Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
101. hozzászólás - 2009.06.23. 09:26:41
Eszembe ötlött egy új fejlesztési lehetőség, ami nem ad túlzott tápot a játékba:

Hátas: max.-os csapdakészítéssel direkt lovaglásra alkalmas állatot is be tudsz fogni (a siker esélye a megszokott de direkt hátas befogásra kell koncentrálnod, hasonlóan a célzott vadászathoz) az így befogott állat külön helyet foglal(nem számít bele a vezetőkészség korlátba) és dupla költség a beidomítása. Ha beidomítottad akkor alap szintje/2 mp-el csökkenti a vadászat időt. (pl: 50-es alapszintű állat 25 mp-vel csökkenti a vadászat idejét) a hátas csatában nem lép szintet de a kennelben gyakorlatoztatható hasonlóan a sima állatokhoz és 2 szintenként további 1mp-vel csökkenti a vadászat idejét.

lovaglás szakértelem: minél jobban lovagolsz annál hatékonyabban vagy képes bejárni a környéket és akár le sem kell szállnod a hátasodról, hogy eredményes legyél. A szakértelem 10-30-60-as szintjén 1-2-3%-al növeli a vadászatért kapott Le mértékét ill szintenként 1%-al növeli a hátasod hatékonyságát. (50-es szaki + 50-es alapszintű állat =37,5 mp-vel csökken a vadászat ideje)

Amennyiben megvalósul célszerűen érdemes meghatározni egy minimumot a vadászat idejére, mondjuk 1 perc alá semmilyen módon nem csökken a vadászat ideje.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.20
kedvencDark PhoenixFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
102. hozzászólás - 2009.06.23. 10:00:20 (Válasz Otoaak #101 hozzászólására.)
Otoaak az elképzelés nem rossz de megint felvetődik a probléma ha teszem azt félóra alatt kész vagyok 1 20-as tömb vadászattal akkor ugye szinte kiütöd a nagyobb mennyiségben szerezhető LE-t a játékból. Mit szólnál ha ezekhez a szakikhoz mint egy "negatív metódus" ami növeli a regenerációt a vadászat idejére. Ha jól emlékszem ezt Jerkó is felvette már.

Ja és off mert megint rossz topicba írunk.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
103. hozzászólás - 2009.06.23. 10:03:10 (Válasz Dark Phoenix #102 hozzászólására.)
A hátason lovaglás nyugtatóan hat a szervezetedre, és ezért gyorsabban is gyógyulsz Szerintem ezzel semmi baj nincs, csak az lehet bugos rész, hogy az epikusok óránkénti ütése közben akkor alap, hogy mindenki vadászna.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
104. hozzászólás - 2009.06.23. 10:13:54 (Válasz Mortimer #103 hozzászólására.)
Csak 15% alatt kell a gyorsítás. Emellé belefér ez a bug akkor.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
105. hozzászólás - 2009.06.23. 10:15:51 (Válasz Dark Phoenix #102 hozzászólására.)
Alacsonyabb szinten akitől több 10k Le-t lehetett vinni attól ezután is lehet majd, magasabb szinten meg kb. elméleti síkon mozog a nagyobb LE szerzés lehetősége. Az meg, hogy ki tud gyorsabban kattintani mikor elérem a 15%-ot már rég nem az a játék amire én az elején jelentkeztem...
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
106. hozzászólás - 2009.06.23. 10:33:26
Kb. tucatnyi olyan játékos van aki a nagy zsákmány reményében egész nap a portyalistát frissítgetve lesi, hogy a célpontjai mikor bukkannak fel 15% alól. De valószínű, hogy a tucatnyival is túlzok már… Emiatt nem kell gyorsabb gyógyulást bevezetni, a gyorsított vadászatra viszont tényleg nagy szükség lenne, a nagyobb csp bufferrel együtt. Itt a nyár, a jó idő (na nem épp most ), mindenki nyaralni menne, vagy legalábbis kevesebbet kuksolna a gép előtt. Kellenek ezek a változtatások, mégpedig úgy, hogy mindenki számára egyaránt elérhetők legyenek.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.33
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
107. hozzászólás - 2009.06.23. 10:40:17
és mivan amikor a nyárnak vége lesz? ettöl az itt a nyár szövegtől mindig borsózik a hátam...miköze van a kettőnek egymáshoz...ha nyaralni aakrsz ott a komba...ha pedig a szabdba akrsz menni akkor vállald be hogy addig a karid is pihen vagy legyél láthatatlan...a láthatatlanság pont ezé van hogy amikor valki csak kocaszinten jáccik akkor lehessen láthatatlankodni...

mindig jönnek az új ötletek ami tökjó meg érdekesek de a már meglévő problémákkal kéne inkább fogalkozni nem pedig azon agyalni hogy lehetne mégjobban kitápolni a dolgokat...szerintem...már így is agyon van opiimizálva ajáték sok lehetőség adott ha az ember könnyiteni akar a dolgokon és kicsit kiakar lépni a körförgásból...

attol mer lepontozzátok még nem lesz kevésbé igazam =) nahde pusszantok mindenkit...
A hozzászólást Dr_Faktor módosította 2009.06.23. 10:49:14-kor
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 7.54
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
108. hozzászólás - 2009.06.23. 10:41:27
Na ja mondjuk én se úgy képzeltem, hogy 20-as akadémia kelljen hozzá... a lovaglást ne az akadémián tanítsák már.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
109. hozzászólás - 2009.06.23. 10:50:39 (Válasz Dr_Faktor #107 hozzászólására.)
Faktor, néha próbálj meg gondolkozni is, mielőtt hozzászólsz valamilyen témához...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
110. hozzászólás - 2009.06.23. 10:57:43
milyen érdekes én éppen azt akartam volna javasolni neked =)kieggyezek döntetlenben gondolkodol néha te is és gondolkodok majd én is =) márha ez így korrekt...

tudod visszásan néz ki a monitor elött magyarázni hogy milyen jó is odakint...

a hozzászólásaid egyértelműen vadászat pártiak és portya ellenesek elhiszem hogy neked a gyorsított vadászat a buli és a lassab regenráció a tuti...háde ez nem objektív hozzáállás...elfogult vagy...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6.50
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
111. hozzászólás - 2009.06.23. 11:01:03
Nagy kedvencem mikor megmagyarázzák hogy portyásból/többszörös bajnokból/kivégzőből milyen kevés van, és ezért velük nem kell foglalkozni.

TOPperből hány is van..?
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 8.25
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
112. hozzászólás - 2009.06.23. 11:20:29 (Válasz Dr_Faktor #110 hozzászólására.)
Persze mert te meg az objektivitás mintapéldánya vagy nem ? Mindenki vadászatból él, a pókok is csak ők nem a sajátjukból. Az élősködőket meg nem szeressük.

Amúgy meg a drágalátos pókok agymérete sokszor vetekszik a névadó állatéval. Ugyan árulja már el nekem a valamelyik okoskodó hány karinak van mondjuk 30-as szint alatt max.-os csapdakészítése? Az is érdekelne, hogy pontosan mennyivel is csokkenti mondjuk egy 40-es szintű pók rablási esélyeit ha valaki 20sec.-el gyorsabban vadászik ? Vagy most itt azon megy a para, hogy a 20-as szintű kari ha befog egy hátast 10 sec.-el gyorsabban fog vadászni ? Ha elementárist fejleszt ugyan ennyi Le-ből kb. 40sec.-el vadászik gyorsabban... Az egész lovaglós dolognak kb.40- 50-es szinttől lenne komoly értelme ahol már nem csak az LE termelő de a kényelmi szakik egy része is max.-os de mondjuk 45 fölött szerintem nem a pókok vannak túlsúlyba.

Szeritnem a "pók"-okat simán át lehetne nevezni tehénre mert mostanába annyit bőgnek mint egy kérődző marha...
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 2.63
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
113. hozzászólás - 2009.06.23. 11:22:05 (Válasz Ariel #106 hozzászólására.)
Ariel itt nem arról a pár kariról van szó akik tényleg csak a 15% fölé érkezésre várnak hanem a többiekre akiknek néha lehet szerencséjük azáltal, hogy valaki elfeledkezik egy vadászatról. Nekem a fúzió lecsökkentette a vadászati időmet 1h:10-re ami elég korrekt így egy teljes leveretés után 60-at tudok biztonságban vadászni. Ha a vadászati idő lemegy 1 percre akkor legalább 180 megy fel ez az érték. Igazából tőlem ritkán visznek sokat de így még kevesebben fognak. Egy nem prémes levadássza majd az összes csp-jét 1 leveretéssel.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
114. hozzászólás - 2009.06.23. 11:30:14
itt arrol van szó hogy vadászati idő csökkentésre ottvan az elemntáris fuzió mint olyan...

ezzel az erővel akkor a fáradtságnak is leehtne gyorsítani az elmúlását de azt sem fontos mivel létezik a kronokompenzáció...

én csak aztnemértem ménem elég valkinek aki ennyire időt akar spórolni az hogy az eredeti 5 perces vadászat helyett csak 3 és fél perc...ha elemntáriskodik...és ugye ahoz még bonuszban jön a plussz csp is...10 vadászatnál már 15 percet nyersz 30 vadászatnál már van egy foci félidőd...

nah mind1...én arra probáltam rávilágítani hogy vannak a vadászat gyorsításnál és attol hogy a karim egy lovon bohóckodjon égetőbb problémák is...

sajnálom hogy ezt nemtudtam úgy közölni hogy ne léptem volna rá valki tyúkszemére de biztosíthatom őket is nem az volt az elsődleges célom báár aki kiteszi a lábát azmeg necsodálkozzon ha rálépnek...

szal továbbra is aztmondom hogy fölösleges tovább rövidíteni a vadászatok idejét...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 7.13
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
115. hozzászólás - 2009.06.23. 11:33:46
Faktorból mámeg pók lett:D
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.50
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
116. hozzászólás - 2009.06.23. 11:36:39 (Válasz Freez #113 hozzászólására.)
Látom te is pont beteg voltál mikor az alapvető matekot tanították a suliban. 210 mp jelenleg max.-os elementárissal a vadászat. 1 perchez 60-as állattal 240-es lovaglás kell, szeritned ez komoly veszély? Kb. annyian fejlesztenék ki 1 percre (vagy akár 1,5) a vadászatot mint ahány 40-50k fölött rablást az új szabályok mellett elvesztesz..

Ha már veszi a fáradtságot valaki, hogy hozzászól akkor legalább gondolja át mielőtt baromságot írna. Nem mellesleg a számokon is lehet finomítani.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 2.63
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
117. hozzászólás - 2009.06.23. 11:44:19 (Válasz Dr_Faktor #114 hozzászólására.)
Én nem igazán csodálkozok rajta, hogy nem érted, de szerintem meg nem is kell neked mindent érteni. Persze a te hozzászólásaidból azért csak úgy süt az objektivitás amikor azért böfögsz bele valamibe és titulálod feleslegesnek mert nem érted. Van aki szerint szükség lenne rá. És szerintem jelenleg ez az egyik legfontosabb fejlesztés mert jelen állapotában épp elég szar a játék ahhoz, hogy minél kevesebb időt akrjak a játék szar részeivel foglalkozni.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.50
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
118. hozzászólás - 2009.06.23. 11:51:13 (Válasz Otoaak #117 hozzászólására.)
Igazad van Otoaak a matek sosem volt az erősségem. Sőt elárulom nem is számoltam semmi valószínű értéket (ezt te megtetted helyettem) hanem ahogy a hsz-ed végén írtad ne lehessen 1 perc alá menni én ezt az értéket vettem számításba mert itt a fórumon ugye szeretünk szélsőségesek lenni. Kétségtelen 240-ig felhúzni a lovaglást nem egyszerű és mivel az hátast csak a kennelben lehet trenírozni így ez is gátat szab a gyors fejlődésének. Egyébként ahogy írtam az ötletedet nem tartom rossznak de valószínűleg ha be is kerül legalább 60-as tanulás fog kelleni hozzá ha a jelenlegit Akadémiai trend marad.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
119. hozzászólás - 2009.06.23. 11:51:19
akkor ne jácc...há bakker Otoak necsináldmár én eddig sokszor voltam veled azonos állásponton de hidd el amit msot kitaláltál az egyrészt fölösleges másrészt nem lesz megvalósítva...

az hogy 30 játékosnak a több ezerből igénye lenne további rövidítésre mer nekik már annyira szar a játék hogy nem akrnak sokat jáccani vele...az nem érv nem indok csak egy demagóg blőődség...bocs...

Shaktor pedig nem pók(csak max pókocska)...igaz lehetett volna az is =) de Sharab Shaktor amolyan hétpróbás kurafi...egy kis portya egy kis vadászat és jáccok...ennyi...a helyzetemhez képest probálok valamit alkotni és amikor ránézek a karimra sosincs az az érrzésem hogy szégyelnem kéne...mert akárhogy is nézöm egész jó lett és napról napra cska fejlődik =)

pedig az elementárisom is 0...nahde nem akrok vitatkozni...mer az csak leértékeléshez vezet arra megmost nemnagyon van szükségem...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6.08
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
120. hozzászólás - 2009.06.23. 12:14:43 (Válasz Freez #118 hozzászólására.)
Az 1 percet nem konkrétan az 1 perc miatt írtam oda hanem azért mert mindenképpen kell valami korlát. Az, hogy 1 perc vagy több az már a tesztelésen múlik amit én sajnos nem tudok megcsinálni csak Miklósék. (bocs a durva hangnemér) A zafír karik vadásznak jelenleg a legnehezebben, de ettől még szerintem arányaiban nem veszítenek több LE-t másoknál. Azt azért nem hiszem, hogy ez a zafírok ügyességének vagy nagyobb odafigyelésének köszönhető, vagyis nem a regen sebességének a változtatása lényegileg nem befolyásolná a szerezhető Le mennyiségét. Aki eddig figyelmetlen volt az szerintem ezután is az lesz és nem kevesebb hanem több LE lesz nála ha feljön 15% alól hiszen többet vadászik ugyan annyi idő alatt.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője