Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
kedvelt tagJandroFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1081. hozzászólás - 2009.12.03. 09:56:24 (Válasz Mortimer #1077 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.12.03. 08:43:14
(Meg kell védenem annyiban, hogy részben igaza volt, valóban durván vissza lett véve a varázslatok erőssége - Verem - ÉS erősítve lett az ERŐ. A kettő együtt egy tisztán varázsló számára végzetes volt. Néhány hete beraktam egy csatát archívumba: bekaptam egy 5ezres kritikus halálgömböt az arcomba, nekem nem sikerült a varázslatom, 500 sebzés, de visszahoztam a csatát úgy, hogy csak közelharcban 5e felett sebeztem. Kb. ekkor döntöttem úgy, hogy jóideig hanyagolom a taumaturgiát.)



Mortimer... gömbözd le kérlek Nasdfil-t és miután megláttad a 106os erő támadás és 200as védekezést. Azután mondj véleményt a panaszáról! Miklós megmondta nem akar kasztokat. Emellett ha már varázsló akar lenni, legalább a védelmét vinné fel annyira, ami legalább megközelíti a nálla 15 szinttel alatta lévők átlagát! Miért kell ilyen védelem mellett azon sírni, hogy mindenki eltalálja és agyonveri???????
V5 Trakk
Pontszám: 8.23
fórumozóLinducFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1082. hozzászólás - 2009.12.03. 13:40:10
Nekem erő. támadás, védő 200 alap Iq 205, Tau165 zafír


Ellenfél erő 98, támado 130 védő 170, IQ 230 Tau 180 smaragd

Belémsebzett 1500-at én bele 200 at. Harci körökben eddig döntetlent hoztam a kritikusokkal(egyszer Ő egyszer én nyertem)

Most lesöpör varázslattal, mellé 4-500 az állatokba és nincs esélyem behozni, pedig folyamatosan kritikus ütök rajta..... Vissza a régi rendszert!!!!!! Így teljesen használhatatlan a karim. Sok karitól hallottam a törlést, de erősen elgondolkoztat engem is.

Jah és a veremről..... 60-as szint alatt nekem nem ad semmit a kis karikat mi védi a varázslók ellen.....
A hozzászólást Linduc módosította 2009.12.03. 13:41:08-kor
Sör&SEX&Rock&Roll
Pontszám: 3.97
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1083. hozzászólás - 2009.12.03. 13:48:26 (Válasz Ezüstszél #1070 hozzászólására.)
Idézet: Ezüstszél - 2009.12.02. 22:40:43
Ha rossz topicba írok, akkor elnézést kérek előre is.

Ezt az új fejlesztést, hogy "az Állatok gomb besárgul, ha kijön a jószág az ólból" nem lehetne opcionálissá tenni?

Engem speciel nagyon zavar, hogy ott virít, és nem lehet tudni, hogy most épp állatot fogtam be vadászatnál, vagy véget ért a Kennel idő. Persze erre lehet mondani, hogy saccra tudom, hogy mennyi időre raktam be az állatot Kennelbe, viszont akkor meg felesleges a fejlesztés, mert amúgyis tudom saccra, hogy mikor végez.

Valahol olvastam egy hsz-ben, hogy ezeket a kijelzéseket (pl. eseményekben mi jelenjen meg) lehetne opcionálissá tenni, és akkor mindenki maga tudná szbályozni, hogy miről szeretne értesítést kapni. Egy ilyesminek én is nagyon örülnék.



Én tudom azt javasolni a fejlesztőknek, hogy ne sárga legyen a gomb, hanem zöld mondjuk abban az esetben, amikor az állat kijön a kennelből, akár lehetne sárga továbbra is, amikor elfogok egy állatot, és lehetne piros, ha egy állatom elájult, vagy lement a morálja, és nem tud jönni harcolni....
A hozzászólást Eardog módosította 2009.12.03. 13:48:53-kor
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.62
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1084. hozzászólás - 2009.12.03. 13:53:36 (Válasz Jandro #1081 hozzászólására.)
Na igen, így jár aki beéri a T0Pot...
Pontszám: 5.34
fórumozóLinducFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1085. hozzászólás - 2009.12.03. 13:55:21
Pontosabban:


X Y - 55. szintű végzetúr
Smaragd Horda
Erő: 84 (+10)
Támadás: 101
Védekezés: 198 (+99)
Egészség: 95 (+8
IQ: 200 (+44)
Mágia: 100 (+42)
Taumaturgia: 200 (+52)
Szerencse: 133



ÉN - 56. szintű végzetúrnő

Zafír Horda

Erő: . 200 (+8
Támadás: 200 (+50)
Védekezés: 176 (+105)
Egészség: 110 (+22)
IQ: . 203 (+38
Mágia: 116 (+40)
Taumaturgia:. 160 (+31)
Szerencse: 122

Csata Támadtam, belém vágott 1500-at varival, én 200at belé. Felhoztam eddig és nyertem nagy nehezen, közelharcban, ahol majdnem duplák az értékeim...
Közbe persze kaptam 500 állatsebzést...

De mennyivel több TÖ-m van.(200al majdnem)... esélye se kellene lennie hogy megverjen.

Nekem nincs esélyem így a Varázslók ellen.... szétvágták a közelharcot. Azért meg hogy kifilézzék az állataimat és porig verjenek. Miklós elvette a kedvemet rendesen.
Sör&SEX&Rock&Roll
Pontszám: 4.82
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1086. hozzászólás - 2009.12.03. 13:58:01
Sajnos ez van, nekünk kell a játékhoz alkalmazkodni, javaslom húzd fel az IQ-d 250-re, a tau-t 200-ra és akkor nyerni fogsz...jobb ötletem sajna nincs...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.62
fórumozóLinducFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1087. hozzászólás - 2009.12.03. 14:00:41
Jah meg lépjek ki a szövetségből, ahol a barátaim vannak és legyek énis csöves rittyó smaragd .....

Test- vélemény - szavazás és utánna fejlesztés, főleg hogy ha nem ingyen játékot játszok ...
Sör&SEX&Rock&Roll
Pontszám: 5.68
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1088. hozzászólás - 2009.12.03. 14:07:08 (Válasz Jandro #1073 hozzászólására.)
Idézet: Jandro - 2009.12.03. 01:16:58

És legalább ilyen drasztikus belenyúlás előtt, néhány top karakter véleményét kérdezzétek már meg

na az b****a be.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 4.10
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1089. hozzászólás - 2009.12.03. 14:09:25 (Válasz Linduc #1087 hozzászólására.)
Jajmár, a smaragdoké a leggyengébb bónusz! Csak 10 iq és 10% sebzést kapnak, nem tudom mit vagy úgy oda.

Kérlek tedd át a témával kapcsolatban székhelyedet az állatos topikba, ott folyik hasonló témában okfejtés...
Pontszám: 4.57
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1090. hozzászólás - 2009.12.03. 14:10:37 (Válasz S0laris #1088 hozzászólására.)
A demokrácia egy olyan diktatúra, amiben döntés elött még belepofázhat mindenki, de döntés után már KUSS.
(Nem saját gondolat, copyztam skyperól!)
Pontszám: 5.90
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1091. hozzászólás - 2009.12.03. 14:12:56 (Válasz Linduc #1085 hozzászólására.)
ha jol latom egyetlen csata alapjan probalsz hosszutavu kovetkezteteseket levonni? legalabb menj neki a fenti egyennek 5-6x, h vmi atlagrol tudj nyilatkozni (de inkabb 20 lenne az igazi)
Pontszám: 5.42
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1092. hozzászólás - 2009.12.03. 14:19:18 (Válasz Linduc #1085 hozzászólására.)
Jobb a szerencséje, és kap is bónuszt a varázslat találatra. Ez is sokat számít, persze nem annyit kéne, hogy egy varászlattal meg tudja nyerni a csatát.

Amit viszont nem számoltál bele, az a hordagyűlölet. Nem tudom, kinek, mi van kifejlesztve.

Épületbónuszokat sem tudom (gyaktér, védőfal, nekrofun fókusz).

Szóval itt még több minden beleszólhat.

Mindenképp javaslok IQ és szerencse fejlesztést. A szerencse nagyon táp tulajdonság, csak kevesen látják.

Szerk: nem tudok elsőre helyesen írni
A hozzászólást Vaczakka módosította 2009.12.03. 14:20:32-kor
Pontszám: 4.70
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1093. hozzászólás - 2009.12.03. 14:24:33 (Válasz Birka #1090 hozzászólására.)
irányított vadászat?
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5.13
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1094. hozzászólás - 2009.12.03. 16:23:40 (Válasz Eardog #1086 hozzászólására.)
Idézet: Eardog - 2009.12.03. 13:58:01
Sajnos ez van, nekünk kell a játékhoz alkalmazkodni, javaslom húzd fel az IQ-d 250-re, a tau-t 200-ra és akkor nyerni fogsz...jobb ötletem sajna nincs...


Ez rendben is van Leo, csak elég zavaró, ha hetente más rendszerhez kell alkalmazkodni. Most gyakorlatilag minden tulajdonságom 200-on áll, mert nem tudom merre induljak. Ha naponta változnak a sebzések, akkor nem is nagyon fogom tudni kitalálni.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 6.59
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1095. hozzászólás - 2009.12.03. 19:32:52
Én megértem Linduc problémáját, és, hogy miért győztes csatával példálózik. Azért mert abból csak 1 van. Nekem is az a tapasztalatom, hogy és nem 1 csata alapján, hogy elég sok ember megfordította a változtatások miatt a csaták eredményét, konkrétan az előrelépést sem látom erről a pontról. Az állatsebzést ilyen mértékű változását hónapokig tart majd lereagálni, pusztán erővel szerintem nem is lehet.

Jellemző egyébként, hogy a varázsló karik között kialakult IQ/Tau versenyt egyáltalán nem befolyásolta a harcos karik teljesítménye, nyilván nem azért tudtak 400+-os IQ-t csinálni, hogy át tudják lőni a 250-es IQ-t hanem mert bőven megengedő a varázsló taktika és nem hiányzott máshonnan az LE. Simán tudtak egymás között akkor is én vagyok a legnagyobb fejű a vidéken versenyt játszani eddig is.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.03
kedvelt tagJandroFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1096. hozzászólás - 2009.12.03. 19:44:40 (Válasz S0laris #1088 hozzászólására.)
Hát igen... sokkal értelmesebb egy szavazást kiírni ahol kis pistike lvl 2es szinten is ugyanolyan mértékű véleménnyel bír... Igazad van. A top karakterek nem értenek a játékhoz és semmi tapasztalatuk!

Nem mondtam, hogy el kell fogadni amit mondanak, de egy drasztikus belenyúlás előtt legalább véleményt ki lehetne kérni és annak fényében átgondolni teljes játékra kivetítve...



Idézet: S0laris - 2009.12.03. 14:07:08
Idézet: Jandro - 2009.12.03. 01:16:58

És legalább ilyen drasztikus belenyúlás előtt, néhány top karakter véleményét kérdezzétek már meg

na az b****a be.
V5 Trakk
Pontszám: 4.90
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1097. hozzászólás - 2009.12.03. 20:18:36 (Válasz Jandro #1096 hozzászólására.)
Idézet: Jandro - 2009.12.03. 19:44:40
Hát igen... sokkal értelmesebb egy szavazást kiírni ahol kis pistike lvl 2es szinten is ugyanolyan mértékű véleménnyel bír... Igazad van. A top karakterek nem értenek a játékhoz és semmi tapasztalatuk!

Nem mondtam, hogy el kell fogadni amit mondanak, de egy drasztikus belenyúlás előtt legalább véleményt ki lehetne kérni és annak fényében átgondolni teljes játékra kivetítve...


Nos, vagy tényleg nem értenek hozzá, vagy a saját játékukon kívül nem érdekli őket semmi más.
Pontszám: 5.07
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1098. hozzászólás - 2009.12.03. 20:31:01 (Válasz Eardog #1057 hozzászólására.)
Idézet: Eardog - 2009.12.02. 10:20:20
Én a kalandíró bajnokság ötletét szeretném felvetni. Szövetségünkön belül már elkezdtük, motivációt is sikerült belecsempészni, méghozzá egy epikus tárgy 1 KP-ért elvitele a győztes jutalma. A bajnokság lényege, hogy választottunk 8 véletlen képet a játék "kalandírós" képeiből, és ahhoz kell egy történetet kitalálni. A képek sorrendje tetszőleges, ugyanúgy próbákat is társítunk hozzájuk, mint egy rendes kalandhoz. Azért is így csináltuk, mert így majd be is lehet küldeni a kalandokat. A kaland írásra 1 hónap van nálunk, a beérkező kalandokat sorszámozzuk és mindenki pontozza a másik kalandját, persze nem tudja melyiket ki írta. Így a végén kapunk egy pontszámösszeget egy-egy kalandra, és a legtöbb pontot elérő kaland lesz a nyertes.

BEHOLDER-es verzió esetén is hasonlóan működhetne, lehetne akár csak fél évente rendezni, ők is adnak 8 random képet, és ahhoz írni mindenkinek kalandot. Beküldeni a sima kalandírásnál lehetne akár(főleg ha lenne egy opció, egy megjegyzés rovat, ahova lehetne írni, hogy kalandíró bajnokság) vagy akár e-mailben beküldeni. A pontozás pedig a BEHO részéről lenne, legalábbis sztem, ott elolvasná 5-10 ember, és ők pontoznák. Itt ugye az lehet probléma, ha nagyon sok kaland érkezik be, és nehéz annyit elolvasni. Erre megoldás lehet:

1. Pontozhatnák a végzeturak is, persze mondjuk az pontozhazna aki nem írt kalandot, továbbá jelentkezni kéne a végzeturaknak, hogy ÉN szeretném elolvasni és pontozni a kalandokat, természetesen cserébe minden iylen végzetúr kapna valami kis jutalmat a fáradozásaiért.

2. Esetleg korlátozni a beküldhető kalandok számát, vagy akár egyenes kieséses kalandértékelés lenne, venni mindig 2 kalandot, és abból egyet tovább küldeni.

a részletek kidolgozásra várnak, de én látok benne fantáziát. Persze ez is extra munka, meg minden. Nálunk is nyögvenyelősen megy az egész, mindenki lusta nekiállni:), pedig sztem egy epik tárgy elég jó kis motiváció, Beho részéről is biztos ki lehetne találni frankó jutalmat, egy relikviát, ami akár csak a kalandokhoz segít, de akármi más is lehetne.
Köszi, hogy leírhattam az ötletem, remélem még ez nem szerepelt korábban


Újra felidézem ezt a hsz-em, hátha elsiklottatok felette, nem nagyon kaptam hsz-t rá, mit is gondoltok róla, az se baj, ha nem tetszik az ötlet, csak mondjátok meg Pontokban nem kaptam rá rosszat....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 4.65
kedvelt tagHlegbaFérfi
Végzetúr tehetség
226 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1099. hozzászólás - 2009.12.03. 20:47:28 (Válasz Linduc #1085 hozzászólására.)
Bocs már Linduc, de minket smaragdokat semmi csapás nem ért ám mostanában mi?
Picit gyengítve lett a varázslat, jött Zarknod adta a mágiaelnyelőt, jött az alvilági verem...
Ok, mindenki varázslatát gyengítik, viszont a varázslóknak nem közelharcban kell nyerniük.
A smaragd taktika inkább a varira épül és utána ne üssenek meg, legalábbis nálam
Most, hogy v.mit visszakaptunk mindjárt baj van?
Engem is többször vert meg 150 tö-vel gyengébb kari, ez benne van a játékban.
Én is beírtam azt mondták növeljem a szerencsét, mert nagy táp, azóta javult a dolog.
Végül, nem kellene szidni a smaragdokat, csak mert megvert egy.

Üdv: Hlegba
Hlegba V1 - Domini Mortis
Pontszám: 3.58
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1100. hozzászólás - 2009.12.03. 20:58:59 (Válasz Hlegba #1099 hozzászólására.)
Tessék már megérteni, hogy nincs "Varázsló" meg nincs "Harcos". A smaragd picit erősebb varázslásban, de attól még nem lesz varázsló.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.47
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője