Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4981. hozzászólás - 2012.07.27. 06:26:42 (Válasz Aurri #4978 hozzászólására.)
Nem véletlenülm írtam ,hogy a kisebb kövek helyett Azok ugyanis ultragyakoriak
Báró Samedi
Pontszám: 7.52
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4982. hozzászólás - 2012.07.27. 08:01:44 (Válasz Aurri #4978 hozzászólására.)
Szerintem is kiváló ötlet! 10 pont.
Pontszám: 8.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4983. hozzászólás - 2012.07.27. 08:28:03 (Válasz Aurri #4978 hozzászólására.)
Ez már korábban felmerül, talán Kócos volt, aki valamennyire komplex tervet is lerakott. Mindhiába. A küldetések terén nem nagyon van esély drasztikus változásokra, helyettük lett a templom, ami összetettebb.
Pontszám: 7.66
kedvencShadowrunFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4984. hozzászólás - 2012.07.27. 10:52:50
Egy aprócska fejlesztési javaslat: tulajdonság és szakértelem növelésnél lehetne egy olyan legördülő sáv, ahová belehetne írni, hogy mennyit kívánunk az adott tulajdonságra/szakértelemre nyomni. Nagy mennyiségű LE-a esetén tényleg nagy segítség lenne, nem kellene egyenként nyomni a kívánt SZ/T-t!
Pontszám: 7.87
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4985. hozzászólás - 2012.07.27. 11:02:08 (Válasz Shadowrun #4984 hozzászólására.)
Kb 2 és fél éve javasoltuk először...
Pontszám: 7.66
kedvencShadowrunFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4986. hozzászólás - 2012.07.27. 11:26:35 (Válasz Craslorg #4985 hozzászólására.)
Látom azóta is bekerült a játékba!
Pontszám: 6.95
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4987. hozzászólás - 2012.07.27. 14:19:12
Lobby lista:

1. A "beállt" Lady Alvariel versenyt érdemes lenne felpezsdíteni 1-2, akár havonta RND változó kategóriával.
2. A versenyhelyzet fokozása az Eventek alatt. Ez alakul, habár a toplistákat leszámítva több csapatversenynek ez sajna nem erőssége.
3. Egy ősjátékos régi lobbytémái. Sok minden pozitívan alakult azóta, DE kiemelném a "Háború" témát.
4. Alacsony szintű szempontok JÓVAL erősebb figyelembevétele. Ez is szépen alakul, újrakezdőket /relatíve/ szép számban lehet látni.
5. Több kényelmi funkció, szakértelem, AF szakértelem bevezetését lenne érdemes megfontolni, mert a VÚ teljes értékű játékidő igénye csak növekszik, csak növekszik... + a LAG... (szépen javul a helyzet ezen a téren is...)
6. Felvetett jelenségek, amik ellen fel kell lépni, amiken érdemes lenne dolgozni.
7. A 60-as V4-re a regisztrációs idő alatt (indulás előtt) be lehessen lépni karaktergenerálás és regszám megismerés érdekében (időspórolás - kényelmesebb generálás, őskővásárlás a kezdésre, szerverterhelés csökkentés a kezdés napján, stb.)

/Köszönet Quellon-nak a linkelési információkért./

Mód.: Frissítés....
A hozzászólást McMad módosította 2013.01.03. 14:55:40-kor
Pontszám: 8.11
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4988. hozzászólás - 2012.07.27. 21:27:36
Először is egy új szerver megvétele T. Fejlesztők. Bűnlassú és fenemód le van terhelve az oldal. Ez egy. A másik,hogy jó lenne szavazást kiírni,hogy a legközelebbi Kufárok Csatája eventben ne lehessen átmenni más kufárhoz menet közben. Egy választás legyen,de az végleges is.
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 3.42
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4989. hozzászólás - 2012.07.27. 21:50:41 (Válasz Sandman010 #4988 hozzászólására.)
A szervervásár már folyamatban van.
A kufárcsapatokhoz meg annyit, hogy nem tudom más világokon hogy megy, de V1-en Archaix-hoz áll a többség alapból csapatváltás nélkül is, szóval a megoldást nem a csapatváltás tiltásában látom, hanem valami szorzószámban (amihez nem értek így nem részletezem) ami ellensúlyozza a tömegeket és így a valódi teljesítmény nyeri a csapatversenyt.
Bár nekem a jelenlegi rendszer is megfelel, mert beállok a legkisebb létszámú bandába és hülyére verem akit csak tudok. Ugyan nem könnyű top10-be jutni, de ha meglesz akkor jó, ha nem akkor a medál hiánya nem fog fájni mert sokkal több LE jön be a sok célpontból, mint amennyit kevés célponttal archaixnál kufármedált nyerve spórolnék az elkövetkező fél év vásárlásai alatt.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.43
kedvencMultifilterFérfi
Végzetúr mester
584 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4990. hozzászólás - 2012.07.28. 07:05:52 (Válasz Quellon #4989 hozzászólására.)
Kevés célpont? Ugyan. Repkednek a valóságformázás esszenciáim 30PP-s beállításon, elfogytak a portyaitalaim és Archaixnál vagyok. Van ott bőven célpont.
Pontszám: 7.59
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4991. hozzászólás - 2012.07.28. 07:14:40 (Válasz Multifilter #4990 hozzászólására.)
Nem tudom hányas szintű vagy, milyen a környezeted és szerintem ugyanezeket te sem tudod rólam, így azért könnyelmű az ítélet, nem?

Egyébként én nem is akarok/akartam Archaixhoz állni, menjen csak oda a tömeg és akinek a céljaihoz megfelel/szükséges. Az előttem szóló kollégának írtam amit és abban is benne volt, hogy
Idézet: Quellon - 2012.07.27. 21:50:41
...nekem a jelenlegi rendszer is megfelel...
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.43
kedvencMultifilterFérfi
Végzetúr mester
584 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4992. hozzászólás - 2012.07.28. 07:36:16 (Válasz Quellon #4991 hozzászólására.)
Tudom, gondolkodtam ki írjam ezt, vagy ne, ez erősen szintfüggő. Nagyoknak és kicsiknek egyaránt kevés az ellen. Főleg a kicsiknek. V2-n nekem is csak 200 lesz meg 12-es szinten. V1-en 116-os vagyok, legjobb helyen
Pontszám: 7.59
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4993. hozzászólás - 2012.07.28. 19:04:16
A frissen regisztráltak részére készített betanító/kiképző progit újra kéne gondolni most, hogy az új karakterlap elindult.

Egy konkrét példa, a kis bőrpajzsot a megvásárlása után fel kéne tudni venni a karilapról, eddig ez volt a terv:

"Ha lejjebb görgeted a képernyőt, a tulajdonságaid alatt láthatod a tárgyaidat.

Kattins rá a kis bőrpajzsra!

Később, magasabb szinten, ha a lélekkufártól majd varázslatot vásárolsz, azt is ugyanúgy kell használni."

A dolgok már nem pont ott vannak, és nem egészen úgy működnek, mint a karakterlap-reform előtt. A kis bőrpajzs a tárgylistából elérhető, ami már nem a karakterlapon van, és amikor az ember fia vagy lánya először fel szeretné venni, az már nem olyan egyértelmű, mint eddig.
Egy ügyes betanító lépéssel az újoncokat már eleve itt kellene rávezetni az új karilap működésére, de ha nem is lesz lényeget tekintve nagy változtatás a feladatok menetében, a jelenlegi feladatban az elérési út szövegét azért javítani kellene.
A hozzászólást Lavender módosította 2012.07.28. 21:18:17-kor
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 8.07
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4994. hozzászólás - 2012.07.29. 21:56:21
Két fejlesztési javaslatom van:
1, Az átokpiramis ne a mostani rend szerint szedje össze a játékosokat, akikre rá lehet tenni az átkot, hanem nézze meg a szintemről kit érek el támadásilag és azok közötti szintűekből válogasson véletlenszerűen. A név szerinti megadás maradjon meg
2, Vannak olyan feladatok, hogy nevezz be a kvízolimpiára és nevezz be a bajnokira. Ezeket meg kell változtatni arra, hogy ha épp be vagyok nevezve, akkor fogadja el a küldetést. Ha benevezek és utána újraindul a torony, akkor várhatok 2 hetet mire újra be tudok nevezni. A bajnokinál 10 őskőért meg tudtam oldani, hogy újra benevezzek, de kvíznél nincs olyan gomb, hogy újra kitöltöm a kvízt 10 őskőért.
Pontszám: 6.48
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4995. hozzászólás - 2012.08.02. 10:19:30
Miért nem lehet rendesen védekezni a kábítós küldetés ellen? Igazán szeretném megnehezíteni a támadók dolgát, de pajzsból és páncélból is csak 20% elhárítás a max (nagyon magas szintű tárgyakat nem ideértve). Jó lenne, ha ilyen tárgyak is lennének a játékban, mert amíg 140% kábítást simán összehozni, elhárításra nincs értelmes cucc. Lehetnének olyan tárgyak is, amik magas elnyelést vagy magas varázslatelnyelést adnak, mást taktikára lehetne specializálódni annak, aki akar. A magasabb szintű tárgyak is alig adnak 60-80 elnyelést vagy 110-140 varázslatelnyelést, ami az azon a szinteken lévő 2k közelharci meg 8k-10k varázslatsebzéseket figyelembe véve nem érnek szinte semmit sem.
Pontszám: 7.47
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4996. hozzászólás - 2012.08.02. 10:41:45 (Válasz Mortu #4995 hozzászólására.)
Hányadik szintű vagy?
Kábítás-elháríatáson kívül lehet védekezni magas védekezés-szerencse kombóval, magas IQ-val, 67. szintű tértorzítás varival (-7% kábítás, ezt felszorozza a tau), 109. szintű kristályháló már -10% kábítást ad (+tau szorzó).
Ha sem a védekezésed, sem az IQ-d nem magas, és még a szerencséd is kicsi (nem ismerem a karaktered, fogalmam sincs hol, melyik), akkor pedig úgyis mindegy, a fejed tetejére is állhatsz akkor is kábítózni fognak rajtad.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4997. hozzászólás - 2012.08.02. 11:34:02 (Válasz Mortu #4995 hozzászólására.)
Lehet védekezni a bénítás ellen tárgyakkal is. Ékszerekből össze lehet könnyedén szedni 20-30%-ot. Ezekbe a közepes fókuszkristályokkal még berakhatsz 10-15%-ot. Pajzsból 20%, bele egy fókuszkristály újabb 20%. Páncélból is van 20%, abba is fókusz 5%. Fegyverben is van 10%. Csizmában is van 5%. Sisakban újabb 5%.
Ez 130% ami már 100-ik szint környékén összeszedhető. Ekkora kábítás elhárítás mellett 200-ik szintig senki sem fogja rajtad csinálni a kábítós küldetéseit.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.87
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4998. hozzászólás - 2012.08.02. 11:57:29 (Válasz Mortu #4995 hozzászólására.)
A varázslatelnyelést illetően teljesen igazad van, nagyon gyengus. Ez az AF képességen is tisztán megmutatkozik. Míg közelharcra össze lehet szedni 100 elnyelést, ami akár 1000-el is csökkentheti a bekapott sebzést egy csatában, addig a varázslatelnyelésre csak 300 sebzéscsökkentést lehet elérni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.87
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
4999. hozzászólás - 2012.08.02. 15:15:17 (Válasz Ariel #4997 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2012.08.02. 11:34:02
Pajzsból 20%, bele egy fókuszkristály újabb 20%.


Ez melyik fókuszkristály?

Elnézést, nem tettem hozzá, hogy nem vagyok prémes, ez leszűkíti a lehetőségeket. De ettől még lehetne olyan pajzs-páncél, ami több elhárítást ad...
Pontszám: 7.47
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5000. hozzászólás - 2012.08.02. 15:28:19
Szeretném kérni, hogy vagy az Alvariel archivumba keruljon be az aktualis havi eredmenyem, vagy az új ciklus első napján az aktuális eredményeknél legyenek feltüntetve a korábbi hónap eredményei, a saját számaimmal, hogy össze tudjam hasonlítani.
Pontszám: 6.33
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője