Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7461. hozzászólás - 2015.10.19. 07:13:22 (Válasz Dozer #7459 hozzászólására.)
Többsége nagyon tetszik, nem elszállt ötletek, javaslom küldd el ÜSZ-en keresztül fejlesztési javaslatnak.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.02
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7462. hozzászólás - 2015.10.21. 20:15:21 (Válasz Dozer #7436 hozzászólására.)
Megkaptam a választ a kérdésemre.
Kedves Dozer, köszönöm, hogy az átgondolt fejlesztési javaslataidat a templom ügyében benyújtottad, és köszönöm, hogy elfogadtátok.
Ennél nyilvánvalóbban aligha nyomhatnátok a játékosok orra alá, hogy kötelező fizetniük...
Én ugyan eddig költöttem a játékra, de a szövetségem tagjai nagyrészt nem - ez a fejlesztés, meg merem jósolni, hogy komolyan érinti majd a szövetségemet. Azt hiszem, megfogyatkozunk. Jelentősen.
De az új szövetségek nem számítanak, az új játékosok nem számítanak, és ha pénzt sem költenek, hát még annyira sem.
Nem akarok még ennél is sarkosabban fogalmazni...
Pontszám: 8.92
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7463. hozzászólás - 2015.10.21. 21:25:28 (Válasz Dozer #7459 hozzászólására.)
Idézet: Dozer - 2015.10.18. 21:33:55
Sziasztok!
Nos többször volt mar szó az aukciós tárgyak illetve lélekkufárnál vásárolható relikviák bővítéséről s gondoltam megosztom veletek az ötleteimet legyenek akar jók, akar haszontalanok.
A tételeknek nem adtam nevet, csupán a leírásukat teszem közzé

1. Mágikus regeneráció újrahasználati idejét csökkenti 20%-kal.
2. Szubtéri érzékelés maximuma megnő 10-zel
3. Epikus specializáció szakértelmed ezentúl szakértelem szint*10 regenerációt is ad. (csak epikus illetve entitás ellen)
4. Fizikai gyengítés LE költsége 10%-kal csökken (Nem vásárolható az 5. relikvia)
5. Mágikus gyengítés LE költsége 10%-kal csökken (Nem vásárolható a 4. relikvia)
6. Manakonstrukcios építésed dupla hatékonysággal működik
7. Specializációd újrahasználati ideje 5 nappal csökken
8. +1% esély esszencia találására
9. Nullás fertőzéssel támadhatsz hordatársaidra is. (Csak 30 PP-s beállításnál érvényes)
10. Sisakok szilánkköltsége 10%-kal csökken
11. Csatlóskristályod 10%-kal több Tp-t ad
12. Naponta kapsz egy sorsjegyet
13. Ősköves manaitalaid 20%-kal több varázspontot adnak
14. Portyázás italaid 5 helyett 7 PP-t adnak
15. Vadaszat italaid 5 helyett 7 CSP-t adnak
16. +1 templomi medálod lehet (Újra vásárolható, kizárólag AH-s ritka tétel!)
17. Szövetségi bajnokságnál minden támadásod kettőnek számít
18. Kínzókamrából bejövő LE-re +20%-ot ad.

Ezek nagy része nem nagy előnyt biztosító tétel/relikvia hanem inkább színesítő jelleggel bír.
Jöhetnek a kritikák.



9-es és 16-os pont nagyon rossz ötlet.
És a 11-es sem feltétlen jó ötlet.
A hozzászólást Iceman_96 módosította 2015.10.21. 21:26:05-kor
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 8.87
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7464. hozzászólás - 2015.10.22. 05:19:44 (Válasz mist #7462 hozzászólására.)
Idézet: mist - 2015.10.21. 20:15:21
Megkaptam a választ a kérdésemre.
Ennél nyilvánvalóbban aligha nyomhatnátok a játékosok orra alá, hogy kötelező fizetniük...


Miről is beszélünk most?
-Vörös mytokonithoz portyáznod kell (nem őskőigényes)
-Sárgához valamit át kell váltanod (nem őskőigényes)
-Zöldhoz manakonstrukcióznod kell (nem őskőigényes)
-Fehérhez kalandokat kell megoldanod (nem őskőigényes)
-Szürkéhez vadásznod kell (nem őskőigényes)

Elérkeztünk a kékhez... Nos ha egy templomban ilyen feladatot kapsz, van 28 napod arra, hogy elkölts 20 őskövet... Ezt azért ne nevezzük már súlyos megterhelésnek. Értem én, hogy meg kell venni 2 relikviát összesen 100 őskőért, de az csak egyszeri kiadás...
V3-Alíz
Pontszám: 6.40
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7465. hozzászólás - 2015.10.22. 05:56:22 (Válasz Iceman_96 #7463 hozzászólására.)
A 9-es tétel egy PVP-t támogató AH-s relikvia lenne, annak aki ezt szeretné. Mivel direkt kikötöttem hogy csak 30 PP-s beállításnál működik, nyilván még mindig sokkal gyengébb mint a 100% fertőzés nyújtotta előny... Szerintem adna egy pozitív lökést a PVP felé a középmezőnyben s ez a szintlépést is segítené. Nyilván nem a TOP licitálna erre a tárgyra azért a +1 vagy 2 célpontért...

16-os tétel... ezért szerintem nagy versengés lenne, látok benne akkora potenciált mint pl az aranytallérban. Miért ne lehetne még egy ilyen tétel? (Persze csak akkor ha a +% közelharci sebzésen túl, növeli a templom adta fő jutalmat is, másképp nem annyira erős...

11-es tétel: +100 TP-rol beszélünk alapjában ugye... Ezt egy közepes relikviának mondanám, vannak ennél jóval erősebbek jelenleg is...
V3-Alíz
Pontszám: 7.33
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7466. hozzászólás - 2015.10.22. 10:03:09 (Válasz Dozer #7464 hozzászólására.)
A zöld, narancs, vörös mytok és a myto csomag nyitós mind dekrétumosak nállam, nem véletlenül, ezzel az ősköves feladatoktól veszi el a dekrétumot, így azok őskövessé válnak, kész is az extra őskőkiadás a templomra.
A hozzászólást Mortal55 módosította 2015.10.22. 10:04:18-kor
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 9.56
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7467. hozzászólás - 2015.10.22. 14:09:24 (Válasz Dozer #7464 hozzászólására.)
Nem őskőigényes?

Az egésznek az az alapja, hogy legyen x csatlósod y kincskeresés szakértelemmel (szürke). Valóban, ingyen osztják a csatlósokat és az asztrális utazásokat...
A sárgához valóban "csak" átváltanod kell - igaz, az átváltó 50 őskő.
Ne számolgassunk, hogy mennyi csatlós és mennyi utazás, de ha szerinted 100-ból kijön, akkor 50ből meg kéne oldani az utazásokat.
Utánaszámolsz?

És ami a zöldet illeti - elég szépen fejlődő, mégis új szövi vagyunk. Asztrális állomás???
Értem én - hagyjuk a fenébe a szövit, és menjen ki merre lát.
Na ne már...

Én tudom, miről beszélek. Te tudod??
Pontszám: 8.57
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7468. hozzászólás - 2015.10.22. 15:24:33 (Válasz Dozer #7465 hozzászólására.)
Idézet: Dozer - 2015.10.22. 05:56:22

16-os tétel... ezért szerintem nagy versengés lenne, látok benne akkora potenciált mint pl az aranytallérban. Miért ne lehetne még egy ilyen tétel? (Persze csak akkor ha a +% közelharci sebzésen túl, növeli a templom adta fő jutalmat is, másképp nem annyira erős...


Nem kellene tovább növelni a sebzést. Baromira elszálltunk már így is. Nem véletlenül lett 20 a maximuma a templomi medáloknak.
A hozzászólást Iceman_96 módosította 2015.10.22. 15:28:00-kor
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 8.86
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7469. hozzászólás - 2015.10.22. 16:28:32 (Válasz mist #7467 hozzászólására.)
Na ez így viszont tényleg jogos. Az én fejemben totál alap volt, hogy vannak csatlósok, a mytotaláló szakik is ott vannak a szeren, stb. Esetleg csinálnál egy tételes listát, hogy nulláról mennyi őskő egy ilyen feladatot megcsinálni? Ez meggyőzőbb lenne egy érvelés során.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.65
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7470. hozzászólás - 2015.10.22. 18:57:45 (Válasz LanMaffia #7469 hozzászólására.)
Ha nem tévedek, őskő befektetés nélkül három csatlóst lehet összeszedni (templomkristály-, bajnoki- és hűség fétissel) Ha lesz folytatása a Hordák harcának, akkor ide lehet számolni a hordafétist. A többi eventes vagy minieseményes, a megszerzéséhez biztosan kell költeni, de a véletlen szerepétől is függ, mennyit.
Az asztrális kövek darabja 10 kő, de szintén véletlen, hogy mikorra tanulja meg a csatlós a kincskeresést (ha egy csatlós csak addig utazik, amíg azt megszerzi).
Kérdés, milyen szintű kincskereséssel reális a gyűjtős feladatok megoldása - a saját példámból kiindulva azért ki merem jelenteni, hogy több száz őskőről beszélünk.
A "kirohanásom" oka az, hogy ezt alapnak veszi a templom.
És a pénz mellett az is zavar, hogy egy szolidan kijelentett "csak asztrális állomás kell"-el le vannak sajnálva az új szövetségek. Én úgy gondoltam, hogy ahhoz képest, mióta vagyunk itt, elértünk valamit. És akkor még nem is beszéltem a fiatalabb szövetségekről. Nem kéne ellehetetleníteni bennünket...
De miért én érveljek? Érvelhetne Dozer is...
Pontszám: 9.86
kedvencMordusFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7471. hozzászólás - 2015.10.22. 22:42:25 (Válasz mist #7470 hozzászólására.)
Abszolút jogos meglátás, nem kellene ilyen szinten bekerülnie a templomos feladatok közé a mytobigyóknak.
Pontszám: 8.84
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7472. hozzászólás - 2015.10.22. 23:15:36
Szerintem jó ötlet volt a VT frissítés, csak az volt/lett a gond, hogy aki hangsúlyosan gyűjtötte, fejlesztette a csatlósokat és a képességeiket, azok hajlamosak elfelejteni, hogy van élet nélkülük is.
Bevallom bennem sem merült fel, hogy bárkinek gondot okozhatnának ezek az új küldetések, pedig jogos. Abban biztos vagyok, hogy Dozer nem akart senkire kötelező terheket/költségeket róni.
Sajnos a csatlósok és képességeik olyan mérföldkő és vízválasztó a játékban ami minden eddiginél mélyebb és kikerülhetetlenebb árkot vetett a játékosok rétegei közé, csoportosítsuk őket akár játékstílus, akár fizető képesség/hajlandóság szerint.
Szerintem ne kövezzük meg azokat akik üdvözölték az új feladatokat, mert nem volt benne rossz szándék, de ne is rekesszük ki még jobban a játék lehetőségeiből azokat akik nem tudnak/akarnak élni a csatlósok adta pluszokkal. Minden lekicsinylést mellőzve, elég teher és hátrány számukra a csatlósok és/vagy képességeik hiánya, ne tetézzük a játékélmény redukálásával is. Tehát szerintem ne vessük el teljesen az új feladatokat, de újra kellene gondolni, tervezni. Úgy, hogy színesítsék a Végzet Templomát, de ne lehetetlenítsék el a teljesítését azok előtt akik nem rendelkeznek csatlósarmadával és 7 képesség/fő mutatóval.
Jó lenne, ha a Játékvezetők is nyilatkoznának a témában. E probléma megoldása túlmutat a játékosokon. És nem kéne másodszor is ugyanabba az akaratlan hibába esni (nem vizsgáljuk meg több szempontból is az újítást bekerülés előtt).
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.20
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7473. hozzászólás - 2015.10.23. 04:15:28
Igen, ez így korrekt, köszönöm, Quellon!
Nem szándékosságot tételeztem fel, mégis támadólag léptem fel, ezért mindenkitől elnézést kérek, leginkább Dozertől.
Én is csak az érme egyik oldalát néztem
Esetleg megpróbáljuk korrekten megbeszélni, hogyan lehet orvosolni a helyzetet?
Pontszám: 9.55
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7474. hozzászólás - 2015.10.23. 09:42:15
Kicsit keverjuk am a dolgokat. Akkor lassuk konkretan:
Ahhoz hogy szurke mytokronitot szerezz ki kell fejlesztened egy szakertelmet es mondjuk egy AF kepesseget.Van ezeknek barmi koze ahhoz hogy hany csatlosod van? Semmi...
Ahhoz hogy narancs mytokronitot szerezz az allataidat kell gyakorlatoztatnod
Ehhez szovetsegi epulet kell meg szakertelem. Csatlos??? Nem hinnem...
Ahhoz hogy feher mytot talalj AF kepesseg kell illetve kalandokat kell megoldani. Csatlos ide kell?? Csak akkor ha meg nem erted el az AF kepessegeket.
Zold mytokronit: Igen ez igaz, nem minden szovetseg rendelkezik a mar emlitett epulettel s ha kincskeresese sincs akkor ez lehet dekretumos.
Kek mytokronit: 28 nap alatt el lehet kolteni 20 oskovet, ezt nem tartom nagy problemanak.
Piros mytokronit: Szakertelem kell hozza meg esetleg AF kepesseg. Csatlos ide sem kell.

Az erveitek arra alapulnak ahogy olvastam, hogy csatlos kincskereses illetve asztralis utazas nelkul nem lehet mytokronitot gyujteni. Ez nem igaz! A zold az egyetlen amivel egyetertek, azt ki kellene venni.
A hozzászólást Dozer módosította 2015.10.23. 09:45:31-kor
V3-Alíz
Pontszám: 7.34
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7475. hozzászólás - 2015.10.23. 09:47:19 (Válasz Dozer #7474 hozzászólására.)
Mintha azt olvastam volna hogy az asztál kincsből szerzett mitokat nem számolja a templom
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 9.38
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7476. hozzászólás - 2015.10.23. 10:03:33 (Válasz Mortal55 #7475 hozzászólására.)
De nem ám!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.41
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7477. hozzászólás - 2015.10.23. 10:51:48 (Válasz Dozer #7474 hozzászólására.)
Egyrészt igazad van, gyűjthetőek.
De másrészt akinek nincs csatlósa és/vagy nem utaztatta őket soha, az minek gyűjtötte volna eddig a kronitokat, minek fejlesztett volna dolgokat LE-ből, AFK-ból, jó drágán, ha nem is használja. Ez így kényszerítés az ő szemszögükből. Mert ha a templomokról nem akarnak lemondani, akkor kénytelenek fejleszteni a semmirese jó szakikat, AFK-kat vagy kénytelenek több száz követ belefektetni a mytokronit képességek megszerzésébe, hogy ne csak a levegőbe gyűjtsék a kronitokat, csak azért, hogy a VT-ben ne kelljen +2-5 dekrétumot használni vagy annyival több követ költeni. Tehát lemond a játék egy eddig számára elérhető részéről vagy rálép a kikényszerített ösvényre.
Az utaztatás a qrva drága és nem állja meg a helyét az, hogy ingyen is lehet szerezni asztrál köveket, mert olyan ritkán, mint a fehér holló és ahhoz is erős kincs képességösszeg kell, ami szintén nagyobb ráfordításokat igényel. És ha ilyen tempóban utaztat, ahogy ingyen asztrálkőhöz jut, akkor azt nyugodtan nevezhetjük úgy, hogy lemond a VT-ről.

Ha cáfolod, látsz megoldást, kerülőt, szívesen olvasom és ha igazad van, el fogom ismerni, de eddig nem győztél meg. (A VT kronitos/csatlósos színesítését továbbra is jó ötletnek tartom, csak a jobb módját [ami nem kényszerít többlet őskő költésre és/vagy értelmetlen fejlesztésre, gyűjtögetésre] kéne megtalálni.)
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.20
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7478. hozzászólás - 2015.10.23. 11:25:02 (Válasz Dozer #7474 hozzászólására.)
Igen, keverjük.
A legtöbbjéhez valóban nem kell csatlós, elismerem.
Tehát a csatlós nélküli játékosok vagy fölösleges szakértelmeket fejlesztenek, hogy ne kelljen dekrétumozniuk nyakra-főre a templomban, vagy a LE-t költik templomi dekrétumra.
Vagy lemondanak a templomról, és lelkesen nyomják tovább?
Inkább azon gondolkoznak el, mi értelme van a folytatásnak.
Ez egy olyan szemszög, amire neked is figyelned kellett volna.

Akkor ne keverjük tovább, erre kérek konkrét választ.

------- A módosítás:
"Kek mytokronit: 28 nap alatt el lehet kolteni 20 oskovet, ezt nem tartom nagy problemanak."
Kíváncsi lennék azok véleményére, akiknek már eleve probléma volt a már meglévő, 5-6-10 őskő elköltésére felszólító feladat....
A hozzászólást mist módosította 2015.10.23. 11:45:54-kor
Pontszám: 8.03
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7479. hozzászólás - 2015.10.23. 11:33:41 (Válasz Quellon #7477 hozzászólására.)
Ott a pont, nekem mint egyébbként köves játékos, nincs szűkségem a mito detektorokra és a hozzá tartozó szakértelmekre, a robbanás af-et se húzom de azért arra ment két szint, most a templom miatt kötelezve vagyok ezekre a funkciókra, avagy ne templomozzak?
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 9.38
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
7480. hozzászólás - 2015.10.23. 12:03:46
Én kértem hogy tételesen legyen felsorolva, hogy pontosan mennyi őskő kell ezen feladatok végrehajtására, de erre nem kaptam konkrét választ. Dozer válasza állt ehhez a legközelebb, de akkor nekiállok én is:

szürke: csak szakértelem
kék: ez őskőves. pont
zöld: szövetségi épület kell
sárga: préselő kell, 50 kavics
piros: detektor kell meg szaki, 50 kavics
narancssárga: detektor kell meg szövetségi épület, 50 kavics

Ha jól látom, 0 darab csatlósra van szükség, 2 szövetségi épületre (+előfeltétel), 150 őskő! és némi szakértelem.

A 150 őskő támadható, mert ez tényleg sok, és enélkül nem lehet teljesíteni 3 darab feladatot. A szövetségi épületes és szakértelmes panaszkodás nem jogos. Előbbihez csak LÉ kell és többen vagytok rá, ennyi erővel a gyakorlatozásra is lehetne panaszkodni, mert ahhoz is épület kell. Utóbbi meg olyan szintű panasz, mintha sírnék a fejlessz 3 IQ-t feladat miatt, miközben én nem akarok.

Lehet elfelejtjük néha, de sem a csatlósok, sem a templom (!) nem kötelező. Ha kell a jutalom a végén, akkor megcsinálod a feladatot. Tetszik, nem tetszik ez van.

Ha Miklóséknál szeretnétek könnyítést vagy módosítást elérni, akkor javaslom hogy a kötelező ősköves vonalon induljatok el, mert ahogy látom így most 4 ősköves feladat került be egy őskő nélkül játszó játékos számára. Sokszor módosítottak már ésszerű és tényeken alapuló javaslatok alapján (őskőves feladatok maximális száma, dekrétumok számának növelés, dekrétumok árának csökkentése, stb.).
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.44
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!