Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűtlenCsarmi.regFérfi
Végzetúr tehetség
104 hozzászólás
Profil megtekintése
küldetések
2321. hozzászólás - 2010.07.10. 12:58:43
"Legyen mind a négy tárgyad (fegyver, páncél, pajzs, varázslat) szintje ugyanaz, mint a tiéd!"

Jól értem, hogy PONTOSAN ugyanannyi? Ha igen, nem lehetne úgy, hogy LEGALÁBB ugyanannyi? Logikusabb lenne és több köze lenne a roleplay-hez is.

Ha már itt tartunk, miért vannak olyan küldetések, amiket NYILVÁNVALÓAN csak a játék szellemének (ez elvileg egy szerepjáték ahol nyerni akarsz meg ellenségeid vannak meg minden) NEM megfelelő együttműködéssel lehet megcsinálni.

(döntetlenes küldi, öld meg egy ellenfél beidomított állatát és még ezret sorolhatnék)

Ugye ezeket elvileg sok-sok türelemmel meg LEHETNE csinálni. ELVILEG. Gyakorlatilag azért nem járható ez az út, mert egyszerre legfeljebb egy aktív küldetésed lehet. Ha kettő lehetne, akkor legalább lehetőség lenne rá, hogy valaki fairplay módon jáccon. így nincs. Vagy 'csalsz', vagy elakadsz örökre.
Pontszám: 1.54
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: küldetések
2322. hozzászólás - 2010.07.10. 13:08:32 (Válasz Csarmi.reg #2321 hozzászólására.)
Ezek szerint te még nem találkoztál a következő paradox jelenséggel:
epikus:
"Palantinus, a kifejlett aranysárkány elpusztult! A halálos csapást xy vitte be."
entitás:
"A szövetséged által legyőzött, mostanra már nevetségesen gyengének számító epikusok közül néhány túlélte a csatát hihetetlen szerencséjének köszönhetően, és rabként tengődik tömlöcötökben."

Még soha egyetlen epikus sem élte túl, mégis lehet az entitás ellen csatázni.

Az általad sorolt dolgok kimerítik a szőrszálhasogatás fogalmát.
трамвай-инженер
Pontszám: 0.17
népszerűaltairFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2323. hozzászólás - 2010.07.10. 13:09:32
Valaki tud-e esetleg erről vmit?

Ha ugye harcolni hívom az állataim, akkor a karakterlapomon látszanak.

Miután megjelentek az állat szakértelmek, innentől ezt is feltüntette

a karilapomon az állatoknál. Most van 4 új állatom a 4 régi mellé, és

behívtam harcolni kettő régi mellé kettő újat, akiknek van 11 szakipontjuk.

A problémám az lenne, hogy a régiekhez, akiknek van ősköves felszerelése

annak fel van tüntetve a kifejlesztett szakértelem és a pontja is, míg az újaknak

akiknek nincs ősköves felszerelése, azoknál nem látszik sem a szakértelem, sem

a szakipont????????????????
Pontszám: 4.34
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2324. hozzászólás - 2010.07.10. 13:16:38 (Válasz altair #2323 hozzászólására.)
"A problémám az lenne, hogy a régiekhez, akiknek van ősköves felszerelése annak fel van tüntetve a kifejlesztett szakértelem és a pontja is, míg az újaknak akiknek nincs ősköves felszerelése, azoknál nem látszik sem a szakértelem, sem a szakipont???????????????"

Ezt csak az tudja, aki be tud lépni hozzád. Innen nem fogjuk tudni megmondani, hogy látszik-e a szakértelem és a szakipont nálad...
трамвай-инженер
Pontszám: 0.17
népszerűaltairFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2325. hozzászólás - 2010.07.10. 13:16:48
És lássatok csodát felebarátaim!!!!!!!!!!!

Ahogy vettem egy precíziós karmot a szerencsétlennek, ráadtam, rögtön megjelent a szerzett

szakértelme és a pontszám is.

Valami elkerülte talán a figyelmem? Nem tudtam róla, hogy csak állatfelszerelés megléte esetén látszik.

Ez azt jelenti, hogy csak akkor aktív, már a szakértelem???? Arról volt szó, hogy az épület meglétéhez van

csak kötve a szaki működése. Ha átmegyek olyan szövibe ahol nincs, akkor nem műkszik.

Ha ez így van király a fejlesztés...
A hozzászólást altair módosította 2010.07.10. 13:19:17-kor
Pontszám: 5.45
népszerűaltairFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2326. hozzászólás - 2010.07.10. 13:18:02
Én azt mondom, hogy én nem láttam a felszerelés nélkülieknél.

Ahogy felraktam egy cuccot az állatra, rögtön látszik
Pontszám: 8.45
népszerűTezumanFérfi
Végzetúr tehetség
122 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: küldetések
2327. hozzászólás - 2010.07.10. 14:15:11 (Válasz Csarmi.reg #2321 hozzászólására.)
Idézet: Csarmi.reg - 2010.07.10. 12:58:43
"Legyen mind a négy tárgyad (fegyver, páncél, pajzs, varázslat) szintje ugyanaz, mint a tiéd!"

Jól értem, hogy PONTOSAN ugyanannyi? Ha igen, nem lehetne úgy, hogy LEGALÁBB ugyanannyi? Logikusabb lenne és több köze lenne a roleplay-hez is.

Ha már itt tartunk, miért vannak olyan küldetések, amiket NYILVÁNVALÓAN csak a játék szellemének (ez elvileg egy szerepjáték ahol nyerni akarsz meg ellenségeid vannak meg minden) NEM megfelelő együttműködéssel lehet megcsinálni.

(döntetlenes küldi, öld meg egy ellenfél beidomított állatát és még ezret sorolhatnék)


Ugye ezeket elvileg sok-sok türelemmel meg LEHETNE csinálni. ELVILEG. Gyakorlatilag azért nem járható ez az út, mert egyszerre legfeljebb egy aktív küldetésed lehet. Ha kettő lehetne, akkor legalább lehetőség lenne rá, hogy valaki fairplay módon jáccon. így nincs. Vagy 'csalsz', vagy elakadsz örökre.


Igen, PONTOSAN annyi. A "LEGALÁBB ugyanannyi"-t ugyan egyszerűbb lenne megcsinálni de semmivel sem lenne " több köze a roleplay-hez"
A döntetlen küldetésen kívül egyikhez sem kell együttműködni senkivel. Legalábbis én nem tettem. Azt meg végképp nem értem hogy egy közös cél elérése miatti összefogás miért lenne összeegyeztethetetlen a "szerepjátékkal". Egymás segítése pedig nem csalás.
+ Óriási tévedésben vagy!!!! NEM ELLENSÉGEID, hanem ELLENFELEID vannak. Nekem spec a játékosok között már nem csak ellenfeleim hanem, már barátaim is vannak.
Nem sírni kell hanem gondolkozni és elvégezni a feladatokat/küldetéseket. Menni fog neked is csak akarni kell.
Örülj neki hogy a küldetések miatt van még kihívás a számodra...
A hozzászólást Tezuman módosította 2010.07.10. 14:23:27-kor
Pontszám: 7.95
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2328. hozzászólás - 2010.07.10. 14:26:23 (Válasz altair #2326 hozzászólására.)
Lehet, hogy ez csak egy új feature ami még be sincs jelentve és Baraty-nak kimaradt az a rész, hogy akkor is látszódjon amikor nincs fent állattárgy, hogy őszinte legyek én eddig azt se vettem észre, hogy a tárgyas állataimnál ki van írva.
Remélem nem mondok nagy hülyeséget ha igen, hát bocsánat!
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.20
népszerűJégkirálynőNő
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2329. hozzászólás - 2010.07.10. 14:36:47 (Válasz Freez #2328 hozzászólására.)
A kérdés csak az, hogy kell-e ősköves állatfelszerelés az állatok szakértelmeinek élességéhez,

csakúgy mint a kényelmi funkciókhoz a prém, vagy csak elírás az egész...

Kicsit sem mindegy
Pontszám: 3.47
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2330. hozzászólás - 2010.07.10. 15:06:24
működik a szaki ősköves motyók nélkül is...ugyanis kritikus sebzésnél kiírja ha az állatok azt ütnek és nekem már azelött is kiírta mielött vettem az állataimnak cuccost...de tény hogy a szakipontjaikat csak azután láttam én is miután rájuktettem a felszerelésüket...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.46
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2331. hozzászólás - 2010.07.10. 16:06:08
nem leszek népszerű, de ez van, majd lepontoztok:

csak engem idegesít, hogy megy a komoly témában ötletelés, és kb kis túlzással forradalom stb, erre sorban jelennek meg az emberek: nem jelenik meg a szakértelem pont, hogy van ez a küldetés.

titeket egyáltalán nem érdekel, hogy mi zajlik a VU-ban, és itt ebben a topicban pl????
költői kérdés volt, mivel ha elolvasná a topicot, akkor kiderülne egyértelműen, hogy ez a játék fejlesztése nevet viseli, és nem a kérdezz, és mi válaszolunk nevet. nem is ide tartozik.
ez olyan, mintha kb a háború közepén, a bombázások alatt te kitalálnád, hogy semmi gond, összedől pár épület, én azért kimegyek a duna partra napozni...
Pontszám: 8.49
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2332. hozzászólás - 2010.07.10. 16:36:44
Miklós (legalábbis a belépése) online. Kíváncsi vagyok, reagál-e valamit a felhozott dolgokra, változott-e a véleménye.

szerk:
Tessék! Mire beírom, márki is lépett.
A hozzászólást Vaczakka módosította 2010.07.10. 16:37:59-kor
Pontszám: 7.07
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2333. hozzászólás - 2010.07.10. 16:55:52 (Válasz Vaczakka #2332 hozzászólására.)
Miklosnak nem szokott valtozni a velemenye.. Foleg, ha hibazik..
Pontszám: 6.52
irritálóMona89Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2334. hozzászólás - 2010.07.10. 18:17:19
Nos az én véleményem viszont változott, elvették a portya%ot térkapura, remélem a lészivást meghagyják . S a képlet egyszerű , irány az 5-600 erő meg támadás , s a szivással visszajön az átlag.350 erövel már elég türhetöen müködik ,1235 közelharci sebzés a rekordom 63 szinten .ha más nem a legvégén erősebb leszek mint okosabb . Ez van mindig alkalmazkodunk , de azért egy nyilvános bocsika, tévedtem jól esett volna, nem csak nekem , mindenkinek aki érintett- e témában.
v1 Lucky Luke
Pontszám: 5.42
fórumozóMelinda21Nő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2335. hozzászólás - 2010.07.10. 19:12:43
Valaki felvilágosíthatná már kedves Miklóst arról, hogy vannak alapvető viselkedési normák és arról is, hogy már egy ideje nem kőbe vésik a dokumentációt!
Pontszám: 6.14
népszerűaltairFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2336. hozzászólás - 2010.07.10. 19:18:21 (Válasz Blazek #2331 hozzászólására.)
Lepontozni nem foglak, legfeljebb Miklóst pontoznám de nem szoktam.

Ha végignézed a listát, elég sok helyen találsz hozzászólást tőlem, ebben

vagy más témában is.

És bizony elég komoly kérdés ami az állatokkal kapcsolatos. Sajnos nem

lenne egyedi ha ilyen formában kerülne be a tudatba úgymond a költsége.

Pont ide tartozik még talán a topic is megfelelő, annak ellenére, hogy kérdéssel

kezdődik a felvetés..

Olvasd át figyelmesen és a lényeget próbáld kiszedni. Természetesen százszor

inkább a játékosok véleményezése fontos, mint másé. Mi legalább nem

csalózzuk egymást.

Ki tudja, lehet kellene.
Pontszám: 4.34
népszerűtlenCsarmi.regFérfi
Végzetúr tehetség
104 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: küldetések
2337. hozzászólás - 2010.07.11. 09:05:40 (Válasz Tezuman #2327 hozzászólására.)
Tárgyak: dehogynem lenne köze. Azt jelentené, hogy
'legyen minden tárgyad >>új<<'

Coop:

Zsákmányolj legalább X LE-t egy másik végzetúrtól, akit megtámadsz! (ezt lehet anélkül is, de sokáig tarthat)
Érj el portyában döntetlent legalább 5 alkalommal! (szinte lehetetlen együttműködés nélkül)
Támadj meg egy végzeturat, és öld meg beidomított lényét! (szinte lehetetlen együttműködés nélkül)

Anti-roleplay:

Legyen mind a négy tárgyad (fegyver, páncél, pajzs, varázslat) szintje ugyanaz, mint a tiéd! (ez nagy szemétség - miért használnék velem egyszintű tárgyat 100-as kereskedelemmel. megvárhatnám, hogy egyforma szintű legyek a tárgyaimmal, ha azok nem páros szintáek lennének, ahol nincs varázslat...)

Legyen mind a négy tárgyad (fegyver, páncél, pajzs, varázslat) szintje kettővel magasabb, mint a tiéd! (dettó)

Együttműködés: az ellenségeid, ha jól olvastam...
A hozzászólást Csarmi.reg módosította 2010.07.11. 09:07:00-kor
Pontszám: 1.70
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2338. hozzászólás - 2010.07.11. 11:40:35 (Válasz altair #2336 hozzászólására.)
Engem kíváncsivá tettél...
Miért nyomsz két entert néhány szó után?
трамвай-инженер
Pontszám: 0
népszerűTezumanFérfi
Végzetúr tehetség
122 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2339. hozzászólás - 2010.07.11. 15:17:16
"Támadj meg egy végzeturat, és öld meg beidomított lényét"

Olyan embert kell támadni akinek alacsony szintű állata van. Alacsony szint = kevés ÉP
A legegyszerűbb háborúban teljesíteni, mert így óránként támadhatod a kiszemelt áldozatot.
A döntetlen az más. Ott valóban együttműködés szükséges.

Nekem is feltűnt hogy egyre több bug van a játékban.
Pl: kémkedés oldalon nem az aktuális ÉP/VP-t mutatja, hanem teljesen mást. A saját ÉP/VP-ről beszélek.
- a + sebgyógyítást adó tárgyak nem működnek.
Pontszám: 6.21
népszerűtlenCsarmi.regFérfi
Végzetúr tehetség
104 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2340. hozzászólás - 2010.07.12. 07:53:21 (Válasz Tezuman #2339 hozzászólására.)
Idézet: Tezuman - 2010.07.11. 15:17:16
"Támadj meg egy végzeturat, és öld meg beidomított lényét"

Olyan embert kell támadni akinek alacsony szintű állata van. Alacsony szint = kevés ÉP
A legegyszerűbb háborúban teljesíteni, mert így óránként támadhatod a kiszemelt áldozatot.


Elvben ez remekül hangzik, gyakorlatban nem. Nagyjából reménytelen olyan embert találni, akinek:
alacsony szintű állata van (vagy magas szintű állata éppen agyonverve) ÉS az állat harcra van állítva ÉS éppen támadható

Legalábbis mostanság ez a helyzet 50-es és 56-os szint felett. Nagyjából az összes célpontot végignéztem.
Pontszám: 2.31
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!