Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
241. hozzászólás - 2009.06.25. 16:02:26 (Válasz Danielle Wildrose #238 hozzászólására.)
Idézet: Danielle Wildrose - 2009.06.25. 15:36:15


1) egy igazi DÖNTÉS-nek pont az a lényege, hogy egy v. több alternativa közül az egyik mellett elkötelezed magad, miért kell egyáltalán gondolkodni a könnyitésen?


mert senki nem akar rosszat a másiknak. az aki hülye, haljon meg mentalitást nem mindenki vallja sajátjának.

nem kell foglalkozni a másikkal. vagy csak nekem gáz a 35. szintű kommentje, hogy így le fog maradni sharpától, mert kétszer nem csökentette a fertőzést?
A hozzászólást winnie módosította 2009.06.25. 16:14:28-kor
Pontszám: 8.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
242. hozzászólás - 2009.06.25. 16:03:58 (Válasz Danielle Wildrose #238 hozzászólására.)
"A dilemma számomra nem az, hogy táp vagy sem, hanem hogy miért nem viselik a játékosok a döntésük súlyát"

Mert például nem ismerik a körülményeket. Egyébként még most sem.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
243. hozzászólás - 2009.06.25. 16:11:27
Bennem most már csak egy kérdés merült fel...vajon Miklós mikor adja be a derekát a háborús rendszer megreformálására

Pontszám: 9
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
244. hozzászólás - 2009.06.25. 16:17:23 (Válasz Piciklon #243 hozzászólására.)
OFF: beadta, amikor csinált béke tornyát a háborúzni nem kívánóknak és háború csarnokot a háborúsaknak. most már nincs miért beadnia, csak pár kósza jajkiáltás hallatszik 1-2 rezignált győztes és először kikapó részéről. ők pedig nem reprezentatív minta, csak aki egyetért a rendszerrel, az nem írja le azt mindenhol, ezért tűnik az ellenezője.
Pontszám: 4.25
népszerűtlenDragoonFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
245. hozzászólás - 2009.06.25. 16:23:45
Tudom hogy amit mondani fogok az elcsépelt de szerintem ha már galetkik vagyunk(voltunk) akkor miért nincsenek testrészeink amiket fejleszthetnénk.
Akkár egy klán épületten bellül vagy szakértelemmel.
Mivel már az aukciós házban volt már egy.(Tüskés bőr)
Ha sokáig nézel a semmibe a semmi vissza néz beléd.
Pontszám: 4
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
246. hozzászólás - 2009.06.25. 16:45:33 (Válasz Miklós #224 hozzászólására.)
Ez szép és jó így de pont az ilyen volumenű dolgokban nem árt némi fokozatosságot tartani. Ha a fertőzés leküzdése 40-nél-30-nál 20-nál adott volna +1 tult mindenre meg +1 szint kitolást 0-nál meg hozzácsaptátok volna a fertőzöttekkel szembeni LE bónuszt, 100%-os fertőzésre gyúróknak meg 60-70-80 stb. nél arányosan azt amit ők kapnak mindenkinek egyértelmű lett volna hova kell állni.(egyfajta jó-gonosz, rend-káosz ellenpárként) De azon kívül, hogy ez egy fontos döntés szerintem senkinek fingja nem volt arról, hogy akkor ez most pontosan mit is jelent majd. Engem baromira nem a táp vonzott volna ebben a dologban hanem maga a választási lehetőség ami komoly kihatással van a karakteremre és ahogy haladok az úton tisztába legyek vele, hogy jó úton járok és olyan irányba fejlesztem a karakterem amit elképzeltem. Nem csak annyi, hogy minden szinten (ha épp nem felejtem el) kattintok egyet és elköltök (szint viszonylatban ) kb. 1 TÖ-nyi LE-t (így számolva az össz 35 még kevés is) aztán fél évvel később az eredmény majd vagy bejön vagy nem... ez kb. olyan mint mikor a hozzátartozók döntenek orvosi dolgokban, fingjuk nincs az egészről arról sem, hogy egy adott esetben életmentő de veszélyes műtét mivel jár de a döntést, csak azéer, hogy a felelősség ne az orvos vállát nyomja nekik kell meghozni. Itt is ez van dönteni kellet de igazából a készítőkön kívül senki nem tudta, hogy pontosan miről is szól az egész.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
247. hozzászólás - 2009.06.25. 16:46:32 (Válasz Otoaak #246 hozzászólására.)
Nincs "hova kell állni". A Kell csinálni valamit, az vérpistike szemlélet.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
248. hozzászólás - 2009.06.25. 17:00:03
Most nem fogok finomkodni és kulturáltan fogalmazni, már túl sok a baromság.

Vicces még a gondolat is, hogy ha valamit elkúr a játékosok x hányada _önhibájából_ akkor reklamál és erre változtatás lesz.
Ha az életben valamit elcseszel ki a faszomnak reklamálsz, hogy így szar az élet és öngyilkos leszel, ha nem változtatjátok meg fentről?!?
Ezek után mi a tetves ... , hogy "majd 2 szintet lehet egyszerre csökkenteni a fertőzésen..."???
Aki nem nyomta lefelé a fertőzést eddig és most neki akar állni az csökkentse szépen egyesével!
Persze én meg az első 3 hónapomban hobbyjátékos voltam, aztán bekerültem az Ösvénybe januárban és rájöttem, hogy 20. szinten 100-as SZÖ elég gáz... hát akkor én meg ezért kérek kárpótlást, különben törlök. - Meg a nagy lófaszt! Ébredjetek már fel és viselkedjetek úgy, mintha _döntésképes_ emberek lennétek.

És ez nem csak a fertőzésre, hanem általában mindenre vonatkozik.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 9.46
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
249. hozzászólás - 2009.06.25. 17:05:40 (Válasz CaveMaN #247 hozzászólására.)
Nem igazán értem mire gondolsz, nekem pont fordított problémám van a fertőzéssel. Ha tudom, hogy csak simán nyers táp jár a leküzdéséért és nincs végig a levegőbe, hogy ha nem csinálom akkor eleshetek a játék kínálta lehetőségek egy részétől, még akkor is a 100% fertőzésre hajtanék ha az ugyan úgy LE-be kerülne mint a leküzdése.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
250. hozzászólás - 2009.06.25. 17:12:14 (Válasz Morroch #248 hozzászólására.)
Majd ha itt élem az életemet úgy is fogok hozzáállni a játékbeli döntéseimhez, de addig nekem ez csak egy játék ahol pont azért nem megy minden véresen komolyan mert játék. Sokan pont azért játszanak mert tele van a tökük és szórakozni szeretnének. Attól mert te még itt se tudsz kiengedni (meg még annyi önkontrolod sincs, hogy legalább írásban moderáld magad) még nem kell mindenkinek beállni mögéd a sorba.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
251. hozzászólás - 2009.06.25. 17:17:35 (Válasz Otoaak #250 hozzászólására.)
1. Mögém senki ne álljon.
2. Hatodik hónapja néztem és válaszoltam kulturáltan mindenre, sok volt.
3. Értem és tudom, hogy van aki lazábban és *van aki komolyabban vesz bizonyos dolgokat, de a "lazábban veszem" nem lehet egyenlő, hogy ha valamit elszúrok akkor sírok/ordítok fórumon és minden az akaratom szerint lesz.

Hogy mikor és milyen formában tudok kiengedni, meg az önkontrollom szintjét ne itt beszéljük meg, hidd el tévesen szűrted le és meglepődnél mennyire.

Edit:*kimaradt 2 szó
A hozzászólást Morroch módosította 2009.06.25. 17:19:07-kor
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 8.80
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
252. hozzászólás - 2009.06.25. 17:17:55 (Válasz Dragoon #245 hozzászólására.)
Valahol le volt írva(legendában talán?)hogy elvesztették a testrészek fölötti uralmukat, vagy valami ilyesmi. A lényeg, hogy nem tudnak testrészeket növeszteni már a végzeturak.
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
253. hozzászólás - 2009.06.25. 17:19:02
A Játék úgy jó ha Komolyan Veszik...öhö...

Winnie rajtad a Világ szeme örülök hogy a Sors fintora fontos szerepet szánt neked és álltalad tudjuk meg mi lesz mindazok jussa kik nem féltek önként a Fertőzés Áldozatává válni...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 8
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
254. hozzászólás - 2009.06.25. 17:23:16 (Válasz Morroch #251 hozzászólására.)
Engem akkor is bosszant, hogy elestem a megőrülés lehetőségétől némi tápér.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
255. hozzászólás - 2009.06.25. 17:26:48 (Válasz Otoaak #254 hozzászólására.)
Azt hiszem erre szokták mondani, hogy egyéni szociális probléma.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
népszerűDanielle WildroseNő
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
256. hozzászólás - 2009.06.25. 18:18:08 (Válasz Otoaak #250 hozzászólására.)
Most nézem, amennyire nem irkálok a fórumba, jól felpontoztak a haverjaim

Szerintem nem a modorral van baj...és még csak azzal sem, hogy eltérő értékrenddel veszi valaki komolyan a játékot (én spec. a szórakoztatom magam - kategóriát gyarapitom). Nem is az életszerű döntést kifogásoltam.

DE...

Elhagyva a sallangot, konkretizálom kérdésemet: miért kell a szabályokat hozzáfacsarni az ágáló nép véleményéhez?

Morroch-nak igaza van, tegyük fel elrontottam a tulajdonságaim súlyozását (és tegyük fel hogy ezzel nem vagyok egyedül)...akkor én most kérném alapbeállitásra a pontokat, kapjam vissza a befektetett LE-t és hadd osszam el újra - esetleg jobban. Merthogy én sem voltam tisztában milyen tulajdonságok lesznek fontosak a későbbiekben (de mondhatnék szakértelmet is). Sőt, tized-húszad-századmagammal rágni kezdem a kedves fejlesztők fülét, hátha mégis valahogy meg lehetne oldani. Mozgalmat nekem!

Otoaak: ha a gondolatmenetedet követem, az egész egy játék, ezért igazából a hozzászólásoknak/fórumnak sincs súlya Csak szórakozunk, a fejlesztők pedig a fehérgalléros játékosoknak fejlesztenek - akik persze cseppet sem veszik komolyan a játékot
Jaaa, hogy esetleg megérné elszórakozni a fertőzést 0-ig, de eddig tettem rá?!? Nosza, gyorsan hozzuk be a lemaradást, mert hát ami jár az jár! És legalább feleannyi idő alatt ám, mert izibe' szükségem van rá...

Ahelyett, hogy az élharcosok a meglévő szabályok szerint/mellett vetélkednének, a szabályt szeretnénk (ÉN NEM!) alakitani az élharcoshoz. Röhej, mégsem kacagok.

(gyk.: élharcos az egy melléknév, nehogy nekem elkezdjen vki sarpázni)
Mindenkinek joga van a saját őrültségéhez! - Salvador Dalí

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyék észre, ott ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmentél.
- Victor Hugo

Pontszám: 9.38
népszerűDanielle WildroseNő
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
257. hozzászólás - 2009.06.25. 18:26:06 (Válasz winnie #241 hozzászólására.)
1) Vicces, hogy ezt mondod. A probléma az, hogy a "minden hülye..."-cuccot valló népek álltak neki óhajtani a könyörületet (bizonyitékom nincs, de sejtem hogy nem 1lvl Rapcsányi Ottokár jelentkezik a könnyitett verzióért. Olyanok szeretnék, akik OPTIMALIZÁLNI szeretnek, és egyszerűen csipi a szeműket, hogy egy véletlen változót eddig nem megfelelően kezeltek. Létezik még ilyen játék...ld. tőzsde.
Hasonlatot ide is tudnék gyártani, de azt hiszem már mindent elmondtam, ami fontosnak tartottam, a további szómenés már pozőri magasságokat sejtetne.

2) ne bagatellizáld el, NYILVÁN nem a kétszintnyi fertőzéskülönbségről van szó. A vita az elméletről és annak etikájáról, valamint a pénzről folyik (részemről)
Mindenkinek joga van a saját őrültségéhez! - Salvador Dalí

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyék észre, ott ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmentél.
- Victor Hugo

Pontszám: 9.17
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
258. hozzászólás - 2009.06.25. 18:26:54 (Válasz Danielle Wildrose #256 hozzászólására.)
Danielle Te vagy a jó oldalam aki fél év után is tudna nyugodtan írni, tökéletesen egyetértek.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
népszerűDanielle WildroseNő
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
259. hozzászólás - 2009.06.25. 18:51:28 (Válasz Mortimer #242 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.25. 16:03:58
"A dilemma számomra nem az, hogy táp vagy sem, hanem hogy miért nem viselik a játékosok a döntésük súlyát"

Mert például nem ismerik a körülményeket. Egyébként még most sem.


És?!? Végtelenül leegyszerűsitve: jobb oldali vagy baloldali ösvény? Melyiket választod? (tudom Morroch, a Sötétet) Egyiket sem látod be, mégis választanod KELL. A választást az is meghozta, aki rászánta a LE-t, nem? Nem a sikert sajnálom másoktól, vagy a dicsőséget, vagy az optimális állást...egyszerűen etikátlannak tartom a zömmel szembeni csavarokat. Arányaiban ők vannak többen, igaz, nem fizetnek annyit.

Morroch: ne csináld ezt, a végén rámsütik, hogy ezalatt a nick alatt is te vagy Inkább pontozz le, hadd jöjjön tücsök és bogár
Mindenkinek joga van a saját őrültségéhez! - Salvador Dalí

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyék észre, ott ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmentél.
- Victor Hugo

Pontszám: 9.29
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
260. hozzászólás - 2009.06.25. 19:01:21 (Válasz Danielle Wildrose #259 hozzászólására.)


Én mióta komolyabban (minden relatív tudom) játszom azóta csak egy világon, egy nicken futok. Vállalom a neven és véleményem mindenhol, mint ahogy viselem ezeknek a következményeit is rendzserint büszkén, de ha nem akkor is becsülettel.
Szóvál bárki állítja, hogy ő vagy más tag lenne Morroch egy újabb nicken az aljas rágalom és kikérem magamnak, nincs több ilyen csirkefogó.

Viszont abban szerintem nincs igazad, hogy nem láttuk be előre a választásai lehetőségeket a fertőzésről. Mindenki tuda, hogy jutalom jár a leküzdésért és semmi vagy "büntetés" a nemküzdésért. Van aki ezzel dacolt, ami nem baj, de viseljék a következményét.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 7.67
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!