Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3501. hozzászólás - 2011.04.03. 12:39:44 (Válasz Ricskosz #3500 hozzászólására.)
Szerintem nem a viselt fegyverednél nagyobbra gondolt Tiha, hanem a cókmókodban található legnagyobbra.
Azt meg azért nemigen adja el senki, hogy tréfálkozzon.
Meg a többi egyikerrejó-másikarrajó fegyót.
Pláne, ha még kövesek is.
A hozzászólást Darah módosította 2011.04.03. 12:40:07-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.75
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3502. hozzászólás - 2011.04.03. 12:52:11 (Válasz Darah #3501 hozzászólására.)
Igen, pont így gondoltam. Ez így minden szinten 1x teljesíthető küldetés. Kérdés, hogy megéri-e ezért mindig megvenni a legújabb fegyvert. (de biztosan növelné az ősköves fegyverek vásárlását is.)

(egy kiegészítés, amit ebben az esetben le kell fedni:
kiválasztom a küldit, veszek egy jobb fegyvert, amint amim van. Megkapom a jutalmat, majd eladom a fegyvert, amit most vettem. Megint marad a régi felszerelésem, és megint megvehetem ugyanazt a fegyvert, ami magasabbszintű az enyémnél.
De ha a program azt is tárolná, hogy mi VOLT a legnagyobb szintű fegyó, akkor így nem lehetne ugyanazzal trükközni)
A hozzászólást Tiha módosította 2011.04.03. 12:55:39-kor
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.93
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3503. hozzászólás - 2011.04.08. 09:01:06
Pár dolgot szeretnék javasolni, amit szerintem érdemes lenne bevezetni. Először is mivel két hétig nem voltam lement a morálja az összes állatnak (7db) ami igen sok idő kennelben. Elveszi a játék élményt. Ezért

1- Lehetne egy állat ital vagy kaja amit ha megitattunk/etettünk az állattal felmenne a morálja 21% fölé. Tudom, hogy ez meg Lehet Le ért is, De én úgy gondoltam, hogy például 1 őskőért és/vagy az aukciós házban megvenni mert én nem szerettek Le költeni ilyenekre és gondolom nem csak én vagyok így.
2- Mivel rég nem hallottam a szövetségi küldikről gondolom már nem lesznek. Ezért olyat tanácsolnák, hogy alakítsunk olyan szövetségeket amibe a szövetségeknek kell belépni és ott is legyen hatalmas épületek. Mert így még nagyobb cél tűznénk ki és lenne miért harcolni 100. szint fölött. Persze itt is lehetne nagyobb szörnyekkel végezni közösen ami például mindenkinek ad valami pluszt. Más hordában lévők is lehetnének. Ezt azért tanácsolnám, hogy magasabb szinten is legyen valami cél. Meg persze a fórum élet feldobása.
3- bérelhető harcosok. mivel sok kicsi szövetség szenved erős szöviktől ezért. Lehetne bérelni egy katonát más szöviből vagy hordából 1 hétre. Ez idő alatt nem csökkenne a bérelhető tag szerencséje aki a két szövi közt ugrál. Másik a jutalmazást az Le kútból lehetne neki adni Le-t például nyert csata*1000 vagy 2500 Le. Feldobná a játékot szerintem.
4. a szövetségi vezetőknek lehessen alkalmuk hozzászólást törölni. Mert sajnos van olyan eset, hogy ki lép vagy töröl a kari és rossz helyre írt dolgokat.
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 8.85
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3504. hozzászólás - 2011.04.08. 10:40:02 (Válasz Fubujoci #3503 hozzászólására.)
I.
Lehetőségek állat morálra:

A legegyszerűbb: katakomba (nem csökken)
A második legegyszerűbb, olyan emberre bízni a karaktert, akiben 100%-osan megbízol. Te nem érsz rá, Ő igen és még az állataid is fejlődnek.
3. 21%-ig felvinni az állat morálja, már nevetségesen egyszerű.
4. Szintlépés előtt nem felléptetni, hanem mikor tudom, hogy most már vissza tudok jönni 2 óra gyakorlással szintet léptetni.
5. Meggyőzőkészség.

II. Ez jó 5let. De ez mivel még tervben sincs ezért azt mondanám 10 év mire bekerül.

III. Bérelhető harcosok, már most is van ilyen (persze egyéni megoldásból) segítek, ha kapok kincset epikustól.

Az viszont nem megoldás, hogy ide-oda lépkedhetne...mert visszaélésre adna jogot.

Akiben még van annyi emberi, és nem kötődik 1000%-ra a szövetségéhez, az még most is szívesen segít ott ahol kell.

IV. Honnan tudni ki a szövetségi vezető? Aki alapította, de már 5 hónapja nem lépett be vagy már törölt, vagy akinek a legtöbb szavazata van?
A hozzászólást D4vid módosította 2011.04.08. 10:49:13-kor
Pontszám: 5.54
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3505. hozzászólás - 2011.04.13. 11:13:26
"Energiakristályosító 20.
Állapot: 20. szint felépült."

Kaptunk rá ígéretet a találkozón, hogy majd lehet magasabbra építeni. Abból lesz valami?
Pontszám: 7.17
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3506. hozzászólás - 2011.04.13. 11:33:14 (Válasz Viskos #3505 hozzászólására.)
Majd talán a mostani találkozón felvetjük még egyszer, mondom ezt úgy, hogy 2 világon ahol vagyok már felépült a 20-as kristályosító.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.56
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3507. hozzászólás - 2011.04.15. 01:55:03
Lefelé ütésnél az én szintemen(111), ráadásul úgy, hogy nincsenek kitolva az EH-s AF képességek ki lehet hozni 330LE/TP-t. Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de ez böki kicsit a szemem. Eddig a fejlesztések az EH-nak kedveztek, de kvázi átment az EH VF2-be, a lefelé ütés miatt, sőt még jobb LE/TP arányt ki lehet hozni, mint a VF-el, csak az egyik taktika még azt is támogatja, hogy verd agyon a kicsiket. Szerintem a lefelé ütéses EH-t le kéne nerfelni.
V1:Eliteninja
Pontszám: 6.68
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3508. hozzászólás - 2011.04.15. 06:48:27 (Válasz Eliteninja #3507 hozzászólására.)
A szinttáv adta portaLE% és a TP kapás még nemv volt újraírva, csak a LÉ kapás. Folyamatban van ez is...

A TP-hez amúgy nem hiszem hogy korrekt lenne drasztikusan hozzányúlni 2,5 évvel a játék indulása után.
Ha megnézed a mostani helyzetet (http://vegzetur.wikidot.com/portya) akkor -7 szintig jó a dolog, utána szál el mint a győzelmi zászló, valszeg a játék indulásakor nem volt betervezve eredetileg az EH, amiről ugye szó se volt akkor...
A hozzászólást Birka módosította 2011.04.15. 06:49:26-kor
Pontszám: 6.25
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3509. hozzászólás - 2011.04.15. 07:01:09 (Válasz Birka #3508 hozzászólására.)
A TP-be mindenképp bele kell piszkálni. Az semmiképp nem normális, hogy egy vadászatért annyi TP jár, mint 25 portyáért.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.62
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3510. hozzászólás - 2011.04.15. 10:09:27
Mikor lesz már valami értelmes, játékélmény növelő fejlesztés? Csak a vak nem veszi észre, hogy jó ideje már csak halódik a játék, egyre többen hagyják abba magas szinteken is, és nem látszanak a feljövő tömegek...
Pontszám: 6.11
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3511. hozzászólás - 2011.04.15. 10:13:22 (Válasz Birka #3508 hozzászólására.)
Nem feltétlen arra gondoltam, hogy több TP-at adjon a lefelé ütés. Úgy is meg lehet oldani, hogy kevesebb LE-t, jóval kevesebbet adjon az EH-t, mert azért ez tényleg vicc
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.02
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3512. hozzászólás - 2011.04.15. 10:57:38 (Válasz Eliteninja #3511 hozzászólására.)
Ninja, nagyon "mélyre" ütésnél régen nem a portya lé miatt ütünk, hanem az ismételhető küldetések miatt. Namost ha 0 lét adnna már -9 szintre is a portya, akkor is degeszre tápolnám vele magam a 3-6 tp-k miatt. Bénításban pl 8-9 csata alatt jön érte 32k lé...

Nincs az a vadászat, mely 60-70 tp mellé ad 32k lét. Ha e mellé EH-s vagyok, akkor "extra" bevételként még az EH is termel valamit.

Jelenleg 110. szinttől nemhogy vf, vagy eh, hanem ism küldi kontra 9-10 szintes leütés kombóval kvázi megáll a játék! (Miközben messze a legoptimálisabb lé/tp aránnyal "haladsz")

Ezért volt a TP topik, hátha kitalálunk valamit, de sajnos az is elült
A hozzászólást Birka módosította 2011.04.15. 10:59:27-kor
Pontszám: 6.25
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3513. hozzászólás - 2011.04.15. 12:14:46 (Válasz Birka #3512 hozzászólására.)
Helyesbítenék: az EH nem VALAMIT ad, hanem jobb LE/TP arányt, mint a VF-es vadi...

mód: ilyen szintű lefele ütésnél.

Egyébként az is megoldás lenne, ha nem lenne ekkora ütőtáv...lehet sokan húznák a fogukat, de talán ez lenne a legnormálisabb megoldás.
A hozzászólást Eliteninja módosította 2011.04.15. 12:17:28-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 6.68
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3514. hozzászólás - 2011.04.15. 12:20:37 (Válasz Eliteninja #3513 hozzászólására.)
Helyesbítek: Az EH jobb LE/TP arányt ad egy bizonyos szint felett, kiegészülve bizonyos AF képességekkel meg pláne.

Az ütőtáv már lett szűkítve, nem hiszem, hogy újra megteszik, fent elég ritkás a mezőny. Illetve ha szűkítik, akkor a szintlépés sebességét kell drasztikusan csökkenteni, hogy jobban torlódjon a mezőny egy bizonyos szint felett (nyilván a jelenlegi max szint után lehet bevezetni.)
Pontszám: 7.39
kedvencWoronFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3515. hozzászólás - 2011.04.15. 19:05:22 (Válasz Birka #3508 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.04.15. 06:48:27
A TP-hez amúgy nem hiszem hogy korrekt lenne drasztikusan hozzányúlni 2,5 évvel a játék indulása után.

Attól, hogy egy rendszer két és fél éve rosszul működik, még megváltoztatható, önmagában az eltelt idő még nem jelenti azt hogy minden oké És minél előbb, épp eleget vártunk már rá! Ha még egy évig marad minden így, akkor kihal a VU A tp-rendszerből indul ki minden, ami ellaposította a játékot, emiatt nincs "normál" portya, emiatt van a lefelé ütés, emiatt nincs háború... eh, af, francutdjami szépségtapaszokat kaptunk, valódi változtatás nélkül! Persze hogy rengeteg játékos érdeke sérülne (az enyém is) és nem lenne korrekt, de vagy meglépi ezt a játékvezetés, vagy a továbbiakban 50 ember használja a játékot.
Pontszám: 6.93
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3516. hozzászólás - 2011.04.15. 21:13:57 (Válasz Woron #3515 hozzászólására.)
A portyáért pont úgy fix TP-t kellene adni, mint vadászatért, térkapuért vagy kalandért. A vadászat sem nézi, hogy a szintemhez képest nagyobb, vagy kisebb lényt vadászok-e le, ahogy a kaland sem nézi, hogy milyen lényt öltem le és mennyi LE járt érte. Minden portya érjen fix TP-t így máris nem lesz a lefelé ütés LE/TP aránya jobb, mint a felfelé ütésé.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.26
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3517. hozzászólás - 2011.04.16. 10:24:57 (Válasz Ariel #3516 hozzászólására.)
tévedés a vadászatban nem fix tp jár van különbség ami +-1
V1-antilop
Pontszám: 5.25
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3518. hozzászólás - 2011.04.16. 10:45:59 (Válasz antilop #3517 hozzászólására.)
Semmi tévedés nincs benne, a vadászatért fix tp jár. A +-1 akkor van ha vf-esként lefelezed a tp-t és az eredeti tp fele nem egész szám.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 7.82
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3519. hozzászólás - 2011.04.21. 09:07:30
Az EH-sok nevében:

Amióta van az Energiamester AF, azóta az EH-snak minden olyan nyaklánc és gyűrű viselése veszteséges portya esetén, ami nem adja a "+X% LE jár a győztes portya esetén".
Sajnos a legújabb kincstáblákat böngészve is sorra lefigymálom a fuxokat, mert így gyakorlatilag egyiket sem éri meg használni.

Lenne egy egyszerű megoldásom:
Nem kaphatunk egy új fókuszkristályt? tipusa: gyűrűbe/nyakláncba
ŐSKŐÉRT lehet venni.
És induljon +20% LÉ-ről az alacsonyabb szintű verziója, de legyen magasabb szintű, drágább, ami azért ad 30%-ot.
Ha táp lenne, ki lehetne kötni, hogy olyan cuccban nem érvényesül, ami alapban tartalmazza ezt a bónuszt. Azaz nem tudok összeszedni vele 65% LE-t a győztes portyára.

Ez nagyon elrugaszkodott TÁP kérés?

(igen, gondolom minden VF-es úgy véli az, de ezt a függetlenektől és a JV-től kérdezem)
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.28
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3520. hozzászólás - 2011.04.21. 09:42:27 (Válasz Tiha #3519 hozzászólására.)
árnyéklánc? uakkora lészívás, mint a questor, de vanrajta +%rablás is.
Pontszám: 5.20
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője