Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7481. hozzászólás - 2015.10.23. 12:28:50 (Válasz LanMaffia #7480 hozzászólására.)
Már van egy ilyen tárgy. Ősi templomi pálca. Egyszer volt talán valamilyen befizetés mellé kapható, ha jól emlékszem. Nem váltott ki túlzott örömöt a játékosok körében, azóta nem is került elő. Esetleg ez is bekerülhetne a kufárhoz LGY-ért (szint*x LGY), ill szerencsekeréken is eshetne R tárgyként, ha szükség lenne rá.

Egyébként hanyadik szinttől kerülnek, be ezek a feladatok egy karakter életébe? Már a 65. szinten?
Pontszám: 8.49
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7482. hozzászólás - 2015.10.23. 12:53:17 (Válasz LanMaffia #7480 hozzászólására.)
Detektorok nem kerülnek kőbe, csak marha sok lélekgyémántba. A tulpont növelő feladatok nem zavarnak, nem vagyok specializálódva, ha tégrd zavar panaszkodj. Szaki növelősek megint nem, a kaland szakik vissza hozzák az árukat ha rendszeres kalandozó az ember, idomítás, meggyőző képesség szakikat amúgy se árt néha napján húzni. De minek vegyek detektort, ha éppen elég jön kincsből, akkor legyen alternatíva hogy kincsből vagy csomagból jött mito is számítson. A kennel egy sokkal könnyebben elérhető épület mint az asztrális állomás, egy napon említeni a kettőt szerintem vétek.
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 8.44
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7483. hozzászólás - 2015.10.23. 13:43:20 (Válasz LanMaffia #7480 hozzászólására.)
"A szövetségi épületes és szakértelmes panaszkodás nem jogos."

Bizony, egy nem egész másfél éves szövetségnek illet volna már kitermelnie az asztrális állomást? Vagy az olyan újaknak, ahol már van 65. szintű tag, szintén? Vagy inkább mindenki menjen olyan szövibe, ahol már van, és az új szövetségek épüljenek le?
Te most viccelsz, ugye?
Pontszám: 8.53
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7484. hozzászólás - 2015.10.23. 14:44:15 (Válasz mist #7483 hozzászólására.)
Idézet: mist - 2015.10.23. 13:43:20
Vagy inkább mindenki menjen olyan szövibe, ahol már van, és az új szövetségek épüljenek le?
Te most viccelsz, ugye?


Feltettél egy kérdést arra utalva, mintha azt én tettem volna fel, aztán meg felháborodsz. A saját kérdéseden. Vicces
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 9.06
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7485. hozzászólás - 2015.10.23. 14:46:55 (Válasz LanMaffia #7484 hozzászólására.)
Ha nem ezt jelenti, amit mondtál, akkor elnézést kérek.
Kérlek, fejtsd ki, mit jelent.
Pontszám: 9.71
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7486. hozzászólás - 2015.10.23. 14:51:12 (Válasz Mortal55 #7482 hozzászólására.)
Ha még őskőbe sem kerülnek a detektorok, akkor még ennyi ősköves probléma sincs.

Természetesen zavarnak a tulpönt növelő feladatok, mivel több százezres LÉ költségről van szó, lenne annak jobb helye A szakik szintén feleslegesek. De ezek még elmennek, úgy tekintem őket mint akadály a végső jutalomhoz.

Még az elején én is kérdeztem, hogy számít-e a kincs és a csomag nyitás, de ez egy érdekes kérdés. Ilyen szinten ahol én vagyok, ez a feladat így jelentéktelen, máshol kihívás, valahol meg lehetetlen feladat ezek szerint?

Azért említettem egy lapon a két épületet, mert ezekhez nem kell őskő, tehát nem az eredeti ősköves probléma a kulcs, illetve több emberes feladat. Sokszor volt már hasonló téma, hogy mi van a kis szövetségekkel, de azért lássuk be nem lehet alapnak tekinteni a pár fős szövetségeket bármilyen feladat kitalálása során.

Az viszont engem is érdekelne, hogy hanyadik szinten kerülnek be ezek a feladatok. Talán +10 szint segítene a probléma megoldásán.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.65
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7487. hozzászólás - 2015.10.23. 15:01:19
"de azért lássuk be nem lehet alapnak tekinteni a pár fős szövetségeket bármilyen feladat kitalálása során."

Kíváncsi lennék, a mai nagy, régi szövik mennyi idő alatt jutottak volna el addig, hogy asztrális állomást emeljenek, mondjuk a játék "fénykorában", illetve a mai játékkörnyezetben. Mit jelent a pár fős szövi? Hol húznád meg a határt? Mit lehet alapnak tekinteni?
Pontszám: 9.56
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7488. hozzászólás - 2015.10.23. 15:23:11 (Válasz mist #7483 hozzászólására.)
A játék hajnalán még mikor az építés komoly előnyt adott, és pár szintnyi gyaktér/védőfalon múltak bajnoki címek, szóval azokban az időkben mindenkinek természetes volt, hogy a nagyobb szövetség előnyökkel jár. Ez évek alatt ellaposodott, és most annak töredéke jelent meg ismét. Nem kell ezen csodálkozni, ha zavar, tenni kell ellene. Régebben jópár szövetségi fúzió volt, ha a 2 szövi aktív tagjainak létszáma a max kereten belüli, akkor gond nélkül kivitelezhető; nem kell egy barátodtól sem megválni, sőt, újakat szerezhetsz! A lélekenergia tároló bekerülésével a töltés sem lehet gond.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.02
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7489. hozzászólás - 2015.10.23. 15:25:44 (Válasz Offsboy #7488 hozzászólására.)
Ne haragudj, de nem ez volt a kérdés, és ez nem is válasz a kérdésre.
Pontszám: 9.57
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7490. hozzászólás - 2015.10.23. 15:29:26 (Válasz LanMaffia #7486 hozzászólására.)
Egy nem köves játékos nyit egy templomot ahhol 4 feladat van amit kénytelen dekrétumozni, annak bukta a temploma mert csak 3 dekrétuma van. Gondolom érted a problémát
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 9.58
közkedveltbarbarabeeFérfi
Végzetúr mester
301 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7491. hozzászólás - 2015.10.23. 15:41:36
Engedjetek meg egy -ebben a játékban- kezdő játékos véleményt.

Az én szintemen még nincs a VT-ben mytos feladat, egyszerűen azért, mert nem tartok ott. De vannak más dolgok, amiket meg kell csinálnom (ha akarom a végső jutalmat). Ha nem akarok pl. vadászni, vagy portyázni, mert egyik vagy másik a játékstílusom, az nem a játék hibája. A játék szerint mindent kell csinálni, színesen kell játszani. Ha én vmit nem akarok megcsinálni, dekizni kell, vagy kihagyom az egészet...
Ha vannak a szinted VT-jében mytohoz vagy csatlóshoz kapcsolódó dolgok, az azért van, mert azon a szinten vagy, ahol a játék megengedi, sőt elvárja (ahogy a környezetedtől is), hogy részt vegyél a mytozásban, csatlósozásban, mível ezek, mint minden fejlesztés, színesítik a játékot.
Hogy valaki ezekben nem vesz részt, azért a többiektől (akik részt vesznek) nem szabad elvenni a változatos játék lehetőségét. Ha vki úgy dönt, hogy vmiben nem vesz részt, vállalnia kell a következményeket (pl. 1-2 dologból kimarad) vagy nehezebb teljesíteni vagy zsebbe kell nyúlni.
V6 - Brutális Vadállat (Árral Szemben)
Pontszám: 7.80
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7492. hozzászólás - 2015.10.23. 16:09:04 (Válasz barbarabee #7491 hozzászólására.)
Pont azok érvelnek ezen feladatok mellett, akiknek azonnal megoldható, hatalmas szinesítés mondhatom. Azt nem kellene elfelejteni hogy ha minél "színesebbre" csinálják a játékot, annál drágább, avagy a nemfizetők annál nagyobb hátrányba kerülnek, annál nagyobb a lekopási ráta, annál kevesebb a célpont, annál nagyobb a sírás hogy kevés az aktív játékos, hallottam nem egy panaszt fizető játékosoktól hogy unalmas, egyhangú ez a "színes" játék már, nem ezektől a feladatoktól lesz színes a játék, ezek csak fejfájás okoznak egyeseknek, másoknak meg csak pár kattintás, meddig is lesz ez újdonság?
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 9.44
közkedveltbarbarabeeFérfi
Végzetúr mester
301 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7493. hozzászólás - 2015.10.23. 16:39:47
Értem, és igaz. (mondom, még nem látom át annyira az egészet )

Viszont pl. a TF-en, ÖV-n az volt a jó, hogy aki akart játszani, az fizetett. Nem volt "fizetős"- "nem fizetős" vita...

Gondolom, azért nem azt a modellt követik már, mert úgy nem működne... (bár a wow meg hasonlók úgy működnek). Ha fizetsz, játszhatsz, és mindenki ugyanazzal az eséllyel játszik.

Én is látom, hogy magasabb szinten, ha maxon akarod tolni, kicsit sokat kell rá költeni, ez nem túl jó, nyilván sokat agyalnak Miklósék, hol legyen az a határvonal, amit még kifizetnek az emberek egy játékért, nem hiszem, hogy könnyű lenne ezt belőni.

A feleségem pl Bigfarmozik. Ő kb. 1-2e Ft-ot költ havonta. Ezzek 900. körül van a Toplistán.
A TOP akár 50-60!!!e FT-ot rákölt havonta, de bármennyit lehet...
V6 - Brutális Vadállat (Árral Szemben)
Pontszám: 10
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7494. hozzászólás - 2015.10.23. 19:10:24 (Válasz mist #7489 hozzászólására.)
Idézet: mist - 2015.10.23. 15:25:44
Ne haragudj, de nem ez volt a kérdés, és ez nem is válasz a kérdésre.

Nem haragszom, hangzatos az érvelésed, de pont a te mondanivalódra passzol a megállapításom. Ld. félkövér rész.

Idézet: mist - 2015.10.23. 13:43:20
"A szövetségi épületes és szakértelmes panaszkodás nem jogos."

Bizony, egy nem egész másfél éves szövetségnek illet volna már kitermelnie az asztrális állomást? Vagy az olyan újaknak, ahol már van 65. szintű tag, szintén? Vagy inkább mindenki menjen olyan szövibe, ahol már van, és az új szövetségek épüljenek le?
Te most viccelsz, ugye?


Nem kell elfogadni, hogy a nagyobb szövetség nagyobb előnnyel jár, de attól még ez így marad.

Az eredeti témához: teljesen oké az észrevétel, és ha valaki ügyesen összeszedve a megfelelő érveket elküldi az illetékes helyre, akár még kezdhetnek is vele valamit. Szerencsétek is van, hiszen az ősi templomi pálca már le is van programozva, már csak annyi kell hogy mondjuk mini esemény választható jutalmak közé berakassátok 30-40 eseménybigyóért.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.69
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7495. hozzászólás - 2015.10.23. 19:37:56 (Válasz Offsboy #7494 hozzászólására.)
Természetesen elfogadom, hogy több előnnyel jár a nagyobb szövi.
Engem az zavar, hogy nem egész másfél év "munkája" van a szövimben, nem vagyunk kicsik, nem 1-2 tagunk van - de esélyünk sincs a közeljövőben asztrális állomást építeni. És ha nekünk nincs, akkor milyen esélye van a még újabb szöviknek?
Meg lehet nézni, számos, még létező, régi szövit megelőztünk már a ranglistán (v3 Szabad Mágusok) ez idő alatt.
Ezért is kérdeztem, hogy akkor hol van meghúzva az a bizonyos vonal?
Pontszám: 9.58
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7496. hozzászólás - 2015.10.23. 19:46:28 (Válasz mist #7495 hozzászólására.)
És hogy egyesültök egy nagyobb kiépítettségű szövivel, az miért nem opció? Otthagytok egy őr karit, aki visszavesz mindenkit, ha nem jól alakulnak a dolgok.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.03
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7497. hozzászólás - 2015.10.23. 22:32:42 (Válasz Dozer #7459 hozzászólására.)
Gondoltam válaszolok már erre is

Idézet: Dozer - 2015.10.18. 21:33:55

1. Mágikus regeneráció újrahasználati idejét csökkenti 20%-kal.

Szerintem ez haszontalan, bár nem ismerem mindenki játékstílusát, a sajátomra mindenképpen Most 3 óra 15 perc van két regen között, ezt csökkentené le vagy 30-40 perccel. De az van, hogy alapból csak egyszer jutok hozzá a regenhez egy nap, mert ennyi időt töltök itt.

Idézet: Dozer - 2015.10.18. 21:33:55

2. Szubtéri érzékelés maximuma megnő 10-zel

Ha valami AF vagy LGY-s relik lenne, akkor megvenném.

Idézet: Dozer - 2015.10.18. 21:33:55

3. Epikus specializáció szakértelmed ezentúl szakértelem szint*10 regenerációt is ad. (csak epikus illetve entitás ellen)

El tudok képzelni olyan szövetséget ahol ez hasznos lenne. Egy ideig. Alacsony szinten. De ott meg még nincs epikspec.

Idézet: Dozer - 2015.10.18. 21:33:55

4. Fizikai gyengítés LE költsége 10%-kal csökken (Nem vásárolható az 5. relikvia)
5. Mágikus gyengítés LE költsége 10%-kal csökken (Nem vásárolható a 4. relikvia)

Ez csak akkor érné meg, ha még nem költöttél jelentős mennyiségű LÉ-t ezekre

Idézet: Dozer - 2015.10.18. 21:33:55

6. Manakonstrukcios építésed dupla hatékonysággal működik

El tudok képzelni olyan építőket, akiknek ez hasznos lenne. A kőműveskanalat is veszik AH-ban szépen.

Idézet: Dozer - 2015.10.18. 21:33:55

7. Specializációd újrahasználati ideje 5 nappal csökken

Ez jó AH-s tétel lenne.

Idézet: Dozer - 2015.10.18. 21:33:55

8. +1% esély esszencia találására

Ez is. De mintha valami hasonló már lenne. De lehet hogy az AF.

Idézet: Dozer - 2015.10.18. 21:33:55

9. Nullás fertőzéssel támadhatsz hordatársaidra is. (Csak 30 PP-s beállításnál érvényes)

Szerintem ezt ne bolygassuk.

Idézet: Dozer - 2015.10.18. 21:33:55

10. Sisakok szilánkköltsége 10%-kal csökken

Vagy inkább mindené. AH-ban jobban elférne, mint ezek az erő meg mágia kövek.

Idézet: Dozer - 2015.10.18. 21:33:55

11. Csatlóskristályod 10%-kal több Tp-t ad

Ez is elférne AH-ban, hosszútávon elég jó tápot ad. Hetente megesznek a csatlósok 100 kristályt, ebből lenne így hetente 110, ami már magasabb szinten is 0.5-1 szint egy csatlósnál. Mondjuk pont ugyanekkora hatásfoka van 33 szintnyi zöld mytonak ha van hozzá reliked.

Idézet: Dozer - 2015.10.18. 21:33:55

12. Naponta kapsz egy sorsjegyet

Ez azért nem rossz, főleg azoknak akik nem pörgetnek őskőért.

Idézet: Dozer - 2015.10.18. 21:33:55

13. Ősköves manaitalaid 20%-kal több varázspontot adnak

Erre valami kufárnál vásárolható relik kéne, mert a manaitalok nagyon keveset töltenek vissza magasabb szinten.

Idézet: Dozer - 2015.10.18. 21:33:55

14. Portyázás italaid 5 helyett 7 PP-t adnak

Ez borzasztó nagy táp lenne, ha bekerülne, felejtsük el gyorsan.

Idézet: Dozer - 2015.10.18. 21:33:55

15. Vadaszat italaid 5 helyett 7 CSP-t adnak

Ezt is.

Idézet: Dozer - 2015.10.18. 21:33:55

16. +1 templomi medálod lehet (Újra vásárolható, kizárólag AH-s ritka tétel!)

Tehát +1% közelharci sebzés és +1 AF a templom végső kincsében? Ez annyira nem győzött meg, valami nem stimmel vele, nincs meg a kémia

Idézet: Dozer - 2015.10.18. 21:33:55

17. Szövetségi bajnokságnál minden támadásod kettőnek számít

Valaki már írtam előttem, hogy erre van már relik. Az pont elég, és egyszerűen megszerezhető.

Idézet: Dozer - 2015.10.18. 21:33:55

18. Kínzókamrából bejövő LE-re +20%-ot ad.

Ez lehet kicsit visszahozná az életet a PvP-be. De akkor viszont ne AH-s legyen, hanem mondjuk mini event relik.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.66
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7498. hozzászólás - 2015.10.24. 01:45:41 (Válasz Offsboy #7496 hozzászólására.)
Ne haragudj, ez megint nem válasz.
Dobjuk el másfél év munka eredményét, a szövetségi bajnoki címeinket, mindent, amit eddig elértünk?
Pontszám: 9.34
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7499. hozzászólás - 2015.10.24. 07:23:01 (Válasz mist #7498 hozzászólására.)
Idézet: mist - 2015.10.24. 01:45:41
Ne haragudj, ez megint nem válasz.
Dobjuk el másfél év munka eredményét, a szövetségi bajnoki címeinket, mindent, amit eddig elértünk?

Megint nem haragszom, de érdekes taktika az, hogy a neked nem tetsző válasz az sosem válasz.

Nézőpont kérdése, szerinted eldobjátok a 1,5 év munkát, szerintem meg új lehetőségeket nyittok meg magatok előtt. Szentimentális alapon ne akarjunk már racionális tápot szerezni, amikor a játék minden lehetőséget megad a változtatásra.
Mondd ki nyugodtan, hogy nem akartok másik szövetséggel fúzióra kelni, és amellett szépen el lehet fogadni, hogy ez hátrányokkal fog járni.
Semmi nem kötelező.

Remélem ez válasz.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.02
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7500. hozzászólás - 2015.10.24. 08:25:55 (Válasz Offsboy #7499 hozzászólására.)
V6-on erre sincs lehetőség. Még akadémia 25 is keveseknek van.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.74
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!