Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
kedvencKondor76Férfi
Végzetúr tehetség
205 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5061. hozzászólás - 2012.08.21. 18:31:27 (Válasz Birka #5060 hozzászólására.)
Birka, meg merem kockáztatni, hogy nem ezzel van baj. Nyilván a 'fejesek'-től származnak az információid. Nem is kétlem, hogy minden pontosan így van. DE. Ezt miért tőled kell megtudni? Miért nincs hetek óta egyetlen piros hozzászólás sem? Pl. gyerekek a napokban ennek meg annak a javításával/fejlesztésével foglalkozunk? Vagy: számtalan ötlet és javaslat elhangzott több témában. Csak ha annyit láttunk volna, hogy: ez az ötlet nem jó tárgytalan. Ez a felvetés megfontolásra méltó. Stb.
A vezetők kommunikációja a játékosok felé lehet jó vagy sz@r, de annak teljes hiányával mit lehet kezdeni?
Pontszám: 9.53
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5062. hozzászólás - 2012.08.21. 18:40:51 (Válasz Kondor76 #5061 hozzászólására.)
Mondjam azt hogy Lora szabin volt, előtte István meg Miklós vette ki a jogos nyári szabiját?

Az embereket ez nem szokta érdekelni, csak a saját kis pecsenyéjük, hogy a tábortűznél megtömhessék a bendőt.

Amúgy meg semmi olyat nem tudok az AF képességek helyzetén felül (mivel én is leadtam egy listát), amihez bármilyen extra képesség kell, csak játszani/fórumozni a külföldi szervereken is
Pontszám: 6.80
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5063. hozzászólás - 2012.08.21. 18:45:17 (Válasz Birka #5060 hozzászólására.)
Birka: Egyrészt egyetértek Kondorra és te is beláthatod, ezekről nem neked kéne írni. Másrészt vannak olyan bugok itt jelezve, amelyekre nincs semmi válasz, viszont sokkal zavaróbbak, mint pl, hogy van-e chet vagy nincs. (2-3 napja még volt, aki még mindig nem kapta meg pl a találkozón nyert cuccát, nem tudom, ma beírásra került-e neki.)
Én is szoktam védeni Baratyot, Miklósékat, amikor ésszerűtleneknek érzek reklamációt, de valljuk meg a kommunikáció a BEHO irányából nagyon-nagyon hiányzik. (No meg én inkább privátban zargatom őket, úgy kapok is választ a kérdéseimre mindig.)
Pontszám: 8.83
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5064. hozzászólás - 2012.08.21. 18:46:02 (Válasz Birka #5060 hozzászólására.)
Tehát összefoglalva: rengeteg olyan fejlesztés zajlott a hónapban, ami a magyar felhasználót ill magát a játékot nem érintette, mivel programozás technikai változásról ill külföldről szólt

Biztos vannak valakikkel egyeztetések az Af képességekről pl.
Tipikusan ez az amit írtam már jó párszor Miklósnak. Ha csak pár sort írna, h most ezzel foglalkozunk ezt így látjuk és ez az irányvonalon gondolkodunk, akkor azon agyalhat a nép.

Nem pedig azt látja, h nem történik semmi, amikor meg be kerül valami nagysokára akkor a sok szem és sok kéz pedig viharsebesen rámutat, h mennyi minden rosszul tervezett, lehet újra programozni.-ahogy pl a templom korrigálása is közel 3 hónapba került.

Sokkal több kommunikáció kellene a prosztó néppel, a leprogramozás előtt legyenek meg a játéktechnikai hibák, elég lesz utána javítani a programhibákat.
Pontszám: 9.21
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5065. hozzászólás - 2012.08.21. 18:49:00 (Válasz Birka #5062 hozzászólására.)
A szabadságokkal semmi gond nincs, de azzal, hogy az információszolgáltatás teljes mértékben elmarad, már van.
Ha nem megoldható kommunikáció a játékosok felé, akkor azt kell jelezni. A téli leállást mindig sikerül jelezni. Ha mást nem, annyit most is meg lehetett volna tenni, hogy jelzik, június végétől szeptember elejéig szabadságolások miatt az információszolgáltatás szünetel, vagy legalábbis akadozik.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.38
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5066. hozzászólás - 2012.08.21. 18:55:21 (Válasz Birka #5060 hozzászólására.)
Ez mind szép és jó, figyelemreméltó lista. Azonban ilyen helyzetekben nem ártana, ha a Játékvezetés nem ígérne/írna rendszerint olyanokat, amiket még jelentős késéssel sem valósít meg. Feltételezem áll olyan szinten az előrelátás és tervezés, hogy nem hirtelen derülnek ki az olyan dolgok, mint pl. az orosz V2 indítása, a külföldi szerverek kufár eseményei. Ezek mind tervezett fejlesztések, az eddigi tapasztalatok alapján nagyjából sejthető, mekkora kapacitást igényel ez fejlesztői részről - feltételezem. Ezeket mind figyelembe lehet venni, amikor az ugyanúgy fontos fejlesztésekkel kapcsolatban kijelentés érkezik az implementálás várható időpontjáról.
Illetve a szabik ellenére igazán lehetne az ilyen infókat közölni egy 5-10 perces hsz által a hírekben. Ennyi idő igazán megtérülő befektetés volna, mert szerintem sokakat (gyanítom 100-as nagyságrendről van szó) elégedettséggel töltene el, ha az elhangzottakat olvashatta volna már korábban piros fórumnévvel rendelkező személytől.
Pontszám: 8.80
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5067. hozzászólás - 2012.08.21. 20:30:37 (Válasz Offsboy #5056 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2012.08.21. 13:45:54
Idézet: Bpetya75 - 2012.08.21. 13:44:08
Persze hogy persze. De azért ha vadászgat az ember, akkor őskő nélkül is esik katalizátor. Értem én, hogy bosszantó tud lenni a sok fölösleges esszencia a szükséges helyett, de azért szerintem félig teli a pohár és nem félig üres


Szerintem pedig a pohár fala feleslegesen 2x olyan magas, mint kéne


A te szemszögedből lehet, hogy magas a pohár, de a játékvezetés szempontjából alacsony. Az eszenciák megjelenésekor elhangzott, hogy mindig lesz elég megaeszencia, nem kell aggódni. Az ígéretet nem sikerült teljesíteni, jelenleg 7 hónapnyi csúszásnál járnak az új megaeszenciák. Ha a játékosok még gyorsabban rakják össze a megákat, akkor nem tucatnyi játékost fog bosszantani, hogy hónapokat kell várni az új fejlesztésre, hanem százakat.

Persze más szemszögből is lehet nézni a dolgot, lehet, hogy pont azért csúszik az egész fejlesztés már több mint fél éve, mert csak keveseket érint
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.84
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5068. hozzászólás - 2012.08.21. 21:21:44 (Válasz Ariel #5067 hozzászólására.)
Ez az egy oka van, hogy nem gyártom gőzerővel a megákat, hogy lassabban jönnek be az újak mint ahogy az ígéret érkezik rájuk. Pedig fair lenne nem hagyni kifutni a megákat, ha már több száz (ezer?) gradulátumot elver rá az emberfia.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.51
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5069. hozzászólás - 2012.08.21. 21:28:16 (Válasz Offsboy #5068 hozzászólására.)
Azért érzed, hogy nem ez a fő ok Legalábbis szerintem. Elég jó tápot adnak ahhoz, hogy csak azért gyűjtsem lassan őket, mert amúgy majd nem tudok a végén újakat gyártani. (Illetve nekem már nyilván múlt idő, fél éve is tudtam, hogy nincs tovább, de a tápokért megérte.)
Az esszenciák lassabb gyűjtésének az oka általában az őskőköltség, plusz az esszenciák szempontjából fontos ismételhető küldik nem optimálishoz közeli pörgetése.
Pontszám: 7.67
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5070. hozzászólás - 2012.08.21. 21:52:34 (Válasz Craslorg #5069 hozzászólására.)
Úgy értendő, hogy mivel ennyire látható a vége, nem fogok 2x ennyi őskövet költeni rá. Kicsit olyan mint az AF pontok. Minek hozzak áldozatot (EH), ha amúgy is (VF) meglesz fél év múlva minden fontos AF-em?
A hozzászólást Offsboy módosította 2012.08.21. 21:53:16-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.51
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5071. hozzászólás - 2012.08.21. 21:56:07 (Válasz Offsboy #5070 hozzászólására.)
Mondom én, hogy az őskő a lényeg
Pontszám: 7.67
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5072. hozzászólás - 2012.08.21. 22:14:47 (Válasz Craslorg #5071 hozzászólására.)
MINDIG az. Mint ahogy mindig a kertész a gyilkos.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.34
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5073. hozzászólás - 2012.08.22. 07:01:24 (Válasz Craslorg #5069 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.08.21. 21:28:16
Az esszenciák lassabb gyűjtésének az oka általában az őskőköltség, plusz az esszenciák szempontjából fontos ismételhető küldik nem optimálishoz közeli pörgetése.


Kihagytad a legfőbb okot: MiklósRND!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.82
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5074. hozzászólás - 2012.08.22. 07:27:45 (Válasz Alendaar #5073 hozzászólására.)
Az engem hidegen hagy és aki gyűjti, azt is, mert amióta van és amióta izomból gyűjtöm voltak rosszabb sorozatok is, de volt hogy folyamatosan az pottyant, ami kellett, szóval ez kiegyenlítődött.
Pontszám: 7.67
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5075. hozzászólás - 2012.08.22. 08:13:43 (Válasz Bpetya75 #5052 hozzászólására.)
47. szinten necces, de majd, ha 70-re érek és úgy már elérem a konvertert akkor igen Addig meg félretettem a haszontalanokat pont ilyen céllal, csak érdekelt, hogy gyakori-e az ilyen "katalizátormentesség" a graduk mellett.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.44
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5076. hozzászólás - 2012.08.22. 08:14:43 (Válasz Quellon #5075 hozzászólására.)
Elég gyakori!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.82
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5077. hozzászólás - 2012.08.22. 08:27:45 (Válasz Quellon #5075 hozzászólására.)
Elég ritka
Pontszám: 7.67
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5078. hozzászólás - 2012.08.22. 08:34:00 (Válasz Craslorg #5077 hozzászólására.)
Nekem nem a katalizátorokkal van a gondom, hanem hogy egyik fajtából 10+, az egyetlen hiányzó meg akkor sem esik!
De tudok olyat, hogy mindegyik speciális esszenciából 30+ volt, katalizátor meg nem esett.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.82
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5079. hozzászólás - 2012.08.22. 11:31:04 (Válasz Birka #5060 hozzászólására.)
És ez hol gátolja meg, hogy erről bármi infót kapjunk, amit korábban kértem?
Három dolog ami alap lenne: napi 30 perc eltöltése Miklós részéről a fórum átlapozásával, és ha kell válaszolással.
Bejelenteni, hogy mikor lesz a Térkép esemény.
Jelezni, hogy más világok munkálatai miatt a magyaron fejlesztési szünet van, és mikor számíthatunk megint újdonságokra.
Pontszám: 8.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5080. hozzászólás - 2012.08.22. 11:32:50 (Válasz Birka #5062 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.08.21. 18:40:51
Mondjam azt hogy Lora szabin volt, előtte István meg Miklós vette ki a jogos nyári szabiját?


Mondjam azt, hgy EZT is le lehet írni? Saját önös érdekből. Hogy ne zúgolódjanak a játékosok.
Pontszám: 7.00
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője