Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3661. hozzászólás - 2011.05.16. 12:11:46 (Válasz Almási Viktor #3660 hozzászólására.)
Én is megfogadtam már,hogy nem fogok fórumozni....azután tessék,na,itt van.
Nem tudom,hogy kinek a mondása volt ez(híres emberré),de nekem tetszik nagyon.
"Az a baj a világgal,hogy a hülyék mindenben túl biztosak az okosak meg tele vannak kételyekkel." Hm,remélem pontosan idéztem.

....túl MAGAbiztosak-na így már jó.
A hozzászólást Sandman010 módosította 2011.05.16. 12:13:03-kor
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 3.41
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3662. hozzászólás - 2011.05.16. 12:17:24
Visszaolvasva jó néhány Hsz-t töled kedves Viktor kezdem érteni miért van a neved mellett a népszerütlen jelzö.
Olyan játékosokat kritizálsz akik igencsak jól fejlesztett karaktereket visznek,a szakik bizonyos szintig tökéletesen hatnak amiben kell de magas szinteken már messze nem olyan hatásfokkal müködnek mint azt kitalálták anno a fejesztök. Teljesen jogos a felvetésük,te csak azt szajkózod amit a Wikis oldalon olvasgatsz,míg ök nap mint nap tapasztalják a dolgokat.....
---------------------------------------
A hülyézésröl meg ennyit:

Aki azt gondolja hogy körülötte mindenki hülye az elgondolkodhatna hogy mindenki nem lehet az...talán az egyénnel vannak a gondok nem pedig a körülötte lévökkel.
...............................................
Az meg hogy a népszerütlen fórumozók lepontoznak nem érdekel,majd talán visszapontoznak azok akik tudnak normális hangnemben és értelmesen társalogni.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2011.05.16. 12:24:25-kor
Pontszám: 6.00
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3663. hozzászólás - 2011.05.16. 12:25:39 (Válasz Sandman010 #3661 hozzászólására.)
Asszem kifórumoztam most magam egy időre

Amúgy tökmindegy milyen szabálymódosítás lesz bármikor is, úgyis én leszek a legnagyobb dögevő
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.06
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3664. hozzászólás - 2011.05.16. 12:29:00 (Válasz ADZSI76 #3662 hozzászólására.)
Húzd ki a nyelved gyorsan mert bebarnul ésé szőrös is lesz.

Te olvasgatod a Wikis oldalakat, én max. a Jerikó féle kenneleztetős link miatt szoktam beugrani.
Nekem nem kell wiki-t olvasgatni, én vagyok a legnagyobb végzetúr, a szabályrendszer be van égetve a CPU-mba a fém szkeleton alatt
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.14
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3665. hozzászólás - 2011.05.16. 12:30:11 (Válasz Almási Viktor #3663 hozzászólására.)
Na jó. Én is lezárom (végleg) ezt a fórumozást. Innentől kezdve csak olvasni fogom a topicokat meg jót derűlni némely beírásokon.
Búcsúzóul mindenkinek tíz pontosra értékeltem a hozzászólásait.
Ez is lényeg,szempont vagy nem????
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 5.70
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3666. hozzászólás - 2011.05.16. 12:31:32 (Válasz Almási Viktor #3664 hozzászólására.)
Ha leereszkednék a szintedre talán válaszolnék valami frappánsat,de nem tartalak arra érdemesnek.
Pontszám: 4.85
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3667. hozzászólás - 2011.05.16. 14:28:31 (Válasz Almási Viktor #3656 hozzászólására.)
Az a baj, hogy sokan nem értik amiről Birka ír, csak a saját kis beszűkült látásmódjukból tudnak kiindulni.

Logan hanyadik szintű is? Azért nem látod, hogy az állatsebzések elszálltak, mert a karaktered még nem tart ott. Remélem az iskolában már tanultátok a függvényeket, mert ha igen akkor megértenéd, hogy ahogy egyre nő a taumaturgia, és nőnek az új varázslatok sebzései, úgy fog EGYRE durvulni az állatsebzés. Amivel nincs baj. A baj azzal van, hogy védekezni ellene nem tudsz, illetve egyre inkább lehetetlen feladat.
A kritikusok meg nem jó példa arra amit írtál, mert a kritukusok fejlesztése a környezetetdtől függ. Ha nekem 100-as, és neked is, akkor semmit sem érek ellened. Te is felhúzod 200-ra, de én is. Ugyanott vagyunk, és belement egy rakás LÉ.
VISZONT a vastagbőr nem ilyen!
Nézzünk egy példát. Az egyik szinten sebez egy varázslat 1000-et, ezáltal tegyük fel 100-at az állatba.
Ehhez kell x vastagbőr. A példa kedvéjért egy vastagbőr fogjon fel 1 sebzést. (és most ne számoljunk szorzókkal, semmivel, csak az elméletet nézzük.) ez esetben a 100-as vastag bőr fel is fogta a sebzést.
Következő szinten már egy varázslat sebez 1200-at 120-at az állatba, kell 120-as vb. de a varázslatok sebzése ROHAMOSAN emelkedik! (nézd csak meg a sebzés toplistát), tehát, ha felmegy 12000-re az állatsebzés, meg 1200 lesz, akkor neked 1200-as vastag bőr kellene. Következő szinten meg már 1500-as stb. VISZONT semmit nem kell költeni arra, hogy az állatsebzés emelkedjen!!! (max új varázslatot venni szintlépések után néhány ezer LÉ-ért! meg néha szinten tartani a taumaturgiát!)

összefoglalva ami a probléma egyik és legnagyobb része:
a varázslatok általi (és acsarkodás álltali) állatsebződések a szintlépésekkel MAGUKTÓL nőnek, nem kerülnek újabb LÉ-be, míg a felfogásukhoz egyre durvább mértékben kellene növelni a vastagbőrt, ami egyre több LÉ-be kerül!

És ahogy birka is írja, 100-200-al megnövelni a vastagbőrt nem gond, ha ezen múlik, akinek fontos megtenné. De jelenleg szinte mindegy, hogy 100-as vagy 400-as a vastagbőrőm, nem sok külömbség lesz, ugyanúgy órákat kell gyógyítani az állatokat, ha támadni akarok.
A hozzászólást Tiha módosította 2011.05.16. 14:30:01-kor
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.59
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3668. hozzászólás - 2011.05.16. 19:38:31 (Válasz Tiha #3667 hozzászólására.)
A játék az indulásakor kb. 80-90-ik szintig lehetett letesztelve. Addig működtek jól a képletek és függvények. Ami fölötte van, az azóta folyamatosan toldozva-foldozva van, és ahogy jutunk előre szintben, egyre több helyen buknak ki az eltérések a normál, tervezett üzemtől. Ezzel nem is lenne gond, hiszen több száz szintre előre nem lehet pontosan tervezni. A gond ott van, hogy ha kiderül egy ilyen "hiba" akkor heteken, hónapokon át kell bizonygatni, hogy valami szar, és javításra szorul.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.58
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3669. hozzászólás - 2011.05.16. 19:51:44 (Válasz Tiha #3667 hozzászólására.)
Nem az a baj, hogy sokan értik vagy nem értik. Az a baj (ahogy a Belga is mondja), hogy JV-től mindig késve jön válasz.

Már akkor lehetett volna kezdeni vmit, amikor Nasdfil még 90. szintű volt, ha azóta nem történt változás (ami már 1,5 évi lehetett) akkor most sem fog történni 1-2 hét alatt.

Javaslom, ne csak példákat és ellenpéldákat tegyünk, hanem keressünk használható megoldásokat, kifejlesztéseket, konkrét szakértelmeket, bug javítást. Mert ha csak itt vádaskodunk "akkor nem fog előre haladni a szekér".

Mindenesetre egy javítás ráférne a vastagbőrre, illetve nem ártana még, olyan AF-, vagy sima szakértelmet kiadni, ami csökkenti a sebgyógyítást, avagy növeli %-osan a vastagbőr lépességét.

Jöhetnek az 5letek!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.58
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3670. hozzászólás - 2011.05.16. 23:49:28 (Válasz Tiha #3667 hozzászólására.)
Tiha én 60. szint környékén mozgok, az állatokba a spellel 600-at verek, ehhez kb. 150-es vastag bőr kéne hogy levédje, ezzel szemben te 134. szinten 80-assal rohangálsz és csodálkozol hogy leesnek a dögök.

A kritikus meg igenis jó példa, mert megmutatja hogy egy játékos mennyit hajlandó áldozni egy szakira hogy az működjön, asszem ha a vastag bőröd is annyira húznád mint a krit. ütésedet nem lenne problémád.

A spell sebzés meg hiába nő exponenciálisan, mert az egy szint alatt kitermelhető LÉ is exponenciálisan nő, a szaki fejlesztési költsége meg lineáris, szóval bőven szinten tartható, pusztán akarat kérdése.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.28
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3671. hozzászólás - 2011.05.17. 01:22:49 (Válasz Almási Viktor #3670 hozzászólására.)
Én is kevésnek találom azt a 80-at

Egy esetleg 500-as, vagy 600-as vastag bőrnél mennyi lenne az áldásos hatás?
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.24
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3672. hozzászólás - 2011.05.17. 06:44:26 (Válasz LanMaffia #3671 hozzászólására.)
Zizi vagy, 600-as vastag bőr 3000-et fogna fel a varázslatból, melynek fejlesztési költsége 110-es vastag bőrhöz képest (~2500-as szaki összegnél) 20 milka felett van. Ennyiből kihúzod 700-ról 770-re az IQ-t,!!!
Pontszám: 6.70
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3673. hozzászólás - 2011.05.17. 07:22:01 (Válasz Birka #3672 hozzászólására.)
Tehát van megoldás Csak esetleg nem fér bele az ütemtervbe
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.99
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3674. hozzászólás - 2011.05.17. 07:41:02 (Válasz LanMaffia #3673 hozzászólására.)
Ép ezaz, hogy egy halott szaki helyett elég IQ-t tolni, mely megnyeri neked a csatákat mellékesen. Nem beszélve róla, hogy újabb 20 szint múlva a 600 is kevés lesz, és a 600-as szaki 6000 lével növeli minden további szakértelem fejlesztési költségét!
Szerinted az értelmes ember IQ-t fejlesztesz, ezért megnyered a csatákat és nem sebződnek az állatai, vagy vastag bőrt fejlesztesz, ami semmit nem csinál a harcban, csak szimpla lékidobás PvP szempontból?
Pontszám: 7.50
kedvelt tagKaoszfattyFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3675. hozzászólás - 2011.05.17. 07:52:28 (Válasz Birka #3674 hozzászólására.)
PvP szempontból talán, de ti többnyire csak egy dolgot néztek. De ha most azt nézzük hogy 20 szint múlva a mostani 600-as kritikusod is kevés lesz, akkor logikus hogy a vastag bőröd is kevés lesz. Ugyanolyan ütemben kell húzni, mint a kritikusokat pl. Persze ezáltal nem lesz elég LÉ az IQ-ra és haverjaira, de nem lehet minden tökéletes
Egyébként van olyan AF hogy állatok gyógyítás alatt is harcolnak, az nem működik? Vagy itt már bejön az a probléma is, hogy akkor a gép előtt ülni sokat?
LanMaffia - Végzeturak mesterei (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.70
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3676. hozzászólás - 2011.05.17. 08:04:47 (Válasz Kaoszfatty #3675 hozzászólására.)
Az egy tök másik zizi...
Az acsarkodás miatt úgy is gyógyítani kell a blökiket néha, ez rendjén is lenne. Ekkor harc alatt gyógyítok 1-2 adagot, szinten tartom a blökiket stb. Van egy másik AF képesség a felcser, mely akkor segít, ha valaki "rám száll", sőt ekkor még relikviából felezhetem is a sebződést.

Egy dolgot kéne felfognod. Amíg a kritikus harci szakértelem, lét termel, addig a vastag bőr semmire nem jó! Nem beszélve róla, hogy 600++ os szakról hadoválsz, amivel egy szaros 110-es szaki elbaszott mellékhatását kellene "korrigálni". Míg a másodlagos vari hatását izomból erősíti a tau ás IQ növelése, addig a vastag bőrt érdekes módon semmi nem erősíti?
Sajnos ugyan ez visszafelé is megvan! A másodlagos ütés mint szakértelem teljesen értelmetlen amint valaki kihúz egy 50-70 közti vastag bőrt! (Maxos kunyhóval!)
Pontszám: 8.13
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3677. hozzászólás - 2011.05.17. 08:08:08 (Válasz Kaoszfatty #3675 hozzászólására.)
Most Lanmaffia, vagy Káoszfatty...kicsit csíter gyanus...de sebaj.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 3.58
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3678. hozzászólás - 2011.05.17. 08:15:42 (Válasz Birka #3676 hozzászólására.)
Nem biztos, hogy a másodlagos varit kéne lefokozni, mert hiába-hiába az is LÉ-t vett el innen-onnan!

Hanem akkor tényleg az kéne, hogy szinthez kötött legyen a vbőr 50. szinten 10/szakit adjon
100. szinten 25/ szakit adjon
150. szinten meg 40/ szintet adjon, vagy más hogyan.

Szerintem inkább karakterhez kéne kötni a másodlagos varázslat-IQ kettőst. Mert ha egy 4000 ezres karakter jön ellenem 12 szinttel feljebbről, naponta 10* és több 10K-kat sebez belém, meg több ezreket az állataimba, akkor az nem olyan kedves.

Simán eltudnék, olyat képzelni, hogy ilyen helyzetben (hogy ne én legyek mindig a felmosó szivacs) duplán számítson a másodlagos szakértelmek hatásai, vagy duplán-triplán, stb szer hasson a vastagbőr nevű képességem.

Persze ez kölcsönös, mert nagy valószínűséggel én is lefelé támadok 12 szintet, mert kevés a karakter...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 7.43
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3679. hozzászólás - 2011.05.17. 08:36:43
Sok mindenen kéne változtatni.

Kivégzés reform is jól jönne, bárki bármit mond, az is egy halott szakértelem bizonyos szint felett. Ez is kaphatna egy szinttől függő szorzót és máris értelmes lenne kivégzést fejleszteni. Mondjuk ez magasabb szinten az IQ, TAU párost erősíti. Elnyomja a nagyot sebző spelljét és mondjuk a kivégzése is magas, bele esik az ellenfelé a határba és sebződés nélkül megúszhatja a portyát(ha ő varázsol elsőnek). Persze vannak ilyen esetek alapból is, de ezt is okozná a kivégzés erősítése. Mindenesetre én még ígyis amellett vagyok, hogy lehetne erősíteni a szakin.

Valamint az állatoknak a szakijait is helyre lehetne pofozni, mert röhej, hogy van max 3 szakértelem amit megéri kifejleszteni...

Regeneráció: szakiszint*állatszint/óra. Szerintem ez elég korrekt lenne és sokmindent megoldana. Vegyük az én esetemet példának, ott a 130-as dögöm van most 27k épje. Ha 50-re kitolnám akkor 50*130 ÉP-t gyógyulna(6500) 1 óra! alatt! Persze ehhez le kéne mondanom az acsarkodásáról vagy a kritikus ütéséről a blökinek, de ez is egy alternatív megoldás lenne, méghozzá nem is rossz.

Gáz, hogy szaki amit használni lehet

Több hirtelen nem jut eszembe, még nekem is reggel van

Mód: Fasza, látom a pontozó kommandó megint akcióba lépett és mára már nekem is felhőm lett:D grat...
A hozzászólást Eliteninja módosította 2011.05.17. 08:38:30-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 8.75
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3680. hozzászólás - 2011.05.17. 08:39:30 (Válasz Birka #3676 hozzászólására.)
Jól felbasztad magad

Lehet hogy el van szállva, oké. De az is lehet hogy valakik csak így tudnak ellenetek védekezni, továbbá gondolom ettől függetlenül ti is ütitek az állatokat rendesen. És az hogy az egyik hoz LÉ-t a másik meg nem... a kritikusba beleöltetek milliókat, hozza is a LÉt, persze. Na de ha nincs vastag bőr, leverik az állatokat, buktátok a LÉt, így végső soron ez is az a kategória Ez olyan mint a 15%-on leütés, lehet ellene védekezni, el kell költeni a LÉ-t. Itt is lehet védekezni, irtó magas vastag bőrrel. Persze a 600 az egy igen szép szám, meg a fele is, a 300, na de azt se várhatjuk el hogy az ember kiteszi 50. szinten 50-re a szakit és akkor örök életig úgy marad, és várjuk a csodát, mert hát felesleges LÉ. Az én véleményem az hogy igenis költeni kell rá, költsön rá az ember aki nem akarja hogy leüssék az állatait. Arany középút persze mindig van, és 110-120+ szinten a 300-as vastag bőr nem kéne olyan irreális legyen... szerintem
Én például 250-es meggyőzővel szaladgálok a 244. szintű állatkám mellé

No hát nem akartam én paraszt lenni, csak így gondolom.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.79
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!