Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7201. hozzászólás - 2015.05.11. 13:46:26 (Válasz Quellon #7200 hozzászólására.)
Az Egyéb kategóriát bontsuk fel.Marad az Egyéb,jön az Eventcuccok, és a Löttyök. Így már elég átlátható lenne.
Báró Samedi
Pontszám: 8.86
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7202. hozzászólás - 2015.05.11. 14:01:43 (Válasz Quellon #7200 hozzászólására.)
Azért nagyjából tudom a nevét mit keresek a tárgyak között.
Természetesen több opció közül lehetne választani kinek mi a jobb. Azazel ötlete is jó. Úgy már átláthatóbb lenne a tárgy lista.
A jelenlegivel kellene kezdeni valamit, mert egyre több új tárgy jön hozzá, és eléggé átláthatatlan már így is.
Pontszám: 8.67
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7203. hozzászólás - 2015.05.11. 15:41:59
Idézet: Azazel - 2015.05.11. 13:46:26
Az Egyéb kategóriát bontsuk fel.Marad az Egyéb,jön az Eventcuccok, és a Löttyök. Így már elég átlátható lenne.


Idézet: Bíborhold - 2015.05.11. 14:01:43
Azért nagyjából tudom a nevét mit keresek a tárgyak között.
Ez is jó De korántsem biztos, hogy a többségre igaz lenne. Sokan ennél lényegesen fontosabb dolgok neveit sem tudják. Vagy pl nem áldoznak 1 kattintást sem manakonstrukcióra. Pedig Kincspont, szövi küldi, minievent feladat, ami kehely és 2 zöld kronit, maga a konstruálás az egyetlen stabil forrása a zöld kronitnak és esetlegesen VT küldi is. És mégsem manáznak. Szóval ne legyél biztos benne, hogy a többség tudja a nevét annak amit nem talál
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.35
kedvencStewe1959Férfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7204. hozzászólás - 2015.05.11. 17:28:20
Ha a vadászathoz, portyához, állatokhoz használható dolgokat külön vennék, azt tudnám én is értékelni. Így talán ebbe nem keveredne bele senki. Esetleg más csoportok sem jönnének rosszul (templom, mini eventek stb).
Azért sem veszek őskövet!
Pontszám: 8.42
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7205. hozzászólás - 2015.05.11. 17:41:45
Üdv!
Nem azért,de tökre mindegy,hogy milyen évszak minieventje van éppen. Már ami a sok hasznavehetetlen kútgerjesztőt és kézikönyvet illeti. Ontja a rendszer. A csatlóskristályokat és csatlóseledeleket szintén. Abszolút látható az utóbbi év/ek játékkoncepciója,evolúció,csatlós,zabáltatás,fétisek,mycotronitok. Abszolút állat/i,de tényleg!

U.i: az őskövek,prémiumozás meg már a megszokott kellékek ezekhez is erősen javallottan.
A hozzászólást Sandman010 módosította 2015.05.11. 17:42:48-kor
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 4.63
kedvelt tagBodzsoFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7206. hozzászólás - 2015.05.21. 18:48:04
Üdv!
Mivel már több embertől is hallotam hogy a toppos klánok zömének már megvan a 35-ös Energiakristályosító és aki nem vesz állandóan tömérdek őskövet annak sok kiégettje feleslegessé válik és mi értelme olyat gyűjteni amit nem tud semmire felhasználni. Így lenne egy olyan ötletem hogy az Energiakristályosító maximális szintjét kitolhatnánk 55-ig, azaz kapna plusz 20 szintet, de hogy ne legyen unalmas tolni és hogy ne csak kiégettet kapjunk érte megint így lehetne pl: hogy 35-ös szinttől szintenként adna 2.5% kedvezményt a csatlósok képességeinek fejlesztési költségére.
A végére az 50%kedvezmény soknak tűnhet de az 55-ös szint is elég magas de mire bármelyik klán is fullosra felhúzná már több 100-ba fog kerülni a fejlesztés még a kedvezménnyel is.(Márha folyamatosan fejlődik.)
Pontszám: 5.64
népszerűPusztító TűzFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7207. hozzászólás - 2015.05.24. 16:25:57
Elöljáróban, nem néztem végig a javaslatokat, de ha valaki már ilyet javasolt, szeretnék csatlakozni hozzá/támogatni.

Szeretném megfontalás tárgyává tenni a szövi küldisorból a kútnövesztő kiváltását/átalakítását.
Javasolnám, hogy építmények meglététől függően építés helyett mitokronitokat kelljen gyűjtögetni a nagy szöviknél és a kisebbeknek maradjon meg a kútnövesztés.
Minden mitokronitból kelljen gyűjteni X db-ot
előnyök:
-őskő költés (sárga és kék mito)
-aktivitás fokozás (többi mito)
-kedv fokozás (nem az van, hogy "már megint építkezni kell")

Indoklás:
-indokolatlanul sokáig tart ez a küldetés (a dukátos, a 10szint építés, a vadászat 1-2 nap; a kihívás, epik, anomália, manakonsti néhány nap; a kalandos és szintlépős néhány hét max. egyedül ez akár 2-3 hónap is),
-túl magas lesz a szerencse (pl nekem 934, ezzel ez a 2. legnagyobb tulajdonságom, pedig nem akartam, hogy így legyen)
-a túl nagy kút miatt nem jönnek kisebbek/újabb játékosok
-elegem van az építkezéséből.

Bármilyen más javaslatot támogatok ami ezt a kellemetlenséget megoldaná, nem ragaszkodok a mitokhoz, csak ez így hirtelen jó ötletnek tűnik!


U.I.:
A nehogymár a nagyszövinek könnyebb legyen típusú hozzáállást nem támogatom, hiszen a mitoknál az X kellően nagyra állításával elérhető, hogy sokáig tartson tartson
De persze bármilyen
Pontszám: 6.28
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7208. hozzászólás - 2015.05.24. 19:06:18 (Válasz Pusztító Tűz #7207 hozzászólására.)
A lényegi mondanivalójára nem reagálva: nincs olyan hogy túl magas szerencse, amíg nem a tiéd a legmagasabb az adott világon.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.00
népszerűPusztító TűzFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7209. hozzászólás - 2015.05.24. 19:16:08 (Válasz Offsboy #7208 hozzászólására.)
Pedig kíváncsi lennék a lényegi mondanivalóra való reakciódra.
Pontszám: 6.98
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7210. hozzászólás - 2015.05.25. 15:27:23 (Válasz Pusztító Tűz #7207 hozzászólására.)
Hogy lényegi mondanivalót is kapj... A kútnövelős küldi már most is ki van balanszolva, a kellően nagy szövetségeknek már most is csak 1%-ot kell növelni a kúton. Ha ez nálatok akár 2-3 hónapot is igénybe vehet, az nem a játékbeli probléma, hanem aktivitásbeli. Nem a kutatok túl nagy, hanem túl kevesen foglalkoztok az építéssel. Ebből adódik a saját, túl magasnak érzett szerencséd is, hogy rajtad kívül kevesen tesznek a küldetés sikeréért a szövitekben.
Kiképző - v3
Pontszám: 9.30
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7211. hozzászólás - 2015.05.26. 05:56:47
Már annyira minden a csatlósok és mytokronitok köré van szervezve, hogy szerintem kellene nekik egy gyorsgomb vagy működhetne úgy, mint a tudatturbó.

A piros körben elférne, a minieventek időszakos gombja meg eggyel lejjebb költözne.
ÜSZ-en már jártam, de megrekedt az ügy.

2015. May. 15. 17:25
Quellon
Üdv!

Jó lenne, ha úgy működnének a csatlósok, mint a tudatturbó:
- helyileg nem változna
- fent lenne egy kis kiírás, hogy melyik az aktív és rákattintva egyből csatlósokhoz ugranánk
- a VIP-tagoknak legördülő cserelehetőség
2015. May. 18. 09:10
István
Szia.

Továbbitom a javaslataidat a fejlesztőknek.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető
Azért írom itt is, hogyha egyetértetek velem, akkor gyakoroljunk némi pozitív nyomást a JV-kre.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.69
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7212. hozzászólás - 2015.05.26. 07:36:32 (Válasz Quellon #7211 hozzászólására.)
Bár ilyen szép rajzot én nem csináltam, de előjöttem már utóbbi talin is az ötlettel. Szerintem egy legördülő lista kellene nekik, ahogy te is írtad, mint a tudatturbót, csatlóst is lehessen választani. Pláne most lenne már jó egy gyorsgomb nekik, hogy csak a húsvéti fétist "szabad" harcoltatni, zabáltatni viszont már nincs értelme 300.szint felett. Konkrétan leszoktam pár napja a zabátatásról, csak amiatt mert nem fogok minden 20.szintű sajtolásánál +6ot kattintani hogy a megfelelő csatlós kapja a TP-t. Annyi monoton dolog viszi el a napi limitált mennyiségű élvezetes kattintást, hogy jó lenne elkezdeni redukálni (tartozok még egy összegző javaslattal is a témában, csak nem jön össze mostanában).
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.33
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7213. hozzászólás - 2015.05.26. 15:57:14 (Válasz Offsboy #7212 hozzászólására.)
ma, 13:16
Quellon (84867)
Üdv!

--------------------
2015. May. 15. 17:25
Quellon
Üdv!

Jó lenne, ha úgy működnének a csatlósok, mint a tudatturbó:
- helyileg nem változna
- fent lenne egy kis kiírás, hogy melyik az aktív és rákattintva egyből csatlósokhoz ugranánk
- a VIP-tagoknak legördülő cserelehetőség
2015. May. 18. 09:10
István
Szia.

Továbbitom a javaslataidat a fejlesztőknek.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető
--------------------

Történt valami érdemleges a dologban? fórumon érdeklődtem, hogy mások is hiányolnak-e egy ilyen lehetőséget és igen, Offsboy azt mondta ő már a novemberi talin is felvetette, azóta pedig sokkal fontosabbá vált, mert a különféle tevékenységekhez más-más csatlóst kell(ene) aktiválni és így mindig rengeteg felesleges kattintgatással jár a váltás.
Miklós? Baraty? Vélemény?
ma, 13:45
István
Szia.

Semmi változás. Ez nem egy egetrengetően sürgős fejlesztés, igy lehetséges, hogy a lista legvégére került. Ha meg is valósul, az biztos, hogy nem a közeljövőben. Továbbitottam, ha le lesz programozva, arról időben fogtok értesülni a hirekben.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető
ma, 15:23
Quellon (84867)
Hogy nem történt semmi változás azt észrevettem, azért írtam újra. Talán listát sem látott a dolog, se végét, se elejét. Ki dönti el, hogy mi a fontos, fontosabb? Te?
Nem láttam róla vitát, megbeszélést vagy szavazást sehol. És a fejlesztési sorrendről sem. Elméletileg a játékosok igényei szerint fejlesztetek - természetesen nem egy játékos igénye szerint - akkor talán mérjétek fel, hogy mit szeretnénk. Komolyan egetrengető meló lenne odatenni a képünk mellé egy ugyanolyan ikont mint amiből már van 3 állandó és 2 változó, csak a csatlósokhoz kéne mutatnia.
Ha nem vagy kompetens a témában/döntésben, akkor továbbítsd azok részére akik azok.
Ha valamit elutasítotok, akkor talán illene indokolni, nem csak lapítani, mintha mi sem történt volna.
Biztos továbbítottad te ezt bárkinek?

"Ez nem egy egetrengetően sürgős fejlesztés, igy lehetséges, hogy a lista legvégére került. Ha meg is valósul, az biztos, hogy nem a közeljövőben."
Biztos meggondolt válasz volt ez és a Beholder álláspontját képviseli?
Az biztos, hogy az összes pökhendi és/vagy lepattintó válaszodnak megvan a visszhangja. Pár napja láttam a cégszerkezetet ami a képen* van, talán kéne közétek egy igazi ügyfélszolgálatos, aki tudja hogy bánjon a vásárlóitokkal és hogyan képviseljen titeket és előnyére válna, ha ismerné a játékot, akkor tudná, hogy mi az ami fontosabb, a játék előnyére válik és a játékosok kedvére való - ha már mostanában kérdezni nem nagyon szoktatok, legalábbis úgy néztem fórumon, hogy 2013 óta ez kiment a divatból. És ha lehet mond/játok, hogy élő fórumon megbeszéljük, mert az fél évente egyszer fél óra és a legutóbbin már Offsboy felvetette a csatlósgombot/legördülőt.

Végezetül: az hogy nem mindenki olyan levakarhatatlan vagy kezdeményező, mint én alkalmanként, az nem azt jelenti, hogy nem örülnének bizonyos változásoknak, pluszoknak amik megkönnyítenék vagy élvezhetőbbé tennék a játékukat.

*

----------------------------------------
Az alábbi már nem a levél része.

Rákerestem online mi is az a "tördelő". Volt fogalmam róla, csak kíváncsi voltam a szakszerű és teljes igazságra.
A teljes szöveg az alábbi címen elérhető:
forrás: http://totaliber.blog.hu/2012/04/02/a_tordelo_a_szoveg_formazoja
Részletek következnek:
Miután a tipográfus elkészítette a könyvhöz a tipográfiai tervet, a tördelő feladata ez alapján a nyomdakész állapot előállítása. (...) Ha jól teszi a dolgát, meglehet, a szöveget nem is értelmezi, nem is érti. (...) A tördelő — mint valamilyen szintig a legtöbb könyvkészítésben részt vevő szereplő — láthatatlan. Akkor gondolunk rá, jellemzően nem hálásan és pozitívan, amikor észrevesszük a munkáját, amikor hibázik. (...) A tördelő a munkája során számos önálló döntést hoz, jó döntéssel esztétikusabb lesz a kiadvány, rossz döntéssel vagy slendrián munkavégzéssel elérhető, hogy a magát beavatottnak érző olvasó hátralapozzon a kolofonba: ki tördelte ezt a könyvet? (...) A témába csak belekóstolva is látható, hogy a jó tördelő precíz, alapos, aprólékos, türelmes. Legfontosabb jellemzője, hogy gyorsan dolgozik jól.


Ügyfélszolgálat
forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%9Cgyf%C3%A9lszolg%C3%A1lat
Részlet:
Az ügyfélszolgálat igazi értéke nemcsak abban rejlik, hogy gyorsan reagál a felhasználók bejelentéseire, hanem inkább abban, hogy naponta kommunikál számos ügyféllel, vagy alkalmazottal. Ez adja az ügyfélszolgálat azon képességét is, hogy folyamatosan figyelemmel kíséri a felhasználói környezetet a technikai problémáktól kezdve a preferenciákig és a megelégedett felhasználókig/fogyasztókig. Ilyen információkra nem csak egy cég számítástechnikai osztályának (azaz IT-jének) van szüksége, de például a termelési és értékesítési részlegeknek is.


Önök nem egy fizetett reklámot, hanem egy viszonylag(?) kulturált dühöngést olvashattak.
"Ebben az esetben nyomják meg a piros gombot, és nyugodjanak békében!" -> További jó játékot!
A hozzászólást Quellon módosította 2015.05.26. 15:59:20-kor
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.69
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7214. hozzászólás - 2015.05.26. 16:19:06 (Válasz Quellon #7213 hozzászólására.)
Ejj, ilyen reklamációban 2x is ott a nevem, ejj...



Amúgy Baraty azt mondta a legördülő listára a novemberi talin, hogy "és hova fog az férni?" Mondtam hogy a turbó alatt tök jó helye lenne, aztán le lett legyintve az egész. Részemről ennyiben hagytam.
De tényleg azt kéne megérteni, hogy ahogy jönnek az új dolgok a játékba, azok konstans növelik a felesleges kattintások, kötelező apróságok számát. Minden ilyen újdonságnál prioritás kellene hogy legyen a felesleges kattintások kigyomlálása.
Nem egy nagy dolog hogy emiatt nem veszek több csatlóseledelt, mert napi 5-6 fogyott - ha van kövem úgyis elbszom másra -, nem dac meg semmi, de a meglévőket se használom el mert idegtépő a sok fölös kattintás. Inkább bukom azt a napi 30k TP-t a csatlósnak.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.00
kedvencTboyultFérfi
Végzetúr tehetség
133 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7215. hozzászólás - 2015.05.26. 19:45:57 (Válasz Quellon #7213 hozzászólására.)
"...hogy a macska rúgja meg!..."
v5 Tboyult
v2 Malőr
Pontszám: 7.41
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7216. hozzászólás - 2015.05.27. 09:07:20
Dikó István Végzetúr Játékvezető nem mindig ad tökéletes válaszokat, nekem is volt már, hogy félre tájékoztatást adott. Kaptam már én is olyan levelet, hogy ezt sajnos nem lehet megcsinálni ill. nem lehetséges, stb..
Azonban úgy gondolom, hogy nem kellene ő rá haragudni, és a nem hozzáértését firtatni. Emberek vagyunk mindannyian, tévedhetünk. Biztosan elvan látva információval, hogy mit lehet, mit nem. Emberi hangvételű levelekre, pedig biztosan készségesebben reagál. Abba is belegondolhatunk, hogy mennyi más típusú levelet kaphat vagy akár becsmérlő leveleket is.
A fejlesztési javaslatokat, miért ne továbbítaná? Nem fűződik hozzá érdeke, hogy a sutba vágja azokat. Nem mindig áll a helyzet magaslatán, de melyikünk az aki mindig ott van.
Nézhetnénk az érem másik oldalát is, amikor a felmerülő kisebb-nagyobb problémánkra viszonylag gyorsan kapunk gyógyírt. Megtapasztaltam már nem egyszer Dikó István rendkívüli segítőkészségét is.
Pontszám: 7.68
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7217. hozzászólás - 2015.05.27. 10:36:06 (Válasz Bíborhold #7216 hozzászólására.)
Azert ne a farok csovalja mar a kutyat. Ugyfelszolgalat eseten az a legalapabb kovetelmenyek koze tartozik, hogy gyors es segitokesz reakcio tortenjen. Mint ahogy a jatek szabalyainak ismerete ismerete is hozzatartozik, es az osszetett mondatok ertelmezesi keszsege. Ez utobbi 2 pedig nem az emberi hangvitelu levelek fuggvenye.
Pontszám: 9.54
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7218. hozzászólás - 2015.05.27. 11:39:59 (Válasz Quellon #7213 hozzászólására.)
Ej-Ej... nem voltál te ilyen vérmes... hiába-hiába Dyko-szindrómás lettél.....
A hozzászólást Syabo módosította 2015.05.27. 11:40:09-kor
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 8.01
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7219. hozzászólás - 2015.05.27. 16:31:25
Amiért pipa vagyok az az, hogy itt vannak azok a gombok készen, csak kéne belőle mégegy ami a csatlósokhoz visz, mint a minievent gombok az adott minieventhez vagy a minieventek gyűjthető bigyói is mind visznek a jutalomátvevő oldalhoz, nem hiszem el, hogy ez olyan nagy meló lenne. Mondja meg aki tud programozni: bonyolultabb ez, mint egy parancsikon létrehozás? És akkor jön a szöveg, hogy "lista végére került" meg "ha meg is valósul, biztos nem a közeljövőben". Bezzeg az asztrálkő vásárláshoz vivő gombot sikerült belerakni a mytokronit fejlesztésbe. Igen, köszönjük, jó ötlet volt. De amikor mi mondunk valami számunkra hasznosat ami még egyszerűbb is (mert nem kell kategóriát választani [kufár/egyéb]) az le van szarva, mert nincs belőle közvetlenül őskő.

Nem várom el, hogy engem támogasson bárki vagy egyet értsen a véleményemmel, stílusommal, azt még el is ítélhetitek.
Aki viszont hasznosnak ítélné a csatlósokhoz vivő gombot és/vagy legördülő választhatósági lehetőséget, az kérje szintén ügyfélszolgálaton fejlesztési javaslatként és esetleg mozgassa meg az ismerőseit és szövetségi társait is, mert abban biztos vagyok, hogy a játékosok döntő többségének ez igen hasznos kényelmi funkció lenne, csak a töredéke sem olvas fórumot vagy elmélkedik azon, hogy mivel lehetne jobbá/felhasználóbarátabbá tenni a játékot.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 9.02
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7220. hozzászólás - 2015.05.27. 17:15:30 (Válasz Quellon #7219 hozzászólására.)
Én igazából kiterjeszteném a problémamegoldást koncepcionálisan az egész játékra, nem elégednék meg a csatlósokkal (egyébként ilyen formában nekem idegen is lenne, megszoktam hogy fenn az eventek vannak). Túl kevést pluszt ad bármilyen befektetett energiához.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.59
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője