Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4861. hozzászólás - 2012.06.18. 19:40:42 (Válasz Darth Malak68 #4859 hozzászólására.)
Kiváló! A karakterem a fő karakter, B karakterrel aládolgozok. A karakter megunja a 100k LE-ért vett fegyvert, felteszi aukcióra, B karakter pedig szépen rálicitál 500k vagy 1M LE-vel. Alig 10-szeres haszon
Pontszám: 7.64
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4862. hozzászólás - 2012.06.18. 19:53:22 (Válasz Craslorg #4860 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.06.18. 19:39:13
A karakter vs B karakter. Az A karakter a fő karakter, a B-vel csak aládolgozok és a PP-ből, CSP-ből folyamatosan váltom ki az esszenciákat, így mindig lesz megfelelő.



De könyörgöm azzal, hogy valakivel cserélek még nekem is elő kell teremtenem az esszenciát amit cserélni akarnék. Nem kell ide A meg B karakter, nem speckó esszencia csere lenne, hanem sima alap, a random miatt mindig lenne olyan játékos aki cserélne - vegyünk kb 1000 aktív játékost. Nálam van olyan esszencia amiből van vagy 20, míg másikból meg alig pár. Nemhinném, hogy más karakternél is másként lenne ez és tutira nem abból van neki is sok amiből nekem. Szóval igazán nem vágom mi ez a A meg B karakterezés. Itt csupán az lenne kiküszöbölve ami már alapból ki kéne, hogy legyen egyensúlyozva, mégpedig, hogy ne mindig ugyanabból kapjak, amiből már amúgy is van egy rakat, hanem olyanból amiből kevés van.


Indoknak max azt lehetne felhozni, hogy akkor az esszencia konverternek már nem lenne túl sok haszna.
A hozzászólást NoFear módosította 2012.06.18. 19:56:05-kor
NoFear - V1
Pontszám: 7.56
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4863. hozzászólás - 2012.06.18. 20:00:49 (Válasz NoFear #4862 hozzászólására.)
A cserélgetés ellen a legegyszerűbb érv az, hogy túl gyorsan elkészülnének a megaeszenciák. Így is több mint fél éves elmaradásban van az ez irányú fejlesztés, mi lenne akkor, ha a random teljesen megszűnne egy ilyen csereberével...
Kétlem, hogy Miklós ilyesmivel szivatná saját magát...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.81
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4864. hozzászólás - 2012.06.18. 20:33:28 (Válasz NoFear #4862 hozzászólására.)
Pont az a válasz amit idéztél Crastől. De ha A és B bonyolult akkor legyen NoFear és Farm92.
Farm92-t vinné egy haverod segítőkészségből vagy IRL fizetségért és semmi mást nem csinálna, mint esszenciát gyártana a számodra és mindent veled cserélne el ami neked kell és arra amit adsz, semmi akadékoskodás. Ez a multizás egy fajtája lenne, pont mintha Farm92 vadászna ezerrel és mindig gondoskodna róla, hogy ki tudd fosztani, csak más az erőforrás.

Ez nem vádaskodás volt, nem gyanúsítlak semmivel csak példa.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.27
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4865. hozzászólás - 2012.06.18. 22:03:19 (Válasz Quellon #4864 hozzászólására.)
Nem a példát nem értettem, hanem azt, hogy minek hoz erre felesleges példát, de had magyarázzam én is el. 1000 játékost veszek akiknél már van labor, van esszencia stb. Nem valószínű, hogy senkinél ne lenne olyan, ami nekem kéne és fordítva, neki meg olyan ami nálam van, értem? Ha lenne többszáz féle esszencia a "farmolásnak" max akkor lenne értelme, nem pedig 24 esetén.
Pl írok valakinek. Te figyi van nálad 10 krit ütés, és 0 krit vari? Nálam pont fordítva, cseréljünk 5-öt és akkor mindkettőnknél lesz 5-5. Neki is jó, nekem is, teljesen felesleges ide farmolást belekavarni.


A cucc farmolás az már más tészta ahogy Cras is írta. Azt abszolút nem támogatnám, annó a BF-et is az vágta haza. Nagyobb karakterek adtak el kisebbnek cuccokat. Amúgy ott a te verziódat már úgy ahogy kiküszöbölték annó, de ehhez is kellett jó sok idő, addig voltak akik alaposan megszedték így magukat belőle. Pl bekorlátozták, hogy mennyiért lehet max megvenni a cuccot, illetve vett cuccot nem lehet csak egyszer eladni annak aki eredetileg vette stb. De mégegyszer mondom az tényleg tápolás lenne. Az itt fennálló 24 esszencia cserélgetésének semmi köze szerintem ehhez.

Ariel jól mondta, így hamarabb tudna mindenki megaesszenciát gyártani. Miklósék pont ezért hagyják, hogy random legyen és szóródjon össze-vissza. De a játékosoknak ez nem annyira jó szerintem, pont ezért kéne támogatni, hogy vagy ne legyen ekkora random, vagy legalább lehessen csere-berélgetni.
A hozzászólást NoFear módosította 2012.06.18. 22:15:11-kor
NoFear - V1
Pontszám: 7.57
kedvelt tagRONNIEFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4866. hozzászólás - 2012.06.19. 10:46:42 (Válasz NoFear #4865 hozzászólására.)
Még egy érv a kereskedelem ellen:A cuccokra ugye nincs szintkorlát,csak a szintjük,hogy hanyason adná be őket a kufár,ha nem lenne kerid.Teszem azt a karakteremmel aki 100,van egy Halálfejszém.De a kufár ad jobbat,ezért én el akarom adni másnak.És ha megveszi egy agyontápolt 50-es pók,mi lesz?Első közelharci körben máris kivégez mindenkit.
...És ha meglesz mindenkinek az összes megaesszenciája?Mit csináltok?Ültök és várjátok az újakat...Pont ez benne a lényeg,hogy ne gyűjtsd össze olyan egyszerűen őket.A random mindig is a játék része volt/lesz,legalább küzdeni kell valamiért.
Pontszám: 7.00
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4867. hozzászólás - 2012.06.19. 11:59:07
Ha az "Utoljára Online" feliratot összébb tolnánk, rövidítenénk, elhagynánk vagy bármi ilyen (úgyis a szín a lényeg a neveken, a jelmagyarázat meg mehet a bokorba is akár) akkor nem lehetne beszorítani a tulajdonság összeg mellé szakértelem összeg sávot is a szövetségi tagok nézetben?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.85
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4868. hozzászólás - 2012.06.19. 17:50:08 (Válasz NoFear #4865 hozzászólására.)
Nem felesleges a farmolást bekavarni, mert míg te csak azt látod, hogy neked hogy iktatná ki a randomot anélkül hogy visszaélnél vele, mások sokkal találékonyabbak, és ahol egy hajszálnyi előny is mutatkozik rá, hogy előnybe kerüljenek másokkal szemben, ott kő keményen vissza is élnek a biztonsági réssel.
Ha ez bevezetésre kerülne, ravaszabb szövikben még aznap átkalibrálnák egyik másik építőt, hogy mellesleg termeljék a szövetség számára a katalizátor esszenciákat, és a mellette potyogó egyéb speciális esszenciákból meg konvertáljon újabb katalizátorokat, megspórolva ezzel a szövi összes többi tagjának a Konverter költségét, és garantálva hogy mindig van kéznél katalizátor mikor szükség van rá.

Vagy úgy gondoltad, hogy a katalizátort nem lehetne cserélgetni? Akkor mi értelme lenne, az az egyetlen szűk keresztmetszet, semmi más. Az összes többiből csak egy darab kell megaesszenciánként, katalizátorból hat darab. És ha tíz van valamelyikből míg a másikból nulla? Mire lesz elég katalizátorod, lesz bőven a másikból is.

De ez még mindig nem jelentené azt hogy nincs értelme esszencia-raktárat tartani a szöviben. Kalandküldihez korlátlan számú lélekgyémánt esszencia, a két építőshöz építés esszencia, HT napra elementáris esszencia fixen és garantáltan, anélkül hogy a saját készleteket kellene dézsmálni, vagy ha épp kevés van valamelyikből, lemondva a bónuszról csak hogy előbb meglegyen a következő mega. Átlag 20-25 taggal számolva nem lenne egy egetrengető költség fejenként beruházni az éves graduátum mennyiségre a raktárkarinak, akinek még a sok sajtolás miatt az építési potenciálja is alaposan megnőne.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.98
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4869. hozzászólás - 2012.06.23. 18:53:22
Kicsit félreértettem ezt a templomkristály AF képességet.

Sokkal jobb lenne ha az "elsőként átvett" jutalomban/zsákocskában növelné a kristályok számát, ahogyan én értettem, nem pedig a bal egyesben,ahogyan most működik.Aki végigtolja a templomokat ,annak persze mindegy, de aki csak egy-egy sort,oszlopot tud/akar
megcsinálni, annak kb. kalap ***-t ér így
Báró Samedi
Pontszám: 7.72
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4870. hozzászólás - 2012.06.23. 21:51:08 (Válasz Azazel #4869 hozzászólására.)
Akkor az felméri, és nem nyomja el erre az af pontját.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.69
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4871. hozzászólás - 2012.06.23. 22:12:02 (Válasz Azazel #4869 hozzászólására.)
Hát, azért sanszos, hogy nem mindig ugyanazokat a sorokat/oszlopokat akarod majd megcsinálni.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.64
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4872. hozzászólás - 2012.06.24. 09:27:27 (Válasz PottomPanna #4870 hozzászólására.)
Igazad van, csak épp mivel a zsákok nincsenek sorszámozva ,nekem egyértelmű ,és kétségtelen volt, hogy az első zsákocska az, amit először átvehetek ,és ezért erre toltam az AF-et , elvégre pont azért lett kitalálva ez az AF képesség, hogy érdemes legyen akkor is templomozni,ha csak egy-egy sort,oszlopot tudok megcsinálni.

A félreértések elkerülése végett, én nem akarom visszakapni az AF-pontjaimat,nem kérek kárpótlást meg ilyenek...csak jelzem ,hogy talán nem túl baráti ez így, nem éri el a célját, és talán megkímélek másokat attól,hogy hozzám hasonlóan melléfogjanak.
Báró Samedi
Pontszám: 6.81
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4873. hozzászólás - 2012.06.24. 09:51:41 (Válasz Azazel #4872 hozzászólására.)
Templomkristály:

1. szinten +1 templomkristályt kapsz a Végzet Templomának első kis zsákjából. 2. szinten a 2.-ban is eggyel több kristályt találsz, és így tovább, míg 12. szinten minden zsákban +1 kristály lesz.

Ott van, hogy a Templom első zsákjában lesz plusz kristály. Nem a te első zsákodban.
Amúgy nem melléfogás, mert ha mindet kifejleszted, akkor onnantól bármelyik sort vagy oszlopot szemeled ki, abban benne lesz a +1 kristály. Nem veszik kárba az AF-ed.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.43
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4874. hozzászólás - 2012.06.24. 10:14:11 (Válasz Ezüstszél #4873 hozzászólására.)
Melyik az első? A bal első oszlop?A legfelső sor? Honnan kezdjem számolni?

Ha fullra tolom, valóban mindegy, ebben igazad van...
Báró Samedi
Pontszám: 6.81
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4875. hozzászólás - 2012.06.24. 17:37:57 (Válasz Azazel #4874 hozzászólására.)
Ha látsz egy négyzetrácsos lapot, azon neked melyik az első kocka? Ez már csak szőrszálhasogatás.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.70
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4876. hozzászólás - 2012.06.24. 18:22:21
Nem tudom, én négyzetrácsos lapon nem találok kockát
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.25
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4877. hozzászólás - 2012.06.24. 20:46:56 (Válasz PottomPanna #4875 hozzászólására.)
Hogy nekem melyik,az egy dolog.Hogy Miklósnak melyik,az másik dolog,és Béluskának lehet hogy a harmadik.

Pont ezért tűnt egyértelműnek,hogy nem kell találgatnom, hanem első az,amit először átveszek.

De zárjuk le , ez már így marad,és ha nekem nemtetszik,az én bajom.
Báró Samedi
Pontszám: 7.70
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4878. hozzászólás - 2012.06.24. 21:16:40 (Válasz Azazel #4877 hozzászólására.)
Bocsánat, de ezt nehéz így lezárni. De tényleg.

Vannak a zsákok, amikben templomkristályok vannak. Ezek egy felső, vízszintes "szárat", és egy jobboldali, függőleges szárat alkotnak. Te hol kezdenéd el a számozást? Valahol középen? Esetleg legalul? Ha olvasol egy oldalt, akkor az első szó hol van?

Azért ne menjünk már el amerikai irányba, ahol ki kell írni a vasalóra, hogy melegítés után forró lesz, mert ha a gyártó ezt nem teszi meg, és a kedves vevő megégeti magát, akkor bepereli a vasalógyárat, és megnyeri a pert!

Azt, hogy az "első kis zsák a végzet templomában" csakis egyféleképpen lehet érteni, persze csak ha tartjuk magunkat ahhoz az ósdi szokáshoz, hogy ezeknek a szavaknak jól meghatározott jelentésük van.

Ha viszont a szavakat ízlésnek megfelelően, szabadon lehet értelmezni, akkor igazad van. Ez esetben viszont én ebben a hsz-ben valójában a hawaii óriáshamburgerről áradoztam, amivel volt szerencsém pár perccel ezelőtt megismerkedni.

Még egyszer elnézést kérek, amiért nem zártam le a dolgot. Bár lehet, hogy lezártam, ez értelmezés kérdése.
A hozzászólást Ezüstszél módosította 2012.06.24. 21:19:06-kor
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 9.22
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4879. hozzászólás - 2012.06.24. 22:01:58 (Válasz Ezüstszél #4878 hozzászólására.)
Idézet: Ezüstszél - 2012.06.24. 21:16:40
Azt, hogy az "első kis zsák a végzet templomában" csakis egyféleképpen lehet érteni, persze csak ha tartjuk magunkat ahhoz az ósdi szokáshoz, hogy ezeknek a szavaknak jól meghatározott jelentésük van.


Nekem is sikerült máshogy értelmeznem . Mégpedig úgy, hogy értelme is legyen ennek a dolognak. Értem ezalatt azt, hogy támogassuk azokat egy kicsit, akik csak néhány sort/oszlopot tudnak megcsinálni, ami gondolom az egyik célja lett volna ennek a fejlesztésnek. (Megj.: engem nem érint a dolog, mert végig csinálom a templomokat, de valóban megtévesztő.)

Illetve ha jobban megnézed a leírásokat a játékban elég sok helyen észreveheted, hogy bizony máshogy működnek itt dolgok, mint ahogy az le vagyon írva.
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.86
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4880. hozzászólás - 2012.06.25. 08:58:46 (Válasz Ezüstszél #4878 hozzászólására.)
Nem sikerült megértened.

Nem egy eset volt már a játék során,amikor minden "logikának",és "ésszerűségnek" ellentmondóan értelmezte két fél ,(jv.-játékos),ugyanazt a dolgot.
Mivel ez is ilyen eset lehetne,ezért gondoltam az egyértelmű, és feltételezésektől mentes verzióra,ami mellesleg jobban megfelelt volna a képesség eredeti célkitűzésének is.

Persze ideje lenne már felfognom,hogy aki nem vesz őskövet,annak még az a fejlesztés sem lesz jó,ami direkt azért készül,hogy jó legyen neki
Báró Samedi
Pontszám: 6.80
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője