Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
kedvencCsavarkulcsFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2461. hozzászólás - 2010.07.19. 16:51:21
Megszállt az ihlet!

Legyen egy olyan opció, hogy "Takarítás". 1, 2 illetve 5 Csp-ért lehetne takarítani. A befektetett Csp-töl függöen lehetne dolgokat találni a szállásod kitakarítása közben. Ha 15% felett takarítasz, akkor esetleg egy egy szörny is elöbukkanhat az ágy alól. Valahogy így gondoltam:

Takarítasz 2 Csp-ért 15% felett.
"Fáradtan térsz haza a legutóbbi küldetésröl. Sokkal tovább tartott, mint ahogy a hordaparancsnokod igérte, és nem vágy másra, mint egy kiadós alvásra. A szövetség épületében lévö szobád nem valami fényüzö, viszont annál kényelmesebb. Amint belépsz elkeseredetten veszed észre, hogy hatalmas rendetlenség van a szobádban. Vasalatlan ruhák hegye az ágyadon, fegyvereid szanaszét, az asztalodon terpeszkedö ragacsos masszában nem is vagy biztos hogy mi is lehetett korábban. Itt bizony nem lehet nyugodtan pihenni, nagy sóhajjal nyúlsz a seprü után, és beleveted magad a takarításba. A ruhákat szépen összehajtogatva beteszed a szekrénybe. Amikor kihúzod a zoknis fiókot meglepödve veszed észre hogy nem üres, egy Ösi nektár van benne. Ez vajon mikor kerülhetett ide? Mindegy, felteszed a polcra a többi gyógyital mellé. Miután végeztél a ruhákkal a fegyvereket hordod egy kupacba az asztal mellé. Már csak a söprés van hátra. Minden sarkot alaposan kitakarítasz, még az ágy alá is benyúlsz a söprüvel. Az hirtelen beleakad valamibe, valami puhába. Keményen odadöfsz a takarító szerszámoddal. Gurgulázó hörgés kiséretében egy csatacickány mászik ki az ágyad alól, és azonnal rád veti magát.
Idebent nem tanácsos varázsolnod, de ez ellen a szörny ellen nem is lesz rá szükséged. Kemény megmarkolod a seprüt és lesújtasz ellenfeledre...harc.... a csatát tenyerted 800 le meg egy kevés tp. Óvatosan bekémlelsz az ágy alá, van-e még belölük. Szerencsére csak ez az egy példány volt ott, meg valami kerek. Vigyázva kipiszkálod, találtál egy kiégett öskövet. Nahát, már azt hitted elveszett. A tetem és a szemét eltávolítása után nyugovóra térsz, az asztalt meg majd holnap letakarítod."

Valahogy így!:D:D:D
Menedzserem, és karrierem egyengetője: Solaris!
Pontszám: 9.85
népszerűPusztító TűzFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2462. hozzászólás - 2010.07.19. 18:33:19
lehetne kérni olyat, hogy a végzetúrnőket/urakat megjelöljem, hogy még véletlenül se támadjak belájük? (pl valaki aki segített régebben de nem tartjuk a kapcsolatot de haragot sem akarunk). lehetne ez akár egy smiley vagy bármilyen bónusz ikon/betűszín ami megkülönbözteti a többitől.
Pontszám: 8.60
népszerűPusztító TűzFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2463. hozzászólás - 2010.07.19. 18:36:25 (Válasz Csavarkulcs #2461 hozzászólására.)
ez nekem is tetszik! A szavazatom ott van mellette.
Lehetne kitétele , hogy mondjuk 3 teljesített küldetés vagy 30 nyert csata 48órán belül...
Pontszám: 6.50
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2464. hozzászólás - 2010.07.19. 19:42:56
Ezt még a csalós témához, mindig elfelejtettem belinkelni.

http://www.youtube.com/watch?v=69hKEOZMmsQ

Aztán úgysem változik semmi.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.18
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2465. hozzászólás - 2010.07.19. 20:31:32 (Válasz Pusztító Tűz #2463 hozzászólására.)
A 48 órás korlátot levenném, de a többi feltétel sztem is jó.

Még annyit tennék hozzá, hogy ne csak CSP-be, hanem CSP-be és PP-be is kerüljön a takarítás egyenlő arányban.
Pl: 1-1, 2-2 és 4-4 CSP+PP lenne a takarítás "költsége".
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.64
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2466. hozzászólás - 2010.07.20. 10:29:30
Várható fejlesztések 3-ból:
Idézet: Miklós - 2010.07.20. 00:15:53
A "csaló" talán tényleg erős kifejezés volt, bocsánatot kérek érte, diplomatikusabb lett volna a "programhibát tudatosan kihasználó" (bár lényegében ugyanazt jelenti).


Ez annyira mókás. Bocsánatot kérsz, mert érzed, hogy nagy a felháborodás, de nem érted, hogy miért.
Azért, mert senki sem használt ki tudatosan programhibát. Éppen ellenkezőleg. Még akiben felmerült, hogy ez esetleg hiba lehet, azt is megnyugtattátok, hogy nem, ez így van rendjén. Tehát tudatosságot itt nehéz találni, hiszen SENKI nem tudta, hogy ez programhiba, MINDENKI meg volt róla győződve, hogy ez így működik helyesen, így volt tervezve.
PONT EZ AZ amiért mindenki fel van háborodva, hogy csalónak nevezted.

Várj próbálok egy szemléletes példát mondani. Olyan ez, mintah az életben nem lenne tiszta számodra egy adójogszabály, ezért az APEH-hez fordulnál, hogy magyaraázzák el, hogyan kell érteni, Ők elmondják, te eszerint jársz el, majd fél ev múlva megbüntetnek, mert nem jól alkalmaztad a szabályt. Aztán bemész az APEH-be dühösen lobogtatva az általuk kiadott hibatalos állásfoglalást, mire közlik, hogy ők tévedtek az állásfoglalás kiadásakor, de hiába jártál el legjobb tudásod szerint, adócsaló vagy, és fizeted a büntit. Korrektnek éreznéd? Persze ez a valóságbajn pont így működik, de nem látom okát miért kéne ezt a gyakorlatot a Végzetúr játekvezetés-játékostársadalom közötti viszonyrendszerbe átültetni.

Szumma szummárum: nem az a baj, hogy diplomatikus volt-e a csaló szó, hanem az, hogy megállja-e a helyét, van-e valóságtartalma. Megmondom a választ is: nem állja meg, nincs valóságtartalma, ez egy hamis állítás, nem történt csalás, a játékosok a rendelkezésre álló információk alapján joggal feltetezhették, hogy nincs programihiba, így akárhogyan fogalmazzuk meg a dolgot, csaló vagy tudatos programhiba kihasználó, erre a helyzetre nem süthető rá.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.07.20. 10:58:51-kor
Pontszám: 9.36
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2467. hozzászólás - 2010.07.20. 10:45:12 (Válasz Kocos #2466 hozzászólására.)
Ez lassan arra emlékeztet, amikor két gyerek, vagy két politikus (ugyanaz) besértődik egymásra.
Igazán túl lehetne lépni a dolgon
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.15
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2468. hozzászólás - 2010.07.20. 10:57:19 (Válasz Kocos #2466 hozzászólására.)
Szerk: Megvan.
A hozzászólást PottomPanna módosította 2010.07.20. 10:57:58-kor
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.18
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2469. hozzászólás - 2010.07.20. 11:36:35 (Válasz Kocos #2466 hozzászólására.)
Kócos: mielőtt a témában állást foglaltam, több embert megkérdeztem, akinek ilyen tárgya van, hogy mi a véleménye, a tárgy leírása alapján ez működik-e térkapuban? Mindenki azt válaszolta, az is, akinek van ilyen, hogy eszébe sem jutott, hogy ez térkapuban is működik, hiszen a leirásban egyértelműen csak a portyázás szerepel. Ha saját magamból mint játékosból indulok ki, egészen biztos vagyok benne, hogy nem gondoltam volna, hogy a tárgynak igy kell működnie, és ha a dolgot javitják, egészen biztosan nem háborodok fel rajta akkor sem, ha volt ilyen tárgyam.

Te is tudsz példákat hozni, én is tudok példákat hozni, de a további vitának akkor sincs értelme, ezt a dolgot eldöntöttük, aki nem látja be, hogy ez egy bug volt amit javitani kellett, az tekintse nerfnek. Minden vitás kérdésben meg szoktam hallgatni a véleményeket, sok esetben változtattam már az álláspontomon, amikor ezt megalapozottnak látom, ez nem az az eset nem ilyen.
Pontszám: 4.38
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2470. hozzászólás - 2010.07.20. 11:40:00 (Válasz Miklós #2469 hozzászólására.)
Ezek szerint a lélekszívó mancs működik vadászatra is?

Lélekenergia: +5%


A leírásában egyértelműen nem szerepel semmilyen egyértelműsítés.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 7.48
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2471. hozzászólás - 2010.07.20. 11:42:33 (Válasz Miklós #2469 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.07.20. 11:36:35
hogy a tárgynak igy kell működnie, és ha a dolgot javitják, egészen biztosan nem háborodok fel rajta akkor sem, ha volt ilyen tárgyam.


Mennyivel egyszerubb lenne ugy vitatkozni, hogy elolvasod amit irok.

Masreszt igazad van. Igy, hogy en irok valamit es te valaszolsz valami egeszen masra, valoban nincs ertelme vitatkozni. Csak akkor ne ird oda a nevemet ele, mert azt a latszatot kelti, hogy nekem valaszolsz.

Modositas innen:
Elso felhaborodasom utan reszletesebben is. Egy szot nem irtam arrol, hogy bug vagy sem, es arrol sem, hogy nerf vagy sem, tovabba arrol sem, hogy kell-e valtoztatni vagy sem. Ezekrol en mar JOVAL regebben irtam par sorban, leirtam a velemenyem, a dontes a te kezedben van, dontottel, maskepp mint en tettem volna, itt a vege pont. Ezert is nem fogok a temaban tovabb irogatni, mert nincs ertelme.

En arrol irtam, hogy itt senki sem csalo, es senki sem szandekosan hasznalta ki a programhibat ahogy te irod, hanem johiszemuen, feltetelezve, miutan
TI EZT KEREK PEREC LEIRTATOK,
hogy ennek pontosan igy kell mukodnie a terveitek szerint.

Errol viszont en egy jo darabig nem fogok lekattanni, ezt most megigerhetem, mert emberileg elfogadhatatlan minositest aggatsz a jatekosokra
TELJESEN MEGALAPOZATLANUL.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.07.20. 15:39:54-kor
Pontszám: 7.60
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2472. hozzászólás - 2010.07.20. 12:47:40 (Válasz Miklós #2469 hozzászólására.)
Ezt nehezen tudom elhinni, hogy valaki nem azért szerez meg egy Szürkét, hogy ne használja a LE szívást és a +LE-t a kapuban (is). Már csak azért is, mert aki a Szürkét megszerzi, az tudatosan csinálja, már utána is járt a dolognak valószínű.

Szerintem itt valami csúsztatás van. Vagy rossz embereket kérdeztél meg, Miklós.

De azok után, hogy a játékosok rákérdeztek, és Ti azt mondtátok, hogy..., másfél évvel ezután előállni azzal a logikával, hogy ez bug, és csal, aki kihasználja, nagyon meredek. Én nem várom el ezért a bocsánatkérést, inkább azt szeretném, ha belátnád magadtól, milyen abszurdum, amit csináltatok a térkapu ügyben. Amíg ez nincs meg, minden bocsánatkérés csak formaság, és majd jön egy következő képtelenség.

Jó ez a játék, Miklós, de még sokkal jobb lehetne ha néha megállnátok egy picit azoknak a véleményére is figyelni, akik használják, javasolnak. Nem meghallgatni, figyelembe venni, és ezek alapján a saját nézeteteket esetleg újragondolni. Elemezni a helyzetet, felmérni a hiányosságokat, és azokat pótolni, mielőtt újabb fejlesztésbe csaptok bele.

Sokszor többet ér egy kevesebbet tudó, de hibáktól mentes játék, mit egy feature-ökkel teli, de a bugok, kétértelműségek miatt a felhasználónak kétes szájízt adó termék.

Én a helyetekben rászánnék pár hetet arra, hogy gatyába rázzam az ilyen apróságokat, javítsam a nem egyértelmű / hiányos leírásokat, apró kényelmetlenségeket. Tudom, szöszmötölős munka, de nagyon sok embernek sokkal jobb lenne a szájíze.

Csak ezek után kezdenék új funkció fejlesztésébe.
Pontszám: 8.91
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2473. hozzászólás - 2010.07.20. 15:23:19 (Válasz Miklós #2469 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.07.20. 11:36:35
Kócos: mielőtt a témában állást foglaltam, több embert megkérdeztem, akinek ilyen tárgya van, hogy mi a véleménye, a tárgy leírása alapján ez működik-e térkapuban? Mindenki azt válaszolta, az is, akinek van ilyen, hogy eszébe sem jutott, hogy ez térkapuban is működik, hiszen a leirásban egyértelműen csak a portyázás szerepel.


ha nem haragszotok meg érte, én sem szállok le a saját témámról, akit nem érdekel, ne olvassa el!

Nos Miklós, én megkérdeztem sok embert a V4 zárásakor, és mindenki értetlenül állt a díjazás és a lista elejének (szintről beszélek) meghatározásakor. még az is, aki érdekelt volt benne. megkérdeztem jó pár embert, hogy szerinte így kellene e működnie, holott tájékoztatást senki nem kapott róla, leírás nem volt, csak nagy-nagy meglepődés a végén. x ember írt be a fórumra adott témában értetlenkedve, néhány felháborodva. lehet hogy én kérdeztem meg pont rossz embereket, vagy lehet hogy éppen te. kíváncsi lennék kit kérdeztél meg (ha már Kócos nem szerepelt közöttük, akkor nagy lehet a baj)? ugyanott tartunk, csak csökönyös vagy, és kihasználod azt hogy "bármit megtehetek, és akinek nem tetszik az kis hőzöngés után úgyis ráun, és megy tovább". Nos: borzasztóan örülök, hogy van rajtam kívül valaki, aki nem hagyja annyiban ezt a dolgot (bár két különböző témáról van szó alapvetően, a kapocs a tulajdonos kommunikációja és hozzáállása), és kiáll a mondanivalója és felháborodása mellett! (respect Kócos)
Pontszám: 8.20
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2474. hozzászólás - 2010.07.20. 16:42:55
Mai riportalanyunk bence614, 29-es szintű végzetúr:

-Bence, tudtál arról, hogy a 46 szinttel magasabb tesód álltal epikus ellenfélből kivert majd neked kiutalt Lélekorzó +% portya LE tulajdonsága működik a térkapuban is?
-mi, lya térkapú, oda nem megyek mert megvernek
-Szóval nem tudtál róla?
-ám nem
-Köszönöm.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.91
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2475. hozzászólás - 2010.07.20. 17:55:53 (Válasz S0laris #2474 hozzászólására.)
Másfél évig arról sem tudtunk, hogy az erőbónusz random. Akkor nyilván ez is bug.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.42
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2476. hozzászólás - 2010.07.20. 17:58:36
Hmm...ezek szerint az egész VU egy BUG? Mikorra javítódik ki?

Pontszám: 7.04
kedvencCsavarkulcsFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2477. hozzászólás - 2010.07.20. 21:28:39
Figyelem! Figyelem!
Ezennel elindítom a "Takarítás a Végzetúrra" mozgalmat!!!
Kéretik mindenkit, akinek tetszik az ötlet és kicsit szinesebbé szeretné tenni a játékot jelezze valamilyen formában. Amennyiben elég támogatót találok lefektetjük az alapokat, és irány Miklósnak!!
Menedzserem, és karrierem egyengetője: Solaris!
Pontszám: 6.59
irritálóSmargd HarcosFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2478. hozzászólás - 2010.07.20. 22:19:24
Nekem az tűnt fel, hogy a portyabónuszt adó tárgyaim PORTYÁBAN nem működnek...

Amióta megvan a ceremónia gyűrűm ez az érzésem(2 hete..... )....

Egy kis teszt. Mind a 4 csata ugyan az az ellenfél.( LÉ volt nála dögivel mindig, megkérdeztem)

Ma, 08:37 X Y Te nyerted a csatát.
A jutalmad 4707 lélekenergia és 35 TP. Csata leírása

Július 17. 18:00 X Y Te nyerted a csatát.
A jutalmad 4699 lélekenergia és 35 TP. Csata leír

A július 17.-e +50% tárgybónusz, a ma... csata tárgyak nélkül volt! Különbség semmi!!!


Verzió 2. (ez ma volt, a második csata szövitársam, bónusz tárgyak nélkül, nálam ismét a +50%)

Ma, 09:17 X Y Te nyerted a csatát.
A jutalmad 4704 lélekenergia és 35 TP. Csata leírása

Törlés Ma, 18:17 Z Y Te nyerted a csatát.
A jutalmad 4714 lélekenergia és 16 TP. Csata leírása


Ez V3. Lehet hogy itt van valami különleges szabály amiről nem tudok, de akkor minek vannak a bónusz tárgyak???????
V3-Szeptimusz
Pontszám: 4.26
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2479. hozzászólás - 2010.07.20. 22:26:55 (Válasz Smargd Harcos #2478 hozzászólására.)
ha V3, akkor Birka a te embered. nem tudsz olyat kerdezni amit ne tudna V3rol
Pontszám: 7.77
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2480. hozzászólás - 2010.07.21. 06:22:12 (Válasz Smargd Harcos #2478 hozzászólására.)
Szervusztok!

Smaragd Harcos: A V3 békés világ, akad ott egy képlet, ami baltával limitálja a játékosoktól elvihető LE-t. A képletet, ha gondolja, majd bevési valami optimalizátor, a lényeg, hogy semmilyen módszerrel nem vihetsz az ellenféltől egy bizonyos mennyiségnél többet.

Valószínűleg a LE-bónuszaid nélkül is plafonnál vagy már, és nem tudsz többet elvinni.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.49
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!