Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3101. hozzászólás - 2011.01.24. 20:44:29 (Válasz Gloria #3098 hozzászólására.)
Ne haragudj, de ez szánalmas volt. Csak egy pók tud rabolni? Én EH-val tolom a PP nagyját, de igazán jólesik az a néha 30-40 ezer LÉ amit elszedek valakitől. 70 felett szedtem össze EH-val meg rablásokkal 3 milla extra LÉ-t, semmi célzott rablási kísérlet, csak nyomtam a küldiket és örültem, ha beesett valami finomabb falat. Ha valaki az ütőtávomban nem képes megvédeni az LE-t azt nem tudom sajnálni.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.15
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3102. hozzászólás - 2011.01.24. 21:21:13 (Válasz S0laris #3101 hozzászólására.)
Ezek a farm karakterek, akik semmit sem csinálnak, csak vadásznak, nem is akarják megvédeni a LE-t. Nem véletlenül rabszolga modul a neve a dolognak. Akik normálisan játszanak, és fejleszteni is akarják a karakterüket a megszerzett LE-ből, azoktól ezután is lehet rabolni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.80
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3103. hozzászólás - 2011.01.24. 21:34:15 (Válasz Offsboy #3100 hozzászólására.)
SEMMIT nem tudsz róla, pontosan mi változott, semmit arról hogy is működik/dött ez a modul, de kelted a feszkót...
Ennél már csak az jobb aki kijelenti, hogy a "fix" farmjai nem adnak lét bazeg Má jó hogy nem kijelenti, a rabszolgáimat nem csapolhatom tovább, mi lesz szegény velem?

Rabszolga modúl eddig is volt! (Kb 2 éve lett bevezetve!) Azóta is vannak 50-100k-s rablások, ami megszűnt a beszámolók alapján az a -sokmilliós emberekből kiszedett pár k-s portyák, azok egyszerűen nullázódtak...

Kivi lennék az EH-sok észrevettek-e bármi változást?
Pontszám: 4.10
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3104. hozzászólás - 2011.01.24. 21:45:06 (Válasz Birka #3103 hozzászólására.)
Elég annyi, hogy akitől hoztam a 15-20K-t napi 2-3x, attól jön a kerek 0. Ezek után próbálhatod megmagyarázni, hogy keltem a feszkót, valamint semmit nem tudok, de ez érint, és ennek nem örülök. Kövezz meg.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 5.90
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3105. hozzászólás - 2011.01.24. 21:49:30 (Válasz Birka #3103 hozzászólására.)
Feszkó vagy nem feszkó, népszerű stratégia vagy sem, ezzel a lépéssel sok játékosnak okoztak kellemetlen perceket. Én elhiszem, hogy a pók stratégia soha nem lesz senki szíve csücske, de a játék kezdete óta működött és sokan erre építették fel a karakterüket. Nagyobb felhördülés gondolom azért nincs, mert nem igazán védhető az az álláspont, hogy akkor tovább szeretném ütögetni a biztosan tejelő több millió mínusz LE diffes arcokat.

Értem én, hogy szükség volt erre a nerfre, akárcsak a láthatalan vadászat nerfre anno. Ettől függetlenül sajna nerf marad és mint ilyen stratégiaváltásra késztet. Engem mondjuk arra, hogy mostantól csak a legtávolabbi üthető szinten üssek bárkit is.
Hype, v1
Pontszám: 6.09
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3106. hozzászólás - 2011.01.24. 21:57:20 (Válasz Offsboy #3104 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2011.01.24. 21:45:06
Elég annyi, hogy akitől hoztam a 15-20K-t napi 2-3x, attól jön a kerek 0. Ezek után próbálhatod megmagyarázni, hogy keltem a feszkót, valamint semmit nem tudok, de ez érint, és ennek nem örülök. Kövezz meg.


Ha a rabszolga gazdája elkölt pár millió LE-t a karakter fejlesztésére, és nem csak vadászik, akkor majd farmolhatod megint...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3.70
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3107. hozzászólás - 2011.01.24. 22:04:29 (Válasz Offsboy #3100 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2011.01.24. 18:17:08

Ez az eddigi legdrasztikusabb nerf a pókoknak. Nem kell minket sajnálni, de ez igen sunyi húzás volt, köszönjük.

Ezzel gyakorlatilag teljesen hazavágták a pók taktikát. És bizony tényleg egy sunyi, patkány húzás volt. Nemhogy annyi gerinc nem volt Miklósban, hogy más nerfekhez hasonlóan előre kiírja a fórumra, de még annyi sem, hogy önálló hírt kapjon - el kellett bújtatni a szlovák szerver indulása mögé. Eddig sem volt túl jó véleményem Miklósról (úgy szakmailag mind emberileg )... legalább nem ingatta meg a világképemet, csak hogy pozitívan álljak hozzá, LOL.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.46
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3108. hozzászólás - 2011.01.24. 22:09:01 (Válasz Ariel #3106 hozzászólására.)
Én spec. soha se rabszolgáztam, szóval engem joggal háborít fel a dolog!
Még egy fejlesztés azok ellen akik jól tudnak játszani, na ezt a játékot is szép lassan eltolják a sok korlátozással:(
A hozzászólást Yasmina módosította 2011.01.24. 22:10:59-kor
Pontszám: 6.99
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3109. hozzászólás - 2011.01.24. 22:09:32 (Válasz Ariel #3102 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2011.01.24. 21:21:13
Ezek a farm karakterek, akik semmit sem csinálnak, csak vadásznak, nem is akarják megvédeni a LE-t. Nem véletlenül rabszolga modul a neve a dolognak. Akik normálisan játszanak, és fejleszteni is akarják a karakterüket a megszerzett LE-ből, azoktól ezután is lehet rabolni.


A KH-ról beszélsz?
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.22
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3110. hozzászólás - 2011.01.24. 22:13:21 (Válasz Yasmina #3108 hozzászólására.)
Póknempók, lassan tényleg minden kiugrási lehetősé kihal a játékból.
Pontszám: 6.45
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3111. hozzászólás - 2011.01.24. 22:58:26
Most én vagyok a hülye vagy én én vagyok a hülye mert én nem tudok ilyen farmkarakterekről Vagyis tudok olyat aki ilyeneket használ, persze bizonyítani nem tudom mert nem látok bele a logokba, de ők távol esnek töllem és még csak milliós diffjük sincs minuszban. Tehát szerintem aki eddig farmolni tartott pár karit az ez után is fog tudni így tartani. Max néha kell építenie is.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 7.44
népszerűMinMFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3112. hozzászólás - 2011.01.24. 23:30:57
Lenne egy szemét, mocsok, dögöjjönmegaszomszédtehene kérdésem:
Akkor ez a nerf ugye a KH tagokra is érvényes?
Csak mert a LE diff toplista első oldalán 9 db 100. szint feletti karakter figyelget
(a 86 db. 100+ szintű emberből 9+8+6+8=31 db tanyázik ugyanezen lista első 4 oldalán).

A farmokról annyit, hogy ugyanúgy figyelni kellett rájuk, mert ha nem tetted, lecsapott rájuk más.

Tisztázzuk, mert látom elég nagy a köd néhány fejben (Miklóséban is): a farm NEM rabszolga. A farm attól farm, hogy általában lehet hozni tőle, mert sz@rik a LE védelemre. A rabszolga az, aki kifejezetten azért van, hogy egy (vagy maximum néhány) preferált karaktert erősítsen. Jellemző példa a KH. Lehet +köpködni, de attól ez még igaz marad.


Közelítsünk egy másik oldalról is: a farmot leveszem 10-15k-ra, esetleg 3-4x egy nap.
Ugyanez a 40-60k 1 portyából is összehozható, csak azt akkor olyantól veszem el, akinek tényleg fáj...Végeredményben vagy én törlök, mert megunom a nagy rablásokkal szükségszerűen együtt járó b@szakodást, vagy azok, akiket nagy tételekben rablok meg.
Behó bácsi mindenképpen bukik a bizniszen.



Miklós!
El kéne már gondolkodni, hogy mit akartok még kihozni ebből a játékból.
Esetleg az a baj, hogy az előzetes modellhez képest nagyon elszálltak a karakterek erőben?
Ezen egyébként lehet segíteni akár egy event-tel, ahol beüt vmi katasztrófa és egységesen gyengülnek a karik a játékkörnyezet csatáihoz (epik/entitás/kaland/térkapu/event moncok) képest. Így az arányok egymáshoz viszonyítva megmaradnak, mégsem szállnak annyira el a karakterek.

Lehetne olyan event is, ahol mondjuk előkerülnek mindenféle intelligens torzszülöttek innen-onnan, akik még hisznek a régi istenekben (akik így őrlángon kihúzták az eltelt időszakot), a végzeturak rájönnek, hogy egyezséget tudnak kötni ezekkel az istenekkel, innen lehet nyitni a régóta várt differenciálódás felé, pl:
- Raia: gyógyulások kibővítése
- Elenios: folyamatosan működő +LE védelem
- Sheran: vadász szakik kibővítése/esetleg +1-2 állat a csatába
- Tharr: krit ütés esetén megnövelt sebzés
- Fairlight: kritvarira ugyanaz.
- Leah: +LE szívás
- Dornodon: hatékonyabb kreaff
- Chara-din: vmi változó effekt a káosz jegyében, ami a karakternek hol előny (nagyobb, mint bármelyik a többieknél), hol hátrány (ami ugye a többinél nincs).

Ez a dolog szigorúan szinthez lenne kötve. A kicsiknek van elég újdonság ezen kívül is, ráadásul ez újabb ösztönző lenne a szintlépésre.
pl. valami ilyesminek értelme is lenne, nem csak a mi agyunkról innátok a vizet, mint pl. most.
Pontszám: 9.60
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3113. hozzászólás - 2011.01.25. 06:33:36 (Válasz MinM #3112 hozzászólására.)
Játéktechnikailag természetes, hogy az átlagos EH-sok (sőt, a nem átlagosak is) több LE-t szereznek portyából, mint az átlag VF-esek, akiknek egy része egyáltalán nem is portyázik, és mivel az EH-sok nagy része a top karakterek közül kerül ki, így adott, hogy ők ott vannak LE diffben is az élcsoportban. Hozzáteszem vannak olyan EH-sok is ebben a topban, akik az EH előtti időkben is ott voltak. V1-en Galmuszk, (volt) Cyron, (volt) Barrigue mind akkor is tekintélyes mennyiségű rabolt LE-vel rendelkeztek.
Egyébként V1-en messze nem kiemelkedő a 25-ből 9-es arány, a maradék 16 nagy része pedig PÓK. Természetese, hogy egy ilyen listán a VF-esek hátrébb vannak.
Pontszám: 8.25
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3114. hozzászólás - 2011.01.25. 06:41:30 (Válasz Yasmina #3108 hozzászólására.)
Yas, te tudtommal V3-on játszol. SENKIRE nem hat ez a modul V3-on! A top negatív lédif -740k, ha erre hatna, akkor "béta" világokon senkitől nem lehetne rabolni!

Prisma, mi a szart keresel még itt ha mar ~2 éve működik alattad ez a modul? (Melyen tényleg csak finomhangolás történt azzal, hogy azok akik semmit nem csinálnak a léjükkel, csak termelik, most már kifuthatnak 0-ra portyában, ha jól értem...)

Akkor ez a nerf ugye a KH tagokra is érvényes?


MinM, Természetesen IGEN, eddigi is, és ezek után is hat rájuk! Csakhogy a KH-ban nincs olyan "karakter", melyre érvényesülhetne is. (120. szinten -5 milla ledif hol farm???)

Offsboy, felsorolnád ezeket a "kiégett" rabszolgákat, ha megkérnélek? Remélem nem 23. szinten -3 millás "beállított" karakterek lesznek, hogy megalapozzuk a reklamációt az elkalibrált rabszolga modullal szemben!

Semelyik, Akarod mondani, most már hiába áll be a haverom csak vadászni 3. szintre, nem tudok tőle 3-4 ezreket rabolni Micsoda disznóság, nem lehet rabszolgázni! (Érdekes módon szlovák szerveren a top veszteség 3. szintre valahol 1300 lé a top lédif meg 7k. Ez alapján teljesen igaz, hogy apók taktika ki van belezve mi? Vagy a tegnapi 24k-s V5-ös top fogásom indok?)

Ha a rabszolga gazdája elkölt pár millió LE-t a karakter fejlesztésére, és nem csak vadászik, akkor majd farmolhatod megint...


Ariel, Csúnya lenne, ha az elköltött lé határozná meg a karakter "Rabszolga" státuszát. Sokkal valószínűbb, hogy az össz termelt léből számol a rendszer... (Éppen ezért hat csak azokra akiknek a vesztett lé/szint arányuk extrém szar...)

Nagyobb felhördülés gondolom azért nincs, mert nem igazán védhető az az álláspont, hogy akkor tovább szeretném ütögetni a biztosan tejelő több millió mínusz LE diffes arcokat.


Vagy azért, mert észre sem venni ezt a modult, ha nem csak azt a pár nagyon negatív arányú embert farmolod, akikre hat ez a modul, és égő lenne bevallani, hogy rajtuk szedte meg magát valaki?
A hozzászólást Birka módosította 2011.01.25. 07:44:59-kor
Pontszám: 5.33
népszerűMinMFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3115. hozzászólás - 2011.01.25. 09:45:43 (Válasz Birka #3114 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.01.25. 06:41:30
MinM, Természetesen IGEN, eddigi is, és ezek után is hat rájuk! Csakhogy a KH-ban nincs olyan "karakter", melyre érvényesülhetne is. (120. szinten -5 milla ledif hol farm??


Ja, akkor már vágom. 80. szinten a 3 milla az farm, 120. szinten az 5 (6, 6+) milla az nem. (A szövegbe rejtett irónia becsületes megtalálója jogosult egy képzeletbeli vállveregetésre).

Szeretnék megtollasodni, de nem ebben az értelemben.

Egyébként én is írtam, az előző hsz-ben, hogy a KH karakterek nem farmok (hanem rabszolgák).
Pontszám: 8.06
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3116. hozzászólás - 2011.01.25. 10:19:08 (Válasz Birka #3114 hozzászólására.)
Offsboy, felsorolnád ezeket a "kiégett" rabszolgákat, ha megkérnélek? Remélem nem 23. szinten -3 millás "beállított" karakterek lesznek, hogy megalapozzuk a reklamációt az elkalibrált rabszolga modullal szemben!


Csak V1-en játszom, ott is 84-es szintű vagyok. Olyan karakterből igen kevés van (30pp-n 2-3 kariról beszélhetünk) ezen a szinten már, aki fixen ad LE-t, mert csak egyszerűen ennyire köti le a játék, hogy naponta elindít egy vadászatot délelőtt 11 körül. Nem írok neveket, de megnézheted a szintem körüli -3-4M-s LE diffeseket, róluk beszélek.
Ahogy MinM mondja, ezek nem rabszolgák, farmok. Nagyon nem ugyanaz! Megintcsak az van, hogy a gyenge (vagy érdektelen) játékot jutalmazzuk azzal, hogy nem lehet tőlük rabolni. Az amúgy is kevés célpontból még kevesebbre lehet építeni, csak mert nem tudnak gátat szabni a 40alatti karik rabszolgáztatásának.
Meg sapka sincs rajtam, szóval lehet megköpködni.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.88
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3117. hozzászólás - 2011.01.25. 12:43:42
"1651 hozzászólás
Re: Végzetúr friss hírek
234. hozzászólás - 2011.01.20. 15:49:13

A közelmultban történt további események:
- V5-ön megérkezett a KH, és némi korrekció után reális kihivást állít az élmezőnnyel szemben."
------------------------------------------------

Lenne a V5-ön egy észrevételem,mint tudott aki mostanában indít/indított karaktert az bónuszt kap a TP-re/LE-re és sajtolásra ez rendben is volna viszont a Kvízmedálok+minden 100.helyes válaszért kapott LE megszerzése a felére csökken a gyors fejlödés miatt.Nincs VF ez oké de a gyorsított felzárkóztató fejlödés miatt elég sok táptól elesek amit a normál fejlödéssel simán a karakterem erösítésére fordíthatnék.
Ez az újítás egyáltalán nem jó,nagyon nem a normál fejlödési sebességgel már jobban állna a szintjéhez képest a karakterem mint most......nem értem miért kell kicseszni az újonnan indult játékosokkal a V5-ön.
Nem egyenlöek az esélyek fejlödésben azokkal akik viszonylag idöben regisztráltak a szerveren.
Ennyi erövel az összes világon be lehetne ezt vezetni,az újrakezdöknek ott sem igen tettszene. Azoknak akik direkt rámennek a kvíz adta +tápokra,mert ugyebár törlöm a karimat indítok egy újat aztán meg pislogok hogy dupla TP-t kapok a kvíz helyes válaszom és besorolási lehetöségem meg a felére csökken.....na hogy is van ez? Egy szóval szívás!
************************************
Nyugodtan lehet pontozni,sem a pozitív sem pedig a negatív pontozás nem érdekel ha lepontoztok is attól még ez az igazság.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2011.01.25. 14:39:42-kor
Pontszám: 3.66
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3118. hozzászólás - 2011.01.25. 14:38:27 (Válasz Birka #3114 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.01.25. 06:41:30

MinM, Természetesen IGEN, eddigi is, és ezek után is hat rájuk! Csakhogy a KH-ban nincs olyan "karakter", melyre érvényesülhetne is. (120. szinten -5 milla ledif hol farm???)

Offsboy, felsorolnád ezeket a "kiégett" rabszolgákat, ha megkérnélek? Remélem nem 23. szinten -3 millás "beállított" karakterek lesznek, hogy megalapozzuk a reklamációt az elkalibrált rabszolga modullal szemben!


Anélkül beszélsz, hogy bármit is tudnál Offs-ról, de nyugodtan beszélhetek olyanokról mint Bedzsik, Gaizka, Aurri, vagy akár MinM. Mind közép/magas szinten kezdtek el rabolni. Offs csak 50-es szinteken erősödött meg, Gaizka a középmezőny tetején lavírozott és messze nem volt olyan tápos kari mint most. De említhetném a már törölt MaximuSS-t, 60 felett indult be neki az üzlet. Hol van itt a 23-as szinten beállított rabszolga kari? Mindegyikük legalább 10 karival multizik, hogy legyen kit ütni? Ne röhögtess. Gondolom Aurri-nak és MinM-nek azért van kristálygömbje, hogy a multi karijaikat tudják gömbözni, eh?

Cras:
A KH előtt a topnak sehol sem volt az LE difije. Sharpa 300k rablásnál tartott, Barrique 600k-nál. Jött a KH, BAMM, meglódult az LE difi, és nem merem megtippelni, hogy a több tízmillás rablás mellett mekkora bevételük van LE szívásból.

A középmezőnyben rengeteg a játékos. Aki nem voksolt a tartós VF mellett (mint pl én, meg még a szövim fele) az váltogatja a VF-et az EH-val. Havonta alig pár napot vagyok VF-en, amig ellövöm a CSP-t, aztán vissza EH-ra. A térkifordító bejövetele óta aligha a top használja csak az EH-t. Elég megfigyelni 60 és 80 között a táposabb embereket, gyorsabban haladnak a szintlépésekkel az átlagnál, pont az EH miatt, de mivel az LE/TP arány kiváló, ezért lehet.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 9.12
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3119. hozzászólás - 2011.01.25. 14:44:05 (Válasz S0laris #3118 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2011.01.25. 14:38:27
Barrique 600k-nál


Rosszul emlekszel. 100K korul laviroztam.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.93
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3120. hozzászólás - 2011.01.25. 15:55:02 (Válasz S0laris #3118 hozzászólására.)
Persze, én csak annyit mondtam, hogy aki a kezdetek óta EH-n van, azok folyamatosan portyáznak, míg a VF-esek nem, ergo nekik több LE-jük van portyából. A térkifordító ital ugye 2 hónapja jött be a játékba, azóta ott is egyre többen beszáltak a bizniszbe a pókok mellé.
Pontszám: 5.25
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!