tudom korrekten kifejteni, de talán majd egy hozzáértő megteszi ezt.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.36
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5418. hozzászólás - 2013.03.06. 23:19:20 (Válasz Őrmester #5414 hozzászólására.)
Nem értem, mi a problémád. Vannak olyan dolgok a játékban, amit alacsony szintű karakterrel nem tudsz elérni. Hol itt a probléma? Más sem tud.

Az elvileg pont elég jutalom kellene, hogy egyáltalán van végzet temploma. Az, hogy havonta egyszer kifizetsz 20 őskövet a templomra, miközben "ez egy ingyenes játék", nekem nem érv amellett, hogy miért legyen relikviakupon elérhető alacsony szinten. Kapsz jutalmat azért, mert megcsinálod a templom küldetéseket. A fizikai sebzés növekedése is éppen elég komoly előny azokhoz képest, akik nem foglalkoznak vele.

Azzal színesebb, élvezetesebb lesz a játékod, hogy olcsóbban fejlesztesz tulajdonságokat alacsony szinten? Szerintem nem.

Az, meg hogy éveket kellene várnod egy arany jutalomért, abszurd gondolat és természetesen nem igaz. Előbb-utóbb eljutsz arra a szintre, ahol te is kapsz végzet templomból kupont. Valamint rengeteg esemény van a játékban, ahol ezeket a különleges relikviákat alacsony szintűként - néha jóval egyszerűbben mint magasabb szintűként!- meg tudod szerezni, vagy egyéb extra jutalomban részesülsz.

Mindamellett ésszerűnek tartanám azt az ötletet, hogy konkrétabban legyen kommunikálva egy-egy dolog a játékban a fejlesztők részéről

Egyébiránt remélem, hogy az alacsonyabb szintű karakterek tulajdonosait arra sarkallja majd ez, hogy kicsit lépegessék a szinteket, vagy ha nem is jön meg a kedvük a vágtához, de ne is berzenkedjenek annyira a tp-től;)

Már csak azért is, mert kezdő tapasztalatlan játékosként azt látni, hogy 10-20. szinttől kezdve minden szerveren adott esetben ÉVEK! óta játszó háromhavonta egy szintet (se) lépő karakterek üldögélnek , nem egy túl épületes dolog az utánpótlás tekintetében

üdv
maci
Pontszám: 8.91
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5419. hozzászólás - 2013.03.07. 09:10:10 (Válasz Maci #5418 hozzászólására.)
Az a probléma, hogy a kisebb térkapu stimulátor egyszerűen harmatgyenge jutalom a templomi medál helyére. A másik dolog, (amiről én nem tudtam), hogy ne legyen felelőtlenül megígérve, aztán pedig be nem tartva valami. Röviden.
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2013.03.07. 09:17:07-kor
Pontszám: 7.30
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5420. hozzászólás - 2013.03.07. 10:18:04 (Válasz Ywgarrd #5419 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2013.03.07. 09:10:10
Az a probléma, hogy a kisebb térkapu stimulátor egyszerűen harmatgyenge jutalom a templomi medál helyére. A másik dolog, (amiről én nem tudtam), hogy ne legyen felelőtlenül megígérve, aztán pedig be nem tartva valami. Röviden.


Ezt a germanizmus cunamit nem lehetne picit megfekezni?
Az jogos, hogy amikor Miklos bejelentette, hogy mi lesz a jutalom, akkor ki kellett volna bontania az igazsag minden szeletet. Az ugyanakkor, hogy ezt igy oldottak meg nem hiszem hogy gond. Azert a 30. szint eleg gyorsan elerheto. 60 het alatt amennyi a palca nelkuli 21 templom kiporgetesi ideje biztosan ("normal" tempoban a fele is boven eleg). Aki eddigre nem er fel 30. szintre az szandekosan fogja vissza magat, es mint ilyen vallalja a brutalis mervu visszafogassal jaro hatranyokat is.
Pontszám: 8.53
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!