Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
fórumozóLazarantalFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
201. hozzászólás - 2009.06.25. 12:51:12
Egy kérdés azokhoz akik nem küzdöttek ellene. Mennyi LE-t sporolt meg eddig vele, mennyivel is tudott többet fejleszteni belőle karakterén. Röviden: Sokat! Mióta megjelent a fertőzés tudni lehetett, hogy lesz vmilyen hatása, ha fizeti az ember, v nemfizeti. Aki nem fizette ki a költségét annak végig kellett gondolnia miért is tartja ezt feleslegesnek. Ill akik elkezdtek küzdeni, azok reménykedtek, hogy lesz vmi előnye belőle, v legalábbis a belelőlt LE-t vmiképp visszkapja.

+5 all stat! Ez nem számoltam ki de kb visszaadja a beleölt le-t. Most akkor nem mindegy, hogy küzdök, v sem, ha ugyanazt kapom! Ergo ez tuti nem lett volna elég!

Ezért van még a +5 all szaki "Turbózva!!" Ez miért is jó? Nincs maxolva az összes szaki nekem csak 2 (manakonstr. építés. ), így ezeket most turbózhatom, hogy kapjam a "jutalmat". Persze, ha gyorsan akarom csinálni (ne üljek gép előtt egész nap), és nem megvárni a 10 percet, akkor 1/3ad őskőért megtehetem. ja és igen 10 perc, most ezt is turbózzam!?

A szerzett le! Mostmár akttól aki nem küzdött fixen fogják vinni az 50% LE-t. Mertugye ennyi az egy karitól egyszerre rabolható LE. Ez már a hogyan növeljük a rabolható LE mennyiséget az emberektől kategória.

Küzdöttem fertőzés ellen, elvileg fizettem is mindig, de nem tom mennyire örüljek/ne örüljek fejlesztéseknek. Megjegyzem már rég lemondtam sokminden célról amit szerettem volna elérni. Jelenlegi fázisban a társaság miatt játszom, és megpróbálom minél kevésbé felidegesíteni magam a játékban történtek miatt! MErt ugye ez csak "Játék"!
Pontszám: 8.33
népszerűMong0oseFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
202. hozzászólás - 2009.06.25. 12:51:39
Azon gondolkozok, hogy, ha a 100%-os fertőzés netán valami hátránnyal járna, akkor halljuk-e majd winnie-t "sírni" a fórumon...
Femme Fatale - Sötét Ösvény (v1)
Dr. Horrible - Ködkapu Strázsái (v3)

Csak 10 féle ember van, aki érti a bináris számok logikáját és aki nem.
Pontszám: 8.33
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
203. hozzászólás - 2009.06.25. 12:51:49
Ja ugyan ez lesz a max.-os fertőzés is csak a +5 tulok nélkül, aztán akkor majd azok fognak anyázni akik küzdöttek is meg nem is, és megrekedtek valami köztes állapotnál.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
irritálóTrayannusFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
204. hozzászólás - 2009.06.25. 12:52:55
most akkor hogy kell érteni a +5 szakit mert én úgy olvastam hogy pl a krit ütésem 40 akkor turbóval +45-öt is rakhatok rá.
tehát 100-as spektrálissal nem +5 hanem 0 :"a tudatturbóval maximum 5-el a szakértelemszint felé is viheted egy szakértelmedet."
nem a max fölé, hanem maximum 5-tel a szint fölé...
Pontszám: 4.25
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
205. hozzászólás - 2009.06.25. 12:54:27 (Válasz Trayannus #204 hozzászólására.)
Bocs de ezzel az értelmezéssel szerintem egyedül vagy. Nem +10 turbót ad a cucc.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
irritálóTrayannusFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
206. hozzászólás - 2009.06.25. 13:07:18
nemis, turbót nem ad hanem, idézet a tudaturbó leírásából: "és nem nőhet többet, mint amennyi a szakértelem alapértéke"
így már nőhet 5-tel az alapérték fölé, de ez csak az én olvasatom szerint
A hozzászólást Trayannus módosította 2009.06.25. 13:16:09-kor
Pontszám: 4.25
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
207. hozzászólás - 2009.06.25. 13:09:02 (Válasz Trayannus #206 hozzászólására.)
Idézést javítsd légyszíves...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
208. hozzászólás - 2009.06.25. 13:11:23 (Válasz Otoaak #203 hozzászólására.)
Otoaak elhiheted nem fogom a kedves felmenőit emlegetni azoknak akik nem küzdöttek a fertőzés ellen és mégis tápot kapnak. Ez az én döntésem volt nem kényszerített senki egyébként meg már csak 25 szint a Nirvána.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
209. hozzászólás - 2009.06.25. 13:15:30
Most leszek én a népszerűtlen köcsög!
Az elején tudta mindenki,hogy a fertőzés leküzdésévell nagy jutalom jár.És itt a küzdésen és a jutalmon van a hangsúly.Ezt én a játékban az első célnak tekintem, remélem lesz más cél is, amiért érdemes játszani. Az lenne a nonszensz,ha valaki azért kapna valamit, mert nem küzdött a fertőzéssel, mert az szerintem nem cél.
Azokat sajnálom, akik elfelejtették, vagy hasonló dolog történt velük, de szerintem butaság volt ezért nem csinálni tovább, most csak két szint hátrányban lennének.
Sajnos megint nagyon köcsög leszek és lehet érte anyázni, de aki nem küzdött a fertőzés ellen, az elrontotta a karakterét, és itt jön egy újabb morális dilemma, hogy kapjanak-e esélyt arra, hogy rövid távon javítsanak a helyzeten. Ez itt a nagy kérdés?

módosítás oka: mondatszerkezet
A hozzászólást Hagya módosította 2009.06.25. 13:20:53-kor
Dorn
Pontszám: 9.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
210. hozzászólás - 2009.06.25. 13:23:30 (Válasz Hagya #209 hozzászólására.)
"kapjanak-e esélyt arra, hogy rövid távon javítsanak a helyzeten."

68. szint felett kapjanak, természetesen. Mindenkinek ez az érdeke.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
népszerűKonkyFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
211. hozzászólás - 2009.06.25. 13:27:30 (Válasz Trayannus #204 hozzászólására.)
Pont erre gondoltam én is.
Mindenki úgy beszél, mintha ez tök egyértelmű lenne.
De sehol nincs olyan írva, hogy "a szakértelem maximális szintje fölé".

A másik olvasatban ez annyit jelent, hogy egy szakit (legyen mondjuk a kritikus varázslat), ami 40-es, azt 90-es turbóval viheted 40+45-re, nem pedig 40+40-re, mint egyébként. Ha viszont a szakinak van maximuma, akkor azt sem turbóval, sem turbó nélkül nem lehet túllépni.

Vagy tényleg mindenki arra gondol, hogy 105-ös spektrális, 65-ös sajtolás, stb? Nekem ez meg sem fordult a fejemben, csak a hozzászólások elolvasása után.


A másik előnyről: ez sem egyértelmű - mint ahogy rengeteg dolog nem az ebben a játékban; túl kevés és túl pontatlan az információ sok esetben.
Úgy is működhet, mint pl. a kreatív affinitás - aki 50%-ban fertőzött, attól 1000 helyett 1500-at hozol el, de ő ettől még csak 1000-et veszít.
Mondjuk szerintem ez az egész szinte semmit nem ér, mert a 0-nak a duplája is 0. Én kb. 45-ös szint óta 100 portyából 95-ször kapok 0 LE-t.
Pontszám: 8.75
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
212. hozzászólás - 2009.06.25. 13:28:06 (Válasz Mong0ose #192 hozzászólására.)
Idézet: Mong0ose - 2009.06.25. 12:33:08
100-as spektrálisom van, azért, hogy azt ne kelljen turbózni és vadászat közben a sajtoláson van a turbó. Most majd pakolgathatom a spektrálisra is, mint a kisangyal. Fölöslegesen fejlesztettem ki 40-47 spektrálist.


ilyenkor szomorodok el,l amikor ilyet olvasok. hogy lehet így élvezni a játékot? erre mondtam, hogy vannak optimalizátorok és optimalizátorok. van, aki belehal abba, ha max elkapott lénnyel vadászik egyet, mert volt 8% esélye, hogy még egyet elkap. van, akiből könnyeket sajtol ki az, hogy 100 vagy 105-ös SM-mel vadászik.

nem tudom, biztos istenkáromlás, de én, ha nincs vp-m, simán vadászok 80-assal 100-as helyett. huhh, big whoop. 1-2-5-10e LE difi. katasztrófa... (vagy, ha nincs 10 percem várni a sajtolás turbójára, akkor 40-essel vagy CSP-ért sajtolok, minthogy őskövet költsek.)
A hozzászólást winnie módosította 2009.06.25. 13:32:33-kor
Pontszám: 5.22
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
213. hozzászólás - 2009.06.25. 13:31:42 (Válasz Mong0ose #202 hozzászólására.)
Idézet: Mong0ose - 2009.06.25. 12:51:39
Azon gondolkozok, hogy, ha a 100%-os fertőzés netán valami hátránnyal járna, akkor halljuk-e majd winnie-t "sírni" a fórumon...



soha. eleve: engem sírni?

én csak azért nem küzdök a fertőzés ellen, mert ezzel akadályozom meg, hogy az ésszerű időn túl is játsszak a játékkal. sok mindenkire mondtam, hogy gyenge - én is gyenge vagyok. ismerem magam, tudom, hogy ha elkap egy játék, az addikciót szül és tudom, hogy magamtól csak azért, mert a JV akadályt gördít az utamba, nem fogom abbahagyni. így örültem, amikor bekerült a fertőzés, hiszen ezzel kvázi elérte a JV azt, hogy legyen valami, ami biztos befejezteti velem a játékot.

s cserébe nemsokára (10 szint, anyám...) az is kiderül, hogy mi jár a 100-as fertőzéssel:)
Pontszám: 6
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
214. hozzászólás - 2009.06.25. 13:37:38
ja. még valami.

ricardo: WTF? i mean WTF????

folyton ezzel jövök, de mindenki TUDHATTA volna, még akkor is, ha nem volt leírva, hogy a fertőzés jutalmat fog adni. nyilvánvaló volt, hogy a beleölt LE meg fog térülni valamilyen formában. (gondolom nem csak nekem.)

más kérdés, hogy azt hittem, hogy a nagy fertőzés meg mínuszt fog adni, de eddig nem ad, vagy csak nem szól, hogy van mínusz. épp ezért arra is lehet gondolni, hogy a 100% is ad valamit. pozitívat. (szerintem, így lenne helyes, hiszen egyrészt valami szerepjátékos dolgot is rá lehet sütni, másrészt, aki vállalta a fertőzés elhatalmasodását magán, az hatalmasat kockázatott, kvázi a többiektől való végleges lemaradását.)

és nem, ezt nem azért mondom, mert kapni akarok valamit. mondom, kiszállok, mínuszokra számítottam, de ha Miklós vagyok és nem akarom, hogy valaki elérje a 100%-ot, akkor útközben elkezdek mínuszokat adni, hogy a fertőzés leküzdésére ösztönözzem az embert. ha viszont ezt nem akarta, akkor csak készült valamivel a 100%-ra. és a logika azt diktálja, hogy nem olyasmivel, amivel elveszítene egy játékost.

tippre: 0-ra vagy valamilyen szintre egy szuszra leküzdheti magát a 100%-os játékos, ami motiválhatja a 100%-on koppanót. de ez csak tipp. majd kiderül.
Pontszám: 8.25
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
215. hozzászólás - 2009.06.25. 13:46:04
Csak gyenge feltételezés, de nem lehet hogy a 100as fertőzés ennek az ellentettje lesz? szóval elborítja az elméd, blabla, -5 minden tulajdonságodra, és az a turbós is minuszban lesz...a le szerzős meg marad, szóval annyival többet vihetnek tőled a nem fertőzöttek...
Hiéna-ZP

Pontszám: 5
népszerűKonkyFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
216. hozzászólás - 2009.06.25. 13:49:18
Mivel sehol sincs leírva az, hogy a fertőzés ellen kötelező küzdeni, ezért nem lehet direkt módon büntetni azokat, akik nem küzdöttek ellene (én egyébként küzdök, szóval nem a magam érdekében beszélek).
Direkt büntetés alatt értem pl. a negatív módosítókat, illetve %-os büntetéseket.

Az szerintem teljesen normális, hogy akik legyőzték, többet vihetnek azoktól, akik nem - de csak abban a formában, ha úgy működik, mint a kreatív affinitás (győztes nyer, vesztes nem veszít többet). Hiszen ez nem büntetés a fertőzötteknek, hanem egy előny azoknak, akik küzdöttek ellene.

Viszont arra szerintem se számítson senki, hogy 100%-on még bónuszokat is kap majd - bőven elég az a sok százezer, vagy millió LE, amit másra költhetett.
Pontszám: 7.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
217. hozzászólás - 2009.06.25. 13:50:42 (Válasz Szabinho #215 hozzászólására.)
teljesen logikus lenne, bár nem nagy művészet szintenként pár vadászatért lenullázni:)

miklós fejével kell gondolkodni: büntetni kell, de úgy, hogy legyen visszaút, a játékos ne hagyja abba. VAGY a merészségért jutalmazni (nyilván max. ugyanakkora, de inkább kisebb mértékben, mint a 0%), ami azért sem gáz, mert nem lesz olyan hirtelen mindenki a 100%-ra hajtana, mert rengeteg idő, míg eléri valaki.

vagy... nem csinálni semmit (csak jutalmazni a küzdőket, mert ők megérdemlik), hagyni a 100%-osat főni a levében. de jó lenne, ha valami szerepjátékos megoldás lenne.
A hozzászólást winnie módosította 2009.06.25. 13:51:24-kor
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
218. hozzászólás - 2009.06.25. 13:52:30
Aki nem küzdött ellene,számíthatott volna rá hogy lemaradása lesz.Azazhogy mégsem.Miért is?Mert megtakarított egy csomó lét ami közben másra költhetett,és erősebb lehetett attól aki küzdött a fertőzés ellen.
De nekem tökmind1,úgyis messze vagyok mindkét végtől
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
219. hozzászólás - 2009.06.25. 13:53:32
A 100%-os fertőzöttek majd terjeszthetik a fertőzést
Ha valakit legyőznek portyában, akinek 50% alatt van a fertőzése, az kap +1% fertőzést.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
220. hozzászólás - 2009.06.25. 13:54:07
Ez jó lenne
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője