Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3061. hozzászólás - 2011.01.13. 20:59:32 (Válasz Nemetharnold #3056 hozzászólására.)
25. szint után jön elég sok újdonság: szövetségben epikusok ütése, entitás ütése, kihívás, kalandok teljesítése, 100 küldi után ismételhető küldik, háborúk, nemsokára újabb esemény mindenkinek, időszakos események (térkép, Landragor), megjelennek az AF pontok. Szóval lépd gyorsan a szinteket, válassz egy szimpatikusaktív szövit és sok minden lesz.
Pontszám: 7.37
közkedveltGamer01Férfi
Végzetúr mester
461 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3062. hozzászólás - 2011.01.13. 21:04:52 (Válasz Nemetharnold #3056 hozzászólására.)
Javaslom a V5-ös világot, mivel ott van egy érdekesség, amivel az első hónapokban gyorsabban lépsz szinteket.
Pontszám: 8.81
irritálóNemetharnoldFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3063. hozzászólás - 2011.01.14. 06:18:23
valójában szeretnék ezen a világonmaradni de azért köszi, Craslorg kösz az ötletet
"A játék nekem nem csak játék, nekem ez az élet!" - egy beteg ember feljegyzéseiből

V1 - Thadian Gluth
Pontszám: 7.25
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3064. hozzászólás - 2011.01.14. 15:31:44 (Válasz Nemetharnold #3063 hozzászólására.)
javaslom valamelyik jobb játékostól( v akár tőlem, vadász karakter fejlesztéséhez én is értek) kérj tanácsot, hogy hogy fejlessz. 4.szinttől csak szakértelmeket szabad nyomatni egy ideig.
Pontszám: 5.13
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3065. hozzászólás - 2011.01.14. 15:34:56 (Válasz Ricskosz #3064 hozzászólására.)
Hmmm...erre pont megfelel Shuti egyik hsz-e...
Pontszám: 5.53
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3066. hozzászólás - 2011.01.14. 15:42:17 (Válasz D4vid #3065 hozzászólására.)
öö mi?
ezzel valami rosszat mondtam?
szerintem nem voltam nagyképű.
Pontszám: 5.13
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Játék fejlesztés az Aukciós Házra.
3067. hozzászólás - 2011.01.14. 16:11:38
Hmmm... egy gyarló kérdés, vitatás, tényállás, szóval sokminden.

Olyan javaslatom lenne, hogy összegezni kéne a dukátok számát szintekre bontva, mivel azok akik most, vagy 1 év múlva jutnak el az Aukciós Házig, azok olyan 4-5000 dukáttal lesznek rövidebbek.

Veszem itt magamat. Előre is elnézést az arcosságért.

Pók vagyok, alacsony szintű az AH még szűk 10 szintre van, ami annyit tesz 1 év a minimum de inkább másfél-kétszer ennyi.
Én is szeretnék majd "értelmes" cuccokat venni és nem mágia kisebb kövét 5-700 dukátért. Azok, akik előttem vannak, olyan 2 évvel azok még szerezhettek ismételhető küldetésekből, epikus kincsekből szép nagy kupacot (a nerfelés előtt, de utána is) Hiába esett ki az AH-s relikvia, ha közelben sem voltam az AH-ig, ment csizmára. Gondolnék itt, olyanra, hogy a rendszer megnézné mennyi az átlagos dukát mennyiség adott szinteken mondjuk 24-27, 28-30, 31-33 vagy 5 szintessével vagy tudom is én. Mint például a kalandoknál a próbákat. Képzelem nagy fejlesztés lenne, de nagyon örülne sok kis szintű játékos ennek, azt meghiszem. Vagy ennyi erővel ki is lehetne venni az AH-t, mert semmi értelme nem lesz addigra Nekünk. Ez ami most megy mind szép és jó, de 3 naponkénti tételek is csak azt mutatják, hogy rengeteg karakter ellett szállva.

Tényleg nem tudom mi lenne a helyes megoldás. Talán alacsony szinten más "munkát" is lehetne vállalni a csp, Lé égetésén kívül. De tényleg lövésem sincs.

Azért írom már most le (mert abban reménykedem, hogy 2012 nyarára megszületik valami biztató), nehogy úgy járjon, mint az inaktív karakterek törlése, Aki emlékszik rá az tudja, hogy válasz Baraty részéről is csak 3 hónap után érkezett, illetve azóta is tervben van.

Lehet sokakat nem hat meg egy irritáló játékos véleménye, de azért Mindenki gondolja át...Ő mit csinálna hasonló helyzetben!

Üdv Yuurei,
A hozzászólást Yuurei módosította 2011.01.14. 16:16:17-kor
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 8.03
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés az Aukciós Házra.
3068. hozzászólás - 2011.01.14. 16:36:13 (Válasz Yuurei #3067 hozzászólására.)
Nem lepontozni kell. Hanem válaszolni, jah vagy az könnyebb?
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 7.84
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3069. hozzászólás - 2011.01.14. 18:06:35
Kaptál két 10-est töki, mert van abban valami amit mondasz.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.68
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3070. hozzászólás - 2011.01.14. 19:02:50 (Válasz Craslorg #3050 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.01.10. 15:48:47
Ne olyan kérdést tegyél fel, ami népszerű, elsőre beugrós, mert azt már feltették (vagy az adott típusból van már rengeteg). Ha már szerepelt az értékelés, akkor nem vesztettél semmit.
Amit semmiképpen ne tegyél fel:
- könyvek/filmek írói, rendezői, szereplői, színészei
- ugyanez zeneszerző/szám kapcsolatban
- földrajzi hol található/melyik nem ott található/melyik a leghosszabb, legnagyobb, legnépesebb, stb
- Végzeturas kérdések
- sportolók/focisták klubbjai, világbajnokok, Európa bajnokok, stb...

---------------------------
Ez tetszik Ha ezeket a témákat mind kihagyom a jövöben semmilyen kérdést nem írhatnék.Egy kicsit át kellene nézni a besorolás kategóriáit mert amit a fentiekben felsoroltál azok mind szerepelnek a besorolások kategóriáiban.Tehát akkor hogyan van ez?
Nem kekeckedek csak a játékban teljesen ellentmondás van a kérdésfeltevési segítség és a jelenleg futó és új kérdésekkel amit nap mint nap kapunk a vadászatok mellé....
Pár kérdésem átment a rostán a 3 világon ahol elöfordulok kb 15 darab,ebböl legalább 3 a kapkodásom miatt óriási helyesírási hibákkal is jó értékelést kapott.Itt minden az értékelökön múlik teljesen mindegy hogy mit írunk rengeteg olyan kérdést kapok ugyanabban a témában amikor vadászom csak egy szó vagy betü a külömbség.
Pontszám: 6.36
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3071. hozzászólás - 2011.01.14. 20:43:14 (Válasz ADZSI76 #3070 hozzászólására.)
Pont 2-3 napja írtam egy másik topicban:

Idézet: Craslorg - 2011.01.12. 19:44:17
Kis múltidéző, hogy megértsétek, miért van benn még mindig több rossz kérdés.
Kezdetben a játékosok értékeltek. 20 értékelés után alakult ki az eredmény, ha a többség beengedte, akkor bekerült, ha rossznak ítélte, akkor kikerült rosszként. Sajnos a játékosok pedig tojtak az értékelésre és minden xart beengedtek.
Ezek után - több, mint 100.000 kérdést követően a játék indulásától fél évre a vezetés úgy határozott, hogy akkor ennek itt megálljt parancsol és keresett több játékost, akiket kinevezett adminná (tudomásom szerint 7-8 körüli a számuk. Ők megkapták az ukázt, hogy a leírt normák alapján értékeljenek. Pár hét után már szinte kizárólag ők értékeltek és értékelnek a mai napig (nagyon ritka, hogy játékos értékeljen, ehhez egyszerre kell túl sok kérdésnek lenni kiértékelés előtt, talán 500-at írt régen Baraty).
Ezzel párhuzamosan a bent lévő szemetet (mondjuk a 120.000 kérdésből több 10.000 kérdés volt rossz, talán 50-60.000 is) elkezdték szelektálni és utólag törölni. Erre segítségük is van, a kvíz 1-2-3-4-5 topicoc, ahova a játékosok küldik be az ilyen-olyan okok miatt hibásnak vélt kérdéseket.
Két eredménye lett:
- a feltett kérdések közül jóval kevesebb kerül be, mert már ekkor kiszűrik a rosszakat.
- a bent lévő, bent maradt kérdések között egyre kevesebb a rossz kérdés.
Jól látható, hogy míg a kvíz 1-2-3-as topicoc sokkal gyorsabban telítődtek, addig a kvíz 4 és most az 5-ös topic is már jóval lassabban, azaz jóval kevesebb már a rossz kérdés.
A fentiekkel együtt - bár szigorú szabályoknak kell az adminoknak megfelelni - a szubjektivitás nem kizárható és megesik ritkán, hogy egy mások által jónak vélt kérdést elutasítanak vagy épp fordítva, egy - a mi véleményünk szerint - rosszat beengednek. Sőt, mivel ők is játék közben értékelnek, így az is előfordul, hogy újjonan tényleg beengednek rosszat, amit utólag mégis kiszelektálnak.
Viszont a lényege, hogy a kezdeti 70-80 %-os hibák (játékosok nemtörődömsége) után ez leredukálódott - érzésem szerint - olyan 2-3 %-ra.
Nyilván kellemetlen, mikor valaki pont beleesik ebbe, de a javulás a kezdeti kavar és káosz után szemmel látható már.


Sajnos valóban nem lehet szimpla kérdéseket feltenni, amik elsőre az eszünkbe jutnak. Nagyon nehéz már jó kérdést találni, ami még nem volt, érdekes, nem spec, stb...
Ha a fentiek alapján admin engedte át, örülj neki (bár elég szomorú, de sajna ők is hibázhatnak).
Pontszám: 7.37
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3072. hozzászólás - 2011.01.14. 21:11:42 (Válasz Craslorg #3071 hozzászólására.)
minden kérdés spec vmilyen szempontból. ki ehhez ért ki ahhoz. ami valakinek teljesen ismerős, más lehet h nem is hallott róla. és vica versa
A hozzászólást Ricskosz módosította 2011.01.14. 21:11:52-kor
Pontszám: 6.75
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés az Aukciós Házra.
3073. hozzászólás - 2011.01.14. 22:02:41 (Válasz Yuurei #3068 hozzászólására.)
Erre szerintem sok apró fejlesztés megoldás lenne:

1. kibővíteni a tételek számát, amit egyszerre árulnak. Akkor a dukát inflálódna.
2. az aukciót az elejétől betenni, az éppen induló világokon kívül úgyis mindegy, hogy mikortól lehet vásárolni.
3. kitalálni a gyengébb tételek mellé pár maradandót is. pl.: (törött vampire (visszaváltható fókusz): +1% lélekszívás, ganétúró (relikvia): ha valaki elhurcol a kamrába, megkapod szintX10+a tőled elszívott/2 lélekenegiáját (az energiahasznosítottat nem), tudás lapja: egy szakértelmedet max fölé növelheted, de nem lehet közvetlenül a kapott LE-t vagy TP-t bedolyásoló szakértelem, miniszteri tekercs: átugorhatsz vele egy küldetést, amit teljesítettnek vesz, de lélekenergiát nem kapsz vele. A használat időpontját te döntöd el.) De szinte minden relikviát lehetne gyengíteni, ezekért a nagyobbak nem szállnának versenybe.
4. fix dukátért megvásárolható relikviák, persze drágán, és nem a legtáposabbakból.

Szerintem is ráférne egy kis változtatás az aukciós rendszerre.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 8.03
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3074. hozzászólás - 2011.01.15. 08:30:11 (Válasz Ricskosz #3072 hozzászólására.)
Nyilván, de van egy olyan általános ismeretanyag, amiről az emberek nagy része hallott, ismeri. Spec inkább az, amiről egyáltalán csak az emberek nagyon kicsi része hallott vagy ismeri vagy a leggyakoribb, mikor egy ismert mű apró részletéről szól a kérdés maga. A művet sokan ismerik, de az apró részletek ismerete messze nem elvárás.
Nyilván bizonyos esetekben nehéz jól dönteni és valószínűleg az adminok sem döntenek mindig jól, de még mindig jobb, mint mikor mindenki dönthetett, összességében sokszor xarul.
Pontszám: 7.37
fórumozóMorpheusFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés az Aukciós Házra.
3075. hozzászólás - 2011.01.15. 08:32:43 (Válasz Yuurei #3067 hozzászólására.)
A pók taktikádat te választottad,nem volt kötelező.
Miért nem tudod elfogadni,hogy minden taktikának van valami hátránya is?
Persze tudom te azt szeretnéd ha a te taktikádnak csak előnye lenne de mint látjuk ilyen nincs.

Kezdj el rendes ütemben fejlődni vagy ha tudsz várni 2 évet 10 szint fejlődésre,gondolom még két évet simán vársz egy jobb AH-s cuccra.Ráadásul te röhögve rakod be az 5 csp-t dukátért mert semmire sem használod,míg aki rendesen halad nem biztos,hogy szívesen beáldozza.

Persze kampányolhatnánk a pókok még erősebbé tételéért de így is ők veszik el a legtöbb ember kedvét a játéktól szerintem.
Pontszám: 6.92
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés az Aukciós Házra.
3076. hozzászólás - 2011.01.15. 10:05:11 (Válasz Morpheus #3075 hozzászólására.)
Jó ez .... A te taktikádnak mi a hátránya? Mert az övének az hogy nincs AH és nem fog szerezni onnan soha az életben semmit se. Tehát a játék egy nagy része számára kilőve. Ez nem csak -10% portyából vagy 5%-al több TP. Vagy hogy Hatalom Tornya...

Jut eszembe Hatalom Tornya... olyan régen nem láttam, változtassunk ezen is!
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 5.01
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés az Aukciós Házra.
3077. hozzászólás - 2011.01.15. 13:39:59 (Válasz Morpheus #3075 hozzászólására.)
Aham értem.

És azoknak mit fogsz mondani, akik egy év múlva kezdik el a végzeturat? Azt, hogy mért nem kezdték el induláskor? Vagy mégis mit.

Te milyen taktikát követsz?

Csak mellesleg V3-n röhögve beadom azt a napi 5 csp-t holott vadász vagyok. És, már ne nevetess, de aki olyan hülye, hogy nem dolgozik napi 2 órát az AH-ban, az soha a büdös életbe nem fog venni semmit. Főleg ha még fél éves relikje sincs.

Úgy, hogy szerintem gondold át újra, és ne írj ekkora hülyeségeket.

Ui: Képzeld ezt én NEM MAGAMNAK akarom, hanem azoknak a szerencsétlen félnótásaknak (köztük persze ott vagyok én is) akik hasonló cipőben járnak.

Ezt a pókosdit, csak írtam, akkor ezek szerint minden VF-s is hülye vagy azok akiknek seh VF seh EH, és Ők csak ne kampányoljanak.

Látom itt már megint csak a szinguláris, EH maxolásról szól minden, aki nem ezt választja az húzzon a fenébe, csak szolidan...
A hozzászólást Yuurei módosította 2011.01.15. 13:45:09-kor
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 7.25
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés az Aukciós Házra.
3078. hozzászólás - 2011.01.15. 15:13:39 (Válasz Yuurei #3077 hozzászólására.)
Az AH a régi jó zsák módszerrel működik.
Egyre többen vannak ugyanarra a zsákra.

Szintesíteni kellene az aukciót.
Kisebb szint, gyengébb tárgyak, nagyobb szint erősebb tárgyak.

Tudom, nem lehet minden tárgyat erősíteni-butítani, azok maradnának unikumnak szétszórva.

Akkor nagyjából mindenki a vele egyszerre dukátozni kezdőkkel licitharcolhatna, avagy kivárna, ha feljebb néz ki magának valamit.

De valahol ezt már egyszer kitárgyaltuk.
Csak rá se fütty senki.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.74
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3079. hozzászólás - 2011.01.15. 15:31:34
For the játékélmény!
Alea Iacta Est!
Pontszám: 8.00
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3080. hozzászólás - 2011.01.16. 22:58:37
Eész egyszerűen kellen egy teljesen új relikvia sorozat az AH-ba, ami szinthez van kötve. Mondjuk 90. szint alatt nem licitálhatsz az új tárgyakra. Így a magasabb szintűek már erre gyúrnának a kicsiknek meg meghagynák, ami nekik való.
Annó mikor bejött az AH, lehettem vagy 30. szintű, akkor a tételek 70%-a olyan volt, hogy csorgott rá a nyálam. Most van 2-3 tétel, amit ESETLEG megvennék.
Elavult is az AH és az új játékosokat teljesen ki is zárja.

(azt meg ne mondja senki, hogy nehéz lenne kitalalni új tárgyakat...)
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.91
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője