Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4781. hozzászólás - 2012.05.24. 09:13:14 (Válasz Axel Gamon #4780 hozzászólására.)
Kb. augusztusra tippelem a jelen állások szerint, de még ki tudja.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.07
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4782. hozzászólás - 2012.05.25. 16:43:09
A templomkristályokkal kapcsolatban lenne egy felvetésem - nem jártam utána, hogy gondolt-e már valaki hasonlókat.
Jó ötletnek tartanám, ha a relikviakuponokhoz, vagy épp a lélekkufárnál a lélekenergiához hasonlóan működne ez is. Azaz, ha rákattintok, akkor itt is bejöhetnének a templomkristályokért választató jutalmak egyszerre minden alapvető tudnivalóval, kis képekkel és leírásokkal, és ami a legfontosabb, ott helyben az infóval arról, hogy mennyi erőforrás kell ahhoz, hogy meg lehessen venni őket, illetve hogy melyik az, amelyiket már meg tudom venni.
Nem volt bizodalmam kiválasztani egyet, tudom, hogy a végzetúr wikin fent vannak az infók, és utánajárhatok, de akkor is jó ötlet lenne, hogy még ha elérhetetlenek is ezek a jutalmak, legalább lehessen látni és informálódni róluk a játékon belül, talán nagyobb motivációt jelentene.
A hozzászólást Lavender módosította 2012.05.25. 16:45:40-kor
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 7.90
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4783. hozzászólás - 2012.05.25. 16:46:38 (Válasz Lavender #4782 hozzászólására.)
Meg tudod nézni egyesével a legördülő menüben a TK-ért vehető dolgokat, ha rákattintasz a karakterlapodon magára a TK-ra. Az is megnézhető amelyet még nem tudod megvenni, elérhető minden infó amit kérsz. Egyébként tényleg kényelmesebb lenne a te módszereddel látni egyben, de talán a kevesebb betöltés érdekében lett ilyen legördülő menüs kialakítású.
A hozzászólást Quellon módosította 2012.05.25. 16:47:34-kor
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.13
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4784. hozzászólás - 2012.05.25. 16:56:16 (Válasz Quellon #4783 hozzászólására.)
A legördülő menüben MINDEN cucc mellé oda kellene írni, hogy mennyibe is kerül! Ez lenne a lényeg.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.60
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4785. hozzászólás - 2012.05.25. 16:57:55 (Válasz Quellon #4783 hozzászólására.)
Okok. Furcsállom csak, hogy ez miért így működik, még az őskőért kiváltható nagy relikviák is egyszerre láthatók, ahogy minden más is. Ez az aktuális fejlesztés kicsit szokatlan. Komolyan féltem kattintani rájuk már eleve az furcsa, hogy ez a karakterlapon keresztül elérhető talán a templomban vagy a templomon keresztül (mint pl. az állatoknál a sajtoláshoz hasonló "al-ablakban") szerintem praktikusabb lenne...
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 7.90
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4786. hozzászólás - 2012.05.25. 17:29:52 (Válasz Quellon #4783 hozzászólására.)
Nincs köze a letöltéshez mert nem dinamikusan állítja elő. Letölti a háttérbe valószínűleg és a javascript (hoppá, Baraty a legnagyobb scriptelő ) előhozza, mint a szakértelmek, AF képességeknél is.
Pontszám: 7.62
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4787. hozzászólás - 2012.05.25. 17:36:53 (Válasz Alendaar #4784 hozzászólására.)
Ott van mindegyik ára csak alatta. Vagy mindenképpen mellette szeretnéd?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.13
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4788. hozzászólás - 2012.05.25. 17:57:45 (Válasz Quellon #4787 hozzászólására.)
Szerintem neki is az a problémája, hogy ez a legördülő menü azontúl, hogy nem bizalomgerjesztő, nem teszi lehetővé a jutalmak átlátását. Nem egyértelmű (legalábbis nekem nem volt az), hogy mihez kezdjünk a legördülő menüvel, teszem azt ha rákattintok, akkor jó esetben azt az üzenetet kapom meg, hogy még nem tudom x jutalmat megvenni, mert nincs elég kristályom hozzá, vagy rosszabb esetben hopp, megvettem valamit, amiről azt sem tudtam, hogy mi.
Az a baj ezzel a templomkristályos ablakkal, hogy túl kevés az infó, kezdetleges még nagyon, és nem tudja az ember, mihez kezdjen vele. Ok, úgy már látom, hogy működik, ha még jobban belemászok, de mi van, ha rosszul sül el a dolog. Mint például a templom is úgy működik, mármint az "óra akkor indul el", amikor belépek, és nem akkor, amikor én akarom elkezdeni az összes küldetést. De most nem akarok mindent összekavarni. A lényeg, hogy szerintem jó lenne kicsit barátságosabbá tenni a templomkristályos felületet, hogy ne legyenek kétségek, legyen érthető és áttekinthető, mihez lehet kezdeni a templomkristályokkal, hogy ne legyen mindenki számára kérdés ez, és ne jelentsen extra-felfedezést és misztikus fóruminfó-vadászatot mindenki számára. Ami egyértelmű, ami látszik, az sokkal "kívánatosabb", ha jól emlékszem egy másik hozzászólásodban te éltél ezzel a szóval, hát én erre az opcióra is átültetném ezt a jelzőt, már ami a fejlesztését illeti.
A hozzászólást Lavender módosította 2012.05.25. 17:59:38-kor
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 7.90
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4789. hozzászólás - 2012.05.25. 18:03:30 (Válasz Quellon #4787 hozzászólására.)
A legördülő listáról beszélek!
Eddig nem mertem egyikre sem kattintani, nehogy vmi sz@rt megvegyek véletlenül! Ku***ra nem volt egyértelmű, hogy feljön egy másik ablak, vagy egyből beszopom vminek a megvételét, ez a probléma! Comprende?!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.06
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4790. hozzászólás - 2012.05.25. 18:07:54 (Válasz Alendaar #4789 hozzászólására.)
Ezt én is pont így gondoltam azért ne harapd le Quellon fejét
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 7.90
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4791. hozzászólás - 2012.05.25. 18:46:07 (Válasz Lavender #4790 hozzászólására.)
De ő nem igazán akarta érteni.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.60
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4792. hozzászólás - 2012.05.25. 19:57:20
A legördülő listában minden ott volt és van ami kell. Már értem és megértem, hogy - minden rossz szándék nélkül - féltetek a legördülő menü kipróbálásától az esetleges váratlan veszteség miatt, ebben igazatok van teljes mértékben, nekem azért nem volt ilyen gondom (és emiatt nem is értettem mire gondoltok), mert én még akkor lenyitottam amikor semmire nem volt TK-m így nem volt mit elveszíteni és mire lett annyim amiből már vehettem volna valamit addigra tudtam merre hány lépés.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.13
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4793. hozzászólás - 2012.05.26. 06:50:52 (Válasz Quellon #4792 hozzászólására.)
Csak arra mertem kattintani tegnap, amire biztosan tudtam, hogy nincs elég zsé rá!
Utána már értettem én is, miről van szó!
Bocs, ha kissé elragadtattam magam - mea culpa. _oO_
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.60
kedvelt tagBasicgamerFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4794. hozzászólás - 2012.05.27. 16:50:12
Sziasztok!

Az ismételhető küldetésekkel kapcsolatban van egy javaslatom:
(Ugye, hogyha 3 különböző küldetést csinálunk meg egymás után, akkor jár szint*200 LE + 1 dukát + 10 kristálypont)
-Hogyha 4 különböző küldetést csinálsz meg, akkor járhatna szint*200 LE + 2 d + 20 kp
-Hogyha 5 különböző küldetést csinálsz meg, akkor szint*300 + 2d + 20 kp
-6-nál szint*300 + 3d + 30 kp
...
A számok csak példaértékűek.

+ Ha valaki az összes ismételhető küldetést teljesítené egymás után, akkor valami extra jutalomban is részesülhetne (ezek alól kivételek lennének a xenós küldik)
___________________________________
Miért nem jó József Attilával barkochbázni?
Mert mindig csak a mamára gondol.
___________________________________
A hozzászólást Basicgamer módosította 2012.05.27. 16:54:58-kor
v1-JoeBlack
Pontszám: 8.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4795. hozzászólás - 2012.05.27. 17:32:43 (Válasz Basicgamer #4794 hozzászólására.)
Félreértetted az ismételhető küldetés szabályait. Nem azért jár jutalom, ha minimum 3 félét csinálsz, hanem azért jár büntetés, ha nem csinálsz legalább 3 vagy több félét.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.32
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4796. hozzászólás - 2012.05.27. 17:46:33 (Válasz Lanmandragoran #4795 hozzászólására.)
Miért értette félre?
Csak írt egy javaslatot, hogy működhetne így is, vagyis tovább gondolta a jelenlegi rendszert büntetés(nem 3 különböző), normál működés(3 különböző), jutalmazás(több különböző).
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 8.93
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4797. hozzászólás - 2012.05.27. 18:21:14
Egyetlen gond van ezzel az egyébként jó ötlettel:

- ha a jutalmazás kevesebb lenne, mint a jól bevált 3 küldi pörgetéséből származó (LE) haszon, akkor akkor semmi változás nem történne

- mindenkinek egyszerűbb a neki bevált 3-at pörgetni ami beleillik a játékstílusába ezért, ha a jutalom egyenértékű lenne a jelen rendszerrel elérhető haszonnal akkor nem túl sokan választanák a nehezebb utat

- ha a jutalmazás több lenne, mint a jól bevált 3 küldi pörgetéséből származó (LE) haszon, akkor a többség ráállna, de csak kényszerből, mert különben lemaradna

Szerintem.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.81
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4798. hozzászólás - 2012.05.27. 19:05:57 (Válasz Basicgamer #4794 hozzászólására.)
Idézet: Basicgamer - 2012.05.27. 16:50:12
Sziasztok!

Az ismételhető küldetésekkel kapcsolatban van egy javaslatom:
(Ugye, hogyha 3 különböző küldetést csinálunk meg egymás után, akkor jár szint*200 LE + 1 dukát + 10 kristálypont)
-Hogyha 4 különböző küldetést csinálsz meg, akkor járhatna szint*200 LE + 2 d + 20 kp
-Hogyha 5 különböző küldetést csinálsz meg, akkor szint*300 + 2d + 20 kp
-6-nál szint*300 + 3d + 30 kp
...
A számok csak példaértékűek.

+ Ha valaki az összes ismételhető küldetést teljesítené egymás után, akkor valami extra jutalomban is részesülhetne (ezek alól kivételek lennének a xenós küldik)
___________________________________
Miért nem jó József Attilával barkochbázni?
Mert mindig csak a mamára gondol.
___________________________________


Gyakorlatilag erre a hatasra epul a templom.
Pontszám: 6.95
kedvelt tagBasicgamerFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4799. hozzászólás - 2012.05.30. 15:40:41
Idézet: Helion1988 - 2012.05.27. 17:46:33
Miért értette félre?
Csak írt egy javaslatot, hogy működhetne így is, vagyis tovább gondolta a jelenlegi rendszert büntetés(nem 3 különböző), normál működés(3 különböző), jutalmazás(több különböző).


Köszönöm Helion1988, valóban így gondoltam

Idézet: Quellon - 2012.05.27. 18:21:14
Egyetlen gond van ezzel az egyébként jó ötlettel:

- ha a jutalmazás kevesebb lenne, mint a jól bevált 3 küldi pörgetéséből származó (LE) haszon, akkor akkor semmi változás nem történne

- mindenkinek egyszerűbb a neki bevált 3-at pörgetni ami beleillik a játékstílusába ezért, ha a jutalom egyenértékű lenne a jelen rendszerrel elérhető haszonnal akkor nem túl sokan választanák a nehezebb utat

- ha a jutalmazás több lenne, mint a jól bevált 3 küldi pörgetéséből származó (LE) haszon, akkor a többség ráállna, de csak kényszerből, mert különben lemaradna

Szerintem.


Ezek valóban nyomós érvek a küldetések megreformálása ellen, de talán akkor lehetne más jutalom a LE + d + kp mellett, például ha több küldetést csinálsz meg, mint három, akkor járhatna + LGY, esetleg AF pont, és ha valaki megcsinálná zsinórban az összes küldetést, akkor kaphatna bónusznak valamennyi őskövet (nem sokat, mondjuk karakterszint/5-öt).

Amúgy lenne egy javaslatom a kvíz olimpiára is
Ha valakinek meg van már 12 medálja, és bekerül a top 11 közé, akkor bővüljön a toplista 1-gyel, ha két 12 medálos karakter jut be, akkor 2-vel, és így tovább.
v1-JoeBlack
Pontszám: 7.75
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4800. hozzászólás - 2012.05.30. 15:52:01 (Válasz Basicgamer #4799 hozzászólására.)
Idézet: Basicgamer - 2012.05.30. 15:40:41
Amúgy lenne egy javaslatom a kvíz olimpiára is
Ha valakinek meg van már 12 medálja, és bekerül a top 11 közé, akkor bővüljön a toplista 1-gyel, ha két 12 medálos karakter jut be, akkor 2-vel, és így tovább.

A kvízolimpián jelentősége az első 7 helyezettnek van, mert csak ők kapnak kvízmedált. Ha közöttük van már 12 medálos, akkor a 8. kap automatikusan, ha még egy, akkor a 9., stb. Amennyiben az első 10 helyezett között 3-nál többnek van, akkor a 11., 12., stb is kap és meg is jelenik az eredmények között.
Pontszám: 7.62
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!