Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1321. hozzászólás - 2009.12.16. 13:32:13 (Válasz Darah #1320 hozzászólására.)
Tudom, pont ezért remek példa. Azt bizonyítja, előzetes tapasztalat nélkül is lehet a pókstílust igen eredményesen művelni.
Pontszám: 5.54
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1322. hozzászólás - 2009.12.16. 16:25:29
Én ha hamarosan megkapom Dimtől az első epikus tárgyamat, utána biztos hogy tönkre fogom tenni a körülöttem lévő frissen indult karakterek életét, és természetesen többször erősebb leszek mint ők. Akiket nem farmolok le, azoknak a puszta látványom is tönkre fogja tenni a játékát.
Erről természetesen az epikus tárgy fog tehetni, semmi más, ez egyértelmű.
Na visszonhallásra
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.91
kedvelt tagKaoszfattyFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1323. hozzászólás - 2009.12.16. 17:51:32 (Válasz Almási Viktor #1322 hozzászólására.)
Tiltsuk be az epikus tárgyat!
LanMaffia - Végzeturak mesterei (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 5.70
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1324. hozzászólás - 2009.12.17. 00:39:25 (Válasz Kaoszfatty #1323 hozzászólására.)
Inkább tiltsuk be Másit!
Pontszám: 6.11
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1325. hozzászólás - 2009.12.17. 01:12:50
Mortimer egyszerűen álszent! Elég megnézni a SÖ-t ott is vannak pontosan ugyanolyan karakterek akik minimálisat tettek hozzá a szövetség kiépüléséhez, mint egy pók szövetségnél. Ennek ellenére élvezik egy teljesen kiépített szövetség épületbónuszait. Esetleg még epikus tárgyaik is vannak. Az arányok ugyanolyanok, ne felejtsük el ott már bőven van manakonstrukció is, amiért alig kell tenni valamit.
Pontszám: 4.16
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1326. hozzászólás - 2009.12.17. 08:09:39 (Válasz McGee #1325 hozzászólására.)
McGee, konkrétumokat! Nálunk mindenki több milliót épített, amiről meg itt beszélünk az 10ezres építés.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.25
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1327. hozzászólás - 2009.12.17. 08:54:48 (Válasz Mortimer #1326 hozzászólására.)
Akkor abban egyetértünk, hogy az építéstől való függővé tétel jogos. Viszont a szintkorlát számomra egyáltalán nem továbbra sem.
Pontszám: 5.38
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1328. hozzászólás - 2009.12.17. 16:34:08 (Válasz Mortimer #1326 hozzászólására.)
Mi a különbség?
Mi alapján ítélsz oda egy 80. szintű epikus tárgyat egy 40. szintű karakternek?
Hozzá sem szagolt az epikushoz.
Építése van persze szintjével arányosan, persze mert különben már rég lemaradt volna szerencse nélkül a szintjéhez képest.
Hol szeretnéd meghúzni és milyen határvonalat?
Egy 40. karakter már megkaphat egy 80. tárgyat, de mondjuk egy 10. kari egy 30. epikus kincset már nem?
Te is tudod hogy erre nem lehet logikai alapokon alátámasztott szabályt hozni.
A vége az lesz hogy az összes tárgy az SÖ-ből nálad fog landolni meg Balgosnál mert másnak nem adható.
Amúgy logikus is lenne, biztos nem a nagy taglétszám miatt tartotok ott az epikusoknál ahol.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.88
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1329. hozzászólás - 2009.12.17. 17:07:29 (Válasz Almási Viktor #1328 hozzászólására.)
Figyelj, Miklósnál kezdj el tiltakozni, hogy miért csak a 15. szinttől eshet a térkapuban bármilyen tárgy.

Ezután logikusan adódik a kérdés, hogy lehet a 8. szintű karakternél 50. szintű epikus tárgy?

A kettő az én olvasatomban kizárja egymást, a rendszer bugos. És ha javítani kell, akkor az én értékrendem szerint nem az lenne a javítás, hogy az 1. szintűek is bármilyen erős tárgyat hordhassanak.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.25
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1330. hozzászólás - 2009.12.17. 17:19:57 (Válasz Mortimer #1329 hozzászólására.)
A te értékrended istt van, másnak meg biztos 40. szintű kari 80. szintű epikus kincs is szúrja a szemét.
Objektívan nézve nincs különbség a kettő között.
A szövetsége kiütötte és neki ítélték.

Amúgy Ywgarrd nyitott erre egy topicot, gondolom mert neki is jobb ha erről döntés születik és nem hordják le úton-útfélen burkoltan "csalónak" (kiskapu-kihasználó a PC kifejezés rá), csak mert egy éve játszik egy játékkal és ennek elsimerése képpen a szövetsége adott neki epikus kincset.
Várja oda az ésszerű javaslatokat, mégsem ír senki.
Ez egy játék, ez a szabálya, ha megváltozik akkor sem történik semmi, max Miklóséknak lesz egy rahedli munkája azzal a többszáz (többezer?) karakterrel akiknek szintjükhöz képest magas epikus kincsük van jelenleg.
Plusz neked nem fogja szúrni a szemedet
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.97
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1331. hozzászólás - 2009.12.17. 17:33:59 (Válasz Almási Viktor #1330 hozzászólására.)
Szerintem ez a téma, az újrakezdőknek a régi, törlés előtt álló karakterek által biztosított előny messze nem arról szól, hogy mi szúrja a szemem vagy nem. Mert nyilvánvalóan nem az előny részéről van szó, hanem a most induló átlag karakterek hátrányáról.

Miklós majd fél-egy év múlva észreveszi, rácsodálkozik, hogy "hú, ilyen is van?" és akkor majd javítja.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.25
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1332. hozzászólás - 2009.12.17. 17:38:35 (Válasz Mortimer #1329 hozzászólására.)
A másik odalról megközelítve viszont ha valakinek 8. szinten lehet 50. szintű tárgya, akkor miért ne lehetne egy 15. szintű karakternek térkapus tárgya. De igazad van, ahelyett, hogy egy teljesen idejét múlt és értelmetlen szabály legyen eltörölve, vezessünk be újabb korlátokat a játékba. Attól sokkal jobb lesz...
Szerintem inkább a 15. szint mint korlát a térkapus cuccokra a bug, mint amiről itt beszélünk, bár azt sem annak nevezném. Logikátlannak annál inkább. Miért van az, hogy a szívatósabb megoldást kell preferálni, az egyszerűbb, indokoltabb és az igazságosabb helyett?
Pontszám: 7.21
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1333. hozzászólás - 2009.12.17. 17:43:35 (Válasz Mortimer #1331 hozzászólására.)
Tévedsz, nagyon rosszul látod. Dimorak - aki nálunk öli az epikust - véletlenül sem áll törlés előtt. Neki is megéri, és jól érzi magát köztünk (ami külön öröm).
És az sem függ össze, hogy csak régi, törölt, azóta újraindult játékosok vannak köztünk vagy a hozzánk hasonló szövetségek tagjai közt. Ezt is írtam korábban, hogy ez nem feltétel nálunk, viszont az értelmes hozzáállás alapkövetelmény (mint szinte mindenhol). A tagjaink fele az általad említett átlagjátékosok közül került ki.
Pontszám: 4.26
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1334. hozzászólás - 2009.12.17. 17:47:08 (Válasz Mortimer #1331 hozzászólására.)
A friss játékosoknak esélye sincs az alsó szinteken tülekedő újrakezdő pókoktól
Bármilyen javítás után sem lenne esélyük egy, a játék minden részletét ismerő játékos ellen.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.59
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1335. hozzászólás - 2009.12.17. 17:51:25 (Válasz Almási Viktor #1334 hozzászólására.)
Ez így van.

De legalább a látványos részeken segítsük őket azzal, hogy ott nem szenvednek hátrányt!
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.38
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1336. hozzászólás - 2009.12.17. 18:02:13 (Válasz Mortimer #1335 hozzászólására.)
Én inkább azzal segítem őket, hogy ha kérdeznek, akkor akár 1,5 órán keresztül is gépelek, hogy érthető, átfogó választ kapjon a kérdéseire, és hogy már az elején ügyesen fejlesszen. Ez nagyobb segítség neki szerintem, mint az, hogy nem láthat nálam "extrém" tárgyat. Ha valóban a kezdők segítése a cél, akkor inkább a mentor legyen kiegészítve, hogy az érdeklődő játékosoknak lehetősége legyen könnyebb tájékozódásra.

Lehet meglepődsz, de eddig 10-15 farmomnak is elárultam a nagy titkot, hogyan védekezhet minimális időráfordítással a hozzám hasonló ellen.
Pontszám: 7.21
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1337. hozzászólás - 2009.12.17. 18:06:35 (Válasz Mortimer #1335 hozzászólására.)
Aztse tudják miaz, de felőlem segíthetünk rajtuk, jó nem lesz tőle senkinek.
Morti azt tudod, hogy alacsony szinten ha megtámadnak és vesztesz bedob neked egy linket a játék, azt írják tanácsok vannak benne.
Rákattintasz és részletesen le van írva benne hogy rejheted el ez LE-det 15% ÉP alatt.
Ezen gondolkozz el kicsit, meglátod milyen értelmetlen ez a vita
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.30
kedvelt tagRazzFérfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1338. hozzászólás - 2009.12.17. 19:07:51
11. szinten 1.1k építéssel 36tám,36véd,5iq bónusz az jóféle? Pusztán azért kérdem mert iszonyatosan felbosszantott hogy emiatt kapok ki folyamatosan az amúgy minden tekintetben gyengébb emberkétől. Bár lehet ez titeket különösebben nem hat meg, hisz mind magas szintű karikkal játszotok, csak az fáj hogy én sem vagyok kezdő, és mégis ilyen eszméletlenül unfair dolgok rontják el a játékom. Bár aki emiatt töröl az szerintem buta, én biztos nem fogok. Tényleg kéne valami olyan megvalósítható javaslat amire Miklósék is felkapják a fejüket, mert nekem nagy a gyanúm hogy itt csak egymás közt vitatkoztok, de a fejeseket abszolút nem érdekli ez a dolog.
V4 - Razz, Henger Elek, Gézengúz, BoxXx, Kolosszus
V5 - BoxXx
Pontszám: 7.80
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1339. hozzászólás - 2009.12.17. 19:22:12 (Válasz Mortimer #1331 hozzászólására.)
A véleményem az, hogy a szokásos lemezedet dobtad fel Morti, ami pedig azt játsza non stop, hogy a pókok miatt kihal az alulról érkező játékosbrigád. Valótlan a dolog és nem értem, hogy ezen a döglött lovon miért lovagolsz, ha látod hogy nem kel fel szegény pára. Meg kéne nézned alulról felfelé egyrészt, hogy csökken a pókok száma. Alul relatíve sok, feljebb egyre kevesebb, mert egy része beleun egy idő után. Másrészt meg kéne kérdezned Nabiliust és Endoriát a saját szövetségeden belül, hogy volt-e szép számmal olyan farmjuk, amiket szintek sora után is simán farmolt. Ha igen, akkor megint bukik az elméleted. Az Sö fórumán anno és gyanítom most sem konzultáltál velük ha az emlékezetem nem csal ilyen ügyben. És anno mikor tanácsot kértem is az volt a válaszod, hogy számodra a pókstílus idegen és nem ismered, ezért tartózkodnál az ilyetén tanácsoktól.

Szerintem olyan esetben, mikor valaki valamit nem ismer, de elméleteket gyárt róla és hajszolja a saját igazát annak kapcsán, akkor kockázatos vizekre evez, mert baromságokat is szent meggyőződésként kezelhet. Ebben az esetben ezt érzem valósnak, nem azt, hogy a pókok kigyilkolják az alulról érkezőket. Szövetségi társaimmel pedig egyetértek, olyanuk vagyunk kicsiben, mint az Sö nagyban az epikus cuccok terén. Ott is komoly különbség lehet a tárgy és az azt megnyerő szintje között.
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 5.49
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1340. hozzászólás - 2009.12.17. 19:23:09 (Válasz Razz #1338 hozzászólására.)
Volt egy játékos aki emiatt több hétig írogatott ide a nagyfórumra.
Annyi energiát belefektetett, hogy ha azt inkább magas szintű unatkozó tagok toborzására költötte volna már simán maxos gyakarlótérrel szaladgálna csillió epikus kinccsel.
Neked is ezt ajánlom, aktív fórummal és szabadon választható epikus kinccsel biztos találsz magas szintű karaktert aki csatlakozik szívesen. Neki kb. fillérek az a védőfal.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.97
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője