Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1981. hozzászólás - 2010.06.21. 16:01:49
És a lélekszivás az smafu?

Preventorixpikusszal LE TP nélkül. Pláne ahol jönnek a kristályok, hozva pp költség nélkül a fincsi LE-t TP nélkül, nyammi.
Pontszám: 7.62
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1982. hozzászólás - 2010.06.21. 16:07:51 (Válasz Kundi #1981 hozzászólására.)
Nem TP nélkül, viszont csak fele TP-vel, kell egy kis EH, és kell egy tárgy, (Preventorixpikusz) amit nem visel.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1983. hozzászólás - 2010.06.21. 16:27:03 (Válasz S0laris #1979 hozzászólására.)
Nekem nincs se szingularitas, se VF.. Itt fent is mindenfele variacio van, ahogy Jeriko is vazolta..
Pontszám: 5.78
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1984. hozzászólás - 2010.06.21. 18:19:46 (Válasz S0laris #1979 hozzászólására.)
Van egy olyan érzésem, hogy a szinglit használók száma a top 100-nál 1 kézen (max 2-őn) megszámolható.
Pontszám: 7.73
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1985. hozzászólás - 2010.06.21. 20:13:56
Mielőtt is belemegyünk hogy ki mennyire VF odafönn és mennyire számít a TP, próbáljunk fejlesztéssel kapcsolatban ötletelni, tehát mit szóltok a kihívásos ismételhető küldetéses ötletemhez?
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.46
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1986. hozzászólás - 2010.06.21. 20:25:15 (Válasz LanMaffia #1985 hozzászólására.)
nekem tetszik:) De én akár felvenném ismi küldibe a sebezz egy epikus lénybe 30.000-et, vagy 1 epikusba 3000ÉP-t(ez lehet akár több is kicsit), így is úgyis lehet pörgetni a krit vari-bénítós-10szintlépős(és térkapus) ismi küldit, akkor már miért ne lehetne többet pörgetni:D

mod: a 30.000-et nem 1 epikbe kell, hanem a küldi felvételtől számítva. entitásra persze nem lenne érvényes.
A hozzászólást Eardog módosította 2010.06.21. 20:26:04-kor
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.98
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1987. hozzászólás - 2010.06.21. 20:59:35
A szombati végzetúr találkozó után születtek meg az alábbi dolgok bennem, van amiben nem értem miért van az, van ahol másnak kéne lennie, és vannak új fejlesztések is amiknek be kellene kerülniük.

Kezdjük szép sorjában...szerencsésnek mondhatom magam mert lassan 2 éve játszok a játékkal, de itt ki is fújt minden. Még mindig van olyan dolog, amihez dúsztom sincs. Szerencsésnek mondhatom magam, mert lehet többet tudok, mint egy most kezdő új játékos.
Szerencsésnek mondhatom magam, hogy 19-én este elmentem Lanmaffiával meg Meszyékkel kocsmázni és sör mellett beszélgettünk erről az egészről. És szerencsésnek mondhatom magamat, hogy sok olyan egyszerű de mégis nagyszerű dolgot árultak el, ami eddig vakfolt volt.

I. Az "új" fejlesztés 50 őskőért automatikus sajtolás:

Kérem szépen milyen jogon kértek el egy olyan fejlesztésért 50 őskövet, ami nem csinál, szinte semmit...vagy ha ezeket csinálja akkor leírni, hogy mit csinál pontosan, nem félig-meddig...

Én személy szerint azt hittem 50 kavicsért egy olyan "gyorsítást kapok, ami automatikusan sajtol, tévednem kellett...50 kavicsért kapok egy olyan dolgot, ami automatikusan sajtol, HA 10 perc alatt csak 1 állatot fogsz el, de ha 10 perc alatt mondjuk 2 jön, akkor kiválaszhatod, hogy 1/3 őskőért, vagy 1/3 őskőért (ha már nincs kavicsod akkor csp-ért) vagy ne sajtoljon--> ez a legjobb, így van egy gyorsításod a semmiért...

II. A kivégzés szakértelem bő egy évig úgy futott, hogy az emberek nem tudták, mit is csinál pontosan...igen így már nem olyan nagy szám a Nephila, meg a Crimson féle rablások... kb. egy éve került az a kis biggyesztés is oda, hogy ha van kivégzésed akkor több Lé jön. Addig csak annyit tudtunk, hogy jó a küldetésre meg arra, hogy legyen.

III. Ha már a szakértelmeknél járunk mért csak szakértelmet lehet elfelejteni? Tulajdonságot mért nem lehet? Ilyen alapon ugyanúgy ellehetne azt is felejteni.

IV. A szerencse tulajdonság mire jó?

-Eddig én azt tudtam, hogy:

* ha magasabb mint az ellenfeledé akkor megverheted varázslat párbajban, de 10% esély mindig van a vesztésre, első ütés harcban
* ha szint* akkor több nagyobb állat jön vadászaton
* több térkapus cucc eshet

Amit eddig nem tudtam:

* szerencse tulajdonság növeli a sebzést...

De most komolyan mért nem a wikidoton vagy egy külön topicban van leírva, hogy mi-mit csinál...és le merem fogadni, hogy a TOP, meg Wart ezt már rég tudta, de az egyszerű halandó ha beledöglik sem jön rá sosem.

V. Aukciós tárgyak: Régebben volt olyan V1-n hogy a szakértelem fejlesztő relikvia -5% igen akkor még relikvia lett, ez 1-2 hónapig tuti így volt majd lebutították, gondolom az akinek ilyenje volt nem állították vissza azt 1-2 hónapot, amit Ő így kihasznált?

Szkarabeusz: régebben ez is olyan volt, hogy annyi Lé-t tudtál elvinni amennyit akartál, a poén az benne, hogy ezt nem jegyezte semmi, ha mondjuk valaki ezt megvette (akkor) és kérte ismerősét/ismerősüket (ellenszolgáltatás után vagy csak barátságból), hogy 1-2 M Lé-t vadásszon már össze és támadja meg buzogány+vaku párossal. (ez is teljesen normális dolog) bár még a jelenlegi formájában szint*500 LÉ-nél is megéri szerintem.

Fertőtlenítő gömb: ~ van, fertőző gömb mért nincs? Nem hiszem hogy mindenki csak fertőtlen akar maradni én pl. nem...

VI. Barátságos portya: valljuk be őszintén a kristálypont nem sok mindenre jó. Lehessen kihívással kamrázni, vagy őskövet lopni. A kamrázás eddig is volt, mint fejlesztés de valakik a magason nem akarták és láss csodát így lett.

VII. Ezen nagyon meglepődtem...de igaz: A TOP azért ostromolhatja Miklóst, jogosan mert tényleg halálosan elvetemült...a 20 szintes állatos küldetés, illetve a 10 szintlépős küldetésekhez a TOP ősköves cuccokat vesz, ha van Lgy-és cuccuk is akkor is min 2-4 kavics/állat. Azért ez tényleg durva, és szerintem hülyeség is. De ne emiatt döntsön már 5-70 ember, amikor mellettük 3-4000 játszik. És így nagy valószínűséggel a TOP-nak köszönhetjük, hogy adott tárgy, fejlesztés le lett butítva, Ők okosba még kihasználták, de akik már utánuk jöttek azok már csak a maradékot kapták...

VIII. Fertőzés: 0% os fertőzöttek kb. 100% többet kapnak, mint aki teljesen fertőzött...megértem, hogy Nekik ez LÉ-be került, de akik nem akartak erre fordítani azoknak is legyen már esélyük: lehessen olyat választani, mondjuk 70-75. szinten, hogy egyszerre letudhassa vki a fertőzést, úgy h összegyűjt 670 K LÉ-t vagy az összes LÉ-jét arra költi, hasonlóan az építésnél...

100%-os fertőzött jelenleg saját hordabelijét tudja támadni, vehet magának állatsebzős relikviát, így én saját eszmém felindulásából, ha már valaki "gonosz" (saját hordabelit támadhat, állatot gyilkolhat több eséllyel) akkor azoknak akiknek 100%os a fertőjük, azok 100 as (alap) lopás után kaphassanak 50%os esélyt a lopásra, a 30%-os helyett, még így is fele-fele esély lesz lopásra, és amúgy is csak elenyésző rész választja a 100%os fertőt, illetve a 100-as alap lopást!

Így elsőre ennyi, fél hullán ezekre emlékezek... :-)
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.04
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1988. hozzászólás - 2010.06.21. 21:29:25 (Válasz Viszok009 #1987 hozzászólására.)
Nem lepontozni kell, hanem válaszolni, ha meg erre sem vagytok képesek, akkor tessék lefeküdni, jóccakát!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 3.94
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1989. hozzászólás - 2010.06.21. 21:45:33 (Válasz Viszok009 #1987 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2010.06.21. 20:59:35
* szerencse tulajdonság növeli a sebzést...

Ezt kitől hallottad?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.35
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1990. hozzászólás - 2010.06.21. 21:49:40 (Válasz Ariel #1989 hozzászólására.)
Félre
A hozzászólást D4vid módosította 2010.06.21. 21:50:11-kor
Pontszám: 4.31
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1991. hozzászólás - 2010.06.21. 21:54:04 (Válasz Ariel #1989 hozzászólására.)
Attól a 2 emberkétől akikkel beszéltem...amúgy Meszy mondta.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.12
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1992. hozzászólás - 2010.06.21. 22:03:08 (Válasz Viszok009 #1987 hozzászólására.)
I. Az "új" fejlesztés 50 őskőért automatikus sajtolás:

Kérem szépen milyen jogon kértek el egy olyan fejlesztésért 50 őskövet, ami nem csinál, szinte semmit...vagy ha ezeket csinálja akkor leírni, hogy mit csinál pontosan, nem félig-meddig...

Én személy szerint azt hittem 50 kavicsért egy olyan "gyorsítást kapok, ami automatikusan sajtol, tévednem kellett...50 kavicsért kapok egy olyan dolgot, ami automatikusan sajtol, HA 10 perc alatt csak 1 állatot fogsz el, de ha 10 perc alatt mondjuk 2 jön, akkor kiválaszhatod, hogy 1/3 őskőért, vagy 1/3 őskőért (ha már nincs kavicsod akkor csp-ért) vagy ne sajtoljon--> ez a legjobb, így van egy gyorsításod a semmiért...


Ezt tudja (vastaggal szedve, ami nekem tényleg előny):
A maximális portyapontok megnövelése, kínzókamrába vitt játékosok jelölése a portyalistán, öltözet váltás egy gombnyomással, a befogott állatok automatikus kisajtolása (csak min. 60-as léleksajtolással), egy gyors gomb a napi ősköves italok megvásárlására, lehetőség a vásárlásnál mennyiség megadására, a vadászat automatikus megállítása ha maximális számú kalandod van, és egy gyors gomb amivel egyszerre több állatot elküldhetünk a kennelbe gyakorolni.
Szóval ez azért bővebb tudású.

III. Ha már a szakértelmeknél járunk mért csak szakértelmet lehet elfelejteni? Tulajdonságot mért nem lehet? Ilyen alapon ugyanúgy ellehetne azt is felejteni.

Mert a szakértelmek a következő szakértelmek költségét is növelik, míg a tulajdonságok egymástól függetlenek. Emellett a szakértelem elfelejtése jelentős taktikai elem (VF, EH, szingu, stb), míg a tulajdonság felejtése csak nyers LE, amit a hamarosan törlők használnának.

IV. A szerencse tulajdonság mire jó?

-Eddig én azt tudtam, hogy:

* ha magasabb mint az ellenfeledé akkor megverheted varázslat párbajban, de 10% esély mindig van a vesztésre, első ütés harcban
* ha szint* akkor több nagyobb állat jön vadászaton
* több térkapus cucc eshet

Amit eddig nem tudtam:

* szerencse tulajdonság növeli a sebzést...

De most komolyan mért nem a wikidoton vagy egy külön topicban van leírva, hogy mi-mit csinál...és le merem fogadni, hogy a TOP, meg Wart ezt már rég tudta, de az egyszerű halandó ha beledöglik sem jön rá sosem.

Nem a szerencsétől függ a varikör győzelme, hanem az IQ-któl. A szerencse ezt módosíthatja (max 40%-ig emeli, vagy 10%-ra csökkenti, ha nagy az IQ különbség.) Alapban 20% esély van mindig (azonos szerencsénél, sokkal gyengébb IQ-nál), hogy mégis megúszod vagy nyered a varázspárbajt.
A wikidot amúgy nem hivatalos forrás, csak a játékosok gyűjteménye a tapasztalatokról.

VI. Barátságos portya: valljuk be őszintén a kristálypont nem sok mindenre jó. Lehessen kihívással kamrázni, vagy őskövet lopni. A kamrázás eddig is volt, mint fejlesztés de valakik a magason nem akarták és láss csodát így lett.

A kihívással kamrázás fixen 0 TP-vel végtelen LE úgy, hogy közben a dögök fejlődnek. Nem magason nem akarták, hanem minden szintről többen úgy látták, hogy ez így nem kóser. Onnantól a portya meg is halt.

VIII. Fertőzés: 0% os fertőzöttek kb. 100% többet kapnak, mint aki teljesen fertőzött...megértem, hogy Nekik ez LÉ-be került, de akik nem akartak erre fordítani azoknak is legyen már esélyük: lehessen olyat választani, mondjuk 70-75. szinten, hogy egyszerre letudhassa vki a fertőzést, úgy h összegyűjt 670 K LÉ-t vagy az összes LÉ-jét arra költi, hasonlóan az építésnél...

100%-os fertőzött jelenleg saját hordabelijét tudja támadni, vehet magának állatsebzős relikviát, így én saját eszmém felindulásából, ha már valaki "gonosz" (saját hordabelit támadhat, állatot gyilkolhat több eséllyel) akkor azoknak akiknek 100%os a fertőjük, azok 100 as (alap) lopás után kaphassanak 50%os esélyt a lopásra, a 30%-os helyett, még így is fele-fele esély lesz lopásra, és amúgy is csak elenyésző rész választja a 100%os fertőt, illetve a 100-as alap lopást!

Egyszerre soha nem lehet letudni azt, amire a többség minden szinten figyelve szépen fokozatosan tudta le, viszont van rá lehetőség, hogy jelentősen gyorsítva letudja.

Ennyi
Pontszám: 7.29
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1993. hozzászólás - 2010.06.21. 22:18:53 (Válasz Viszok009 #1991 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2010.06.21. 21:54:04
Attól a 2 emberkétől akikkel beszéltem...amúgy Meszy mondta.


Amíg nem Miklóstól, vagy Baratytól hallod, addig szerintem ne higyj az ilyen mendemondáknak. Esetleg még Birkának is hihetsz
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.35
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1994. hozzászólás - 2010.06.21. 22:22:01
Ha majd 2-3 hónap múlva "nyilvános" lesz az lesz szép
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.46
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1995. hozzászólás - 2010.06.21. 22:41:29 (Válasz LanMaffia #1994 hozzászólására.)
Az elmúlt 6 nap alatt 36-tal nőtt a szerencsém és pontosan ugyan annyit sebzek, mint előtte.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.35
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1996. hozzászólás - 2010.06.21. 23:14:23
Már párszor kérdeztem, hogy miért nem lehet olyan fejlesztést betenni, hogy felejtésnél ne csak az egész szakértelmet lehessen lefelejteni, hanem csak valamennyit belőle. Egy-két szakértelemre a mai tudásommal már máshogy tennék, de csak az egészet lehet felejteni.
Pontszám: 6.93
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1997. hozzászólás - 2010.06.22. 08:06:10 (Válasz Ariel #1993 hozzászólására.)
Amellett még tudhatja Birka csak hülye lenne elmondani...és elég sok dolog így van még.

Visszatérve az automata sajthoz, nálam az automatikus azt jelenti, hogy magától csinálja (mint a mosógépnél, bekapcsolom és centrifugál, kever, stb)

Kinzóba vitt játékosok? Nagyon bonyolult az első 15 portya...

Öltözet egy gombnyomással, mintha használtatok volna ezelőtt is ilyen öltözős progit...

Nálam viszont csak ennyit ad:

-300 pp

Így viszont kicsit drága, nem gondolod?
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.12
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1998. hozzászólás - 2010.06.22. 08:37:31 (Válasz Viszok009 #1997 hozzászólására.)
pedig ez a sajtolas pont olyan

a te mosogepedbe is kell mosopor, oblito es viz, nem eleg csak megnyomni a gombot
Pontszám: 7.75
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1999. hozzászólás - 2010.06.22. 08:42:10 (Válasz Endyr #1998 hozzászólására.)
Nah jó de nem magamnak kell forgatni a dobozt amiben a ruha van, meg folyamatosan locsolni slaggal a vizet.

Én az automatát úgy gondoltam, hogy ha 10 perc alatt 2 állat jön be akkor kisajtolja és nincs -10 perc visszaszámlálás, mert ennyi erővel megadom a karakter jelszavát és szólok ismerősnek: h sajtoljá' már automatán...ilyen szemszögből öskő nélkül vadizik helyettem, az is tök automata...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.43
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2000. hozzászólás - 2010.06.22. 09:10:10 (Válasz Viszok009 #1999 hozzászólására.)
"Vadizik"? :-o
Néha felhorgad bennem a nyelvi náci, és elgondolkodom rajta, milyen mértékű anális és orális megterhelésnek kéne alávetni azokat, akik ugyanígy járnak el ékes anyanyelvünkkel egyetlen betű megspórolása miatt

(Csak hogy ontopic legyek. Pardon... )
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 6.30
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!