Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1241. hozzászólás - 2009.12.15. 21:48:57 (Válasz NUNI PENG #1228 hozzászólására.)
A köveknek semmi köze a prémium tagsághoz. Ha veszel kavicsot tudsz belerakni fk-t.
Az a szakadék amiről te beszélsz nem ezen múlik. Ráadásul az egy a fejlesztők által generált direkt megkülönböztetés.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.75
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1242. hozzászólás - 2009.12.16. 06:52:23
Sziasztok!

További javaslatom lenne, hogy az epikus szörnyekből eső epikus tárgyakat csak azok viselhetik, akinek a szintje megfelel a tárgy szintjének!!! tehát pl Diablo....így tovább lehet gyengíteni azon kis szintű játékosokat, akik köré lett építve egy szövetség....persze az epik tárgy szintjeit lehetne kicsit lejjebb vinni, de lehet az se szükséges, mert ha jól tudom akkor 30.szinttől kezdődnek, és az talán reális, hogy több 30-as szintű tag leverjen egy epiket....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 3.87
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1243. hozzászólás - 2009.12.16. 07:12:53 (Válasz Eardog #1242 hozzászólására.)
És akkor azokkal mi legyen, akik sajátmagukat építették be, viszont a szövetségük már a kanyaron túl jár az epikveréssel?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.78
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1244. hozzászólás - 2009.12.16. 07:19:59 (Válasz Darah #1243 hozzászólására.)
Van olyan 8. szintű karakter, aki olyan tárggyal rohangál, amivel én 85. szinten, elképesztő előnyhöz jutva, és ezzel együtt az újonnan indulókat ellehetetlenítve és elkedvetlenítve.

Valamilyen korlátozás mindenképpen ajánlott. És nem azért, hogy "hú, szivassuk meg őket", hanem egyszerűen a játéknak nem lesz utánpótlása, ha az újonnan indulók azt látják, hogy körülöttük ugyan szabályosan, de etikailag viszont nagyon is visszás módon feltápolt karakterek mászkálnak. Az lesz az első gondolatuk, hogy tele van csalókkal a játék, akkor meg minek próbálkozzanak. Törölnek, és nem tudnám én sem kárhoztatni őket. Ha ma kezdeném el, marha gyorsan elmenne a kedvem az egésztől.

Ha pedig nincs utánpótlás azzal a teljes Végzetúr közösség veszít, mert a lemorzsolódás folyamatos.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.12.16. 07:21:58-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.25
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1245. hozzászólás - 2009.12.16. 07:31:26 (Válasz Mortimer #1244 hozzászólására.)
A valamilyen korlátozást ott kéne kezdeni, hogy ne lehessen köréépíteni, magának a karakternek az önmaga által beépített LE alapján kellene járjon a szövibónusz, és nem alanyi jogon.
A kút nem mérvadó, immár ezres kúttal is vannak 7-8-as védőfallal ügyködö szövik.

De azért butaságot ne csináljunk már.
Nálatok pl hanyas szintű tárgyaknál jártok?

Mert mi sokkal kisebb szöviként, mint ti, az 50-es szintűeknél.

Vagyis 50-es szint alatt senki nem kaphatna belőle?
Három tag vinné az összeset?

És akik már a 70-es szintűeket verik?

Ezt max akkor lehetne megcsinálni, ha lennének visszahívható epikusok kisebb szintekkel, vagy felejtsd el a tagfelvételt.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.38
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1246. hozzászólás - 2009.12.16. 07:39:56 (Válasz Darah #1245 hozzászólására.)
Direkt nem írtam, hogy egyetértenék Eardog ötletével, mivel valóban lehetnek ilyen problémák. Szint/2-be viszont szerintem mindenki beleférne. És akkor már 15. szintűek megkaphatnák a 30. szintű tárgyat, illetve 40. szintűek a 80-asat. Ez - Birka kedvenc szavával élve - megszüntetné az exploit lehetőséget, mindemellett a normál játékot egyáltalán nem befolyásolná.

"A valamilyen korlátozást ott kéne kezdeni, hogy ne lehessen köréépíteni, magának a karakternek az önmaga által beépített LE alapján kellene járjon a szövibónusz, és nem alanyi jogon."

Egyetértünk. Ez már Miklós fejlesztési tervei között szerepel több hónapja, de sajnos a malmok lassan őrőlnek.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.12.16. 07:41:20-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.35
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1247. hozzászólás - 2009.12.16. 07:51:36 (Válasz Mortimer #1246 hozzászólására.)
És ha egy klánban van egy 80-as szintű, aki folyamatosan veri az epikusokat, esnek sorra az 50-55-ös cuccok, miközben a klán többi tagja 25. szint alatt van? Ilyen esetben csak a 80-as kaphat tárgyakat az epikusból, a többiek meg soha?

Ez így azért elég veszélyes. Had döntse már el a klán, hogy kié lesz egy tárgy. Egyébként sem szerez hozzád képest előnyt, mert nem Veled játszik, csak a környezetéhez képest. A környezetében viszont egyre több karakternek van szintén magas szintű epikus cucca, így ott sem mindenki ellen.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3.83
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1248. hozzászólás - 2009.12.16. 07:54:57 (Válasz Mortimer #1246 hozzászólására.)
Miklós fejlesztési terveiben nem igazán szimpi módon szerepelnek, mivel ő egyenlősdizni akar, bármennyit épített is be valaki, ugyanakkora szinten csak ugyanakkora bónuszok járnának mindenkinek, ami megint nem a tisztességesen építőknek lenne jó, hanem a köréépítetteknek, meg az özön apró szövinek.
Remélem ez még megbeszélésre kerül azért.
Vicces lenne, ha a másfél millát beépített 25-ösünktől hirtelen elvennék a szövibónusz egy részét például.
Vagy 400K-t kellene fizessen egy mégkisebb 6/6 tám/védért.
Ha kifizetik, kapjanak is valamit, aki nem, az meg ne.
Tudom, nem egyszerű.

A szint/2-es sem igazán jó 85-ös tárgyaknál már a 40-es sem kaphatna, és már pár helyen megbeszéltük, nem tudod magas szintűekkel feltölteni a szövit, mert magas szintűek nincsenek.
Lehet, hogy a szint/2 most még beleférne, de máris látszik, hogy azzal baj lesz, és legelőször nálatok, legnagyobbaknál.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.53
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1249. hozzászólás - 2009.12.16. 08:04:54 (Válasz Ricardo #1247 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.12.16. 07:51:36
Ez így azért elég veszélyes. Had döntse már el a klán, hogy kié lesz egy tárgy. Egyébként sem szerez hozzád képest előnyt, mert nem Veled játszik, csak a környezetéhez képest. A környezetében viszont egyre több karakternek van szintén magas szintű epikus cucca, így ott sem mindenki ellen.


Ricardo, azzal van baj, hogy az újonnan indulókat számos dolog sújtja, amikkel nem tudnak mit kezdeni. Eleve rengeteg az újrakezdő, akik kenik-vágják az egész játékot, velük kell harcolniuk. Ez egy körülmény, ezzel természetesen nem kell semmit kezdeni. Viszont könnyítsük már meg a valódi kezdőknek a játékot ott, ahol ezt lehet:
- ne adjunk az újrakezdőknek brutális szövetségi bónuszt, ne lehessen köréjük építeni szövetséget! (Az első néhány szinten a harci bónuszok segítik a brutális rablások, később viszont nem ez lesz az igazán lényeges, hanem az Akadémia, és az általa biztosított transzplant és ultraspec.)
- ne kapjanak 40-50. szintű tárgyakat a haverok által kivert epikusokból!
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.25
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1250. hozzászólás - 2009.12.16. 08:10:17 (Válasz Mortimer #1249 hozzászólására.)
Szerintem meg had kapjon.
De csak ha valóban beépítette magát a szövetségbe.
Minden nem a szövijében legnagyobb 10 %-ban lévőnek a "haverok" csapkodják ki az epik cuccot jelen állás szerint.

Kéne egy átfogó epik reform.
Csak valahogy feszt befullad a topicja.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.38
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1251. hozzászólás - 2009.12.16. 08:16:57 (Válasz Darah #1250 hozzászólására.)
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=karakterlap&user=26676

Tehát szerinted ez normális?

Meg kéne különböztetni, hogy mi a szabályos, és mi az etikus. Mert sajnos a kettő nem esik egybe. (Vagy csak az én erkölcsi érzékem van túl magasan...)
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.12.16. 08:18:05-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.25
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1252. hozzászólás - 2009.12.16. 08:24:09 (Válasz Mortimer #1251 hozzászólására.)
Igen, az lenne, ha az összes építés adata mellett egy klasszisokkal nagyobb szám lenne.
Akkor megfizette volna a tárgyak árát, a saját karakterfejlődése árán.

Valahogyan a meglévő épületek valós értéke alapján kellene belőni az építést...

És amelyik kisebb kari azt megugorja, attól ne sajnáljuk már a jobb cuccot, vagy a jobb bónuszt.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.56
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1253. hozzászólás - 2009.12.16. 08:40:05 (Válasz Darah #1252 hozzászólására.)
Másik lehetőség, tárgyaknak megszabni egy alap kincspont árat, így az a 10. szintű kari sem tudna 50 és 45. szintű tárgyakat elvinni a kincseskamrából 1 kincspontért.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 8.33
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1254. hozzászólás - 2009.12.16. 08:45:53 (Válasz Kethios #1253 hozzászólására.)
Ez mekkora ötlet.
Grat.
Ez tényleg nagyon jó.

Az egyik felére.
A köréépítés azért még ott van.

Edit:
Ez az összeg mondjuk lehetne a tárgy szintjével megegyező mennyiségű alap kincspont.
Az 50-es tárgynál az már feltételez egy 250K-s építést.
Feltéve ugye, hogy ő maga nem tudja ütni az epiket.
A hozzászólást Darah módosította 2009.12.16. 08:49:40-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.38
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1255. hozzászólás - 2009.12.16. 08:53:51 (Válasz Darah #1254 hozzászólására.)
Ezeknek a kariknak csak akarat kérdése a manakonstrukció. Szvsz sokat nem érne.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.37
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1256. hozzászólás - 2009.12.16. 08:59:33 (Válasz Mortimer #1255 hozzászólására.)
azert egy 10es szintu kari nem nagyon fog kinyomni manakonstrukciot. 48as tanulas + maga a konstr. + turbo nagyon sok am 10. szinten, akarmekkor pok is vagy
Pontszám: 8.37
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1257. hozzászólás - 2009.12.16. 09:03:46 (Válasz Mortimer #1255 hozzászólására.)
Azért lenne szükség arra, hogy a valós épületértékek adják meg a beépülés összegét.
És ki lehessen onnan esni, ha nem éri el valaki azt az összeget.
Itt azért az állandó épületnövekedést valamilyen hézaggal figyelembe kellene venni.
Akik máris benne vannak, azokkal már nem nagyon lehet mit kezdeni, de újak nem születnének, viszont mivel kis szintűek, az alapmágiájuk nagyon kicsi, fel kellene toszogatni a konstrukcióhoz, vagy azzal sem érnének sokat.

Vagy esetleg még lehetne olyan is, hogy akadémia nélküli szövetségben, illetve szövetség nélkül nem működnek az akadémiás szakik.

Ez csak egy hirtelen ötlet, nemám megdobálni.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.56
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1258. hozzászólás - 2009.12.16. 09:05:16 (Válasz Endyr #1256 hozzászólására.)
A 40-es transzplantot úgyis maxolnia kell, utána pedig logikus az ultraspec felé törekvés, ami 50-es. De mindegy is, lényeg az, hogy semmilyen korlátozás nincs rá jelenleg, szóval nagyon elvi vitát folytatunk. Olyan irtózatos előnye van a normál, most induló karakterekkel szemben, ami egyszerűen érthetetlenné teszi, hogy Miklós miért nem lép hónapok óta semmit az ügyben. Ja, de: mert fórumban nem panaszkodnak, hiszen amint meglátják, törölnek.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.25
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1259. hozzászólás - 2009.12.16. 09:15:40
Szerintem össze lehet hozni egy újítást. A kis 10-es pókoknak a manakon, a tanulás, a TT, az mind sok-sok LÉ. Amíg ezeket fejlesztik, nem igazán rabolnak mert akkor a kreatívra és a többi harcos szakira kellene koncentrálniuk.
Esetleg az lehet megoldás, hogy az akadémiás szakikat szintfüggővé teszik, tehát egy 15. szintű karakter nem szaladgálna manakonnal stb.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 4.80
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1260. hozzászólás - 2009.12.16. 09:15:46
Üdv!

Én 8. szinttől láttam, hogy mennyire erősek a szövetségi épületek. 3 hónappal ezelőtt kezdtem el játszani.
Szerintem a szövetségi épületek döntőek lehetnek portyában, viadalon, ezért is jutottam 25. szintre oda, hogy -habár meghívtak- egy nagy lélekkutú szövetség tagja lettem.
Csak néhány dolgot szeretnék mondani. 1.200.000 feletti kút töltése jelenleg a legóvatosabb becslések szerint is nekem 20 nap lesz. Mikor beléptem, tudtam meg, hogy Manakonstrukció nem számít, azzal nem lehet kutat tölteni. Én úgy érzem, semmi sem jelezte, hogy ez így lesz. Ha kénytelen vagyok, ezt is elfogadom, legrosszabb esetben később tudom csak használni.
Én mindezt azért tettem, mert láttam, hogy 100.000 körüli összes építéssel vannak akik 40 feletti harci bónuszt kapnak.
Bevallom, én nem tudom kinek van "igaza". Talán ki kellene okosítani a játékosokat, szinthez, építéshez kötni a bónuszokat? Nem tudom.
Valahogyan szerintem is kikötések kellenek, de örülnék neki, ha valaki egy alacsony szintű karakterrel valóban sokat tett azért, hogy egy szövetség tagja lehessen, ne érje kár.


Let

ui: Nem áll szándékomban senkit sem támadni. Mindenkire rábízom, milyen stratégiát követ.
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.16. 09:18:17-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 7.80
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője