Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2901. hozzászólás - 2010.12.12. 13:31:15 (Válasz Ariel #2898 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.12.12. 12:19:35
Az állatok kritikusával ott kavartak be, hogy másfél évig az állatok mindig kritikust ütöttek, ha a karakter kritikust ütött, aztán hirtelen rá lett fogva, hogy ez bug, és megszűnt az állatok kritikus ütése.


Ertsd: nem volt kiirva, hogy kritikus utes, de ugye az allatok sebzese a normal sebzes egy - magasabb szintu allat eseten konstans - hanyadosa. Ez regebben a kritikus utes eseten a kritikus sebzesbol szamolodott vissza, most az alapsebzesbol.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.32
népszerűApppleFérfi
Végzetúr tehetség
222 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2902. hozzászólás - 2010.12.13. 09:09:36
Térkapus cuccok eladogatásánál véletlenül beleesett a Rubin Triászom. Régebben - emlékszem - epikus cuccnál mindig megkérdezte, hogy biztosan el szeretném-e adni. Most ezt nem tette meg. Igaz, a gyűrű 15 entitás leölése utáni választható cucc volt. Jó lenne, ha erre is rákérdezne a rendszer, nehogy más is véletlenül eladja.
Pontszám: 7.15
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2903. hozzászólás - 2010.12.13. 09:31:48 (Válasz Appple #2902 hozzászólására.)
Epikus cuccra rákérdez.
*Nem lehet, hogy túl gyorsan, reflexből enterezel? Sajna ezt én is megcsináltam anno.
A hozzászólást Craslorg módosította 2010.12.13. 09:35:31-kor
Pontszám: 8.26
népszerűApppleFérfi
Végzetúr tehetség
222 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2904. hozzászólás - 2010.12.13. 10:05:13 (Válasz Craslorg #2903 hozzászólására.)
Igen, ez éppen egy fejlesztési javaslat lett volna
Szóval csak annyi, hogy a 15 entitás után választható cuccokra is kérdezzen rá, hiszen elég nagy meló megszerezni...
Részvétem egyébként
Pontszám: 7.15
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2905. hozzászólás - 2010.12.13. 10:19:49
Megrovast kaptam, aminek helyt kell, hogy adjak. Egy bírálóm szerint ugyanis terjengős levezetéseimnek a konklúziója nem világlik ki megfelelően, és ő úgy érzi az ő mondanivalója elsikkad, elbagatelizálódik a hosszas kommentjeim révén, annak ellenére, hogy nagyjából én is ugyanazt mondom amit ő.

Tehát a konklúzióm kiemelve: ha a harcos és varázsló taktika eyensúlyban lenne a játékban, akkor a játékosok közel fele vinne egyik illetve másik típusú karaktert. Ez nem áll fent, méghozzá nagyon nem áll fent, a varázsló taktika óriási túlsúlyban van, ami annak biztos jele, hogy a harcos taktika hátrányban van.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.06
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2906. hozzászólás - 2010.12.13. 10:23:02 (Válasz Appple #2904 hozzászólására.)
Lehet, hogy elsiklottál a lényeg felett: epikus cuccokra rákérdez. Az entitásból kiütött cuccok is epikus tárgyak, tehát rákérdez. Valószínűleg automatikusan ráböktél az "igen" gombra.
Pontszám: 8.05
népszerűApppleFérfi
Végzetúr tehetség
222 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2907. hozzászólás - 2010.12.13. 10:37:12 (Válasz Yaksee #2906 hozzászólására.)
Határozottan emlékszem, hogy nem kérdezett rá. Jó lenne, ha valaki kipróbálná, vagy esetleg a fejlesztők közül valaki belekukkantana a kódba, hogy vajon erre rákérdez-e a játék. Egy popupra emlékeznék, de nem volt, ez biztos.
Pontszám: 7.15
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2908. hozzászólás - 2010.12.13. 10:44:11
Kócos néha nem érzed úgy hogy te önmagad paródiája vagy voltaképp?

nem bántás meg semmi olyasmi kinézem belőled hogy tudsz kettőig számolni meghogy ismered az ABCt de a tulzott tudálékoskodásod brr sokszor már valóban mindennek a teteje...

tudom most aztkérdezed mija ráké írtam én ezt le...igazából csak azé mert kedvem volt hozzá hogy szóljak hozzád...

a másik pedig chatet a végzeturaknak...chatet....én ezt a fejlesztést preferálnám...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 7.00
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2909. hozzászólás - 2010.12.13. 10:57:18 (Válasz Dr_Faktor #2908 hozzászólására.)
Üdv!

Én pedig sajnálom hogy nem volt rögtön érthető hogy csak korábban arra akart rávilágítani hogy "nem életszerű" kísérletekkel nem lehet jól bemutatni mennyit is ér a harcos illetve varázsló taktika (már amennyiben van ilyen, mivel lényegében ez inkább egy súlyozási kérdés).

Egyébként nem minden humortól mentesen önmagát vette elő, nem értem a problémádat. Szvsz inkább az elemző, kicsit az érdekesebb témákba belemenő kommentekből kellene több, nem a másik minősítgetéséből.



Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.12.13. 10:58:43-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 6.08
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2910. hozzászólás - 2010.12.13. 11:02:43
előző írásom ha elsőre nem is világlik ki belőle de a chatfunkció megvalósítását szorgalmazná a Kócosnak szánt szösszentem mégha az is van a postom elején inkább csak amolyan érdeklődő érdeklődés lett volna...nemfeltétlen a mostani meglátásai és észrevételei tükrében hanem csak úgy amúgy...merazé nahh szerintem sokakban felmerült már ez a kérdés vele kapcsolatban...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6.40
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2911. hozzászólás - 2010.12.13. 11:39:09 (Válasz Dr_Faktor #2908 hozzászólására.)
Skype a te programod, ha chetelni akarsz

Az elemzések és hasonlók terén mind Kócos, mind Birka elég egyedi. Elég sok számolást végeznek, amit - mikor levezetnek itt - elsőre én se mindig értem, de az ilyen posztoknak a játékvezetés felé inkább van bizonyító ereje, mint az sima "szerintem ez így működik/de jó lenne, ha amúgy működne, mert.../miért találok keveset, holott..." típusú ötleteknek. Ráadásul Miklós is erőszeretettel ért a számok nyelvén - lévén programozó -, így ezek nála is jobban lejönnek, mikor utánaszámolgat. A különbség, hogy ő, illetve Baraty ismeri, meg tudja nézni a konkrét programkódot.

Ugyanakkor nem lenne több ember számolási kényszere, ha nem lennének az olyan postok, mint a többieké, akik ötletelnek és sok jó tervet írnak le, de a számolás nem asztaluk vagy egyszerűen nincs kedvük ezzel foglalkozni.

Spec, ha van valami ötlet, szívesen olvasom, ötletelek, de mikor a megvalósítása, utólagos ellenőrzése, korrigálása jön számításba, azt meghagyom a számológépeknek, annyit nincs kedvem már kalkulálni, bőven beérem a nekem kb így jó verzióval
Pontszám: 7.39
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2912. hozzászólás - 2010.12.13. 11:55:52
én egy iylen össznépi chatet látok lelki szemeim elött...ahol max szerverekre lebontva minden végzetúr és végzetúrnő ki késztetést érez rá fentlehet...

szerintem jómóka lenne...és jó kis éjszakázós pecó vagy munkaidőben lebzselős...

nem is értem ménincs még ilyen vagy hogy valki hozzáértő ménem csinált egy félhivatalos chatet a játéknak...vagy lehet van ilyen csak limitált a férőhely és nem vagyok vendéglistás?
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 7.75
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2913. hozzászólás - 2010.12.13. 20:33:33
Facebookon lehetne akar chatelni is de eddig szerintem az igenyek nem ertek el odaig, hogy onszervezodes induljon be a dolog erdekeben.
Pontszám: 6.73
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2914. hozzászólás - 2010.12.14. 11:08:34
Apró észrevételem lenne. Az üzenetek pontnál meg lehetne oldani valamilyen formában azt hogy bizonyos levelekhez kiírja hogy mikor törlődnek? Esetleg archiválás, vagy emailben való elküldés (magamnak).

Ha mást nem, akkor ki lehetne írni felülre hogy az üzenetek x nap múlva törlődnek.

Sajnos olyan üzenetem veszett el így, ami nekem fontos volt. Jó lenne, ha más nem járna így.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 6.86
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2915. hozzászólás - 2010.12.14. 12:40:02
Én 2008 óta játszok a játékkal és azt vettem észre, hogy egyesek nem lépnek föl erre a fórumra, nem mernek tanácsot kérni más játékosoktól, egyedül alakítanak ki szövetséget de senki nem csatlakozik hozzájuk. Nem csak a régi társakkal beszélgetek, hanem toborzok és "ismerkedek" (játékkal kapcsolatban) sokszor kapok olyan üzenet vissza, hogy én voltam az első aki írt nekik és akkor elkezdtünk beszélgetni, tanácsokat adni nekik. Sajnos naponta többször is ezért óráig kell várni, hogy vissza írjak nekik. (meló és család mellett). ezzel kapcsolatban jutott eszembe, hogy lehetne minden új jelentkezőnek egy üzit küldeni, hogy ki vállalná el esetleg számára a "mentori" cimet. Tudom, hogy van egy mentor aki leírja mit, hogy kell csinálni az elején. De sajnos sokan még a wiki-t se tudják vagy nem értik és nem mernek tanácsot kérni, mert nem tudják, kitől, vagy mennyire "égő" a kérdésük. Esetleg lenne ilyen jó pár segítő kész kari mindegyik világon az jó lenne. Esetleg valamilyen kis jutalmazás (+1 építés szaki vagy medál) adni a mentoroknak. Meg lenne valamilyen szabály, hogy ki lehet. például: szaki, tulajdonság esetleg bajnoki függő. Meg az is jó lenne ha azonos hordában lenne a mentor is. Remélem nem rossz ötlet ez. Mert sajnos sok ember megunja ez véget a játékot, hogy mindig csak támadják és nem tudják hogy miért és esetleg segíthetnénk neki toborozni...

u.i.: Remélem mindenki belátja, hogy nem szabad elveszíteni sok embert a játékban. Vissza kell csalogatni. talál ez lehetne egyik megoldás, de ha nem próbáljuk meg akkor nem is fogjuk megtudni.
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 8.69
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2916. hozzászólás - 2010.12.14. 15:45:34 (Válasz Fubujoci #2915 hozzászólására.)
én szívesen vállalok ilysmit
Pontszám: 3.93
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2917. hozzászólás - 2010.12.14. 17:22:55
örülök neki, hogy van olyan aki lenne szívesen. én is elvállalnám. Köszönöm szépen a pontozásokat jó volt látni, hogy a nap folyamán, hogy ment fölfelé 5-ről és remélem még többen lesznek akik szívügyükként viselik bajtársaik boldogulását és a játék több emberrel meg szeretetése a célluk.
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 5.13
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2918. hozzászólás - 2010.12.14. 18:20:28 (Válasz Fubujoci #2915 hozzászólására.)
Ezt még anno Byzon kolléga találta ki, le is vezette, akkor sem nagyon talált nyitott fülekre. Amivel kiegészíteném, hogy csak tapasztalt, régóta játszó és a játékot értő játékosokat vennék be mentornak, nem aki akar jelentkezik rá alapon. Így félő, hogy olyan is mentor lenne, aki amúgy csak hiszi, hogy érti a vu-t és elvinné szerencsétlen kezdőt rossz irányba.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.60
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2919. hozzászólás - 2010.12.14. 19:41:19 (Válasz PottomPanna #2918 hozzászólására.)
Azt meghiszem! Rossz belegondolni mikre venném rá, "őket" nyehehehehehe

---Jéé most nézem majdnem egy egész nappal hamarabb kezdtem a game-t, mint Te... :-P---
A hozzászólást Viszok009 módosította 2010.12.14. 19:43:00-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.12
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2920. hozzászólás - 2010.12.14. 19:57:01 (Válasz Viszok009 #2919 hozzászólására.)
Dinka. Magam eszembe sem jutott, ahogy másnak sem jutnék. Nem úgy, mint te, taníthatnád magadat.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.90
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!