Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6621. hozzászólás - 2014.03.21. 13:06:03 (Válasz Offsboy #6620 hozzászólására.)
Igaz, erre nem gondoltam...
Báró Samedi
Pontszám: 7.80
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6622. hozzászólás - 2014.03.21. 22:47:49
A céltábla még tán mellékes is, viszont mindenegyes portyalista betöltés eszméletlen sok új lekérdezést eredményezne szerveroldalon, amit még egy stabilabb rendszeren sem lenne egészséges forszírozni, nemhogy a mostanin.
Kiképző - v3
Pontszám: 8.12
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6623. hozzászólás - 2014.03.22. 08:51:12
Oké.
Rossz ötlet volt.
Báró Samedi
Pontszám: 7.80
kedvencKornmirrorFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6624. hozzászólás - 2014.03.23. 14:59:17
Javaslat:
Háború esetén a plazmával aratott győzelemre támadott szintje/ támadó szintje eredményt számoljon a rendszer.
Felveszed az kisebb karaktert, indítasz egy háborút (vt miatt), majd 130 szintről elp***ázzák az 50es szintűt, ez így arra sarkal, hogy ne vegyünk fel senkit
A kommunikációm szintje partnerfüggő.
Pontszám: 8.57
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6625. hozzászólás - 2014.03.25. 18:14:25
Nekem is lenne egy javaslatom. Amikor behozom valakinek a karakterlapját, a szubplazmás támadás ikonja CSAK akkor jelenjen meg, ha tényleg lehet is támadni. 10-ből 3-szor olyat kapok, hogy kevés az élete. Ezen felül olyan is van, aki katakombában van, meg olyan is, akit már sokszor támadtak. Én már az életes fejlesztésnek is nagyon örülnék
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.54
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6626. hozzászólás - 2014.03.25. 18:52:36 (Válasz LanMaffia #6625 hozzászólására.)
A portyalistában egy szűrő még tökéletesebb lenne
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.58
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6627. hozzászólás - 2014.03.26. 06:41:58 (Válasz Gwindor #6626 hozzászólására.)
Ajjaj, VIP 2?

Bővítsék ezt:)
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 6.65
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6628. hozzászólás - 2014.03.26. 12:04:09 (Válasz Kornmirror #6624 hozzászólására.)
Az alacsony szintu erintettnek adott a lehetoseg a szubplazma kikapcsolasara. Igaz, cserebe megsemmisul az osszes plazmaja. De ha egy alacsonyabb szintu tag egy erosebb szovetsehgez valo tartozasert cserebe ezt az aldozatot nem kepes megtenni, akkor talan nem erdemli meg, hogy felvegyek.
Pontszám: 6.10
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6629. hozzászólás - 2014.03.26. 12:39:30 (Válasz Buildermann #6628 hozzászólására.)
Az általad felvetett lehetőség, kizárólag prémiummal működik.
Time in a bottle
Pontszám: 4.95
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6630. hozzászólás - 2014.03.26. 12:47:46
1 hét prémiumra elegendő őskövet szerintem bármiféle nehézség nélkül lehet szerezni templomkristályból vagy hűségszilánkból is, ha a kis szintű szövitag annyira mégsem elkötelezett a szövetsége mellett, hogy életében csak egyetlen alkalommal szánjon 500 forintot őskőre, amiből többek között ezt a kérdést is megoldhatja hosszútávon, mert gondolom nem 365 napig háborúzik egy szövetség egy évben folyamatosan. Háborúnként 6 őskő szerintem mindenféle befizetés nélkül, ingyen is megvan. Az más kérdés hogy másra költeni egyszerűbb az ingyenkövet, mint a szövetségi érdekre.
Pontszám: 6.52
kedvelt tagUtolsó_LovagFérfi
Végzetúr mester
397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6631. hozzászólás - 2014.03.26. 13:34:35
Ma hirtelen megszünt Végzetúr Előre be nem jelentett karbantartás alattt találtam az alábbi írást.

Koment. nélkül itt köz kincsé teszem

--------------------------------------------------------------

Sziasztok!

Egy barátom blogjában olvastam az alábbiakat. Elgondolkodtató.

-------------------------------------------

"Engem már elcsábított!" - ismerős a szlogen?

Igen, a VÉGZETÚR című online játék reklámjáról van szó. Minket is elcsábított. Többször is. De csalfa csábítóról van szó, ugyanis naponta megcsalja az őt szeretőt.

Bő másfél év alatt barátaimmal megismertük az összes magyar nyelvű világot, a negyediket éppen négy alkalommal, és minél több időt töltöttünk a játékkal, annál keserűbb szájízzel állapítottuk meg: kategoriájának kimagaslóan legjobb darabja lehetne a hazai piacon, de nem az. Sőt, nagyon nem!

A játék fórumán rendszeresen jelennek meg éles kritikák az alábbi témakörökben:

- fejlesztési javaslatok (sokszor nagyon jók!) figyelmen kívül hagyása

- átgondolatlan, sokak számára hátrányos fejlesztések

- elit kisebbség érdekeinek előtérbe helyezése

- mocskolódó üzenetek küldőit nem szankcionálják

- játék szabályrendszerének hiányosságai, felszínessége

- "kihívóan közösségellenes" játékstílus büntetlensége

- az újabb világok szabályrendszerének nem egyértelmű, sőt rendre félreérthető megfogalmazása

- egyes tárgyak biztosította bónuszok félreérthető leírása

- ha az egy darab programozó szabadságon van (s miért ne a gyors világok befejézésének idején élvezné pihenését), megáll az élet, komoly, eredményeket befolyásoló bugok nem kerülnek javításra, csak egy vállvonás a válasz: nem értünk hozzá... Az, hogy valakinek több havi ideje/pénze megy rá a dologra, az egyéni szoc. probléma

... és még sorolhatnánk.

A játékvezetés/tulajdonos részéről alig-alig érkezik reakció, s akkor is csak a neki(k) tetsző dolgokra reagálnak érdemben. A megalapozott kirikai észrevételek egyszerűen leperegnek róluk, érdemi válasz nincs.

Elszomorító, hogy még annyira sem telik a legtöbb esetben, hogy sorry, ezt nem tesszük meg...

Olyan mértékben veszik semmibe a játékosok élszrevételeit (akikből élnek), ami minősíthetetlen.

Ugyanis hiba lenne azt hinni, hogy csak a "prémes", rendszeresen ősköveket vásároló játékosokból van bevétel. Az oldal reklámbevételeit nagyban befolyásolja a látogatottság, tehát minden egyes játékos anyagilag támogatja az oldalt, aki játszik. Félreértés ne essék, ez nagyon rendben van, hiszen kell - és a kezdeményezés meg is érdemli - a bevétel.

Sajnos úgy néz ki, a játék túlnőtte a lehetőségeit a jelenlegi gárdának. Nagyon megérett az idő arra, hogy bővítsék a fejlesztők létszámát, javítsák a hibákat, és nem ártana egy értelmes és esetleg helyesen írni tudó kommunikátort is alkalmazni, mert a reakciók színvonala sok esetben kritikán aluli úgy stilisztikailag, mint helyesírás tekintetében.

Jó példa a "létszámhiányra" a már említett bugok javításának, a support egy hétig tartó hiánya mellett a kvízkérédsek értékelése körül kialakult felzúdulás (erről lentebb részletesen olvashattok).

Amikor meghírdetésre került, minimális (értsd közel nulla) díjazást helyeztek érte kilátásba, holott aki próbálta már, jól tudja, hogy órákat vesz igénybe.

Mikor egyértelművé vált, hogy azért rabszolgaként kevesen hajlandók ezt csinálni (természetesen nem lenne meglepő, ha a tulajdonos az elvégeztetett munka eredményéből másik profitot hozó tevékenységbe kezdene), hirtelen kvízmedál lett a jutalom.

Teljesen jogosan háborodtak fel azok, akik az eddig kemény és valljuk be, idegtépő versenyben szereztek kvízmedált, hogy ez azért durva. Sokan szóvá tették, hogy legalább nevezzék másként az új díjat. Nem, az a kb 10 perces programozói munka, ami egy új medál létrehozásához kellett volna (lemásolni a jelenlegit, új képet, új nevet adni neki) nem állt rendelkezésre.

Mindez azért, mert nincs egy-két ember, aki megfelelő mennyiségű idővel és lehetőséggel rendelkezhetne alkalmazottként, és viták nélkül, egységes szemlélettel megcsinálná a besorolást.

Hab a tortán, hogy természetesen a beígért "Hibás kérdés" gomb nem jelent meg az értékelésnél, így továbbra is lehet bosszankodni a helyesírási hibákon, durva tárgyi tévedéseken. Persze érthető ez, hiszen ha minden hibás kérdést kiszednének, nem sok maradna, márpedig valami oknál fogva szükség van a minél nagyobb kvízadatbázisra, még ha szeméttel van is tele.

Mert az önjelölt kvízadminok nem igazán állnak a helyzet magaslatán, maximum megsértődni tudnak, amikor a fórumon kritizálják a tevékenységüket, s bugyutábbnál bugyutább magyarázatokkal próbálják megmagyarázni a bizonyítványt, ami ugye eléggé silány.

Pitiáner, kisstílű magatartás ez, ami azt eredményezi, hogy egyre kevesebben fognak játszani azzal a játékkal, ami a legjobb lehetne.

Amikor valaki, aki szintén jogosan háborodott fel több havi erőfeszítéseinek lenullázása miatt, ami egy hiba miatt történt, és az illetékes épp szabadságon volt, szánalmasnak nevezte a helyzetet, volt, aki felháborodott a jelzőn. Valóban nem jó a jelző, annál a helyzet sokkal rosszabb. Elszomorító...

Érted haragszom Végzetúr, nem ellened!
Pontozz le, széles ívben teszek rá!

Hitvallásomat az alábbi tartalmazza

http://www.hallottad.hu/cikkek/legszebb-dalok-katona-jozsef-erkel-ferenc-bank- ban-hazam-hazam-enekeli-simandy-jozsef

Pontszám: 3.43
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6632. hozzászólás - 2014.03.26. 15:43:46
Idézet: Utolsó_Lovag - 2014.03.26. 13:34:35
- fejlesztési javaslatok (sokszor nagyon jók!) figyelmen kívül hagyása

A játékot évek óta a játékosok javaslatai alapján fejlesztjük. De az garantált, hogy még így is 20 ötletből 1, ami megvalósítható.
Idézet: Utolsó_Lovag - 2014.03.26. 13:34:35
- átgondolatlan, sokak számára hátrányos fejlesztések

ez is elég nagy butaság lásd az előző pontot (szavazások, megbeszélések stb után kerül minden be a játékba).
Idézet: Utolsó_Lovag - 2014.03.26. 13:34:35
elit kisebbség érdekeinek előtérbe helyezése

szerintem itt elég is volt... az építő jellegű kritikának mindig van helye, és sokat mozdított elő a játékon, de az ilyen jellegű posztoknak nincs. Még akkor sem, ha úgy kezded a céltalan oltogatást, hogy "egy blogon olvastam"
Pontszám: 7.90
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6633. hozzászólás - 2014.03.26. 15:52:46 (Válasz Utolsó_Lovag #6631 hozzászólására.)
Idézet: Utolsó_Lovag - 2014.03.26. 13:34:35
Pitiáner, kisstílű


Megtartottam a ket legjellemzobb szot. Egy sertodott ember irasat olvastuk, aki hozzaertesenek hianyat igyekszik kivulallonak es objektivnek hato tavolsagtartassal leplezni. Hiaba.
Pontszám: 8.20
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6634. hozzászólás - 2014.03.26. 16:36:11 (Válasz Faust0ne #6629 hozzászólására.)
Hulyeseget irtam..
A hozzászólást Buildermann módosította 2014.03.26. 16:40:33-kor
Pontszám: 8.05
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6635. hozzászólás - 2014.03.26. 23:07:57 (Válasz Utolsó_Lovag #6631 hozzászólására.)
"Pontszám: 2.43"

Remélem lovag látod,h nem népszerű amiket kreálsz/szerzel.
Én is szoktam barom lenni de nem is tudom minek nevezzem amiket csinálsz...
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 8.33
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6636. hozzászólás - 2014.03.26. 23:50:48 (Válasz Utolsó_Lovag #6631 hozzászólására.)
Valamikor én is ráakadtam erre a gyöngyszemre.Sajnos már nem emlékszem hol, de már akkor sem értettem, miért kellett.
Kipróbáltam én is jó pár játékot, nem egy akadt, ami nem jött be, volt amin dühöngtem is, de soha nem jutott eszembe, hogy ilyen szinten fi*zzam, KÍVÜLRŐL. Néha elgurul a gyógyszerem itt is, mert ez a játék sem hibátlan, ahogyan egyik sem az.De még olyankor is legfeljebb itt
dühöngtem egy jót, nem írtam negatív reklámot máshol.Jobb helyeken ez az iromány hitelrontásnak számítana, annak minden jogi következményével, és jogosan.Mert hiába a végén az álszent "Érted haragszom...", ez kőkeményen ellene van.Potenciális játékosokat riaszthat el, potenciális bevételkiesés a cégnek.És ez csak a jogi,üzleti része a dolognak, a tisztességről, a gerincről még szó sem volt.

Ha már megtaláltad, végigolvastad, és betetted ide, komment nélkül, azzal azt jelzed, egyetértesz vele.Ha így van, miért vagy még itt?
Ha ennyire gáz ez a játék, miért játszod?Ha nem játszol már, miért teríted be a fórumot ostobasággal, rosszindulattal?

Nem tudom kire gondoltál, mikor a neved választottad, nekem az Utolsó lovag, Jacques de Molay, a Templomos rend utolsó nagymestere, aki inkább vállalta Fülöp máglyáját, de nem ismerte be a társai ellen koholt vádakat. Nem csak életében, de halálában is Lovag volt.

Azt ajánlom, változtass nevet, legyen csak simán Az Utolsó. Rövidebb,praktikusabb, jobban illik ahhoz, akit én az írásaid mögött " látok", és semmi közöd a " Lovag"-hoz.
A hozzászólást Azazel módosította 2014.03.26. 23:53:15-kor
Báró Samedi
Pontszám: 9.28
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6637. hozzászólás - 2014.03.27. 08:52:02 (Válasz Azazel #6636 hozzászólására.)
Üdv,

Nagyon jól megfogalmaztad a lényeget, maximálisan egyetértek a soraiddal.

Ilyen gusztustalan módon keveseknek sikerült eddig rossz hírét kelteni a játéknak. Talán a fennállása óta nem is igen találkoztam ilyesmivel.

És van olyan - ráadásul a végzeturat játszó ember - , aki ennek hitelt ad és még terjeszti is.
Pontszám: 8.85
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6638. hozzászólás - 2014.03.27. 10:15:46 (Válasz Maci #6637 hozzászólására.)
Sokan, sokszor írtak az időigényre. Ezzel kapcsolatban egy nagyon egyszerű felvetésem lenne:
minden várakozási időt alapból felezzünk meg, ami alapból 5 perc az mostantól 2,5 perc stb.
Szerintem ez nem lenne egy nagy programozási nehézség, ugye?
És drasztikusan csökkentené a játékidőt főleg alacsonyabb szinten, és több idő maradna fórumozni

u.i.: miért nem tudok 5 pont alá pontozni? Nincs meg a rangom?
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.66
népszerűNagy02Férfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6639. hozzászólás - 2014.03.27. 15:51:33 (Válasz Gwindor #6638 hozzászólására.)
Idézet: Gwindor - 2014.03.27. 10:15:46

u.i.: miért nem tudok 5 pont alá pontozni? Nincs meg a rangom?


Ez egy jó kérdés!
Pontszám: 6.83
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6640. hozzászólás - 2014.03.27. 15:56:32
Gondolom Miklós pontozta.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.01
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!