Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5421. hozzászólás - 2013.03.07. 10:41:20 (Válasz Kocos #5420 hozzászólására.)
Aki eddigre nem er fel 30. szintre az szandekosan fogja vissza magat, es mint ilyen vallalja a brutalis mervu visszafogassal jaro hatranyokat is.


Ennyi erővel aki benne van a top 50-ben, az vállalja a magas szinttel járó nem-tudom-kit-üssek-mit-mire-költsek hátrányokat is.
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 7.65
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5422. hozzászólás - 2013.03.07. 11:05:34 (Válasz Őrmester #5421 hozzászólására.)
Idézet: Őrmester - 2013.03.07. 10:41:20
Aki eddigre nem er fel 30. szintre az szandekosan fogja vissza magat, es mint ilyen vallalja a brutalis mervu visszafogassal jaro hatranyokat is.


Ennyi erővel aki benne van a top 50-ben, az vállalja a magas szinttel járó nem-tudom-kit-üssek-mit-mire-költsek hátrányokat is.


Ennyi erővel én pontosan ezt mondom a játék fennállásának négy és fél éve alatt.
Persze, ha adnak fogadd el.

Amit a top szerintem nem vállalt, de sajnaltos módon nagyon erősen jelen van a játékban, hogy elmaradnak a fejlesztések (példul a top1 játékosnak nincsenek új tárgyak a lélekkufárnál, lásd amikor nagy dirrel-durral bejelentik, hogy 201-230 szint között elkészültek a pajzsok, akkor amikor a top1 jatekos momndjuk 218-as szintig tudna mar vasarolni), az amikor a fejlesztések során csak a középréteg igényeit veszik figyelembe, és az ezt firtató ügyfélszolgálati kérésre az a válasz jön, hogy teljesen jogos a kérés, de nem valósítják meg, mert csak kb. egy tucat embert érint, amikor a topra speciális szabályok vonatkoznak (és itt fontos megjegyezni, hogy nem bizonyos szinttől, hanem a toplistán való elhelyekedésből fakadó spec szabályokra célzok, ami a játékosok jelentős hányadára soha, sehogy nem lesz érvényes).

Hogy érzékeltessem. A ti esetetekben ez úgy nézne ki, hogy 30. szint alatt a templomi medál helyett nem jár semmi. Amikor ezt megreklamálod, akkor közlik, hogy ez igaz ugyan, de olyan kevés embert érint, hogy ezért nem nyúlnak bele a kódba.
Pontszám: 7.06
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5423. hozzászólás - 2013.03.07. 14:57:13 (Válasz Kocos #5420 hozzászólására.)
Kóc, ebben a témában nekem külön történetem van Miklóssal, amit nem szeretnék nyilvánosság előtt kiteregetni.
Ha érdekel, privát üzenetben vázolom a részleteket.
Pontszám: 7.09
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5424. hozzászólás - 2013.03.07. 15:02:07 (Válasz Ywgarrd #5423 hozzászólására.)
Csak neki, vagy esetleg...?
Pontszám: 8.72
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5425. hozzászólás - 2013.03.07. 15:19:35 (Válasz Ywgarrd #5423 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2013.03.07. 14:57:13
Kóc, ebben a témában nekem külön történetem van Miklóssal, amit nem szeretnék nyilvánosság előtt kiteregetni.
Ha érdekel, privát üzenetben vázolom a részleteket.


Szerintem teregess. Amennyiben nincs szegyellnivalod az ugyben.
Pontszám: 8.04
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5426. hozzászólás - 2013.03.07. 16:59:47 (Válasz Kocos #5425 hozzászólására.)
Rám nézve nem kellemetlen, de lehet Miklós annak tartaná, ha most postolnám. Az ilyet senki sem szereti. Folyamatban lesz a megoldás, amit majd ha megszületik közzé teszek/Miklós.
Nagyon mély gyökerei vannak ennek a témának.
Pontszám: 7.09
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5427. hozzászólás - 2013.03.07. 17:21:15 (Válasz Ywgarrd #5426 hozzászólására.)
A fél millád vagy egy másik eset?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.36
kedvencVeszett KutyaFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5428. hozzászólás - 2013.03.07. 17:46:58
Azt azért még érdemes lenne hozzá tenni, hogy egy kis karakter lópikulát sem ér a térkapu stimulátorral, ha nincs szövetségben, vagy ha nincs beépülve, vagy mint V5-n nincs meg az építési átlaga és ezért nem tudja használni a térkaput.
Nagyobb szövetségbe hiába jelentkezik, mert vagy nem veszik fel, vagy ha fel is veszik akkor annyit kell építenie, mint egy állatnak, hogy használhassa az épületeket, tehát ez is zsákutca.
Ha kisebb szövetségbe jelentkezik, akkor az a szövetség nagy valószínűséggel inaktív, vagy, ha nem az, akkor várnia kell egy pár hónapot hogy használhassa a stimulátort, mert lehet még sehol sem tartanak a térkapu építésével, vagy ami azt megelőzi az energiakristályosító építésével.

Én új karaktert kezdtem V5-n.
Eddig 4 szövetségbe jelentkeztem, de mind inaktív volt, tehát alapítottam egyet, viszont mire abban térkapu lesz, kinő a szakállam mert a meghívásaimra rendszerint senki sem válaszol, mivel inaktívak.
Összefoglalva számomra haszontalan a térkapu stimulátor.

Felmerül még egy probléma, amit Kócos nem vett figyelembe.
Ha túl gyors a kicsik szintlépése, akkor nagyon gyorsan belefutnak azokba, akik több hónapja csücsülnek ugyan azon a szinten és megkapja az első, majd második stb... nagy verését, amitől vagy elmegy a kedve a játéktól és töröl vagy ugye megpróbál még gyorsabban szinteket lépni, hogy ne alázzák agyon, de mivel szinte minden szinten vannak olyanok akik erősen optimalizálnak, olyan ördögi körbe kerül, amiből nincs kiút.
Hiába menne fel a topba, ott is gyenge maradna, még ha végig is fejleszti az összes szintet.
Az eredménye ennek egy gyenge, vagy egy éppen hogy a közepest megütő karakter, amely a játékosok nagy részének céltáblája lesz, főleg az ismételhető küldetések tekintetében.
A hozzászólást Veszett Kutya módosította 2013.03.07. 17:49:16-kor
Pontszám: 9.36
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5429. hozzászólás - 2013.03.07. 18:00:34 (Válasz Veszett Kutya #5428 hozzászólására.)
Idézet: Veszett Kutya - 2013.03.07. 17:46:58
Azt azért még érdemes lenne hozzá tenni, hogy egy kis karakter lópikulát sem ér a térkapu stimulátorral, ha nincs szövetségben, vagy ha nincs beépülve, vagy mint V5-n nincs meg az építési átlaga és ezért nem tudja használni a térkaput.


A kisebb terkapu stimulator nem vesz el. Nem kapod meg a pontokat azonnal ahogy hozzajutsz, hanem te valaszthatod meg mikor veszed elo. Ennel fogva csak annak nem jar elonnyel, aki a karakter eletutjanak vegeig nem lesz olyan szovetsegben, ahol egy magasabb szintu terkaput tudna hasznalni. Az ilyen karakter amugy is elashatja magat.

A sok építés véleményem szerint nem zsákutca, de tekintsünk engem ilyen szempontból elfogultnak. Érdekességképp megjegyzem, hogy én V3-ra regisztrálásomkor első szintűként be tudtam lépni egy a toplista első oldalán lévő szövetségbe. Ismerettség nélkül. Bárkire, bármire hivatkozás nélkül.

Ami a túl gyors szintlépést illeti. Én a 60 hét alatt 30 szintet cseppet sem érzem gyorsnak, ez az ütem még VF-fel is tartható, ha valaki elkölti a CSP-t és nem láthatatlankodik. Nyilvánvalóan lesznek az adott szinten erősebbek nálad, ezzel a sebességgel, de azért bőven a legerősebbek között lehetsz. Akinek egy nagy veréstől elmegy a kedve a játéktól, az fordítva ül a lovon. Ebben a játékban természetes, hogy mindenkit megruháznak néha, és az a ritka kivétel, a játékosállomány felső 1%-a, akivel ilyen nem történik meg. 99% nem fog a felső 1%-ba tartozni.
Itt megint csak érdekességképp jelzem, hogy engem havonta 1000-szer vernek meg nagyon csúnyán.

Azt az állításodat viszont, hogy valaki, aki épp fellép 30. szintre 20 templom elvégzése és bő egy évi játék után, a játékosok céltáblája lesz és a középmezőny végén fog kullogni teljesen megalapozatlannak érzem. Ha azt mondom, hogy az aki ugy eri el a 30. szintet, hogy nem kapja meg a napi maximalis terkapu pontot, abbol lesz boxzsak, akkor szerintem kozelebb jarok a valosaghoz.
Pontszám: 6.37
közkedveltDeep ShadowFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5430. hozzászólás - 2013.03.07. 18:32:40
Érintettként hozzászólnék pár szót. Három napja elkészültem a 21. templommal. A cél, amiért még foglalkoztam vele, természetesen a relikviakupon volt. Erre: "Átvetted a jutalmat: 1 isteni ital, 2 őrjöngés itala, 20 kiégett őskő, kisebb térkapu stimulátor.".
Miklós hozzászólása alapján: "Végzet Templománál korábban ígértük, hogy max. 20 db templomi medált lehet szerezni. Ez továbbra is él, a 21. templomtól kezdve a medál helyett is relikviakupon jár."
Forrás: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,802.2752. Szó nem volt bármiféle differenciálásról.
Ezzel az egésszel az a bajom - és minden bizonnyal a téma feldobójának is - hogy ez így egyszerűen átverés. Amennyiben ismert az információ, hogy a végső jutalom nem relikviakupon, hanem kisebb térkapu stimulátor, akkor nyilván van lehetőségem eldönteni, hogy felvállalom-e a templom teljesítését ezért a jutalomért.
Továbbra is fogok templomozni, de csak mértékkel. Dekrétum, egyáltalán őskő használatának így értelme nincs. A könnyen teljesíthető feladatokért, egy-egy sor vagy oszlop teljesítéséhez lehet érdemes továbbra is csinálni, a temlomkristályért, ill. a sor/oszlop jutalomért (ha olyan). De a végső jutalomért nem. Nagyon sajnálom

Maci: két mondatodra reagálnék, bár ez nem szorosan a felvetéshez kapcsolódik.
"Az, hogy havonta egyszer kifizetsz 20 őskövet a templomra..."
Nem, nem ennyibe kerül egy templom sajnos.
"A fizikai sebzés növekedése is éppen elég komoly előny azokhoz képest, akik nem foglalkoznak vele. "
Ez bizony pontosan így van. Csakhogy akit a felvetett probléma érint, azoknak már megvan ez az előny!
Pontszám: 8
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5431. hozzászólás - 2013.03.07. 18:41:09
Teljesen nem hallgatok róla, ha már felmerült. idézek Miklóstól:

"Ha viszont van ötleted, hogy mi legyen helyette, ami nem okoz ilyen problémát, ird meg, mivel te vagy az első, aki ezt a rekordot felállitottad, megillet a privilégium, hogy részt vegyél ennek eldöntésében!"

Deep Shadow-t is megemlítettem példaként V5-ről. Elhangzott itt pár javaslat, ami korábban fel sem merült. Fontos, hogy olyan jutalom legyen, ami nem igényel nagy programozást.
Pontszám: 8.06
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5432. hozzászólás - 2013.03.07. 18:42:03 (Válasz Quellon #5427 hozzászólására.)
Érintőlegesen kapcsolódik hozzá csak, informatív jelleggel.
Pontszám: 7.09
népszerűXenomorf007Férfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5433. hozzászólás - 2013.03.07. 22:25:02
Szerintem a kisszintű 20+ Templomos karakterek kaphatnának epikus kincseket, vagy bármilyen egyedi tárgyakat, ami nem juttatna még nagyobb előnyhöz mint az alapból jóval erősebb karakter (tudom nem a hangyák hordták össze), vagy a +20% sebzés, esetleg a +160 TÖ.
Végzet medált is lehetne gyűjtögetni.
Pontszám: 7.50
kedvencVeszett KutyaFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5434. hozzászólás - 2013.03.08. 03:22:22 (Válasz Kocos #5429 hozzászólására.)
Nos, vegyük akkor példának V3-t.
A szövetségi toplistában az első oldalon a legkisebb kútméret 5.6 M.
Szerinted mikorra lesz képes ezt beépíteni egy kis szintű karakter?
Ha egy ilyen szövetségbe akarnék jelentkezni V5-n aminek a kútja a fent nevezettével egyenlő, hát az elég tréfás lenne.
De tegyük fel, hogy felvesznek.
Éljen-éljen a tagja vagyok egy nagy szövinek.
Azután amikor az örömkönnyeket kitöröltem a szememből, látom, hogy a szövetség építési átlaga vagy 20 M.
Hát ez a méreg nem a cián, ugyan is ebben a helyzetben csak annyi szintet használhatok mindenből amennyit éppen lefed az építésem.
Jelenleg 3-s szinten az építésem 0, de 30-s szinten sem hiszem, hogy el fogja érni a 20M-et, tehát nincsenek maximumon használt épületeim, bónuszaim.
De tegyük fel, hogy megvan 30-s szintre a 20M-es építésem, addigra a szövetség építési átlaga, amihez már az én általam beépített LE mennyíség is hozzászámít, jócskán megugrik, tehát még mindig nem maxos épületeket és maxos bónuszokat kapok.
A karakterem fejlesztése ebben az esetben szóba sem jöhet, vagyis szóba jön olyan formában, hogy alkottam egy építőt, akit 30-as szintre boxzsáknak képeztem ki és egy nagy szövetség építőjévé tettem.
Mikor is volt az, amikor regisztráltál V3-ra és mennyi volt akkor a kút mérete, amit be kellett tölteni?
Szerinted a középmezőny legerősebb tagjai miért is nem akarnak gyorsan felmenni?
Véletlenül nem azért, mert kb 20 szintlépés után beleszürkülnének a környezetükbe, vagy az egyre jobban nyíló olló miatt ők válnának támadási célponttá?

Éppen elég az, hogy állítólag a kicsiknek kis szinten nem olyan fontos a LE/TP, mint magasabb szinten, éppen ezért például a szintenként teljesíthető feladatoknál sem háromszoros a végső jutalmuk.
Tehát mehet a kicsi gyorsabban, mégsem tudja kihasználni rendesen a feladatokat sem, mivel pedig gyorsan lép szintet, olyan tré LE/TP generál, ami a régebbi játékosokéhoz képest a béka segge alatt van.
A kis karaktereknek is szükségük van sikerélményre és azt nem az adja meg nekik, hogy szinteken keresztül csak ütik őket, mint a lovat, valamint hogy belekezd egy feladatsorba és az istennek sem tudja befejezni szintlépés előtt, mert a feladatok szintén tömik TP-vel.
Szerintem ez az ami igazán illúzióromboló egy kis szintű karakternek.
Pontszám: 9.65
kedvelt tagMulderFérfi
Végzetúr mester
263 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5435. hozzászólás - 2013.03.09. 19:03:59
Leírom sokadjára is: miért nincs normális védelem a lopás ellen? Őrködésem 40, tehát 80-nal csökken az ellenfél lopása, de ez nem ér semmit sem. Költenék rá AF-et is, ha lenne ellene valamilyen képesség. Ezért nem veszek őskövet, nem tudok 350-et összegyűjteni.
Pontszám: 7.44
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5436. hozzászólás - 2013.03.09. 19:07:07 (Válasz Mulder #5435 hozzászólására.)
Van rá AF képesség, amellyel 50 kiégettet védhetsz le:

Lelakatolt ládikó:

Szint x 10 kiégett őskövedet nem tudják ellopni.
Max. szint: 5
Költség: 2


Emellett már két időszakban is kapható volt ugyanez gyűjthető tárgy formájában.
Pontszám: 6.83
kedvelt tagMulderFérfi
Végzetúr mester
263 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5437. hozzászólás - 2013.03.09. 19:40:44 (Válasz Craslorg #5436 hozzászólására.)
Az megvan, de 50-et levédek +1 ládám van, így 60-at, ez egy nagy sz@r, legalább 350-et kellene. Szerintem másokat is zavar a lopás.
Pontszám: 7.44
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5438. hozzászólás - 2013.03.09. 20:21:55 (Válasz Mulder #5437 hozzászólására.)
Ha 350-et védhetnél le, akkor a lopás, mint szakértelem mehetne a kukába. Ez elég komolytalan lenne. Érdemes kitolni a szubtérit, bár gondolom az is maxos.
A lopásra Miklósék tervezik a kritikusokhoz hasonló különbözetből adódó esélyeket és lopható mennyiséget, ami újabb balta lesz a lopásnak. No meg ott van a lehetőség, hogy te is kitold a lopásod, így portyáknál te is szerezhetsz kiégetteket.
Pontszám: 6.83
kedvelt tagMulderFérfi
Végzetúr mester
263 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5439. hozzászólás - 2013.03.09. 23:03:58 (Válasz Craslorg #5438 hozzászólására.)
Már miért mehetne a kukába? Csak mert többet lehet levédeni, nem azt jelenti, hogy nem lehet lopni.
Pontszám: 6.27
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5440. hozzászólás - 2013.03.10. 00:44:22 (Válasz Mulder #5439 hozzászólására.)
szerinted mennyi olyan karakter van akinel tobb mint 350 kiegett osko talalhato? Nem csak te veszel kovet, hanem mas is... En az 50 levedettet is soknak talalom szemely szerint...
V3-Alíz
Pontszám: 5.82
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője