Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2161. hozzászólás - 2010.07.07. 14:28:03 (Válasz Miklós #2147 hozzászólására.)
Mivel ezek a tárgyak legnagyobb része lélekszívást ad, mindenki által köztudott, hogy táp.
És szerintem nagyon sokan arra törekedtek, hogy beszerezzenek egy ilyet.
A portyákban alig van Le, vagyis értelmetlen a bónusz ez hatrványozottan igaz a V3-ra.
Legalább egy helyen ki lehetne használni.

Ha viszont javítjátok ezt a "bugot" akkor legalább az EH-hoz számítson a +% portya Le, különben tényleg értelme veszik az egésznek...
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 8.32
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2162. hozzászólás - 2010.07.07. 14:28:51
A gyémánt a térkapus bónuszt épp azért kapta, mert azzal lett kiszúrva a szeme a hülyére butított, agyonLEvédett, TPpumpa portyáira.

Mostmár csaltunk?
Vagy mi van?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.57
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2163. hozzászólás - 2010.07.07. 16:09:05
A plusz % portya LE-t adó tárgyak mostantól nem működnek térkapuban.
Pontszám: 2.54
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2164. hozzászólás - 2010.07.07. 16:30:16 (Válasz Baraty #2163 hozzászólására.)
már nem csak nyakig ér, már hullámzik is......
Pontszám: 6.92
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2165. hozzászólás - 2010.07.07. 16:36:48 (Válasz Blazek #2164 hozzászólására.)
Jó, így utólag végiggondolva korrekt megoldás volt... Aki mondjuk most szerezte meg a szürkét/vámpírfókuszt stb. az amúgy sem tudta volna ledolgozni a hátrányt, amit azokkal szemben szenvedett el akiknek volt ilyen. Egyszerűen csak nem nőtt volna tovább a különbség. A mostani megoldással sem nő tovább, sőt, egyszer és mindenkorra elejét veszi ennek az egész problémának.

De amúgy ez tényleg elég agyfasz, hogy van aki kitápolhatta belőle magát, van aki nem. Ezt nem vitatom. Csak azt mondom, hogy a benthagyással nem oldódott volna meg a probléma.
Pontszám: 7.84
kedvencWoronFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2166. hozzászólás - 2010.07.07. 17:05:39 (Válasz Miklós #2147 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.07.07. 06:13:54
Őszintén remélem, hogy nem volt olyan játékosunk, aki úgy gondolta, a térkapu az is egyfajta portyázás, és ezért a fenti jelenség nem hiba, hanem feature. Aki viszont tisztában volt a fenti hibával, kihasználta, és nem jelentette, az bizony csalt.

Portyának tényleg nem gondoltam, de a lészívásról azt hittem hogy így terveztétek. Mégis honnan a fenéből kellett volna tudnom hogy mire gondoltál, amikor kitaláltad a térkaput?
Mielőtt számonkéred a bugok jelentését, illene egy normális játékleírást nyilvánosságra hozni, pontos számszerű értékekkel. Enélkül számomra mint egyszerű játékosnak marad a tapasztalati módszer a különféle dolgok hatásának kiismerésére, de így nem fogom tudni hogy valami szándékosan működik-e így vagy el lett írva a programban pár sor. Pl tudom mennyi tp-t kapnak az állataim csatában vagy kennelben, de arról már fogalmam sincs hogy ez így oké, vagy pedig jelentenem kéne a dolgot nektek.
Pontszám: 8.54
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2167. hozzászólás - 2010.07.07. 17:08:09 (Válasz Cavalorn #2165 hozzászólására.)
A benthagyással nem lett volna probléma.
Mivel ezen majd'két év alatt sem volt probléma.

Mindenki olyan cuccot vett, amilyet gusztusa/ereje/ősköve diktált.

Ebbe piszkáltunk most bele, vagyis aki nem vette/szerezte meg idejében, az kidobálta azt, amiért megszerezte, anélkül, hogy visszatermelte volna az árát.

Azért módosítani, mert nem így képzelte el a működését Miklós, azt kicsit furának találom.

De tök igaz, nem jelent ez semmit azokkal szemben, akik nyolc szintnyi használat előnnyel csápolnak lefelé spec engem, akinek még így is sikerült másfél szint erejéig használnia pl a szürkét.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.82
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2168. hozzászólás - 2010.07.07. 17:11:55
Na várjunk, most komoly kiszedték a lélekszívást is?
Pontszám: 6.77
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2169. hozzászólás - 2010.07.07. 17:12:58 (Válasz Cavalorn #2168 hozzászólására.)
Csak a +% portyarablást, ha jól értelmezem. De kár volt. Nagyon sajnálom

Pontszám: 8.59
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2170. hozzászólás - 2010.07.07. 17:22:20
No most akkor a gyémánt bónusza is le lett szedve a térkapuról?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
irritálóMona89Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2171. hozzászólás - 2010.07.07. 17:23:52
köszönjük emese .végül is csak 400 italt használtam el a szürkéhez meg a napi ösköveseket, de legalább 200 megmarad az utolsó 4 hez ami hiányzott.ha nem áldozok rá, akkor késöbb meg magasabb szinten lesz meg ahol már nincs lé a portyában igy maradt volna a térkapu .tehát valahogy minden féle képpen visszahozta volna az árát, lehet kicsit késöbb de visszahozta volna. igy térkapura nem hat , portyára hat de a 0 lé 40-50 akarhány % a mennyi is ? lehet csak én dramatizálom túl a dolgokat , de ez kicsit sok hogy mindig a portyát, térkaput, entitást epikus, tehát mindig a harcot kell változtatni, egy harc alapú játékban , mást nem lehet .egyáltalán portyára hat még ? vagy már arra se az lesz a következö mert hát a 0 lére minek is hasson.
v1 Lucky Luke
Pontszám: 5.67
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2172. hozzászólás - 2010.07.07. 17:30:41 (Válasz Miklós #2147 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.07.07. 06:13:54

2. Aki épp most / nemrégiben szerezte meg ezt a tárgyat, azért, hogy a hibát kihasználva előnyhöz jusson - nos, az szégyellje magát hogy nem jelentette a hibát ehelyett.
3. Aki eddig X ideig tápolt belőle, ha minden továbbra is így marad, további Y ideig fog tápolni belőle. Tehát aki ezután szerzi meg, és Y-K ideig tápol vele, semmiképp sem hozza be így a "lemaradását", inkább azt tovább növeli (ld. 1. pont).


Ez meg azé ott van.

Én egy bitang vagyok, mert nemrég szereztem meg, és nem szóltam, bár igazából fogalmam nem volt, hogy ezé szólni kéne, mert ugye alaptól így működött, ergo világos, hogy én egy csaló vagyok, amiért most szereztem meg, és nem írtam Miklósnak, hogy mi az, hogy ezé ennyi jár, amikor eddig is ennyi járt?
És még szégyeljem is magam!

Aki rég, esetleg a legelején, az utat törő TOP idejétől kihasználja, az ne szégyelje ám magát.
Csak az, aki most kezdte volna!

Kész!
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.86
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2173. hozzászólás - 2010.07.07. 17:53:46
Miklos, kernenk rad egy 3 napos zarolast.. Ugyanis amit most bugnak minositettel, az a kezdetektol igy mukodott, JV altal igazoltan, es aki nem tudott rola, az minimum egy barlangban el, valahol a keso kokorban, es csigaposta viszi neki a biteket vesszokosarkaban...
Pontszám: 8.26
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2174. hozzászólás - 2010.07.07. 17:55:52 (Válasz Miklós #2147 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.07.07. 06:13:54
A játékkal több ezer játékos játszik, bizony előfordul, hogy olyan hibára bukkannak néhányan, amit mi nem találtunk meg (a helyzet az, hogy a cégnél több ezernél jóval kevesebb alkalmazott van). De számítunk rá, hogyha egy játékos hibát talál, jelenti: Felhasználási feltételek:
3. Játékban lévő hibák
Kérjük a játékosokat, hogy a játékban talált hibákat, úgynevezett bugokat jelentsék a bug vegzetur hu e-mail címen. Az ilyen bugok nem használhatók ki akkor sem, ha nem kerülnek azonnal javításra.

Őszintén remélem, hogy nem volt olyan játékosunk, aki úgy gondolta, a térkapu az is egyfajta portyázás, és ezért a fenti jelenség nem hiba, hanem feature. Aki viszont tisztában volt a fenti hibával, kihasználta, és nem jelentette, az bizony csalt. Sajnos, nem tudjuk, ki mikor jutott hozzá ilyen tárgyhoz, használta-e térkapuzás közben, és ha igen, feltűnt-e egyáltalán neki, hogy bónuszt kapott rá, és összesen mennyi LE-t szerzett így. Ezért minden szándékunk ellenére a hibával visszaélőket megbüntetni nem tudjuk (max.azt, aki ezzel nyíltan elhenceg), és az így szerzett LE-t sem fogjuk levonni. Az egyetlen, amit tehetünk, hogy a hibát sürgősen javítjuk.
Arról az álláspontról, hogyha eddig így működött, akkor ezután is működjön így, hadd tápoljon belőle mindenki:

1. Az ilyen tárgy nem triviálisan megszerezhető. Aki eddig erről nem tudott (azaz a játékosok igen jelentős többsége) ha neki is áll most entitásból kinyerni (már ha nem maxolta ki, és tud vele haladni) akkor is további hátrányba kerül azokhoz képest, akik ebből már tápoltak.
2. Aki épp most / nemrégiben szerezte meg ezt a tárgyat, azért, hogy a hibát kihasználva előnyhöz jusson - nos, az szégyellje magát hogy nem jelentette a hibát ehelyett.
3. Aki eddig X ideig tápolt belőle, ha minden továbbra is így marad, további Y ideig fog tápolni belőle. Tehát aki ezután szerzi meg, és Y-K ideig tápol vele, semmiképp sem hozza be így a "lemaradását", inkább azt tovább növeli (ld. 1. pont).

Tehát ha minden marad a régiben, az csak annak jó, aki ezzel korábban is visszaélt, senki másnak.

Viktor - köszönjük a hibalistát!


Arcpiritoan felhaboritonak erzem a VISSZAELT szo hasznalatat, amit a leghatrozottabban visszautasitok MINDEN olyan jatekos neveben, aki ilyen targyat annak terkapuban mutatkozo elonyei miatt szerzett be, vagy aki ettol fuggetlenul szerezte majd tudomasara jutott a lehetoseg es hasznalta.

Ugyanis a lehetoseg tobbszorosen a jatekvezetes oldalarol visza lett igazolva, jova lett hagyva, sot volt hogy a jatekvezetes egy tagja magyarazta el, hogy ez bizony igy mukodik tessek csak kiprobalni.

Ennek fenyeben azt varom Miklos, hogy HALADEKTALANUL kovesd meg azokat akiket itt implicit csalonak nevezel, miutan csak a jatekvezetes altal kiadott informaciok alapjan jatszottak.

Talan idezzuk fel a tobb mint egy evvel ezelotti vitat, amikor a Gyemant horda tapossagarol ment a vita es mar ott kiderult, hogy a gyemant horda tagjai tobb LE-t kapnak terkapubol a bonuszuknak koszonhetoen, pedig az is a portya LE-t noveli. Ebben a vitaban te is aktivan reszt vettel, es nem emlekszem, hogy azt mondtad volna ezekre az ervekre, hogy ez csak bug amit javitani fogunk.

Arra hivetkozni, hogy a leirasban a portya szo szerepel es a terkapu nem portya eroteljesen allsagos dolog figyelembe veve, hogy a jatekbeli leirasok hianyossagai es pontatlansagai tobb nagysagrenddel haladjak meg a pontos es preciz megfogalmazasok szamat. Rengeteg informacio kering kezen-kozon, ez is egy ilyen volt. Raadasul logikusnak tunt a targy mukodese a terkapuban.

Azt hiszem annak kerek perec kimondasa, hogy aki ezel a lehetoseggel tisztaban volt, az semmilyen szempontbol nem csalo elkerulhetetlen. Ez a hiba csakis a jatekvezetes felelossege nem a jatekosoke!
------------

Ettől függetlenül, de a fenti tények bizrtokában érdemes megvizsgálni, azt, hogy mi a helyes eljaras a fenti esetben. Ki jut elonyhoz, ki hatranyhoz, hogyan hat ki a jatek egeszere ez es mi a helyes eljaras a fentiek fenyeben.

En mindenekelott azt emelnem, ki, hogy miutan ez eddig egy TELJESEN LEGALIS taktika volt, rendkivul demoralizalo (es biztos vagyok benne, hogy jatekostomeg csokkento) hatasu a korlatozas. Nem csak azoknak a koreben, akik veghezvittek vagy legalabbis nekikezdtek a taktika megvalositasanak, hanem a teljes jatekosallomanyra nezve, mert tovabb erositi a jatekvezetesrol annak megbizhatosagarol es korrektsegerol szolo altalanos negativ megitelest. Ugyanakkor ugy velem, hogy azon jatekosok csoportja, akik orulnek, hogy jajj de jo a sok budos tapolo megszivta elenyeszo az elegedetlenkedokhoz kepest.

Persze ez csak egy szempont. Ahogy Miklos mondta korabban a jatek hosszutavu letezese es kiegyensulyozottsaga szempontjabol neha meg kell lepni nepszerutlen intezkedeseket is. Vizsgaljuk hat meg, hogy ha a "hiba" nem lenne javitva, akkor milyen hatassa llenne az a jatekra. Ket fontos nezopontot erdemes megvizsgalni ugy velem.
Egyreszt a karakterek erossege a szintjukhoz kepest - igen ez fontos az NPC ellenfelek miatt. Itt a hiba javitatlansaga szamottevo elonyt jelent, de a VF szakertelem bevezetes ota az eredetileg tervezett szint-ero gorbetol a tobbseg olyan mertekben tert el, mint az Alapitvany elore elrendezett idovonala a valosagtol Oszver megjelenesevel. Tehat azt gondolom, ez onmagaban nem lehet erv plane, hogy a fejlodesben nagysagrendbeli kulonbseget ez azert nem jelentene.
A masik szempont az, hogy akiknek a gyors szovetsegi epites kovetkezteben hamarabb all rendelkezesre az 50-es terkapu, annak az ezaltal szerzett elonye akar megduplazodhat. Ez valoban aggalyos lehet, am ennek a kerdesnek a kezelesere elegendo, ha a plusz terkapu szintekbol szarazo bonuszt fixaljuk le, alakitjuk at olyan modon, hogy arra a + LE rablo targyak ne hassanak.
Igy elkerulheto lenne a "hiba" nagativ hatasa, es a tomeges demoralizacio is.

Kerlek Miklos gondold at, hogyan lehet a problemat UGY kezelni, hogy azt a jatekosok ne arculcsapasnak, hanem egy kezfogasra nyujtott keznek tudjak ertelmezni.
Pontszám: 9.34
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2175. hozzászólás - 2010.07.07. 17:59:43
Vajon mennyire korrekt az eljaras azokkal szemben akik vampirfokuszt szereztek be entitasbol es nem Questort? Csak kerdezem. Nem tartozom kozejuk egyebkent, de tobbeknek adtam ezt a tanacsot.
Pontszám: 7.43
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2176. hozzászólás - 2010.07.07. 18:11:16 (Válasz Kocos #2175 hozzászólására.)
Vagy szürkét...
V1:Eliteninja
Pontszám: 4.11
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2177. hozzászólás - 2010.07.07. 18:23:10 (Válasz Eliteninja #2176 hozzászólására.)
Pszt...
Mindkettőt.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2178. hozzászólás - 2010.07.07. 18:28:34 (Válasz Miklós #2147 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.07.07. 06:13:54
Őszintén remélem, hogy nem volt olyan játékosunk, aki úgy gondolta, a térkapu az is egyfajta portyázás, és ezért a fenti jelenség nem hiba, hanem feature. Aki viszont tisztában volt a fenti hibával, kihasználta, és nem jelentette, az bizony csalt.


Miklós, ezzel a kijelentéseddel gyakorlatilag lecsalóztad az összes gyémánt hordás kararaktert, aki tudott arról, hogy a gyémántbónusz a térkapuban is hat...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.58
irritálóSmargd HarcosFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2179. hozzászólás - 2010.07.07. 18:36:35
Én tegnap előtt szereztem az Isteni ceremóniagyűrűt...
V3-Szeptimusz
Pontszám: 3.38
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2180. hozzászólás - 2010.07.07. 20:48:39
Kaland csatakban +TP-t ado targyak es VF is hat a csata vegi TP-re. Csak gondoltam szolok, hatha kiderul, hogy bug.
Pontszám: 7.80
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!