Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6461. hozzászólás - 2014.02.27. 12:47:05 (Válasz Gwindor #6460 hozzászólására.)
Egy biztos, a 3. szint is ugyanannyiba kerül mint az 1. (gyanítom minden szint ennyi lesz).
NEm hiszem, hogy van max szintje.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.03
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6462. hozzászólás - 2014.02.27. 12:54:15 (Válasz Offsboy #6459 hozzászólására.)
YESSSS!
Ismét egy játékélmény fokozó fejlesztés!
Mekkora rétegnek is?
Pontszám: 6.53
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
910 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6463. hozzászólás - 2014.02.27. 12:54:23 (Válasz Offsboy #6461 hozzászólására.)
Az jó lenne
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.75
népszerűXyz443Férfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6464. hozzászólás - 2014.02.27. 13:32:19
Csak megint ne lenne ez a nulla kommunikáció a játékvezetés részéről. Bevezetnek egy új épületet és még a fàradtságot sem veszik egy bejegyzéshez a friss hírek topicba. Azt hiszem ez màr így fog maradni, lesznek új feilesztések, de csak akkor ha észre tudjuk venni őket.
A hozzászólást Xyz443 módosította 2014.02.27. 13:40:14-kor
Pontszám: 7.99
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6465. hozzászólás - 2014.02.27. 13:39:41 (Válasz Xyz443 #6464 hozzászólására.)
Baraty minden munkanapján kódol.
Ennek a munkának a töredéke van kommunikálva, mivel nem nekünk, hanem Miklós felé van elszámolási kötelezettsége a munkaidejével.

Hogy a változásokat mennyire "marketingeli" Miklós a fórumon, mennyit hagy meg ebből a felfedezés "örömének" az nem rajtunk múlik

Képzeld el, ha egy érdeklődő erre téved hogy veszi ki magát az a tény, ha látja, hogy minden nap 3-15 elemes lista lenne arról, hogy mit változtattak/javítottak/módosítottak a kódon...
Pontszám: 6.32
népszerűXyz443Férfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6466. hozzászólás - 2014.02.27. 13:43:52 (Válasz Birka #6465 hozzászólására.)
Azért a finomítások a kódon nem valószínű, hogy publikus dolgok, amiről minden játékosnak tudnia kellene, de egy új épület, az màs tészta. És nem ez lenne az első egysoros bejegyzés abba a topicba.
A hozzászólást Xyz443 módosította 2014.02.27. 13:44:22-kor
Pontszám: 7.99
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6467. hozzászólás - 2014.02.27. 13:46:24 (Válasz Xyz443 #6466 hozzászólására.)
Bocs, de 1-1 előjel, vagy zárójel módosítás sokkal jobban érinti a játékmenetet, mint egy új épület, amit amúgy is látnak az emberek. (Gondolj a múltkori epik ékszer viselési szabály módosításra pl...)
Pontszám: 6.32
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6468. hozzászólás - 2014.02.27. 13:52:38 (Válasz Offsboy #6461 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2014.02.27. 12:47:05
Egy biztos, a 3. szint is ugyanannyiba kerül mint az 1. (gyanítom minden szint ennyi lesz).
NEm hiszem, hogy van max szintje.


Kicsit tul erosnek tunik nekem. Felek, hogy ebbol igy gyorsan nerf lesz.
De ha gyengebb lesz, nekem akkor is nagyon tetszik, mert vegre van ertelme annak, hogy nagy a konstim.
Es vegre lehet rajta morfondirozni, hogy akkor most fat epitunk, vagy ezt. Vagy mennyit epitjuk az egyiket, es mennyit a masikat. Ez nagy elorelepes. Koszonjuk!
Pontszám: 7.11
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6469. hozzászólás - 2014.02.27. 13:58:41 (Válasz McMad #6462 hozzászólására.)
Idézet: McMad - 2014.02.27. 12:54:15
YESSSS!
Ismét egy játékélmény fokozó fejlesztés!
Mekkora rétegnek is?


Imadom az ilyen korlatolt hozzaszolasokat. Aki nalam elorebb jar, az engem nem erint, tehat annak ne fejlesszenek semmit. Dragasagom, ez a fejlesztes ugyanugy neked is keszul, csak mivel le vagy maradva, ezert kesobb fogod elerni. Elegtelen, leulhet.
Pontszám: 8.56
kedvencRoscoBorloFérfi
Végzetúr mester
638 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6470. hozzászólás - 2014.02.27. 14:00:07
Ha jól tudom létezik itt valami játékvezető féle is. A neve Dikó István, nem tudom pontosan mit is takar ez a beosztás de ha bármiféle új játékelem bekerül a játékba azt azért nem a programozó dolga közölni velünk hanem a JÁTÉKVEZETŐ- nek. És nem a fórumon hanem a játék platformján.
V5 Rosco Borlo
Pontszám: 8.17
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6471. hozzászólás - 2014.02.27. 14:31:35 (Válasz Kocos #6469 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2014.02.27. 13:58:41
... Aki nalam elorebb jar, az engem nem erint, tehat annak ne fejlesszenek semmit...

Mivel a szavaimat ennyire szűklátókörűen értelmezted (erről szó nincs), ezért szövegértésből...
Elegtelen, leulhet.

Nem hinném, hogy a VÚ KÖZigényt (pl. a top alatti játékélményt) érdemben szolgálja az, ha világonként 2-3 szövi véééégre tudja valamire használni a kútját.
Igaz, ez egy igenjól fizető réteg.
Felőlem kaphatna direkt tápot is a top a pénzéért.
A többség meg szééép lassan kisebbség lesz. :S
Miért? Nem azért mert a top újabb tápot kapott az amúgy is behozhatatlan helyzetben (egyéni szinten sincs kitörési pont, max szöviváltási).
Azért, mert topszövin kívül egyre értelmetlenebb a játék - pénzömlesztés nélkül nemcsak gyérebb a PvP élmény, de a játszhatóság sem épp "top".
No de sebaj. Majd TI jóóóól eltartjátok a játékot és játékostárs híján majd jól eljátszotok egymással.
Azért természetesen örülök, hogy örülsz, örültök - szó SINCS irigységről - VALAMINEK már kellett jönnie a "problémátokra", mert annyira, de annyira tré volt a helyzet.
/Kieg.: Elnézést - megen "sötét jövő" komplexus kapott el - BIZTOS ok nélkül.../
Kieg.2.: Tudod mit? Felfogom Bugjavításnak, ami érintett pár játékost. OK?
HÁLA a magasságosnak (szerintem) nem fecséreltek el rá sok fejlesztési időt.
A hozzászólást McMad módosította 2014.02.27. 14:43:23-kor
Pontszám: 7.08
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6472. hozzászólás - 2014.02.27. 14:57:18 (Válasz McMad #6471 hozzászólására.)
Idézet: McMad - 2014.02.27. 14:31:35
Idézet: Kocos - 2014.02.27. 13:58:41
... Aki nalam elorebb jar, az engem nem erint, tehat annak ne fejlesszenek semmit...

Mivel a szavaimat ennyire szűklátókörűen értelmezted (erről szó nincs), ezért szövegértésből...
Elegtelen, leulhet.

Nem hinném, hogy a VÚ KÖZigényt (pl. a top alatti játékélményt) érdemben szolgálja az, ha világonként 2-3 szövi véééégre tudja valamire használni a kútját.


Nagyon vicces vagy. Nem kene szovegertesbol erdemjegyet osztogatni, amikor magad sem tudod mit beszelsz.
Eloszor cafolod, hogy arrl beszelsz, amit en mondtam, majd megismetled, szorul szora azt a korlatolt marhasagot.
Az erdemjegyeden, melyet alaposan kierdemeltel, nem tudok valtoztatni, indoklast lasd elozo hozzzaszolasomban. Kovetkezo orara igyekezz valoban felkeszulni.
A hozzászólást Kocos módosította 2014.02.27. 14:57:59-kor
Pontszám: 6.41
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6473. hozzászólás - 2014.02.27. 15:01:29
Ez az amit mondok én is mindig, és nem leszek tőle soha sem túl népszerű.
Teljesen egyetértek veled, megint egy táp, kizárólag szerverenként a top 1-3. szövetségnek. Nincs nekem azzal bajom, hogy tudnak végre építeni ők is valamit, de vajon miért nem egy olyan épületet kapnak mint a dicsőség piramisa, ami nem ad már megint behozhatatlan előnyt a kezükbe? Marha nehéz dolog lesz 100millás kútból betölteni 40-60 szintet az épületbe pillanatok alatt, akinek meg nincs ekkora kútja, az így járt. Egy év múlva(ha kell hozzá egyáltalán annyi idő) a top szövik csatlósai dupla sebességgel fejlődnek majd, és mikor a játékosok 90%-a még csak egy darab 150. és egy darab 80. Szintű csatlóssal kóricál addig nekik már a negyedik is 250. szintű lesz. Ez így marha korrekt, köszönjük.
Pontszám: 7.23
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6474. hozzászólás - 2014.02.27. 15:14:27 (Válasz Zoole #6473 hozzászólására.)
Van valami abban amit mondasz, a bökkenő egyedül ott van, hogy a csatlósok magas szinten extrém belassulnak a fejlődésben, szerintem ez fog természetes fékként szolgálni ebben. Lehetne számolgatni, de most nincs kedvem hozzá, gondolom a főnökök amúgy is megtették mikor (mielőtt) bekerült az épület.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.52
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
910 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6475. hozzászólás - 2014.02.27. 15:15:14
200. szintű Evolúciós kamra -> 4 milliárd Le -> plusz 10TP a kijelölt csatlósnak
Ez az a behozhatatlanul hatalmas táp?
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.63
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6476. hozzászólás - 2014.02.27. 15:16:06 (Válasz Kocos #6472 hozzászólására.)
Ejjjnyebejjjnye. Tényleg nem érted?
ÖRÜLÖK, hogy megoldódott a topszövik Lélekkút "problémája". Ideje volt RÉG.
Csakúgy, mint pl. anno a kincstábla bővítésnek.
Viszont nagyon örülnék, ha a játék jövőjét nem a top "problémáinak" kezelése töltené ki.
Szedjék már össze magukat a Behónál és HOSSZÚTÁVÚ megoldásokban gondolkodjanak.
REMÉLEM, hogy ez az épület nem maxolható szintű - fenét se érdekel, hogy 30-120 profi szemléletű játékos mennyire húz el a "többségtől".
/Kieg.: Illetve engem nem érdekel, mert EGYENLŐRE opttal és kaviccsal tudom kompenzálni kisebb szöviben, ergo akár fokozhatnák a tápot/
Legyen nekik.
Végre rátérhetnének pár... No de ezt már említettem.
A hozzászólást McMad módosította 2014.02.27. 15:19:40-kor
Pontszám: 6.14
népszerűMasqueraderFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6477. hozzászólás - 2014.02.27. 15:17:55 (Válasz Zoole #6473 hozzászólására.)
Ezt azért erőteljes túlzásnak érzem, illetve kissé hatásvadásznak. Valóban előnyt biztosít, ezt nem vonja senki sem kétségbe, de annak mértéke azért megkérdőjelezhető. Nézzük pl. McMad szövetségét: közel 30M-es kúttal, jól kiépítve simán lehet építeni, maximum ha tényleg akkora tápnak van kikiáltva, nem az energiaszentélyt kell építeni, hanem ezt. Személyes tapasztalatom alapján az állatok fejlődése nagyrészt zabálás és kristályfüggő, a napi aktivitásból származó rész esetemben jóval kisebb, persze nem vonom kétségbe, hogy valakinél ez az arány más.
Én örülök ennek a fejlesztésnek: a top10 szövetségnek van mit építeni, igaz, 5-től lefelé lehet, hogy dönteni kell, mi a fontosabb, de erről ők talán relevánsabban tudnak nyilatkozni. Szomorú vagy nem, de tény: az aktív játékosok nagyon jelentős részét lefedi ez a top10 szövetség (V3-as tapasztalat, máshol nem tudom mi a helyzet).
Pontszám: 7.45
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6478. hozzászólás - 2014.02.27. 15:30:37
Offsboy, ha belassulnak magas szinten, akkor is dupla sebességgel fog fejlődni annak a csatlósa, mint aki nem a top szövi tagja. Mert az ő csatlósa is belassul magas szinten, mikor eléri azt.

Gwindor, gyönyörű számítás, de gondold már kicsit tovább, légyszíves:
200. szintű evolúciós kamra->4milliárd le-> az 100 millás kútból, ha csak kizárólag abból töltöd, 80nap. Kevesebb mint 3 hónap alatt, CSAK KÚTBÓL 2x sebességgel fejlődik majd a top 3 szövetség tagjainak csatlósa. Vagy szerinted ez így rendben van? Akinek meg 10-20-30 millás kútja van, az mikor fog idáig eljutni? És akiknek még akkora sincs? Ne három hónappal számolj, hanem teszem azt két évvel, mi lesz akkor? Én biztos hogy nem fogom elhagyni a szövetségem csak azért, hogy bekerülhessek a kiváltságosok(amiről nem feltétlen ők tehetnek) társaságába, azaz a top szövetségek egyikébe, de sokáig nem fogok már görcsölni azon sem, hogy lépést tudjak tartani velük erőben. Egész egyszerűen lehetetlen, esélyt sem adnak Miklósék arra hogy valaha is a nyomukba lehessen érni. Abszolút esélytelenül meg minek szenvedjen tovább az ember?
Értem én, hogy ők a legjobbak, de ezért széttápolni őket még jobban?
Pontszám: 7.36
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6479. hozzászólás - 2014.02.27. 15:32:29 (Válasz Masquerader #6477 hozzászólására.)
1etértek.
Szövielőny OK - minél profibb egy szövi, annál inkább. Jelenleg kissé keveslem is az előnyüket.
Személy szerint pl. a HT ledegradálásának tartom (OBJEKTÍV szemmel), hogy össz-vissz +1%-ot ad, ha 10et elérte a nem összeadódó relik- és megaplusz.
Ennél értékesebb is lehetne azért az építési mennyiségért...
Nagyobb problémának érzem az egyéni különbségeket... OBJEKTÍVE nézve.
/Ehhez képest az épületkülönbség eléggé elhanyagolható HA nem egy 5 és egy 50 Millás kutat feltöltött azonos szintű karit hasonlítunk össze./
Bárcsak jobban értenék a játékhoz, hogy értelmes megoldást javasolhatnék.
Csak az a biztos, hogy a "pénzzel méééég erősebb lehetsz az opt felett" mentalitású fejlesztések nem segítenek a különbségek mérséklésén.
Pontszám: 7.29
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6480. hozzászólás - 2014.02.27. 15:37:07 (Válasz Zoole #6478 hozzászólására.)
Kóc is megmondta, hogy a centralizáció a célirány - mindenki menjen felfelé - minél kevesebb szöviben összpontosuljon a játékosállomány.
Nem lehet cél pl. egy 5 fős szövi versenyképessége egy 30aséval, egy 5M Lélekkutasé az 50esével.
EDDIG egyetértek Kóccal.
Viszont a hosszútávú egyéb hatása a folyamatnak...
Sajnos nincs rá alternatívám.
Pontszám: 7.29
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője