Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
181. hozzászólás - 2009.06.25. 12:14:40 (Válasz Nari77 #180 hozzászólására.)
20 és 25. szint között elkövettem egy karakterfejlesztési hibát a játékban, nem küzdöttem a fertőzés ellen. Utána már teljesen mindegy volt, hiába jöttem rá, hogy küzdeni kellene ellene. Egy végtelenített játékban egyetlen ilyen hiba ne befolyásolja már ennyire a karakterem fejlődését.

Aki lepontozott attól szívesen látnék valamilyen kommentet is, vajh ő hogyan vélekedik erről az egészről.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.25
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
182. hozzászólás - 2009.06.25. 12:14:46 (Válasz Ricardo #179 hozzászólására.)
Tudod már, hogy a 100% ad-e valamit és ha igen mit?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
kedvelt tagJandroFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
183. hozzászólás - 2009.06.25. 12:15:56 (Válasz Freez #174 hozzászólására.)
Idézet: Nari77 - 2009.06.25. 12:11:01
Nem értelek Ricardo, a fertőzés ellen miért nem küzdöttél? A kezdetektől lehetett ezt tudni, hogy ha ez ellen nem küzdesz akkor megszívtad...



Itt a gond az, hogy nem azon volt a hangsúly, hogy akarok-e ellene küzdeni, hanem sokan egyszerűen este meglépték a szintet, majd reggel küzdök ellene, és reggel a napi teendőkben elfeledkezett róla...

Ha már csak 4szer nem küzdöttél ellene, az 8 szint hátrány... +5 spektrális +5sajtolás és a többiről ne is beszéljünk... ennyi is elég durva LE előny lenne...


Az aki 4szer elfelejtette, az 60k LEvel kevesebbet költött, de ugyanúgy játszott, küzdött ellene...


De ezt lehetett tudni... Ha túl erős, akkor egyik oldal borítja az asztalt, ha túl gyenge, akkor a másik...
V5 Trakk
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
184. hozzászólás - 2009.06.25. 12:20:58
Gondolom aki itt volt, és a közelében jár a végének (bármilyen irányban) az tudja, hogy a fórumban is téma volt már a megjelenésekor, 19. szinten is. A tavaly őszi találkozón olyan kérdés is elhangzott, hogy TÖRLÖDIK E a karakter akkor, ha nem küzd a fertőzés ellen. Tehát nem igaz, hogy nem tudtuk, hogy erős lesz a hatása, hiszen sokan egyenesen a játék végét jelezték előre (amire nemleges volt a válasz).

A másik, hogy sokan elfeledkeztek róla egy-egy szintlépésnél (én is), de ettől még szerintem nem dől össze a világ.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
185. hozzászólás - 2009.06.25. 12:21:08
Hát igen, ezért is mondom, hogy az a baj a fertőzéssel, hogy szinthez van kötve! Miért nem lehet úgy küzdeni ellene, mintha egy szakértelmet fejlesztenénk? (egy kicsit reálisabb is lenne, bár realitásnak sincs sok helye egy fantasy-ban )
Pontszám: 5
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
186. hozzászólás - 2009.06.25. 12:22:13 (Válasz Ricardo #179 hozzászólására.)
Mindenkinek adott (adott volt) a lehetőség a Fertőzés leküzdésére. Van, aki harcolt ellene, és van olyan, aki inkább a karakterére költötte a LE-t. Ne kezdjen már háborogni az, aki eddig "spórolt" és karaktert fejlesztett....

Helyesírás javítva.
A hozzászólást Archibald Cunningham módosította 2009.06.25. 12:23:44-kor
V1
Pontszám: 9.17
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
187. hozzászólás - 2009.06.25. 12:24:24 (Válasz Archibald Cunningham #186 hozzászólására.)
Én bármikor szívesen kifizetném a lé többszörösét is, hogy lecsökkenjen a fertőzésem, a 80-100 szintnyi hátrányt nem tudom feldolgozni.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.25
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
188. hozzászólás - 2009.06.25. 12:26:51
De az is meglep, hogy csak az 5% előnnyel foglalkoztok, azzal, hogy hogy jön ez az 5% előny, azzal nem.

Rengeteg karakter kimaxolta a LE szerző tulajdonságokat, akár natívan, mivel így nem kell pakolgatni a turbót. Azaz most ott áll 100-as spektrálissal, vagy (szerintem jóval többen) 60-as sajtolással, és azt veszi észre, hogy dupla hátrányban van. Egyrészt azért, mert ő felvitte a szakértelmet 30-ról 60-ra kényelmi, VP spórolási, gyorsítási okból, hogy ne kelljen annyit a gép előtt ülnie, de ezek után ráadásul extra LE-t is fog veszíteni minden sajtolásnál (a lény méretének megfelelőt), ha nem pakolja át a turbót. Vadászatnál ugyanígy.

Tehát ezt csak egy extra őskő bevételi lehetőségnek tekintem a Beholder számára, más értelmét a korlátozásnak, hogy turbó nélkül nem működik, nem látom.

(Írom mindezeket úgy, hogy én egyiket sem maxoltam ki, tehát nem kellene emiatt pampognom. Ettől függetlenül a módszert igazságtalannak tartom.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.83
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
189. hozzászólás - 2009.06.25. 12:30:17 (Válasz Mortimer #188 hozzászólására.)
Ugyanezt fejtegettem az előbb a belső fórumunkon.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5
kedvelt tagJandroFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
190. hozzászólás - 2009.06.25. 12:30:22
Idézet: Archibald Cunningham - 2009.06.25. 12:22:13
Mindenkinek adott (adott volt) a lehetőség a Fertőzés leküzdésére. Van, aki harcolt ellene, és van olyan, aki inkább a karakterére költötte a LE-t. Ne kezdjen már háborogni az, aki eddig "spórolt" és karaktert fejlesztett....

Helyesírás javítva.




Szerintem elég egyértelmű, ha lehetőség lett volna 1 nappal később küzdeni ellene, mint hogy elfelejtette az ember, megtettem volna én is akár plusz költségért... Itt a gond az, hogy ez nem olyan, hogy véletlenül vadászat közben otthagytam a karimat és leütöttek rólam 10k LEt... Az egy játék velejárója... Fordult elő velem is, meg mindenkivel, de az nem ad behozhatatlan hátrányt...


Ez viszont a kb 1 milliós tulajfejlesztése mellett ad még vadászatra rengeteg bónusz LEt!


A másik gondja, hogy nem hoz semmi újat ez, hanem egyszerűen csak táp. A fertőzést annó Miklósék se tudták ez is biztos, most éppen úgyérezték ezzel kielégítik azt aki küzdött ellene, pedig pont az a gondja, hogy mivel nagyon erős, így sokan megintcsak abbahagyják a játékot!
V5 Trakk
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
191. hozzászólás - 2009.06.25. 12:30:46 (Válasz Ricardo #179 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.06.25. 12:07:38
Nekem nem az a bajom, hogy erős a jutalom, aki 48 szintet dolgozott vele az meg is érdemli. Az fáj, hogy behozhatatlan előnyt biztosít, belőlem boxzsákot csinál, és (ha most elkezdeném) 86 szint alatt tudnám behozni a lemaradást. (Pontosabban nem behozni, csak elérni azt a szinten ahonnan már nem nő a lemaradásom.)

Én ezért a játékért több tízezer forintot fizettem ki és cserébe a Beholder minden tájékoztatás nélkül tönkreteszi a szórakozásomat. Legalábbis így elsőre most nekem ez jön le. Nem vagyok megelégedve ezzel az üzlet-politikával és most becsapva érzem magam.


Nem egeszen ertem miert sirsz egy olyan dolog miatt, amirol azt sem tudod, hogy mit csinal. A 100% fertozesre gondolok nyilvan.
Te arra mentel el, biztos, hogy azert is lesz jutalom.

Ja egyebkent nekem tetszik a +5 szakiszint, de az, hogy ez turboval erheto el, nagy kibaszas azokkal, akik kimaxoltak valamit. Gondoljatok csak bele. Raadasul jopar skill is kihasznalatlan fog maradni, peldaul a kronokompenzacio, mit meglengetett elotunk Miklos, hogy de jo, hogy az mejd lemegy 5 percre. Hat igy nem megy le.
Pontszám: 5
népszerűMong0oseFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
192. hozzászólás - 2009.06.25. 12:33:08
Nemcsak szinthátrányba kerül a játékos a fertőzés elleni küzdelem elfelejtésekor, hanem időhátrányba is. Még így is időhátrányban vagyok Sharpához képest, hogy a játék kezdete óta játszok, mert én kb. egy-két hónap múlva fogom leküzdeni a fertőzést, neki már most hasznot hajt. De ez rendjén van így, megküzdött érte, aki előttem jár szintben.
(A kieső LE-t talán kompenzálni lehetne egy kis visszafogott fejlődéssel, de azzal megint csak hátrányba kerülhetek, az újabb játékbeli célok miatt.)

De az nem tetszik, hogy a turbó pakolgatásával tudom kihasználni az előnyt. 100-as spektrálisom van, azért, hogy azt ne kelljen turbózni és vadászat közben a sajtoláson van a turbó. Most majd pakolgathatom a spektrálisra is, mint a kisangyal. Fölöslegesen fejlesztettem ki 40-47 spektrálist.
Femme Fatale - Sötét Ösvény (v1)
Dr. Horrible - Ködkapu Strázsái (v3)

Csak 10 féle ember van, aki érti a bináris számok logikáját és aki nem.
Pontszám: 8.60
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
193. hozzászólás - 2009.06.25. 12:33:23 (Válasz Ricardo #187 hozzászólására.)
Igen, neked már "kicsit" soká tartana. De hátha lesz valami hozadéka a 100%os fertőzésnek is.
V1
Pontszám: 5
irritálóTrayannusFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
194. hozzászólás - 2009.06.25. 12:34:22
egyszerűen hihetetlen, még ki sem derült mit ad a másik véglet hogy nem küzdöttél ellene...mi van ha az lesz a gigatáp?
Pontszám: 6.71
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
195. hozzászólás - 2009.06.25. 12:36:21 (Válasz Mortimer #188 hozzászólására.)
Ott a 10 pont!
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
196. hozzászólás - 2009.06.25. 12:36:52 (Válasz Trayannus #194 hozzászólására.)
A nem küzdés egyik előnyét már most tudjuk: 650e LE bevétel a karakter számára. De ez valójában nem ennyi, hanem a játék spirális jellege miatt (az erős erősödik) jóval több. Hány csatát megnyerhettél amiatt hogy ezt a tulajdonságaidra költötted, mennyi extra LE-t szerezhettél általa, ami egyébként nem lett volna meg? Nehéz ezt számszerűsíteni, de összességében megállja a helyét az egymilliós bevétel a másik oldalon is.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.75
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
197. hozzászólás - 2009.06.25. 12:40:40
Ha turbó nélkül is működne, az még nagyobb táp lenne. Működne egyszerre az inteligens kedvenccel, a szingulárissal, a kreatív affinitással, a visszafogott fejlődéssel, ami már tényleg komoly előny lenne. Így még ha vadászat során rakosgatja is az ember a turbót, portya közben nem jelent akkora előnyt, hisz csak egy szakit lehet turbózni, ami sok esetben vagy kritikus ütés vagy varázslat.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagJandroFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
198. hozzászólás - 2009.06.25. 12:48:22
Idézet: Mortimer - 2009.06.25. 12:36:52
A nem küzdés egyik előnyét már most tudjuk: 650e LE bevétel a karakter számára. De ez valójában nem ennyi, hanem a játék spirális jellege miatt (az erős erősödik) jóval több. Hány csatát megnyerhettél amiatt hogy ezt a tulajdonságaidra költötted, mennyi extra LE-t szerezhettél általa, ami egyébként nem lett volna meg? Nehéz ezt számszerűsíteni, de összességében megállja a helyét az egymilliós bevétel a másik oldalon is.



Mortimer az a baj te is a végletet nézed csak!

Aki 2-3szor kihagyta, az nem 650k LEt spórolt meg és nyert sok csatát... És ugya azt te se akarod írni, hogy 2-3 fertőzés árától bárki annyival több csatát nyerne... Én fertőzés elleni gyűrűt is vettem annó kincspontért, tehát ne mondja senki, hogy nem akartam fertőzés ellen küzdeni... Csupán ember vagyok és nem csak a játéknak élek, így elfeledkeztem róla... volt hogy 5 perccel előtte észrevettem, hogy lejárt, de akkor még nem lehetett térkapuzással őskőért összeszedni gyorsan LEt!
V5 Trakk
Pontszám: 4.60
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
199. hozzászólás - 2009.06.25. 12:48:52
Fertőzés behozása.
75. szinttől kezdődően minden szinten eggyel többször küzdhetsz a fertőzés ellen, mint az előző szinten tetted. Ahanyadik küzdelmet folytatod az adott szinten a fertőzés ellen, annyiszor nagyobb a költsége.

Ezzel ugyan komoly befektetés árán, de pár szint alatt be lehet hozni a fertőzést.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.06.25. 12:50:32-kor
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
200. hozzászólás - 2009.06.25. 12:51:01
engem nem zavar az hogy ezt adja annak aki leküzdi(én sokkal nagyobb tápot hittem benne) de ez se rossz viszont vannak abbéli félelmeim hogy mivan akkor ha nem küzdöd le és mondjuk akkor megkapod uyganezt amit az aki leküzdi csak épp minuszba za összeset...tulajdonságaid 5el csökkennek 5el a szakértelem szint maximuma alá tudsz csak turbózni...és olyan végzeturaktól akik leküzdötték kevesebb léét vihetsz...

tehét én attol félek hogy míg a leküzdés pozitív bonusz dolgokat add addig a nem leküzdés majd negatív módosítókat hajigál a karakteremre...ami azé nem jó mer ahoz is kell elhatározás és akarat hogy belesüppedj az őrület mocskába átadva elmédet és tudatodat a fertőzés bódító hatásának...és ugye azé a 100as fertőzéshez is kell az aktív játék tehát azt se leeht mondani hogy aki elfertőződik az azé mer leszarta a karakterét...

noh mind1 ezek most találgatások...báár azé az érdekes hogy magasabb szinteken igen sok cucc hajigálja az olyna képességeket amik a fertőzés csökkentésének költségét olcsósítják...

akkor fogok még röhögni ha az lesz...Gratulálunk fertzőzése elérte a 100%t nyomja meg a piros gombot és nyugodjék békében...öhö...persze ez biztos nem lesz =)

Szal én abban reménykedek hogy azon karakterek akik nem küzdöttek ellene ha nem is kapnak orbitális tápot dejazé nem kell lehuzniuk a karijukat a budin és legfőképp nem lesznek rákényszerítve a betegség mindenféleképp való leküzdésére...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!