Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1061. hozzászólás - 2009.12.02. 14:31:11
"Számszakilag ennek egyetlen látványosabb eredménye lesz, ha kritikusat ütsz, az nem fogja az állatok sebzését tovább növelni."

teljesen jogos a döntés, így a logikus, de valamiért nem látom a mágusok siránkozását, hogy ezzel egy mágus-nemmágus csatában utóbbiak sebzése 1000-1500-zal is visszaeshet:)
Pontszám: 3.30
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1062. hozzászólás - 2009.12.02. 14:33:39 (Válasz winnie #1061 hozzászólására.)
Nem baj, winnie, szerencsére itt vagy te helyettük:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.41
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1063. hozzászólás - 2009.12.02. 14:34:39
Majd jönnek, csak elfogyott a teleport tekercsük.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.39
fórumozóHoGoFérfi
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1064. hozzászólás - 2009.12.02. 14:48:48
Mivel nagyon az agyára megy a többségnek a rossz kvízkérdések tömkelege (nem kérdeztem végig mindenkit, de a hozzászólásokból elég egyértelmű) nem lehetne bevezetni egy utólagos felülbírálást?
Persze lehet jelenteni az adott kvízkérdést itt a fórumon, de visszajelzés hiányában olyan érzésem van, hogy csak falrahányt borsó.

Egy egyszerű "Rossz kérdés" gombra gondoltam minden megjelenő kérdésnél, melyet megnyomva megjelenne egy lista, ahol ki lehetne választani a miértet.
Ezek után már csak figyelni kellene, melyik kérdés kap gyanúsan sok "Rossz kérdés" szavazatot, akár személy, akár program által és egyszerűen törölni a listából.
Például amennyiben egy kérdés egy hét alatt gyanúsan sok visszajelzést kap és csaknem mindenhol ugyanaz az az ok, akkor az elég egyértelműen nem felel meg a követelményeknek.

Persze biztos van egy pár kedves játékostárs, aki a lehetőséget kihasználva lepontozna minden kérdést ami nem fekszik neki, de szerintem elhanyagolható lenne a többséghez képest.
Nem érdekel a pontozás!
Ne csináld már, erre most miért kellett egyet adni ...
Pontszám: 8
utáltPicigyerekFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1065. hozzászólás - 2009.12.02. 15:07:45
ezt a randomot nem lehetne kiszedni a játékból mert már a gyengébb karakter is el tud verni hiába vagyok nála erősebb
A hozzászólást Picigyerek módosította 2009.12.02. 15:08:28-kor
Pontszám: 1.39
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1066. hozzászólás - 2009.12.02. 15:44:00 (Válasz Picigyerek #1065 hozzászólására.)
Idézet: Picigyerek - 2009.12.02. 15:07:45
ezt a randomot nem lehetne kiszedni a játékból mert már a gyengébb karakter is el tud verni hiába vagyok nála erősebb


Winnie, nem is mondtad, hogy a testvéred is elkezdett játszani.
Pontszám: 8.94
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1067. hozzászólás - 2009.12.02. 17:10:46
Nem tudom, hogy ide kell-e írjam, de felháborítónak tartom, hogy ismét teljesen esélytelen lettem a varázslók ellen, ezzel a "kicsit módosítottuk a közelharci sebzéseken a visszajelzésetek alapján". Ki jelzett vissza? Endyr? Nasdfil? A varázslók? Esetleg akiket eddig bedarált Galmuszk? Miklós tényleg ennyire könnyen megy a meggyőzésed? Csodák csodája nyerni sem tudok amióta "kicsit" módosítottatok. Megvágtátok az állatsebzést (a kritikus miatt a közelharcosoknak kedvezett), csökkentettétek ISMÉT az erőbónuszt. Tudjátok mit? Kurvára elegem van már ebből a tingli-tangliból. Ismét varázsló karaktereknek áll a zászló. Gratulálok. Pontozzatok le nem érdekel. Ez a véleményem.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 9.02
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1068. hozzászólás - 2009.12.02. 17:17:48
Ja igen: remélem az epikusoknál figyelembe veszitek azt, hogy most már 70-80 %-ra esett az állatok sebzése, és így ők is kevesebbet fognak sebezni. Nem is kell válaszolni, tudom: baromira nem érdekel benneteket. Ismét jól járt a SÖ,TY,TGY és mi is. Köszönjük az ajándékot.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 9.03
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1069. hozzászólás - 2009.12.02. 18:19:35 (Válasz Butchman #1068 hozzászólására.)
Igen, az állatok topikban az első reagálásom az volt, hogy az epikusok ellen esélytelenek leszünk.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.95
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1070. hozzászólás - 2009.12.02. 22:40:43
Ha rossz topicba írok, akkor elnézést kérek előre is.

Ezt az új fejlesztést, hogy "az Állatok gomb besárgul, ha kijön a jószág az ólból" nem lehetne opcionálissá tenni?

Engem speciel nagyon zavar, hogy ott virít, és nem lehet tudni, hogy most épp állatot fogtam be vadászatnál, vagy véget ért a Kennel idő. Persze erre lehet mondani, hogy saccra tudom, hogy mennyi időre raktam be az állatot Kennelbe, viszont akkor meg felesleges a fejlesztés, mert amúgyis tudom saccra, hogy mikor végez.

Valahol olvastam egy hsz-ben, hogy ezeket a kijelzéseket (pl. eseményekben mi jelenjen meg) lehetne opcionálissá tenni, és akkor mindenki maga tudná szbályozni, hogy miről szeretne értesítést kapni. Egy ilyesminek én is nagyon örülnék.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.62
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1071. hozzászólás - 2009.12.02. 22:43:36
Ez az új állatos fejlesztés ugye vicc? nem tom miért volt baj a régi állatos rendszer....-.- miért kell megint tönkre tenni valamit ami jól működik?
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.80
népszerűtlenBagolyeszFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1072. hozzászólás - 2009.12.03. 00:32:13
Ne is haragudjatok kedves fejlesztok, de ez az állatos baromságotok nagyon felcseszett! utállatos egy cselekedet volt. Koszonjuk szépen! Már végre kiegyensulyozott lettem a varázslokkal, erre meg megint beleszartatok a levesbe! Fuj. Mi a francnak kell allandoan belenyúlkálni a játékba? Minek hallgattok az itteni nemtudoménhogyki játékosokra. Nem veszitek észre, hogy a fórumra már nagyon sokan azért nem járnak, mert az ésszeruségeket folyton leblamálják? ! Jobban figyeljetek oda Miklós. Ha esetleg valami ilyesmit akartok fejleszteni, rakjátok ki a hírekbe, hogy megbeszélést akartok folytatni. Nem csak itt a fórumon zajlik a Világ. Már két éve játszok veletek, de ez nagyon-de nagyon felbosszantott!
V2. Bagoly

A Martalócok oszlopos tagja.
Pontszám: 5.74
kedvelt tagJandroFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1073. hozzászólás - 2009.12.03. 01:16:58 (Válasz Butchman #1067 hozzászólására.)
Ami a legidegesítőbb és felháborítóbb, hogy a találkozón semmi ilyesmi nem lett felvetve, csupán annyiról volt szó, hogy a petek jelenleg ha nem talál valaki, akkor többet sebezhetnek, mint ha talál, mert nem vonódik le az elnyelés.
Biztos fontos kérdés volt a 3. talin is, hogy a kis szövetségeket hogy lehetne megvédeni a folyamatos háborúktól 3. alkalommal is, de azért ezt talán kicsit fontosabb lett volna megvitatni!

Nagyon durvának érzem, hogy 200as kritikus sebzés mellé 2 pet ha talál, akkor 10et sebezzenek!!! Április 1.ig még 5 hónap van!!!

Miklós a találkozón is kifejtetted, hogy korábban kiegyensúlyozatlan volt a játék és a varázslók túl erősek voltak. Jelenleg elértétek, hogy rosszabb helyzetben vannak a közelharciak, mint a változtatások előtt, hiszen nyilvánvaló, hogy aki a közelharcban akart nyerni eddig a varázslat kör helyett, annak magasabb is többnyire a kritikusa. Emellett az erőt is csökkentettétek...

Kérlek Miklós legalább valami következetességet! És ha sok volt a varázsló panasz, és úgy láttátok, túl erősek lettek az ütő karik, akkor nem lett volna elég az erő csökkentése? de egyszerre minden????

És legalább ilyen drasztikus belenyúlás előtt, néhány top karakter véleményét kérdezzétek már meg, akik azért napi 1-2-3 órát eltöltenek a játékkal és talán értenek is valamit hozzá, és ne a találkozó után 1 munkanappal történjen meg ilyen horderejű változtatás.



Idézet: Butchman - 2009.12.02. 17:10:46
Nem tudom, hogy ide kell-e írjam, de felháborítónak tartom, hogy ismét teljesen esélytelen lettem a varázslók ellen, ezzel a "kicsit módosítottuk a közelharci sebzéseken a visszajelzésetek alapján". Ki jelzett vissza? Endyr? Nasdfil? A varázslók? Esetleg akiket eddig bedarált Galmuszk? Miklós tényleg ennyire könnyen megy a meggyőzésed? Csodák csodája nyerni sem tudok amióta "kicsit" módosítottatok. Megvágtátok az állatsebzést (a kritikus miatt a közelharcosoknak kedvezett), csökkentettétek ISMÉT az erőbónuszt. Tudjátok mit? Kurvára elegem van már ebből a tingli-tangliból. Ismét varázsló karaktereknek áll a zászló. Gratulálok. Pontozzatok le nem érdekel. Ez a véleményem.
V5 Trakk
Pontszám: 5.56
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1074. hozzászólás - 2009.12.03. 01:18:02 (Válasz Ezüstszél #1070 hozzászólására.)
Szerintem is jobb lenne, ha ezeket az értesítéseket a felhasználó döntené el, látni akarja-e?

Tudom, hogy ez plusz munkával jár, de a felhasználóknak ez sokkal kényelmesebb volna

Link, egy korábbi ötletre (amin persze volna mit csiszolni):
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,202.580#hsz584
Pontszám: 6.56
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1075. hozzászólás - 2009.12.03. 08:26:58
Ha már megint bele lett nyúlva valamibe, amivel sikerült az eddig is gyengébb közelharcosokkal kiszúrni, akkor legalább arra kéretik figyelni, hogy a már viadalra nevezettek, és az ezután nevezők azonos feltételekkel induljanak!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 7.67
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1076. hozzászólás - 2009.12.03. 08:34:07
A találkozón Nasd, hozzászólását értékelte úgy Miklós, h az állatok sebzését érdemes csökkenteni. Holott teljesen másról beszélt
Pontszám: 7.00
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1077. hozzászólás - 2009.12.03. 08:43:14 (Válasz BaalCain #1076 hozzászólására.)
(Meg kell védenem annyiban, hogy részben igaza volt, valóban durván vissza lett véve a varázslatok erőssége - Verem - ÉS erősítve lett az ERŐ. A kettő együtt egy tisztán varázsló számára végzetes volt. Néhány hete beraktam egy csatát archívumba: bekaptam egy 5ezres kritikus halálgömböt az arcomba, nekem nem sikerült a varázslatom, 500 sebzés, de visszahoztam a csatát úgy, hogy csak közelharcban 5e felett sebeztem. Kb. ekkor döntöttem úgy, hogy jóideig hanyagolom a taumaturgiát.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.37
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1078. hozzászólás - 2009.12.03. 09:15:54
Üdv!

A véleményem az a dologról, hogy -mivel én is ott voltam a fejlesztőkkel folytatott beszélgetésen- összefolytak egy kicsit a problémák. Igaz, hogy Miklós közben jegyzetelt, de azért volt olyan, aki a problémája kapcsán 3-4 alkalommal is visszakérdezett, választ kapott, és volt akinek a kérdése csak gyorsan le lett reagálva. Egy érdemi kitárgyaláshoz szerintem több idő kellett volna. Talán ez is oka egy probléma félreértésének.
Miután többször is végigolvastam Miklós hozzászólásait, szerintem úgy történhetett a dolog, hogy a minimális (1 pontos) illetve nagyobbat-sebez-az-állat-ha-nem-találok állatsebzés kapcsán végignézte, tesztelte a rendszert és úgy látta nem kiegyensúlyozott. Nem mintha ez megnyugtathatna olyat, akit ez az új változtatás visszavet.
Én azt látom problémásnak, hogy mennyiben teremt ez kiegyensúlyozottabb állapotot, azt valóban nem lehet átlátni.


Üdv
Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.01
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1079. hozzászólás - 2009.12.03. 09:19:34
Szerintem ezt itt vitassátok meg, itt vannak a konkrét vélemények:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,272.0
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.38
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1080. hozzászólás - 2009.12.03. 09:21:02
Szerintem várjátok ki az LGY-ért vásárolható páncélokat, remélhetőleg végre adnak támadást is
Pontszám: 6.44
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője