Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3021. hozzászólás - 2011.01.01. 13:52:32 (Válasz Darah #3020 hozzászólására.)
A wikinek pont abban van az ereje, hogy a játékosok fejlesztik. Azzal, hogy a játékba integrálódna, ez rögtön el is veszne, ahogy a naprakészsége is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.41
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3022. hozzászólás - 2011.01.01. 14:28:23 (Válasz Darah #3020 hozzászólására.)
Üdv!

Azoknak a táborába tartozom akik figyelik és elolvassák a hozzászólásaidat, szerintem általánosan nagyon jók.

Most azonban felhívnám a figyelmedet egy részletre az előző hozzászólásomból:
Máshol már írtam hogy egyébként Miklós jelezte hogy várja a javaslatokat a bővítésre illetve a játékban elérhetővé tesz kész (youtube-os) bemutatókat.


Azért írtam amit írtam mert két találkozón is felmerült a kérdés, egy éve elég komoly vita volt a dologból én is a kérdés (játékba integráltság) mellet érveltem. Elutasító választ kaptunk a fenti két javaslatot (mail a változtatásokról Miklósnak és youtube videó) kivéve.
Reméltem hogy hivatalos álláspont híján a korábban már szűkebb körben elhangzott hivatalos álláspontot ismertetve körbejártuk eléggé a kérdést ahhoz hogy mit is kell tennie annak aki változtatni akar a helyzeten.


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.62
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3023. hozzászólás - 2011.01.01. 14:39:13 (Válasz Let. #3022 hozzászólására.)
Youtube-os bemutatókat Let?
Miről?
Hogy hogyan fejlessz karaktert, klánt, entitást?

Átugorjuk az ABC tanulást, máris disszertációkat akarunk írni?

Nem voltam ott talikon, talán ezért maradtam le a dicső döntésekről, de ezen ismét előjött a gyermeki rácsodálkozó énem, bevallom.

Edit:
Mail Miklósnak.
Elküldjem neki a wiki linket oldalanként, ezt ide tedd, ezt oda tedd, ezt meg amoda?
Összeszedettebb az már izomból se lehet.
A hozzászólást Darah módosította 2011.01.01. 14:41:24-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.48
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3024. hozzászólás - 2011.01.01. 14:57:50 (Válasz Ariel #3021 hozzászólására.)
Ariel, akkor ezen tudásbázist át kellene tenni egy Beho által fenntartott helyre, és meghagyni a játékosok szerkesztési jogát benne. És máris benn is van és kinn is van.
És lehet rá hivatkozni magában a játékban, jólirányzottan elhelyezett linkekkel odaküldeni a kezdőket, nemtalálókat, még ha "Nem vállalunk felelősséget a tartalom pontosságáért" felirata is lenne.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.86
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3025. hozzászólás - 2011.01.01. 19:29:40 (Válasz Darah #3024 hozzászólására.)
Elég hozzá egy mondat. Vadászat közben az "Amíg vadászol, látogass el a fórumra!" mondat változzon erre: "Amíg vadászol, látogass el a fórumra, vagy nézz körül a játékosok által szerkesztett adatbázisban!"

Ettől viszont a kérdezők nem fognak több kérdésükre választ kapni mint eddig, mert a tudásbázis ettől még nem nő. Max a válaszidő rövidül le. A játékosoknak ugyan úgy fogalmuk sem lesz arról, hogy milyen szerepe van a szerencsének, hogy hogyan függ a közelharci sebzés az erőtől, hogy miért fölösleges 100-al nagyobb IQ-t fejleszteni mint az ellenfeleké, vagy hogy a kritikus sebzés miért nem duplája a normál sebzésnek, noha a leírása alapján az kellene legyen.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.41
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3026. hozzászólás - 2011.01.01. 19:42:01 (Válasz Ariel #3025 hozzászólására.)
Előbb csináljuk meg a homokozót, aztán már csinálhatunk osztálytermeket, majd előadótermeket is.
Csak valahol ugorjunk neki.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.48
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3027. hozzászólás - 2011.01.01. 20:11:22
Én pedig javasolnám hogy aukciós házban az épp legmagasabb licitet tartó karakter neve egyben link is legyen az adatlapjához.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.25
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3028. hozzászólás - 2011.01.01. 20:39:20 (Válasz LanMaffia #3027 hozzászólására.)
Nem értelmetlen a kérés, csak sztem elég haszontalan. Rengeteg fontosabb akár kényelmi dolog is esedékesebb lenne. Például a fölső fejléc bővítése.
Esetleg az aukción vezető neve alatt egy "Közvetlen átok rá" gomb?
Na jó, nem. Csak viccelek.
Pontszám: 8.26
népszerűBodnaarFérfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3029. hozzászólás - 2011.01.01. 20:55:13
Jó néven venném, ha az öltözetváltáskor nem kérdezne rá, hogy biztos öltözetet akarok-e váltani. Biztos.
V1 - Lorenzo
V2 - Péter
V3 - Segal
V4 - Alekosz
Pontszám: 9.04
közellenségThagaszakFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3030. hozzászólás - 2011.01.02. 14:19:59
Igen, egyetértek az előttem szólóval. Szerintem annak mindenki örülne ha a kiégett ősköveket másképp is át lehetne váltani rendes őskővé. Én arra gondoltam, hogy X kiégett őskőt X*10 CSP-vel lehetne átváltani. Pl: van 10 kiégett ősköved. Azt 10*10 azaz 100 CSP-vel tudod átváltani rendes őskővé. Persze lehetne más arány is.
Pontszám: 2.60
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3031. hozzászólás - 2011.01.02. 14:28:51 (Válasz Thagaszak #3030 hozzászólására.)
Az őskő az egyetlen, ami bevételi forrás a fejlesztőknek, ebből tudják fenntartani a játékot és fejleszteni. Nem fogják ingyenessé tenni az őskőszerzést. Jelenleg aukciós házban van relikvia, ami által az energiakristályosító őskövet ad kiégett helyett, illetve a V4-es szerver győztesei kapnak. Emellett nincs rendszeres lehetőség őskőre. Fél évente a találkozón kedvező áron lehet venni, illetve talán szeptemberben 1 hétig a mindenkori évfordulón van rá plusz 20% kedvezmény (illetve 20%-kal több követ kapsz, mint amennyit kapnál).
Pontszám: 7.92
közellenségThagaszakFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3032. hozzászólás - 2011.01.02. 14:30:53
Oké, oké. Ez csak egy ötlet volt.
Pontszám: 5
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3033. hozzászólás - 2011.01.03. 13:55:46 (Válasz Craslorg #3031 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.01.02. 14:28:51
Az őskő az egyetlen, ami bevételi forrás a fejlesztőknek, ebből tudják fenntartani a játékot és fejleszteni. Nem fogják ingyenessé tenni az őskőszerzést. Jelenleg aukciós házban van relikvia, ami által az energiakristályosító őskövet ad kiégett helyett, illetve a V4-es szerver győztesei kapnak. Emellett nincs rendszeres lehetőség őskőre. Fél évente a találkozón kedvező áron lehet venni, illetve talán szeptemberben 1 hétig a mindenkori évfordulón van rá plusz 20% kedvezmény (illetve 20%-kal több követ kapsz, mint amennyit kapnál).


Husvetkor is.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.94
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3034. hozzászólás - 2011.01.07. 11:47:27
Mit szólnátok olyan épületegyütteshez,ami a hordabónuszhoz hasonlóan csak az egyes hordáknak adna valami kis pluszt.A zálogosokra is gondolva,minden szövetség építhetné mindet,az már az ő saját belső ügyük, h ezt bevállalják 1 vagy esetleg 2 emberért. Mert még ennek is több értelme lenne, mint a névadó bizbasznak.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.90
népszerűKarpatiaFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3035. hozzászólás - 2011.01.07. 12:06:24 (Válasz PottomPanna #3034 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2011.01.07. 11:47:27
Mit szólnátok olyan épületegyütteshez,ami a hordabónuszhoz hasonlóan csak az egyes hordáknak adna valami kis pluszt.A zálogosokra is gondolva,minden szövetség építhetné mindet,az már az ő saját belső ügyük, h ezt bevállalják 1 vagy esetleg 2 emberért. Mert még ennek is több értelme lenne, mint a névadó bizbasznak.


Egyreszt mindjart megkapod, hogy milyen jogon akarsz tapolni, amikor masoknak meg egy csomo epulet hibadzik, masreszt egyazon epulet adhatna mindenkinek a hordajanak megfelelo bonuszt, nem kene ehhez tobbfajta epulet.
Pontszám: 8.33
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3036. hozzászólás - 2011.01.07. 13:06:05 (Válasz Karpatia #3035 hozzászólására.)
Egyrészt mert mutatósabb lenne a zafír,gyémánt stb. épület ,és még többet kellene építeni azon szöviknek ahol van zálogos, másrészt meg akkor ők építsék azt vagy ha ezt megéri,addig függesszék fel.De azt is lehetne,h a veremhez hasonlóan csak bizonyos szinttől hatna,monnyuk 100astól. A hordánként változó épületekkel meg a Tyranttal tolnék ki jelen helyzetben a legjobban,csak legyen értelme,azt szeretném.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.90
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3037. hozzászólás - 2011.01.07. 13:17:23
Mit szólnátok ahhoz, hogy lehessen tovább fejleszteni az őrtorony kapacitását.

Legalább lenne helyem a Tyrantban...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 3.51
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3038. hozzászólás - 2011.01.07. 16:24:46
Átjöttem ide Craslorg, mert már ez ide tartozik. Szerintem ki lehetne találni mást ez a kvíz feltétel helyet valamit. Mert sokan nem tudják megcsinálni a küldit, mert rengetegszer elutasítják őket. Meg sokan külföldön csinálja és nem tudja megcsinálni, mert nincs ilyen billentyűzete. A másik javaslatom Lady Alvariel medáljai-val kapcsolatos. Sajnos kezd egy kicsit unalmas lenni. Mert ugye bár a nagyok előnybe vannak. De ez nem is lenne nagy baj, ha nem mindig ugyan azok nyernének. Ráadásul főleg több kategóriában mert nem zárja ki az egyik a másikat. Például: Le diff, nyert portya és tul összeg növekedés. Nem sajnálom azoktól az emberektől hiszen megdolgoznak végette. De szerintem mindenki örülne annak, ha megcsinálnák amit tanácsolok. amikor nyer valaki (tehát arany medál kap) ne egy hónapra szóljon a plusz hanem többre például 6 hónapra, de addig abban a kategóriában nem kaphat ugyan azért medált. Tehát olyan lenne mint a kvíz medál.
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 6.18
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3039. hozzászólás - 2011.01.07. 16:30:11 (Válasz Fubujoci #3038 hozzászólására.)
ez így jó. egy csomó kategoriát nem lehet megnyerni 2* egymás után. pl kihívás, tul, szaki, kaland, nyert portya
Pontszám: 5.10
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3040. hozzászólás - 2011.01.07. 16:34:21 (Válasz Darah #3003 hozzászólására.)
ezt már régebben én is leírtam. de előttem is leírták. úgy, hogy inkább az egészet, mert...
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 6.18
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!