Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6001. hozzászólás - 2013.08.31. 23:20:28 (Válasz McMad #5996 hozzászólására.)
Idézet: McMad - 2013.08.31. 21:49:05
Tehát az alapkoncepció, amire építek a térkép.
Mitől lesz/lehet játékba illő ÉS könnyen megvalósítható a rövid vadászat?
Ha lesz olyan terület, ami a vadbőség miatt gyorsabb/több levadászást tesz lehetővé (pl. -X mp/ vadászat).

Elmondom, hogy mi a baj a javaslataid felépítésével. Kitalálsz valamit, jelen esetben a térképet, és utána abba próbálsz belemagyarázni mindenféle funkciót. De ennek pont fordítva kell működnie. Összeszeded, hogy mik azok a funkciók, amiket látni szeretnél a játékban, és azokra találsz ki különböző megoldásokat. Majd pedig megtartod közülük az egyszerű, könnyen megvalósítható verziókat. Amíg nem így csinálod, az ötleteidnek nem sok esélye lesz a megvalósulásra.
Ha azt akarom, hogy gyorsabb legyen a vadászat, akkor beadok egy javaslatot egy relikviára illatos bakancs néven, ami ferromonokat bocsájt ki és ezzel vonzza a szörnyeket, gyorsítva a vadászatot. Nem pedig egy térképet programoztatok le, aminek pár területén gyorsabb a vadászat. Ha a kezdőket akarom védeni a lerablástól, akkor sem egy bonyolult térképet akarok leprogramoztatni, majd pedig belemagyarázni, hogy ott jól el tudnak bújni a kezdők, hanem azt adom be javaslatnak, hogy minden új karakter két hétre kapja meg Drakin áldását, aminek hatására nem lehet tőlük LE-t rabolni, és aki legyőzi őket, az szint*20 LE-t kapjon értük.

A lényeg, hogy nem kitalálok valamit, aztán megnézem, hogy mégis mire lehet jó, mit lehet ráaggatni és belemagyarázni, hanem megnézem, hogy mire van szükségem, aztán kitalálom, hogy lehet megcsinálni.
A hozzászólást Ariel módosította 2013.08.31. 23:21:52-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.80
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6002. hozzászólás - 2013.08.31. 23:30:57 (Válasz Ariel #6001 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2013.08.31. 23:20:28

A lényeg, hogy nem kitalálok valamit, aztán megnézem, hogy mégis mire lehet jó, mit lehet ráaggatni és belemagyarázni, hanem megnézem, hogy mire van szükségem, aztán kitalálom, hogy lehet megcsinálni.


Tökéletes.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.45
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6003. hozzászólás - 2013.08.31. 23:44:20 (Válasz LanMaffia #6002 hozzászólására.)
Íííígy van.
Ezen az elven jönnek a javaslataim.
Ergo EBBEN maximálisan ellentétes az álláspontom Ariellel.
Abban viszont 1etértek vele, hogy MESSZE sem érdekel a leprogramozhatóság.
Ezt döntese el a JV.
Illetve hasznosítson belőle annyit, amennyit megvalósíthatőnak lát.
Kieg.: A játékostársadalom igénye jobban érdekel (fontos kontroll), de nem a programozói oldal szempontjából várnék álláspontokat....
A hozzászólást McMad módosította 2013.08.31. 23:44:56-kor
Pontszám: 7.26
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6004. hozzászólás - 2013.08.31. 23:49:28 (Válasz Ariel #6001 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2013.08.31. 23:20:28
...A lényeg, hogy nem kitalálok valamit, aztán megnézem, hogy mégis mire lehet jó, mit lehet ráaggatni és belemagyarázni...

No EZT gyorsan felejtsd el esetemben.
Aki ismer, az tudja, hogy ENNYIRE nem vagyok elszállt alak...
Pontszám: 6.51
népszerűLittle RichieFérfi
Végzetúr mester
281 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6005. hozzászólás - 2013.08.31. 23:53:27
Szubplazma kiegészítés: ha x idővel (ezt a jv-re bízom) később jőttél a felszínre (regeltél), mint ellenfeled, akkor szubplazmás harcban is valös sérüléseket okozol ellenfelednek.

Ez jó mind a vf-esek, mind a több évig alacsony szinten bajnokizgtó pókok ellen.
Dutch - V1
Gerrard Capashen - V5
Pontszám: 5.63
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6006. hozzászólás - 2013.08.31. 23:55:30 (Válasz McMad #6004 hozzászólására.)
Pedig pont ezt tetted. Kitaláltad a térképet. Aztán kitaláltad, hogy lehetnek ilyen, meg olyan mezők rajta, ami már magyarázhatja a gyorsabb vadászatot. Lehetnek olyan mezők, ahol nincs épületbónusz, stb. Nem a funkcióból jön a javaslat, hanem a javaslatba magyarázol bele funkciókat.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.99
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6007. hozzászólás - 2013.09.01. 00:06:15 (Válasz Ariel #6006 hozzászólására.)
Én a varázslói mágiánál is pont ezt éreztem.

A leprogramozhatóság pedig nagyon fontos szempont
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.39
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6008. hozzászólás - 2013.09.01. 00:13:40 (Válasz Ariel #6006 hozzászólására.)
Á-ááá...
Van egy ötletem és ahogy tovább gondolom, illetve merülnek fel igények, jönnek reális, irreális hozzászólások úgy bővítem, formálom.
Abnormális?
A Varázslói mágiánál se tettem ezt másképp.
Az általad javasolt technika -már meg ne sértődj - "bolhaugrás" játéktechnikai fejlődés szempontjából.
Én nagyot álmodok és az élet majd jóóól helyretesz. :S
Tudod hozzá vagyok szokva. CSAK abban reménykedem, hogy JOBB lesz a javaslataimtól valami...
Régi motoros vagy.
Te is tudod, hogy milyen minimális változásokkal lépked előre a VÚ.
Azonban mindamellett, hogy sok van benne, még SOKKAL több lehetne.
Az AF pl. egy NAGY lépés volt.
A VT is, mégha nem is volt sok programozói oldala (szerintem), de sokat tett a taktikai oldalhoz.
Tápértéktől FÜGGETLENÜL.
Jólesne egy térkép, mert...
Már elmondtam miért.
Kieg.: Az, hogy többet kezdek belelátni, messzebbre is tudok nézni ne legyen már téma. Ez mégsem egy "milyen ember vagy" topic....
A hozzászólást McMad módosította 2013.09.01. 00:15:33-kor
Pontszám: 6.13
népszerűLittle RichieFérfi
Végzetúr mester
281 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6009. hozzászólás - 2013.09.01. 00:24:47 (Válasz McMad #6008 hozzászólására.)
Nekem eddig ez a térképes dolog egy nagy ökörségnek tűnt, ezért nem olvastam el a tervezetet csak belepillantottam, de gyorsan egy kérdés:

Ha van külön vadászmező, akkor nem logikus, hogy az összes portyázni vágyó kari ott fog körözni keselyűként? Hiszen onnantól keresni se kell a célpontot, egyenként lépnek majd a mezőre, csak győzni kell távozás előtt leszüretelni őket.

(Egyébként ne vedd sértésnek. Szerintem tök jó, hogy így tervezgetsz, csupán ez a térkép tűnik számomra vakvágánynak.)
Dutch - V1
Gerrard Capashen - V5
Pontszám: 5.63
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6010. hozzászólás - 2013.09.01. 00:41:12 (Válasz Little Richie #6009 hozzászólására.)
Esetemben SOHA nincs sértődés, mert vagy igaza van a másiknak és akkor mirefel, vagy nincs és akkor meg PLÁNE marhaság negatív érzésekkel bombáznom magam.

Visszatérve a kérdésre: BÁRHOL lehet vadászni. Csak valahol lassabb (kevés vad), valahol táposabb (LEdúsabb vadak, +1% vadászLE), valahol gyorsabb (több vad).
A keselyűs példa tökéletes egyébként...
Aki rászorul a gyorsabb vadászatra, az kiteszi magát a DIREKT erre figyelő cápáknak.
Persze ott a 15% ÉP alatti dolog...
Amit szívem szerint ÉN eltörölnék.
Ájultan vadászni?
Kieg.: Ez az egyik legkifordultabb játéktechnikai elem...
Persze, hogy már van AF képesség is rá, így meredek lenne megreformálni, de talán lehetne átértelmezni.
Pl. "elmenekült", harcra nem hajlandó kategóriára....
Akár még azt is el tudnám képzelni, hogy minimális LE veszteséggel kibújik valaki a harc alól, ha elmenekül (15% alá kerül).
Ez azért ÉLETSZERŰBB, mint a "halhatatlan" duma...
A hozzászólást McMad módosította 2013.09.01. 01:21:33-kor
Pontszám: 7.26
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6011. hozzászólás - 2013.09.01. 01:25:18 (Válasz McMad #6008 hozzászólására.)
Az általad javasolt technika -már meg ne sértődj - "bolhaugrás" játéktechnikai fejlődés szempontjából.

Lehet, hogy meg fogsz lepődni, de ebben a játékban szinte minden fejlesztés az általam említett technikával készült. A visszafogott fejlődés, az EH, az AF képességek rendszere, a VT, a visszahívható epikusok, az eventek, és még sorolhatnám. Ez az egyetlen hatékony módszer arra, hogy az új fejlesztés egyszerű, hatékony, funkcionális legyen, és fölösleges, értelmetlen fejlesztések ne készüljenek.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.25
kedvencPopeye72Férfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6012. hozzászólás - 2013.09.02. 09:20:37
McMad!
A térképes elgondolásod alapvetően nem rossz, csakhogy ezt a Beho-nál Túlélők Földjének hívják és már fut pár éve levelezős formában. Én is várom már böngészősbe. A VU-t átállítani egy ilyen rendszerre azt jelentené, hogy az egészet újra kellene programozni, de ez már egy teljesen másik játék lenne.
Pontszám: 9.34
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6013. hozzászólás - 2013.09.02. 11:14:20 (Válasz Popeye72 #6012 hozzászólására.)
Idézet: Popeye72 - 2013.09.02. 09:20:37
...A VU-t átállítani egy ilyen rendszerre azt jelentené, hogy az egészet újra kellene programozni, de ez már egy teljesen másik játék lenne.

Ebben biztos vagy?
Én inkább ELŐNYKÉNT kalkulálok a Behó TF-es tapasztalatával e téren. +
Az általam említett "anomáliák" igenjól kezelhetőek lennének térképpel (kifejtettem), ergo SOKKAL VÚ-sabb lenne a VÚ vele.
Az Ariel által említett "értelmetlen" fejlesztések sorába sorolhatnám a Szubplazmát, ha "rövidlátó" lennék.
A szubplazma jelentősége megnőne minden szinten a térképpel (alacsony és közepes szinten közel 0 az értelme per pillanat).
Akárhogyis...
Én hátrányát nem látom és tőletek is csak olyan ellenérveket látok a térképpel szemben, ami vagy az ötletelési stílusomat kritizálja (felőlem jöhet, de NEM ez a lényeg - úgyis a Behóé az utolsó szó), vagy "fél" az esetleges változásoktól (pl. napi rutin környezetfüggő változtatásától).

SAJNOS azonban valamiben maximálisan igazatok van:
A böngészős TF versenytársa lenne a VÚ-nak, ha pl. ebben is hasonlítanának. :S
Tehát a legkomolyabb ellenérv a térkép ellen - el kell ismernem - az, hogy a Behó kiseséllyel fog konkurenciát kreálni saját magának.
Rá is nézek majd, aaaaaz biztos, hátha kevésbé időrabló lesz és ha a VÚ hangulat erősebb lenne benne...
Kieg.: Káááár, hogy 2 játékra nincs időm (ahogy 2 karira sem jóideje)...
A hozzászólást McMad módosította 2013.09.02. 11:25:04-kor
Pontszám: 6.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6014. hozzászólás - 2013.09.02. 22:01:12 (Válasz McMad #6013 hozzászólására.)
Idézet: McMad - 2013.09.02. 11:14:20
csak olyan ellenérveket látok a térképpel szemben, ami vagy az ötletelési stílusomat kritizálja

Ahogy írtam, végigmehetnék a térképes javaslatod minden mondatán egyesével, hogy megmutassam, a térkép szinte minden funkciója megoldható sokkal egyszerűbben, vagy már létezik is. Az ötletelési módszeredet azért kritizáltam, mert ez az oka annak, hogy nagyon kevés javaslatod valósul meg. Az látszik, hogy pörög az agyad, és dőlnek belőled az ötletek, de a megvalósulási arány sokszorosára nőhetne, ha azzal a módszerrel próbálkoznál, amit javasoltam. Azaz definiálsz egy új funkciót, amit be akarsz vezetni a játékba, és utána azon ötletelsz, hogy azt hogyan lehet megcsinálni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.00
kedvelt tagIlliadeNő
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6015. hozzászólás - 2013.09.07. 11:10:16 (Válasz Tiha #1 hozzászólására.)
Igazságtalanak érzem. Nem mindenki programozó, vagy jó ötlettel van megáldva. Előnyökhöz meg hozzá juthat az ki tud programozni vagy netán nagy a fantáziája ami többi játékos részéről nem lenne fer. Szerintem kiknek számit a játék az ötleteket ikreteket úgyis adnak ingyen. Programozókat meg jutalmazhatná némi kis pénzel ha besegíteni kívánkoznak. Azonban atoll hogy valaki programozó vagy netán jó ötleteket ad ír azok ha játék előnyt kapnának az nem lenne fer. Hisz ha segítenek a fejlesztés élményeit ők is élvezik mint a többi játékos.
Pontszám: 6.67
kedvelt tagThianFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6016. hozzászólás - 2013.09.07. 13:07:09
Mc Mad terkepes otlete szoget utott a fejemben, volt ilyesmi egy masik jatekban csak anyit irok hogy TK hogy ne legyen reklam ( bar sajnos mar megszunt ) ,de ott igazi RPG ment , mi alakitottuk a tortenetet, beszelgetes alapjan, es ugye a VU ban ennek nem sok nyoma van. Az alap problemara amit felvetett -Mitől lesz/lehet játékba illő ÉS könnyen megvalósítható a rövid vadászat?’- eszembe jutott egy megoldas.

Hogy ne keljen gyokeresen megvaltoztatni a mostani jatekot eleg lenne egy fogalmat bevezetni hivjuk Felsobb hatalmaknak, vagy klasszikusan isteneknek, szellemeknek, amihez nem kell mas csak egy mindenki altal latogathato epulet mondjuk templom, szentely, aldozohely, valami ( mint az aukcios haz ), ahol kulombozo istenekhez lehetne fohaszkodni, es eroforras felaldozasaval kaphatnal valamit ( totemet, relikliviat, jelvenyt ) annak fugvenyeben hogy milyen oshoz,istenhez, szellemhez, imadkoztal, mutattal be aldozatot .

Pl : fold szellemtol , X eroforrasert kapsz egy fold totemet , hatasa ugyan az amit Mc Mad javasolt , gyorsabb vadaszat,

Vihar istentol : x eroforras ert , vihar jelvenyt gyorsabb portya ,

Tavasz anyotol – x eroforrasert , viragfuzert, amitol a nagyobb allatokat kapod el ( Tobb LE/allat )

Alvilagi valakitol gyorsabb terkapuzas, vagy sajtolas

Vagy amire lenne igeny, a lehetoseg vegtelen

Az x eroforras lehet csp, pp, mindketto, terkapupont, osko , nagyon sok osko, illetve barmi kombo ami mar van, es levonhato a karakterlaprol

A hatasuk meg ugyan ugy mint az eventek alatt szerezheto relikeknek lehetne idohataros, vagy orok ervenyu, es ha meguntad siman visszamesz , es atallsz egy masik Felsobb hatalomhoz , persze ez sokkal dragabb mert egyreszt felduhited a regit ,egy darabig kapsz valami negativ hatast mondjuk Tavasz anyotol mert otthagytad, (ez megszzuntetheto eroforrassal), es utanna ujjabb aldozatot kell bemutatni az uj valasztottnak.

a reszletekbe nem bonyolodtam bele lassuk mit szol hozza a nagyerdemu

Velemeny ?
V2 Thian
Pontszám: 5.74
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6017. hozzászólás - 2013.09.07. 15:18:31 (Válasz Illiade #6015 hozzászólására.)
Komolyan valaszoltal egy tobb mint 4 eves kommentre?
Pontszám: 7.09
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6018. hozzászólás - 2013.09.07. 15:25:37 (Válasz Kocos #6017 hozzászólására.)
Ha megnézed mostanában ez a herótja kedves barátunknak...elfeledett topic kommentelő.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.54
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6019. hozzászólás - 2013.09.07. 17:33:17
Próbáltam felhívni a figyelmét a házasságos topicban, hogy előbb nézzen szét, aztán javasoljon, de azon kívül hogy nem volt semmi értelme, nem volt semmi értelme.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.64
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6020. hozzászólás - 2013.09.13. 17:57:20
Kiegészíteném Mcmad kiegészítését egy kiegészített kiegészítővel :D Miket nem lehet még kieg.-ni :D:D
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 7.23
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője