Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűtlenDaneelFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3961. hozzászólás - 2011.07.09. 15:02:09 (Válasz Tiha #1 hozzászólására.)
Üdv! Van egy ötletem, mellyel talán segíthetek az oldal fejlesztésében. A lényeg az, hogy mivel ez egy nyitott végű játék, ezért a karakterek hiába kapnak mindig újabb feladatokat, nagy eséllyel előbb-utóbb megunják. Ha, teszem azt, egy folyton változó térképen játszódna az egész, ahol mindegyik csoport rendelkezik egy alapterülettel, és a játék célja a térkép feletti uralom lenne, akkor lenne behatárolható vége-és célja a játéknak, ami motiválná a játékosokat. Ez törölné a szövetségi rendszert, de a fajok egy-egy nagy szövetségként működhetnének. Lehetnének a térképen különböző őslakó fajok, akiket le lehetne igázni, vagy be lehetne hódoltatni (különböző bónusz járna érte), s a térképen lennének rejtélyes helyszínek is, melyek felfedezésre várnak. A térkép fel lenne osztva egy rakás kisebb területre, és a végzetúr az adott területen belül, ahol van, tevékenykedhetne, hacsak ki nem fizet x cselekvéspontot az utazásért. Néhány helyen pl. bizonyos tárgyakból hiány van, de másra rászakosodtak, így jobb eszközök lennének ott beszerezhetők. Elismerem, ennyi játékossal ezt rendkíbül nrhéz megoldani, de hogy megérné-e döntsék el önök.
Pontszám: 3.43
fórumozóPerzsia01Férfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3962. hozzászólás - 2011.07.10. 07:17:40
3X

Ismét lenne egy igen csak lehetetlen ötletem,amit szeretnék megosztani veletek,hogy majd jól letoljatok miatta

Azt képzeltem el,hogy mennyire jó lenne,ha a szövetségi épületek közé bekerülne egy új,amelyiket nem lélekenergiából,se nem őskőből,hanem lélekgyémántból lehetne építeni,és csak 1 szintje lenne,mint az arénának,és kb 500 000 lélekgyémántba kerülhetne. Tudom,ez rengeteg,de azért gondoltam ilyen sokra,mert az épület bónuszát sem utolsónak képzeltem el
az én fejemből az pattant ki,hogy ha ez az épület felépül,akkor a szövetség minden tagjának havonta,vagy 2 havonta (vagy akár minden bajnoki viadalra) gyártana egy szintjéhez illő fókuszkristályt,amit nem csak gyűrűbe lehet helyezni,hanem véletlenszerűen dobna egy,fegyver,varázslat,páncél,vagy pajzsba helyezhető kristályt,aminek a tulajdonságát is véletlenszerűen dobhatná a rendszer. Ha valakinek tetszik ez az ötlet,vagy szerinte jó ötlet,csak változtatni kéne 1-2 dolgon,akkor ne habozzon pötyögni
Pontszám: 4.50
irritálóRocketoFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3963. hozzászólás - 2011.07.11. 13:02:17 (Válasz Truth80 #3959 hozzászólására.)
ez igaz erre nem is gondoltam. akkor lélekgyémántért vagy valami.
Pontszám: 2.87
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3964. hozzászólás - 2011.07.11. 13:25:27 (Válasz Daneel #3961 hozzászólására.)
És akkor az egy másik játék lenne.
Pontszám: 5.34
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3965. hozzászólás - 2011.07.11. 13:26:24 (Válasz Perzsia01 #3962 hozzászólására.)
Nekem a szerencsekerék ötlete jobban tetszett.
Pontszám: 5.67
népszerűLenalyNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3966. hozzászólás - 2011.07.11. 21:40:05
Sziasztok,
Volna egy olyan javaslatom/kérésem, hogy a Térkapu stimulátor szintjét nem lehetne kicsit lejjebb vinni, hogy alacsonyabb szintűek is megvásárolhassák?
Hátránya szerintem semmi nem lenne a játékra, csak az az előnye, hogy több őskövet vásárolnanának.
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3967. hozzászólás - 2011.07.14. 18:05:48
Szeretném eladni bármilyen fokozatú relikviámat dukátért, ha van már nála eggyel jobb. Nem lehetne erre megoldást találni?
Pontszám: 8.68
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3968. hozzászólás - 2011.07.14. 22:42:53
Az én fejlesztési ötletem:

Vegyük már ki ezt a szerencsétlen kvízt a játékból, csak nyűg az egész. Van valaki aki szereti is csinálni?
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.96
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3969. hozzászólás - 2011.07.15. 00:20:18 (Válasz LanMaffia #3968 hozzászólására.)
A szkriptem.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.19
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3970. hozzászólás - 2011.07.15. 10:57:07
Javasolnám, hogy a végzetmedál ne +1 építést adjon, hanem az építés maximumát növelje meg egyel. Az még hasznos is lenne. : )
Pontszám: 4.42
kedvencA7935Férfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3971. hozzászólás - 2011.07.15. 10:59:24 (Válasz Tigristappancs #3970 hozzászólására.)
Mi bajod azzal, hogy max felé ad +1 építést a medál?
A hozzászólást A7935 módosította 2011.07.15. 10:59:58-kor
V1-Chrisz
V2-Grotah
V3-Félx
Pontszám: 8.18
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3972. hozzászólás - 2011.07.15. 11:04:02 (Válasz Tigristappancs #3970 hozzászólására.)
Ezt csinálja, csak nem kell LE-t költened rá.
Pontszám: 7.39
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3973. hozzászólás - 2011.07.15. 12:22:58 (Válasz Craslorg #3972 hozzászólására.)
Ja télleg, kussoltam.
Pontszám: 6.12
kedvencHecateNő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3974. hozzászólás - 2011.07.17. 19:48:58
Sziasztok!

Nekem is lenne egy ötletem, mivel lusta voltam végigolvasni ezt a rengeteg hozzászólást, elnézést érte, ha már volt.

A pusztítás citadellájával kapcsolatban lenne egy felvetésem. Az a szövetség, akinek minden tagja katakombában van, ne használhassa. Valami olyasmit képzelek el, hogy csak az aktiválhatja először a citadellát, aki nincs katában, és nem is mehet vissza mondjuk 24 óráig. Talan kicsit jobban átgondoltan használnák bizonyos szövik a csapást. Ennek akár más kicsit elszálltabb fokozatát is el tudom képzeli, hogy mind az 5 aktiváló tagra legyen érvényes az előző , bár ez már nagyon álomszerű lenne, de szerintem a legjobb. Így nem végződhetnének döntetlennel azok a háborúk sem, ahol komplett levonul az egész szövi a katakombákba, és onnan PCzik. Csekély elégtétel, de legalább mégis valami.
A hozzászólást Hecate módosította 2011.07.17. 20:00:27-kor
Pontszám: 8.88
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3975. hozzászólás - 2011.07.18. 08:00:05
Sziasztok! A "szerencse kerékből" lesz valami? Nagyon elült a dolog.

2: Egy ötletelés amiről max véleményt adjatok légy szíves, lehet, hogy nem jó, de én szerintem van benne egy kis taktika, van benne egy kis lehetőség a "bosszúra", van benne egy kis lehetőség a gyengébbek, félre nevelt kariknak.

Gondolat: Betenni valamilyen formában( akár ősköves) az "áldás italát", ami arról szólhatna, hogy ha valakinek van 150 támadása 100 Iq-ja akkor pl: 2hetenként (ezt nem tudom eldönteni mi lenne a mérvadó) meg lehetne vele cserélni a kettőt, tehát lenne 150 Iq 100 támadása az illetőnek 24 órán keresztül. MAgas szinteken ez jobban észre vétetné magát, de direkt nem akartam nagy számokba beszélni. Az aki 2 héten keresztül gyepált esetleges esély jut arra, hogy 1 nap vissza vágjon valaki. Elszállni evvel ne nagyon tudnak a dolgok. Teszem hozzá akár a krit vari, krit támadásra is lehetne ilyen hatása. ? Vélemények?
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 2.90
kedvelt tagTk44Férfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3976. hozzászólás - 2011.07.18. 08:04:10
sziasztok

nekem lenne egy ötletem főleg az alacsonyabb szintüeket segítené

csatlakozom az előzőhöz nekem se volt kedvem végigolvasni ezért lehet hogy szerepel a kérés

Lady Alvarielnevezetű eseményen szerintem nem egybe kéne venni az összes játékost hanem néhány szintre

több oka is van pl a szakértelem és a tul növelést el is felejthetik az alacsonyabb szintüek ebben az esetben mivel abban a kategoriában a győztesek 400-600 között vannak alacson szinten ez lehetetlen
ez van a Legnagyobb zsákmányolt lélekenergia különbség növekedés mivel nagyobb szinten több le van

csak ezt szerettem volna mondani (írni)
Pontszám: 5
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3977. hozzászólás - 2011.07.18. 08:37:36 (Válasz SuperEgo23 #3975 hozzászólására.)
A szerencsekerék ötlete jó, ám ez a forma, ahogyan most előadtad véleményem szerint nem reális.

Minek költsek - akár ősköves formában is - arra, hogy 2 tulajdonságom akár szisztematikusan, akár random felcserélődjön?
Maradva a 2 példádnál: minek cserélgetni? Fejlessz szisztematikusan karaktert, és nem lesz ilyen gond, hogy cserélgetni kell a tul. pontokat.
Szerintem.
Nem attól lesz jó a karid, ha cserélgetsz.
Ha meg valaki gyepált vagy IQ-ban, vagy támadásban, semmit sem fog változni azzal, hogy magadnak felcseréled. Ő meg biztos nem költ rá, hogy Te tudj rajta bosszút állni.

Nem, ezt a formát határozottan bődületes ökörségnek tartom. Fejleszd a karaktert, és nem kell ilyeneken "agyalni".

Mod: Helyesírás javítva.
A hozzászólást Paco módosította 2011.07.18. 08:39:16-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 5.33
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3978. hozzászólás - 2011.07.18. 08:54:03 (Válasz Paco #3977 hozzászólására.)
Félreértettél, V5 ahol egyedül van egy bugyuta karakterem, de őt már elfogadtam úgy ahogy van. Tehát 100% ig biztos lehetsz abban, hogy nem magam miatt ötleteltem. Csupán a tenni akarás vezérelte gondolataim. m véleményként kösz, hogy reagáltál. Egyébként én nem tartom ilyen drasztikusnak, mint ahogy te gondolod. 2 tulra vonatkozik 2 hetente 24 órára vagy akár 5 támadás erejéig. És bele estél abba a hibába, hogy a kis számokat nézted, volt itt panasz arra, hogy magas szinten a varázslatot több esetben nem lehet megfordítani közel harccal.

Egy kari: 500 tám. 300 Iq-val egy másik karival szemben akinek az Iq ja alapban 500, miért ne lehetne egy sansz 24 órában, hogy valaki odasózzon, ám elfogadom.
A hozzászólást SuperEgo23 módosította 2011.07.18. 08:55:20-kor
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.80
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3979. hozzászólás - 2011.07.18. 09:20:41 (Válasz SuperEgo23 #3978 hozzászólására.)
Nem, nem értettelek félre, és nem a számok alapján írtam a véleményemet, hanem a tapasztalatok alapján.

Nézzük magas számokkal, ahogyan szeretnéd:
Legyen valakinek 500-as támadása és 300-as IQ-ja. Legyen az ellenfelének 500 IQ-ja, és mennyi... 300-as támadása?
Legyen.
Oké, teszem felcserélem az értékeket, így lesz 500 IQ és 300 támadás szemben a 300 támadás és 500 IQ ellenében. Tehát egál lenne a felállás. Nyernél? Nem biztos... még mindig rengeteg komponens lenne a képletben; szinteltérés, állatok szintje, az erejük mértéke és eltérése (hiszen találhatsz minden körben, ha semmit sem sebzel szinte) - védekezés mértéke és eltérése (hasonló az erőhöz a mértéke és értéke) szakértelmek eltérése (főként krit ütés+vari), szerencse eltérése, stb..., szóval még így is erős 50% a vereséged.
(Megjegyzés: ha marad az "eredeti" felállás, cserebere nélkül, akkor is érvényesek maradnak a komponensek, és még így is van esély az 500 IQ-val is arra, hogy kikapjon, ha nem jön össze a vari.
Így ennek függvényében szerintem nem lenne értelme ennek a fejlesztésnek.

Na meg a másik: Ha szerencsekerék az eredeti felvetés is, akkor semmiképpen nem szabadna őskövesnek lennie, hanem mindenki számára elérhetővé kell(ene) válnia.
Így erre relik "felesleges".Főleg köves, mert ez már szűkítené a réteget.
Az pedig, hogy mit adjon, ha adna, fentebb már voltak egészen jó felvetések.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 5.89
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3980. hozzászólás - 2011.07.18. 09:40:54
Oks , nem erőltetésnek szántam.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.79
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!