Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1781. hozzászólás - 2010.05.14. 11:15:34 (Válasz Birka #1780 hozzászólására.)
Szerintem inkabb az a kifordult vilag, ahol az egy helyben jaras a kifizetodo, nem a fejlodes... Furcsa ez a VU....
Pontszám: 4.70
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1782. hozzászólás - 2010.05.14. 11:17:23 (Válasz Birka #1780 hozzászólására.)
Termeszetesen tudom, hogy milyen szar a tomes, engem is akartak mar tomni, majdnem mentem is katakombaba.
A PC pedig a mi szintunkon valoban szunyogcsipes csupan, de egy 20-30-as karikbol allo kis szovinek komoly ervagas lehet.

Idézet: Birka - 2010.05.14. 10:56:50
Koc, a PC nem teszi tonkre mások játékát! Kiröhögöm, ha kapok PC-t, míg a TP töméssel törlésre kényszeríthető egy karakter, melyben benne van 1-1,5 év kőkemény kockulás! NINCS ellene védelem, és csak heccből is ki lehet baszni a másikkal.
Pontszám: 6.78
népszerűPsanyiFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1783. hozzászólás - 2010.05.14. 16:41:27
én arra gondoltam hogy lehetne egy olyat hogy döntetlen gomb a beállítások alatt és akkor ha bepipálod akkor a portyázás menüpont alatt kereshetsz más döntetleneseket akik be vannak pipálva és így megkönnyítené a döntetlenező játékosok keresését
és lehet mondjuk vmi feltétele hogy csak vakító fénnyel meg buzogánnyal lehetsz vagy pl 50 portyapont vagy akkor nem támadhatsz más 1 hétig csak döntetleneseket vagy csak 1 naponként támadhatsz vkit ha nem döntetlenes vagy vmi ilyesmi
Pontszám: 8
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1784. hozzászólás - 2010.05.17. 13:13:23
Az utóbbi héten, napokban egyre többet bosszankodom a csapdázáson, hiába van kimaxolva messze elmarad a 8%-os befogáshoz.
Egy kérésem lenne, ha lehet és megoldható valamennyi szakértelem fölött a befogási esély 50%-át fixen adja a rendszer és a többinél pedig legyen a radomgenerátorra bízva. Azaz minden X-edik levadászott lény legyen befogva, arányosítva a szakértelem adta esélyhez.
A hozzászólást Barbey módosította 2010.05.17. 13:15:46-kor
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 8.27
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1785. hozzászólás - 2010.05.17. 13:29:51 (Válasz Birka #1780 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.05.14. 10:56:50

A top nem érzi át ezt a problémát, az ő "kifordult" világukban jó a TP, de 20 szinttel alattuk már normálisan játszanak az emberek, ahol tönkreteszi a karit!


Szerintem meg épp a top-ban nincs "kifordulva" a világ, hanem az összes többi helyen. Sokszor leírtam már: a fő probléma, hogy függetlenedik egymástól a karakter tényleges ereje (fejlesztésre költött, vagy akár megszerzett LE) és a karakter erősségi besorolása (szint, TP). Nincs még egy ilyen játék, ahol karaktert lehet fejleszteni, és egy így lenne.

Sajnos a játék már annyira előrehaladt, hogy ezt a kettősséget a játékosok nagy részének sérülése nélkül megszüntetni nem lehet - esetleg egy új világon. Részemről szívesen kipróbálnék egy olyan világot, ahol egyáltalán nincs TP (se a TP-t manipuláló szakértelmek, tárgyak) a szintlépés pedig 100 (vagy pl. 100+szint), legalább veled azonos szintű karakterek ellen indított és megnyert csata után automatikusan történik. A top se tudna elhúzni, a gyengék sem szaladnának előre, építő karik eleve értelmüket veszítenék, tömés nem létezne, a szintlépés előny lenne, nem szivatás stb. Lényegesen kiegyensúlyozottabbá válna a játék.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.05.17. 13:33:17-kor
Pontszám: 8.60
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1786. hozzászólás - 2010.05.17. 14:35:11 (Válasz Jeriko #1785 hozzászólására.)
Van olyan "mérőszám", mely megmutatja, hogy egy kari mennyire van ott a szeren, ez az összes lé. Csak ezt nem szabad megmutatni, mert sok ember lelkébe belegázolna, ha azt látja, hogy nyomul mint atom, a másik meg alatta 10 szinttel jobban áll apszolút lében vagy 30%-al!
Pontszám: 5.44
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1787. hozzászólás - 2010.05.17. 14:42:27 (Válasz Birka #1786 hozzászólására.)
Hát égne is a fejem, ha kiderülne, milyen gyengus a karim
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1788. hozzászólás - 2010.05.17. 15:01:09 (Válasz Birka #1786 hozzászólására.)
Az abszolút LE sem teljesen mérvadó, mert ki tudja, ki mikor és hogyan jutott hozzá, illetve hogyan használta fel, azaz rubin triász és társai segítségével, vagy anélkül. Persze nyilván sokkal közelebb van az igazsághoz, mint a TP.
Pontszám: 7.74
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1789. hozzászólás - 2010.05.17. 15:23:37 (Válasz Birka #1786 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.05.17. 14:35:11
Van olyan "mérőszám", mely megmutatja, hogy egy kari mennyire van ott a szeren, ez az összes lé. Csak ezt nem szabad megmutatni, mert sok ember lelkébe belegázolna, ha azt látja, hogy nyomul mint atom, a másik meg alatta 10 szinttel jobban áll apszolút lében vagy 30%-al!


Messze nem, mert nem mindegy, mire költötted el: mágiára vagy kritikus ütésre, spektrális manipulációra.
De én nem a karakter erősségét akarom "mérni", hanem feloldani azt a kettősséget, amit írtam, és izgalmasabbá tenni a játékot.
Ebben a rendszerben is le lehetne maradni pl. ha nem portyázol, nem lépsz szintet, és utána mészárolni fogod a többieket, de ugye ha elkezded a portyázást, akkor záros határidőn belül szintet is lépsz. A szerzett LE viszont sokkal jobban függ a szinttől, így lemaradni nem éri meg.
Pontszám: 7.20
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1790. hozzászólás - 2010.05.17. 15:45:51 (Válasz Jeriko #1789 hozzászólására.)
Jerikó, szerintem a te rendszered is ugyan úgy megbukna mint a mostani. Most miért érdemes lemaradni a tp-vel? Hogy a karakter az adott szinten a legerősebb karit hozza össze, bajnokit nyerhessen, ne farmolják szét, stb. Hiába változna annyit a rendszer, hogy győztes portyák alapján lehet szintet lépni, a játékosok ugyan úgy az adott szint legerősebb karakterét akarnák összehozni, mivel a 99%-nak nincs esélye az abszolút toplista elejére kerülni. Rengeteget vadászna mindenki, és nagyon keveset portyáznának. Maga a portya lenne az, ami gyengítené a karaktert az adott szinten. Ugyan az a helyzet állna elő mint most, csak nem LE/TP arányt figyelne mindenki, hanem azt számolgatnák, hogy érdemes-e már nekiállni portyázni, vagy túl sokan erősebbek még nálam a következő szinten.

Talán majd egy sokadik világban a Tp a szerzett LE függvénye lesz, és akkor nem kell majd azon gondolkozni, hogy megéri-e szintet lépni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.51
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1791. hozzászólás - 2010.05.17. 15:51:52 (Válasz Ariel #1790 hozzászólására.)
Minek erősíted a karaktert, ha nem portyázol vele?
Aki meg feletted van egy szinttel, de ugyanazt csinálja, mint te, az eleve jobban jár, mert vadászatra, térkapura stb. több LE-t kap.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.05.17. 15:53:06-kor
Pontszám: 7.20
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1792. hozzászólás - 2010.05.17. 16:02:15
Ajánld a játékot barátaidnak egy speciális relikviáért!

Oké, megnéztem, elolvastam, nem érdekel. Viszont a piros figyelmeztető felirat ott maradt. Remélem nem gondolják komolyan, hogy 1 hónapig bámuljam? Valaki vigye innen a francba! Köszönöm.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.85
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1793. hozzászólás - 2010.05.17. 16:07:52 (Válasz Byzon #1792 hozzászólására.)
+1

Most 1hónapig fog ott pirulni? Mert jön majd a bajnoki nevezés az is ott virul, aztán az új üzenet. Vegyétek ki pls, ha rákattintottam.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.90
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1794. hozzászólás - 2010.05.17. 16:17:19
ajánlás... egy nyers tápot adó relikviáért... ez igen. a csúcsok csúcsa. ki tud több havert rávenni két nap kattogtatásra, aztán abbahagyják, és te megint erősebb lettél. ez kellett nagyon. és a bugok V4-en? és a kényelmi funkciók, amiért reklamálnak, stbstb.??? köszönjük a lehetőséget. nem hozott elég pénzt a V4? ejnye.
egy haldokló VU-n talán a fejlesztések segítenének, nem az új játékosok.
Pontszám: 7.84
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1795. hozzászólás - 2010.05.17. 16:20:56 (Válasz Blazek #1794 hozzászólására.)
Persze, de az több idő meg energia mint leprogizni egyetlenszem új relicet Aki játszik más online játékon az kérje meg a haverokat egy heti játékra, ennyi az egész. (Ja és mondja meg nekik hogy véletlenül se fizessenek Különben még sikeres lesz az akció és ilyen hülyeségekkel fognak foglalkozni továbbra is )
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.21
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1796. hozzászólás - 2010.05.17. 16:52:41
Valószínű nagyon kevés az abbahagyott karakter 5. szinten...
Pontszám: 8.13
kedvencScorpion666Férfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1797. hozzászólás - 2010.05.17. 16:52:42 (Válasz Blazek #1794 hozzászólására.)
Én is pont ezt írtam klánfórumon, hogy új játékosok helyett lesz egy csomó "kamukari", amit elvisznek 5-ös szintig, aztán otthagyják őket.
Így aki később regisztrál, és tényleg játszani akar, annak most már nem csak az 1. szint hullahegyein kell majd átküzdenie magát, hanem az 5. szint zombiain is.

Le lehet pontozni, de szerintem Miklósék ezzel az ötlettel öngólt rúgtak.
V2 - Sith Lord - Sötét Mágusok
Pontszám: 9.44
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1798. hozzászólás - 2010.05.17. 16:54:57
Legalább prémiumosok karikra vonatkozna, a többiekből nem sok haszna van a Beholdernek sem. De így...
Már szóltam egy-két ismerősnek, regeljenek és vigyenek el 1-1 karit pár nap alatt 5. szintig. El se kell költeni a LE-t, csak benyomni minden nap a vadászatot.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.05.17. 16:56:07-kor
Pontszám: 7.20
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1799. hozzászólás - 2010.05.17. 17:02:19
Úgy látszik bekövetkezett... Fogynak a játékosok, csökken az őskő bevétel...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.51
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1800. hozzászólás - 2010.05.17. 17:04:19 (Válasz Ariel #1799 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.05.17. 17:02:19
Úgy látszik bekövetkezett... Fogynak a játékosok, csökken az őskő bevétel...


Egy ilyen "event", ennyi "töméntelen mennyiségű újdonság, fejlesztés" mellett nem is értem hogy történhet ez meg
De a feliratot vegyék mán le az isten szerelmére!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 6.77
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!