Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűDanielle WildroseNő
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
261. hozzászólás - 2009.06.25. 19:36:02 (Válasz Morroch #260 hozzászólására.)
"Viszont abban szerintem nincs igazad, hogy nem láttuk be előre a választásai lehetőségeket a fertőzésről. Mindenki tuda, hogy jutalom jár a leküzdésért és semmi vagy "büntetés" a nemküzdésért." - Ennek alapján még kevésbé tudok azonosulni a másik féllel.

"Van aki ezzel dacolt, ami nem baj, de viseljék a következményét." (nagyon igen) (nagyon bólogatok) mi már egyetértünk, marad a többi 10k< júzer
Mindenkinek joga van a saját őrültségéhez! - Salvador Dalí

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyék észre, ott ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmentél.
- Victor Hugo

Pontszám: 5
népszerűSzaki06Férfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
262. hozzászólás - 2009.06.25. 21:18:29 (Válasz Morroch #248 hozzászólására.)
10 000%-ig egyetértek, de itt messze nem csak arról van szó hogy az emberek mennyire döntés képesek avagy sem. Arról van itt szó kérem hogy az emberek ennyire rohadtul irigyek és féltékenyek! Ez az alapvető emberi természet ha valaki szert tesz valamiféle extrára az másnak is ugyanúgy kellene függetlenül attól mennyit is tett az ügy érdekében! Ha nem is tudta senki hogy mi a jutalom azt azért lehetett gondolni hogy nem "jaj de ügyi vagy hogy 0 a fertőzésed" lesz a jutalom. Aki meg annyira hülye volt vagy lusta hogy nem csökkentett a fertőzést az ne itt sírjon inkább otthon verje a fejét a klaviatúrába néhányszor! Ezt a dumát meg végképp nehéz elhinni hogy "jajj elfelejtettem x-szer csökkenteni a fertőzést"! Most komolyan mi a faxért világít az a nyamvadt egyéb menüpont? Ha meg lusta volt csökkenteni akkor "no comment"!!

Nyugodtan lehet lepontozni de hát fáj az igazság!!
V2-Ayhagdun
Pontszám: 6.17
népszerűtlenMagumFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
263. hozzászólás - 2009.06.25. 21:23:21 (Válasz Szaki06 #262 hozzászólására.)
hááát szerintem nem valami sokat ért Sharpa azzal hogy leküzdötte én nem harcoltam ellene nem is fogok sztem nem éri meg
Különleges állatomat mindig kiteszem a "kötetlen csevej" fórumra ha valami jót csinált PL: idehozta az ellenfél kezét xD
Pontszám: 4.25
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
264. hozzászólás - 2009.06.25. 21:39:49
Mindenkinek, aki elmaradt a fertőzés elleni küzdelemmel, és szeretné mielőbb leküzdeni, javaslom, hogy felejtse el a visszafogott fejlődést, és álljon neki a szinguláris ismereteket fejleszteni. Hetekkel, de akár hónapokkal elöbb legyőzheti a fertőzést mint egyébként.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.22
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
265. hozzászólás - 2009.06.25. 21:50:20 (Válasz Ariel #264 hozzászólására.)
Unalmasak már arcok odafent és kellene az utánpótlás szintrohanó, gyenge TÖ-jű újoncok képében?
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 9.38
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
266. hozzászólás - 2009.06.25. 21:54:30 (Válasz Damage #265 hozzászólására.)
Akár
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.67
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
267. hozzászólás - 2009.06.25. 21:55:53 (Válasz Szaki06 #262 hozzászólására.)
Idézet: Szaki06 - 2009.06.25. 21:18:29
Arról van itt szó kérem hogy az emberek ennyire rohadtul irigyek és féltékenyek! Ez az alapvető emberi természet


vessük össze. te meg rosszindulatú vagy. jobb? elég elvetemült hozzáállást képviselsz és hiába célzol rá, nem fognak lepontozni, mert nem egyedi amit mondasz, nem fogod a nyájat magadra haragítani.

"Aki meg annyira hülye volt vagy lusta hogy nem csökkentett a fertőzést az ne itt sírjon inkább otthon verje a fejét a klaviatúrába néhányszor!"

gratulálok.

'Ha meg lusta volt csökkenteni akkor "no comment"!!"

pont erre céloztam. vannak páran, akik a "aki hülye, haljon meg" elvet képviselik. nincs ezzel baj, kell a rosszindulat is, mert eszedbe nem jut, hogy azt, aki kedvezményt kér, nem holmi irigység hajtja, hanem az, hogy szeretne játszani.
Pontszám: 5.18
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
268. hozzászólás - 2009.06.25. 22:09:19 (Válasz winnie #267 hozzászólására.)
De eddig is játszott, csak nem törődött a fertőzéssel, hanem a leküzdéshez szükséges energiát másra, tulajdonságra/szakértelemre fordította. Eddig ő volt előnyben, most majd azok lesznek, akik küzdenek, küzdöttek a fertőzés ellen. És meg is van az egyensúly. A játék egyik célja - azt hiszem már elhangzott - hogy küzdj a fertőzés ellen. Vannak akiket ez a cél hidegen hagyott. Most, hogy már látszik: megéri küzdeni, egyből változott a hozzáállás. (Tisztelet a kivételnek) Igazából szerintem azok jártak rosszul, akik egy szinten 40-50% között tartották a fertőzésüket, mert gondolom azok is vannak páran. Ráadásul még nem is tudjuk mivel jár a 100% fertőzés. (Remélem nem kapnak jutalmat azok, akik nem küzdöttek, mert az tényleg aránytalan lenne) Lehet, hogy rosszindulatú vagyok, de vállalom.
V1
Pontszám: 5.50
népszerűSharpaFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
269. hozzászólás - 2009.06.25. 22:34:29
Na és akkor most hova tovább elfogyott a játék előlem

Én nem tápra vágytam igazából, hanem hogy valami új célt adjon a játék a fertőzés leküzdését követően, most valahogy nem látok semmi irányt hova tart a játék.

Asszem eljött a takarékra kapcsolás ideje, az is igaz már egy ideje messze nem optimalizálok csak vaktába fejlesztgettem. Remélem azért várható valami újdonság ami célt ad ismét.
Addig is a társaság miatt bohóckodom még itt egy kicsit és reménykedek vagy barátkozom a delete gombbal:)
Üdv: Sardullah Sharpa
Pontszám: 9
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
270. hozzászólás - 2009.06.25. 22:45:34
Hááát én megértem Sharpát.

A fertőzés leküzdése tényleg nemes cél volt és hát valljuk be a katarzis nem jött el attól +5 stattól meg szakitól. Táp-táp, de néhány jobb epikus cucc/licites táp kb kivált egy hasonló hatást. Valami unikumot, újítást, SZÍNt vártunk volna... Oké túlzott elvárás egy alapvetően PvP játéktól, de pont a Beho mutatta meg hogy igenis van élet a "portya katt-vadászat katt-statot húz" típusú monoton és unalmas játékmeneten túl is.

Akik nem küzdöttek és utólag sírnak azokat bezony én sem értem... Egyértelmű kockázatot vállaltunk, nyilvánvaló volt hogy a fertőzés leküzdése komoly táppal fog járni (aki ennél is csekélyebb előnyre gondolt, hát az elég naív). Másrészt még nem tudhatjuk mi lesz a 100%-nál. Gondolom Miklósnak nem áll érdekében elveszíteni a játékosok egy bizonyos százalékát csak azért mert nem küzdöttek...

Én a nem-küzdők táborába tartozom. Nem lustaságból, nem hülyeségből, egyszerűen azért mert annyira erőszakosan tolt a storyline a fertőzés leküzdése felé, hogy én akkor "csakazértsem"

Másrészt szeretem a nehezített kihívásokat és az izgalmakat, ha 0%-nál valami csúnya hátrány fog érni (ezen túl hogy a fenti táptól elesem) én vállalom, annál szebb lesz talpon maradni fertőzéstől elhatalmasodott elmével a sok "kigyógyult" átlag-végzetúr között

Ariel: lol! Ne haragudj
A hozzászólást Aurri módosította 2009.06.25. 23:22:58-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.75
fórumozóNeonFluxFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
271. hozzászólás - 2009.06.25. 22:48:13 (Válasz Archibald Cunningham #268 hozzászólására.)
Hát elvileg 2 opció van ha eléred 100%-ot:

1.: Megörülsz aztán meghalsz lásd Hordaparancsnok...(ez azért kizárható, mert nyitott végű a játék és le is írják, hogy meghalni nem lehet...)
2.: Káoszkatona válik belőled és valamilyen vagy jutalmat vagy negatív hatást kapsz.... (jutalom lenne ésszerűbb, mivel minden filmben,játékban stb. van a rossz,sötét oldal ami ugyan olyan erős mint a jó... de azért én nem kockáztatnám be a 100% fertőzést, mert hátha kapok bónuszt V1-en kipróbálom mit kapok ha káoszkatona leszek V2-őn meg mit ha leküzdöm így változatos ^^)
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
272. hozzászólás - 2009.06.25. 23:01:47 (Válasz NeonFlux #271 hozzászólására.)
100% fertőzésnél, ha több mint 3 órája nem léptél be, a karaktered elborult elméje felébred és önmagától elkezd szanaszét portyázni
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
273. hozzászólás - 2009.06.25. 23:03:49 (Válasz Ariel #272 hozzászólására.)
Persze, és az összes ilyen portyát nyeri, nem? Az életben nem lépnék be többet
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 6
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
274. hozzászólás - 2009.06.25. 23:16:29 (Válasz NeonFlux #271 hozzászólására.)
Oh my God, mi ez a "káoszkatona" szöveg? Ez valami TF/ÖV? (ezeket nem ismerem)
Az nem lep meg, hogy káosz lett "Játék fejlesztéséből", de hogy Ariel is gerjeszti ezt az érdekes.

A lényeg, hogy a fertőzés eddigi menetén s e m m i t nem kell változtatni, azok kedvéért akiknek nem tetszik, hogy elrontották valamekkora mértékben. Szokjatok le a sírásról és tanuljatok meg játszani úgy, hogy a hibákból tanultok, az információkat gyűjtitek és ne csak a reklamálást vegyétek komolyan, hanem a teendőket is, ha eredményt akartok látni!

Edit: Szerintem.
A hozzászólást Morroch módosította 2009.06.25. 23:19:12-kor
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 8.75
fórumozóNeonFluxFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
275. hozzászólás - 2009.06.25. 23:19:35 (Válasz Morroch #274 hozzászólására.)
Valamelyik legendában elvileg benne van a Káoszkatona szöveg...olvasni kéne
és egyetértek a fertőzésnek maradnia kellene olyannak amilyen...

Edit:Én ezzel kapcsolatban nem sírok, elég nekem a háborúval kapcsolatban sírni
A hozzászólást NeonFlux módosította 2009.06.25. 23:21:19-kor
Pontszám: 7.50
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
276. hozzászólás - 2009.06.25. 23:23:04 (Válasz NeonFlux #275 hozzászólására.)
Mindig olvasom, mint ahogy mindent ami a játékkal kapcsolatos.
Van valakinek egy tippje hányadik legendáról lehet szó? PÜ-ben örülnék.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
népszerűSzaki06Férfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
277. hozzászólás - 2009.06.25. 23:41:43 (Válasz winnie #267 hozzászólására.)
Ne haragudj winie de nem érzem magam rosszindulatúnak , csak szerintem az szánalmas hogy vannak olyanok akik azért sírnak hogy milyen igazságtalanság a fertőzés leküzdésével járó bónusz
pedig mindenkinek ugyanannyi esélye lett volna megszerezni! Rendben van elfelejtette rákölteni a LE-t, (bárnem tudom hogy hogy) emberi dolog, de nem kell igazságtalanságról beszélni akkor amikor valaki valamit a saját hibájából nem tesz meg! (és itt emelném ki TISZTELET A KIVÉTELEKNEK )

"mert eszedbe nem jut, hogy azt, aki kedvezményt kér, nem holmi irigység hajtja, hanem az, hogy szeretne játszani."

Ezt nem értem miért írtad én csak erre az adott szituációra írtam amit írtam nem pedig általánosítottam! Nekem semmi bajom azzal ha valaki valamilyen kedvezményt kér!

"és hiába célzol rá, nem fognak lepontozni, mert nem egyedi amit mondasz, nem fogod a nyájat magadra haragítani."

Ezt csak azért írtam mert tényleg nem érdekel ha lepontoznak! A te hozzászólásodat pedig nem kell úgy lepontozni ( adtam is egy 10-est ) hisz csak a véleményedet fejtetted ki mint ahogy én is! Csak van aki így van aki úgy!!
A hozzászólást Szaki06 módosította 2009.06.25. 23:43:44-kor
V2-Ayhagdun
Pontszám: 7.50
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
278. hozzászólás - 2009.06.25. 23:55:51
Túl sokan nem írtak arról, hogy milyen rossz, hogy nem küzdtek a fertőzés ellen, így a kommentek nagy részét magamra vettem. Emiatt szeretném is leírni még egyszer, összeszedetten a véleményemet.

Az első és legfontosabb, hogy a fertőzés küzdését meggyorsítani valóban nem jó ötlet Miklóstól. Akik elméjét megfertőzte az ellenség azoknak már mindegy, hogy 80 vagy 60 szint hátrányt szedtek össze, viszont akik pedánsan mindig költöttek rá azokra rosszul hat ez a fajta engedékenység a "rossz gyerekkel" szemben.

Egyetlen dolgot javítanék a fertőzésen mindenképpen, ne valós időhöz legyen kötve (tehát ne szintlépés utáni első 24 órában) a leküzdése, hanem játékbeli időhöz (az egész szint alatt bármikor kifizetheted a lét). Így véletlenül valaki nem kerülne hátrányba, csak az fertőződne, aki tényleg azt szeretné.

Miklós is és még többen írták, hogy ez egy döntés amit meg kellett hozni. A két sötét alagút közül az egyikben majd jönet a vonat szembe, melyikbe mész be? tipusú választások az én szememben hazárdírozások, nem megfontolt döntések. Mindemellett egy pillanatig sem állítottam, hogy a fertőzést leküzdők jutalma jogtalan lenne.

Én már az elejétől egy befektetésként kezeltem ezt a fertőzés dolgot. Aki nem küzd érte az rövid távon nagy haszonra tesz szert, aki pedig küzd ellene az hosszú távon még nagyobbra. Aki nem küzdött ellene az 625k LE-t szerez (ha jól emlékszem) ami biztosan jól jön a karakterfejlesztésnél. Aki küzdött ellene annak én úgy képzeltem el, hogy a befektett 6-700k LE olyan 1.5 millió körül fog termelni. Ez lehetett volna +10 tulajdonság mindenre plusz mondjuk 50 szakértelem pont amit bármire eloszthat a játékos, esetleg még 50-100 őskő is akár. Ezt én személy szerint tökéletesen el tudtam volna fogadni, sőt helyénvalónak is tartottam volna.

Azt viszont nem tudom elfogadni még mindig, hogy 0 tájékoztatás után a fertőzés nem bónuszt ad a leküzdőknek, hanem hátrányt az ellene nem harcolóknak. Amellett, hogy a portyakondíciók miatt a fertőzöttek mindig célpontok lesznek 15% alól kijőve, ha megfordítjuk a másik tápját a fertőzés leküzdésének, akkor aki nem harcol annak 5-tel kisebb minden szakértelem maximuma. Ez figyelembe véve a spektrális manipuláció, a lélekenergia sajtolás, a transzplantáció vagy az ultraspecializáció fontosságát akkor előny illetve hátrány amit nem lehet ledolgozni. Mindezt egy olyan döntésért, aminek a hátterét senki nem ismerte, maximum sejtette vagy remélte.

Persze most várhatunk a 100%os fertőzöttségre, hátha az kárpótol, ad valami más tápot. Jómagam nagyon remélem, hogy hangulatfestő elemeken kívül semmi igazán értékeset nem fog adni, lévén, hogy az óriási kitolás lenne azokkal a játékosokkal akik küzdöttek, küzdenek a fertőzés ellen. Ha lesz valami táp a 100% fertőzésért, akkor azok akik 10-20 szinten keresztül küzdöttek ellene, majd feladták a harcot járnának a legrosszabbul.

Egy szó mint száz, én nem sírni akartam, és még véletlenül sem sajnálom senkitől a jutalmat. Kompenzációt meg enyhítést meg pláne nem várok el. Csupán most realizáltam, hogy rengeteg pénzért részt vehettem a végzetúr nevű nagyon klassz játék béta tesztelésén, és ez kicsit megcsapott. Szerencsére Miklóséknak van lehetőségük tanulni a hibákból, így a külföldi szerver már valóban világszínvonalú játék lehet, amiről külföldön is elismeréssel nyilatkoznak majd userek tízezrei.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
279. hozzászólás - 2009.06.26. 02:20:26 (Válasz Mortimer #231 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.25. 14:43:57
197-esben igaza van Arielnek, hogy ez már túl erős.


Egyatalan nem erzem tul erosnek, aki kimaxol egy kepesseget az megerdemli, hogy tolhasson rajta meg 5-ot. Most antioptimalizalos modon a kronokompezaciot szeretnem megint lobogtatlni. Ahol peldaul a turbo +5-je nem er semmit.
Sztem amit Ariel felhozott ott mindenhol jol elfer a +5.
Pontszám: 5.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
280. hozzászólás - 2009.06.26. 02:23:29 (Válasz Danielle Wildrose #238 hozzászólására.)
Idézet: Danielle Wildrose - 2009.06.25. 15:36:15
1) egy igazi DÖNTÉS-nek pont az a lényege, hogy egy v. több alternativa közül az egyik mellett elkötelezed magad, miért kell egyáltalán gondolkodni a könnyitésen?


Hogyan beszelhetnenk igazi dontesrol, ha nem tudod, hogy mi kozott kell dontened?
Na varj itt van ez a fekete zacsi es benne egy roppant ertekes valami. Most 10000 Ft-ert a tied? Megveszed? Felelossegteljesen donts! Ugyanmar.
Pontszám: 7
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője