Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűLebufe001Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8801. hozzászólás - 2022.06.21. 20:44:44
Ja, meg még egy ilyen eszembe jutott, hogy a napi rutinoknál légyszi legyen még 2 gyorsgomb:

Csatlós aréna: Kiszürkül, ha elköltötted az összes aznapi lehetőséged
Szörnykihívás: Kiszürkül, ha elköltötted az összes aznapi kreatúra pontod

A csatlós arénára figyelek, de a szörnykihívás néha kimarad.
V6 - Thilysius

Csatlakozz a Végzetúr Discord szerverhez: https://discord.gg/bpqYAUwGJ7
Pontszám: 7.23
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8802. hozzászólás - 2022.06.21. 20:50:34 (Válasz Lebufe001 #8800 hozzászólására.)
a plusz 1 mindenre erős lenne hosszú távon , csak ha az eh-t vagy spekit stb nézzük elszállna pár hónap alatt s megint az olló nyílna , mert aki mindig nyer , több lé-t szerezne s még többet tudna tolni szakira amivel be betonozná a fix győzelmeket

ha csak az olyan szakikra menne 1 amiknek nincs maximuma, arra meg ott a mesterkő, illetve a tudás fa is rendesen megtolja a kriteket pl .
Pontszám: 8.14
népszerűLebufe001Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8803. hozzászólás - 2022.06.21. 21:16:35 (Válasz Fsanyi82 #8802 hozzászólására.)
Valóban. A maxos szakikra tényleg túlzás lenne. A mesterkőnek ott 400-on van még értéke? A tudás fa kritjei mellett eltörpül, nem?
V6 - Thilysius

Csatlakozz a Végzetúr Discord szerverhez: https://discord.gg/bpqYAUwGJ7
Pontszám: 7.23
népszerűHusosfagyiFérfi
Végzetúr mester
448 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8804. hozzászólás - 2022.06.21. 21:20:37
Én is támogatom a "szakibajnokságot". Kis színt vinne a hétköznapokba.
A mesterkő szerintem elég jó jutalom lenne. Vagy egy új medál, mint a bajnoki, meg a szövetségi (+1 minden tulajdonságra)

Sanyi! én nem tudom hányas szinten vagy, de V5-ön Teomo a legmagasabb szintű karakter (334), de neki 112000 a szakiösszege. Szóval ha valamilyen bolygóegyütállás miatt a világok közt lenne a "szakibajnokság", akkor lenne ellenfeled szerintem.
A hozzászólást Husosfagyi módosította 2022.06.21. 21:21:42-kor
V5- Zafír Démonok
Pontszám: 7.86
népszerűLebufe001Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8805. hozzászólás - 2022.06.21. 21:31:34 (Válasz Husosfagyi #8804 hozzászólására.)
Uhh világok közti szakibajnokság az király lenne. Csak akkor kritériumként annyit be kell tenni, hogy csak olyan szakikkal lehet harcolni, ami minden világon van és ugyanannyi a maximuma.

Pl. V5-V6-on nincs visszafogott fejlődés és szinguláris ismeretek, a kreatívnak meg 50 helyett 100 a maximuma, de szintenként csak 1%-ot ad.

A plusz TÖ-t is jó ötletnek tartom. Egy 4. féle bajnoki medál (mondjuk sárga?), és így szépen egy 2x2-es griden elférnének a nagy medálok.
V6 - Thilysius

Csatlakozz a Végzetúr Discord szerverhez: https://discord.gg/bpqYAUwGJ7
Pontszám: 7.23
népszerűHusosfagyiFérfi
Végzetúr mester
448 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8806. hozzászólás - 2022.06.24. 08:37:01
Sziasztok!

Lehet, hogy rétegigény (mármint nem tudom, hogy rajtam kívül még hány embert érdekel a dolog, vagy érintett), de az entitásvadászat Af szaki maximumát nem lehetne megnövelni? Mondjuk 150-ig? 24 pontos költséggel?
Jelenleg ugye karakterszint+91 entitást lehet kihívni, de aki már maxon van, annak szintenként 1 entitás van csak. Ezzel a "maxentis" karakterek kapnának még egy kis kihívást és színt a játékban.

Ezzel párhuzamosan akár a relikviaismeret maximumát is lehetne növelni.
Jelenleg maxos af-fel karakterszint+160-as cuccok hordhatóak. Amennyi aktív játékos van jelenleg, az nagy valószínűséggel nagyobb szövikben tobzódik, ahol már az epikusok szintje is csillagászai magasságokban van, szóval bárki, aki nagyobb szöviben van hozzá tudna jutni magasabb szintű cuccokhoz, szóval szerintem nem okozna egyensúly felborulást a dolog, hogy pl. egy 130- as karakter egy 330-as cuccot hord.

Nektek mi a véleményetek?
Írjátok meg.
A hozzászólást Husosfagyi módosította 2022.06.24. 08:38:04-kor
V5- Zafír Démonok
Pontszám: 8.57
népszerűHusosfagyiFérfi
Végzetúr mester
448 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8807. hozzászólás - 2022.06.24. 09:32:01
Javaslom még a kristály mytoaffinitás Aukciós házba bekerülését is.
Ezen nincs mit indokolni, szerintem egyértelmű.

Még ehhez kapcsolódva, de egy másik szál.....
Egy új relikva, amivel az esszencia konverterhez hasonlóan a mytokronitokkal lehessen machinálni. Ugyanúgy, mint az esszenciákat, a mytokronikonat is lehessen 4:1 arányban konvertálni, DE konkrét másik mytokronitra.
A hozzászólást Husosfagyi módosította 2022.06.24. 09:40:47-kor
V5- Zafír Démonok
Pontszám: 7.86
népszerűLebufe001Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8808. hozzászólás - 2022.06.24. 09:54:50 (Válasz Husosfagyi #8806 hozzászólására.)
Nagyon tetszik a kezdeményezés, mondjuk nekem egy kicsit másfajta problémám van az epikusokkal és entitásokkal, kitérek rá rögtön.

Szerintem egy végtelenített játékban célszerű sokmindennek végtelennek lennie.

Ilyen pl. ezek is. Nekem már az is húzós, hogy 90. szintig megvan a szabály hogy hordhatsz dupla akkora cuccot, de utána meg AF-et kell rá költeni, ráadásul egyre többet... De hát nyilván eltoltam addig az AF képességet, amíg szükséges, hogy hordhassam a tápolós cuccokat. Ha marad mint AF képesség, akkor legyen ez is végtelen, de max szint*2, ahogy eddig. Egy 400-as karaktert pedig jutalmazzunk meg azzal, hogy még tovább növelheti, szintén végtelenségig. Hordjon nyugodtan 900-as szintű kincset, és tápoljon vele még többet. Megdolgozott érte! Talán az egy helyben toporgókat is ösztönözné ez arra, hogy feljebb menjenek.

Az entitások egy más kérdés. Nekem jelenleg az a problémám, hogy a 4.2-es kezdő inspirációval (ami most olyan 3.5 körül van), gyorsabban lépem a szinteket már mint az entitások... Napi 1 szintet lépek átlagosan, míg az entitások 6 naponta ugye 6 szintet max, de van hogy bealszom a küldivel, és 7-8.napon ütöm ki őket. Tehát lehagytam az entitásokat, kihívást már a kezdetektől nem jelentettek, és kemény 75. szintű tárgyakat dobnak, amik semmit nem érnek.

szóval szerintem nem okozna egyensúly felborulást a dolog, hogy pl. egy 130- as karakter egy 330-as cuccot hord.


Itt azért okozhat felborulást az, hogy azok a karakterek, akik már alapból erősebbek a szintjükön belül, gyakran erősebb szövetségekben is vannak, tehát ők tápolnának az erősebb cuccokkal, míg a gyengébbek nem. Maradjon a szint*2 limit szerintem.

Ami még probléma és a 400-asoktól hallottam, hogy már a Végzet Templomos 5x epikus küldit sem tudják ketten 1 nap megcsinálni, mert gyengítős cuccokban is több mint a felét leütik az epikus ÉP-jének 5 ütésből, így a második már nem tud 5-öt ütni.

Tehát összefoglalva:
- epikusok nemhogy kihívást nem jelentenek, probléma, hogy túl gyengék.
- entitásoknak nálam lassan emelkedik a szintjük, mások meg már a maxos entitásokat is legyőzték -> itt sincs kihívás

A problémát pedig az időlimit generálja. Az hogy 72 óránként lehet entitásokat kihívni, és 20 óránként jön egy új epikus.

A javaslatom:
- Töröljük el az idő kötöttséget az entitásoknál és epikusoknál
- Töröljük el az ide kapcsolódó AF képességeket (relikviaismeret és entitásvadászat) és adjuk vissza az AF pontokat VAGY legyenek ezek is korlátlanok.

Mit érnénk el ezzel?
- Mindenki eljutna addig az entitásig, ami már kihívást okoz neki, és ennek megfelelő jutalmat kapna epikus kincs formájában, amit megfelelő szintben már hordhat is. Újra lenne értelme entitásokat ütni.
- Minden szövetség szintén eljutna addig az epikusig, ami már kihívást okoz nekik. Talán értelmet nyerne a tagtoborzás is, mert nem mindegy, hogy egy kemény epikust 10 karakter üt, vagy egy-kettő...
- Mindenki meg tudná csinálni az 5 csatás VT küldit, a végén meg kiüti az epikust, ami után rögtön jön egy 1 szinttel nagyobb, Max ÉP-s.
- Lenne ebben is újra verseny, amelyik szövetség erősebb, az magasabb szintű epikusokat tudna legyőzni, erősebb epikus tárgyakért.
- Amelyik szövetség meg mondjuk lemaradt az epikusokkal, mert nem ütik minden nap, azok meg behozhatnák a lemaradásukat. Mert ez egy tipik olyan, ami örökre be van betonozva.

Ami új probléma generálódna, az az, hogy az epikus kincseknek a licitje hogy működne, ha nincs időlimit, vagy csak pár óra mondjuk? De erre is lehetne egy egész egyszerű megoldás. Ha már kincsesKAMRA a neve az épületnek, nem lehetne annak valami 1-nél nagyobb kapacitása? Vagy egy új épület, a kincsesraktár, ahova az epikusok kincseit beteszi a szövetség, és egy a lélekkufárhoz hasonló oldalon meg lehet őket vásárolni, illetve raktározni, ha nem kell senkinek, majd akinek kell, az kiveszi.

Ez az épület működhetne úgy, hogy ha nem tesz senki kincspontot a tárgyra, akkor nem indul el a licit. Ahogy valaki ráteszi az első licitet, úgy elindul egy 24 órás licit mondjuk, és kikerül egy értesítés a szövi eseményekhez is, hogy "Kincseskamra: A licitálás megkezdődött a Rubin Triász tárgyra. A licitáláshoz kattints ide."

Kiegészítésként, hogy a V4-es szövetségi rendszer ne boruljon fel, javaslom, hogy ezek az újításokhoz kelljen új szinteket építenie a szövetségnek, vagy a nagymesteri építészethez hasonló épületet felhúzni, ami megnyitja az újabb szinteket, és ezt a feltételt egyszerűen kiszedni a V4-ből.

Jó persze, tudom, hogy akkor most új dolgokat kell megint lefejleszteni, új tárgyakat csinálni, azokat elnevezni, stb. De talán ha már egy végtelen játékról van szó, mi pedig folyamatosan fizetünk, akkor ez talán beleférne. Az istenek visszatérésével úgyis elleszünk szerintem egy ideig, azalatt lehetne idő erre.
V6 - Thilysius

Csatlakozz a Végzetúr Discord szerverhez: https://discord.gg/bpqYAUwGJ7
Pontszám: 7.23
népszerűLebufe001Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8809. hozzászólás - 2022.06.24. 09:57:43 (Válasz Husosfagyi #8807 hozzászólására.)
A mytokronit konvertálás nekem is eszembe jutott a napokban, szóval arra +1. Egyszerű megoldás: Relikvia, amivel 4 tetszőleges mytokronitot beválthatsz 1 myto jokerre. Így kevesebbet kell kódolni. Azt meg már tudod arra váltani, amire akarod.

Mondjuk, alternatívaként lehetne az is, hogy a csatlósok képessége legyen végtelen magas. 400. szintig éljen a szürke myto képesség 400-as maximuma, amint viszont eléri a karakter a 400. szintet, legyen korlátlan. Növekedhessen tovább a TÖ bónusz, a fétis bónusz, asztrális kincs limitet is el lehetne törölni btw.
V6 - Thilysius

Csatlakozz a Végzetúr Discord szerverhez: https://discord.gg/bpqYAUwGJ7
Pontszám: 7.23
népszerűHusosfagyiFérfi
Végzetúr mester
448 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8810. hozzászólás - 2022.06.24. 10:32:36 (Válasz Lebufe001 #8809 hozzászólására.)
A mytoktonit joker jó megoldásnak tűnik. Nem is értem miért nem jutott eszembe.
A hozzászólást Husosfagyi módosította 2022.06.24. 10:33:22-kor
V5- Zafír Démonok
Pontszám: 7.86
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8811. hozzászólás - 2022.06.24. 17:23:05 (Válasz Lebufe001 #8809 hozzászólására.)
de ez már létezik
a barnát leszámítva tudod váltogatni a mitokat

Mytokronit konverter
60 as tárgy -lélek kufárnál vehető a relikviák közt találod ,-100 őskő

Beváltottál 400 vörös mytokronit tárgyat 100 mytokronit csomagra.
-A következő tárgyak(at) találtad: 20 zöld mytokronit, 11 szürke mytokronit, 16 narancs mytokronit, 16 kék mytokronit, 13 fehér mytokronit, 11 vörös mytokronit, 13 sárga mytokronit

jó hát végülis nem választhatsz mi lesz belőle de fogalmazzunk egyszerűen , egy fajtából minden fajta lesz

nyílván nem fognak még egy relikviát csinálni amivel meg 1-1 vagy 4-1 arányba a neked tetszőre váltod
asztrálszilánkból is lehet mytokronitot csinálni kiv kéket és barnát
A hozzászólást Fsanyi82 módosította 2022.06.24. 17:38:20-kor
Pontszám: 8.14
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8812. hozzászólás - 2022.06.24. 17:27:18 (Válasz Husosfagyi #8806 hozzászólására.)
költenél erre AF et , hogy esetleg egyel nagyobb gyűrűt vagy láncot tudj kiütni sokadik entitás után ?
vannak sokkal hasznosabb af ek én ha még kisebb szintű lennék tuti nem entitásra költeném el , mert ablakon kidobált af ha nem is tűnik úgy most neked , de a kincstábla véges , egy idő után lehet 3000es entitásod is , akkor is egy a jelenleg legnagyobb kincstáblákból tudsz választani , de erre van az epikus
A hozzászólást Fsanyi82 módosította 2022.06.24. 17:30:19-kor
Pontszám: 8.14
népszerűLebufe001Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8813. hozzászólás - 2022.06.24. 18:50:21 (Válasz Fsanyi82 #8811 hozzászólására.)
Tudom, de az fos, és nem használom semmire. A második karakterre már meg se vettem. Konvertálgatni már alapból mindig bukó, pláne ha még visszakapom egy részét ugyanabbana a használhatatlan mytoban. Ahogy te is, kaptál a 400 vörösből 11 vöröset (100-ból, tehát durván 40 vörösből lett 11 vörös... fasza).

Plusz, barna mytot nem tudsz szerezni, ami megint szívás... Akkor ha már asztrális kincsre válthatnám vissza 4 mytot, elgondolkodnék.
V6 - Thilysius

Csatlakozz a Végzetúr Discord szerverhez: https://discord.gg/bpqYAUwGJ7
Pontszám: 7.23
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8814. hozzászólás - 2022.06.24. 19:08:40 (Válasz Lebufe001 #8813 hozzászólására.)
Én sem használom sűrűn de a semminél jobb , hisz fehér és vörös kronitom annyi van ha még lenne elég szürke mellé minden csatlósnak maxon lenne azonnal a vörös meg a fehér képessége is , és akkor is maradna belőle

Barnához meg sajtolgass , abba tuti nem fognak bele menni, hogy barnára is lehessen váltani bármilyen mytokronitot
nekem pl barna is van felesleges nem kevés
Pontszám: 8.14
népszerűLebufe001Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8815. hozzászólás - 2022.06.24. 19:40:50 (Válasz Fsanyi82 #8814 hozzászólására.)
Sajtolok én, naponta egy 5-10 állatot 20. szinten graduval, anomáliával. Mondjuk most dirániumból nem bírom a csatlósokat húzni, nem barnából
V6 - Thilysius

Csatlakozz a Végzetúr Discord szerverhez: https://discord.gg/bpqYAUwGJ7
Pontszám: 7.23
népszerűLebufe001Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8816. hozzászólás - 2022.06.24. 20:01:53 (Válasz Fsanyi82 #8812 hozzászólására.)
Hol van a vége a kincstáblának?
V6 - Thilysius

Csatlakozz a Végzetúr Discord szerverhez: https://discord.gg/bpqYAUwGJ7
Pontszám: 7.23
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8817. hozzászólás - 2022.06.24. 20:35:37 (Válasz Lebufe001 #8816 hozzászólására.)
460.
Tehát már 230-as szinten, maxra tolt Relikviaismeret AF-el maxos fuxokkal tudsz/tud bármelyik karakter rohangálni.
A hozzászólást Paco módosította 2022.06.24. 20:37:47-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.04
népszerűLebufe001Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8818. hozzászólás - 2022.06.24. 20:37:24 (Válasz Paco #8817 hozzászólására.)
Kösz. Az elég láma azért...
V6 - Thilysius

Csatlakozz a Végzetúr Discord szerverhez: https://discord.gg/bpqYAUwGJ7
Pontszám: 7.23
népszerűHusosfagyiFérfi
Végzetúr mester
448 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8819. hozzászólás - 2022.06.25. 20:26:13 (Válasz Fsanyi82 #8812 hozzászólására.)
A válaszom az, hogy igen.

Mivel lassan lépek szinteket, nekem igenis megérné a magasabb szintű felszerelés.

Az epik is jó lenne erre, de az én döntésem, hogy egy kis szöviben játszom, ahol az epikus szintje jelentősen alacsonyabb, mint az entitásaim szintje. Viszont ebben a kis szöviben jó a hangulat (NEKEM) többet ér, mint egy nagyobb szöviben a magasabb épületbónuszok és a magasabb szintű epikus kincsek.
A hozzászólást Husosfagyi módosította 2022.06.25. 20:33:13-kor
V5- Zafír Démonok
Pontszám: 7.90
népszerűHusosfagyiFérfi
Végzetúr mester
448 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
8820. hozzászólás - 2022.06.25. 20:28:33 (Válasz Paco #8817 hozzászólására.)
Ez biztos???

Lehet rosszul számolok, de Karakterszint+90 az első határ, amit af 70 szinttel tol ki. Tehát 460-as cuccot minimum 300-as karakter hordhat. Nem?
V5- Zafír Démonok
Pontszám: 7.90
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!