Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3601. hozzászólás - 2011.05.15. 12:44:53 (Válasz Tiha #3599 hozzászólására.)
Szakértelmek menüpont - vastag bőr szakértelem.
Nincs mit, örülök hogy segíthettem
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.53
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3602. hozzászólás - 2011.05.15. 13:05:24
Volt már arról szó, hogy támadásnál kikapcsolható legyen, ez kecske-képoszta lenne, nem?
Egyébként nekem azzal sincs bajom, hogy fél óránként beleverni állatba 3000-eket, mert ez is taktika lehet. Miután kifekszenek az állatok, könnyedén lehet valakit elvinni kamrába.

Úgy értem: ez csak egy játék, ezért nem kell annyira halál komolyan venni, hogy az állatok kifekszenek. Tehát megfordítom a logikát.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.56
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3603. hozzászólás - 2011.05.15. 13:17:17
Hmpf...az acsarkodás ellen működik valamilyen(!) szinten a vastagbőr? Amennyiben nem, akkor itt bele lehet nyúlni (arányosan persze, azt hiszem talán régen a másod vari ellen sem működött a vastag bőr). Ez is egyfajta kecske és káposzta. ( A tájrent emiatti óbégatása nem hiszem, hogy sokaknál könnyet csalna elő.)

Pontszám: 3.64
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3604. hozzászólás - 2011.05.15. 13:30:45 (Válasz Almási Viktor #3601 hozzászólására.)
Drága barátom, szerintem a 80-as vastag bőr sem alacsony (mint ahogy azt írtam is 2vel feljebb), de ha 80-assal ennyit sebződök, akkor 200-assal is bőven fogok kapni, tehát értelme nem sok van.
De köszi a tippet, nagyon hálás vagyok a segítségért.

Na igen, amit meg Pici ír, nem vagyok meggyőződve róla, hogy az acsarkodás ellen véd-e a vastag bőr? Ha igen, akkor sem számottevő a védelem...

javaslom legyen egy állatszaki, ami kioltja az acsarkodást. Ugyanúgy működik, mint az acsarkodás, csak annyit tud, hogy annyival kevesebb lesz az ellenfél acsarkodása, mint amennyi az én "acsarkodáskivédő" szakim.
Persze ezzel még mindig hátrányban vagyok, nem árt, ha a szaki ettől függetlenül ad valami kis pluszt is, mondjuk gyógyítás hatékonyságot, sebzésfelfogást, ilyesmit.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.28
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3605. hozzászólás - 2011.05.15. 13:36:57 (Válasz Tiha #3604 hozzászólására.)
Nah, ilyenkor hol van az én legdrágább Gyapjas Kockám, aka Biri?

Miklós az én irományaimra nem rezonál, nem meglepő, de fel lehetne vetni mindkét lehetőséget (támadásnál kikapcs, illetve vastagbőr hatásának kiterjesztése vagy ellenszaki) jaah ez három, bocsi

Egyébként: mint tapasztalt állat kiiktató mondhatom, eleinte tényleg vicces volt, vagy jó volt látni, hogy "hehe, megint elájult egy", de amikor szegény Morgana-t naponta többször orrba csapom és minden állatát kiütöm...most már kicsit nekem kínos.

Jahogy, miért csapom orrba napjába többször? A válasz rém eccerű! Amikor nincs klón/kristály a közelben (104-es szint), tehát event után, akkor NIX célpont, de van 8X kontinuum (azért X, mert a franc se tudja, hogy most épp mennyi).

Vélemény? (Lehetőleg normális)

Pontszám: 3.64
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3606. hozzászólás - 2011.05.15. 13:40:33 (Válasz Tiha #3604 hozzászólására.)
80? Nekem is annyi itt 70 szinttel lejjebb, itt még elég is
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.53
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3607. hozzászólás - 2011.05.15. 13:45:41 (Válasz Tiha #3599 hozzászólására.)
Akkor geci vagyok. Miután ráköltöttem több millió LE-t a szakértelmeim kitolására, had legyek már jogosan felháborodva, hogy kidobnak egy ilyen reliket, ami játékbeli erőforrást nem használva kb megfelezi az én erőfeszítéseimet.

Az acsarkodást nem csökkenti a vastag bőr. Ez is része a játéknak. Én Xmillió LE-t a szakikra áldoztam te meg másra. Na und? Kurvára nem reális ez a dolog ami miatt most itatod az egereket. Fel lehet háborodni, hogy szemétség meg minden, de ez attól még a játék része marad. Ennyi erővel farmolni is genyóság valakit, sőt naponta többször támadni, mert hű hogy néz az már ki egy pvp jáékban, hogy többször és megcsapdosom a képét egy nap? Ugyanúgy te is fejleszthetsz acsarkodást a dögjeidnek, tolhatod a sebgyógyot. Ja, hogy erre lusta vagy? Akkor meg ne sírjál, hanem magadra vess.
V1:Eliteninja
Pontszám: 2.35
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3608. hozzászólás - 2011.05.15. 13:46:21 (Válasz Almási Viktor #3606 hozzászólására.)
Hmm..azt hiszed, hogy csak azon a szinten van élet, ahol Te játszol? Ilyen alapon veszont pont a légiósok közé illesz...szégyen ez egy tájrentesnek...

Ahogy említettem, 30 szinttel lejjebb (Tihához képest) nekem a 60-as szakik is elegek...de ezt csak a kalandok miatt kellett felrángatni. Így ezek mindig szint és ezáltal környezetfüggők.

Pontszám: 2.76
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3609. hozzászólás - 2011.05.15. 13:50:53 (Válasz Piciklon #3608 hozzászólására.)
Idézet: Piciklon - 2011.05.15. 13:46:21
Hmm..azt hiszed, hogy csak azon a szinten van élet, ahol Te játszol? Ilyen alapon veszont pont a légiósok közé illesz...szégyen ez egy tájrentesnek...


Ebből a mondatodból csak annyit értek hogy a Tyrant szégyene vagyok, ami eddig is így volt, lehet csak ezért értem
A többi viszont sötétség, nem értem mit akarsz ezzel mondani, de komolyan.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.53
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3610. hozzászólás - 2011.05.15. 13:56:52 (Válasz Almási Viktor #3609 hozzászólására.)
Persze, hogy a Tyrant szégyene vagy, te csaklis majom!
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.56
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3611. hozzászólás - 2011.05.15. 14:00:13
Inkább a felvetett problémával kéne foglalkozni.

Almási Viktor: amennyiben a többit nem tudod vagy nem akarod értelmezni, semmi baj. De annyi lehetne benned, hogy minimális tisztelet mutass a másik iránt. (Neeeem, nem kell mély értelmet adni ennek. Pusztán minimális kulturáltság kérdése az egész. Nagyon jól játszod a hülyét, de ideje lenne más szerep, mert most már csak ripacskodsz.) PM-ben folytathatjuk, ha akarod, de szerintem Te nem akarod.

Pontszám: 2.76
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3612. hozzászólás - 2011.05.15. 14:01:12
Tudja már valaki, hogy pontosan hogy működik a felcser? Milyen a hatékonysága? Lehet, hogy 10-es szinten teljesen megfelelő a hatásfoka, és nincs is szükség másra.
Az acsarkodás ellen nem működik a vastagbőr, de ez szerepel a szaki leírásában is. Szerintem nem az acsarkodást kellene gyengíteni. A gond az, hogy a sok állatszakiból alig van valami, ami használható. Pl a regeneráció is jó szolgálatot nyújthatna az állatoknak, de a jelenlegi formájában gyakorlatilag semmit sem ér, annyira minimális a hatása. Legalább 10 ép-t kéne gyógyítson szintenként a jelenlegi 1 helyett, hogy elgondolkozzon a fejlesztésén az ember.
A hozzászólást Ariel módosította 2011.05.15. 14:04:10-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.43
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3613. hozzászólás - 2011.05.15. 14:07:27 (Válasz Piciklon #3611 hozzászólására.)
Idézet: Piciklon - 2011.05.15. 14:00:13
Inkább a felvetett problémával kéne foglalkozni.


Nincs itt semmi probléma. Annyi az egész történet hogy reggel leverték Tiha összes állatát, erre ő ezen annyira megkeseredett hogy felírta ide a fórumra hogy mindenki átérezze az ő nyomorát
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 7.20
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3614. hozzászólás - 2011.05.15. 14:13:49 (Válasz Eliteninja #3607 hozzászólására.)
Igen, megint oda jutottunk, hogy mivel én felvetettem egy kérdést, amiről kiderült, hogy akár probléma is lehet, ezzel én akkor most picsogok.

De amíg te elnyomsz "töbmillió LÉ-t" a másodlagos szakik fejlesztésére, addig én elnyomtam közel annyit az "ellenszakik" fejlesztésére, mégsem érnek semmit. (főleg azért, mert ahogy te is írtad, az acsarkodás ellen NEM HAT a vastagbőr! Azzal, hogy én is acsarkodást fejlesztek, csak azt érem al, hogy ugyanolyan bunkó leszek, mit te, és még több bunkót nevelünk, mert akkor más is fejlesztacsakodást. De ettől az állataim még mindíg ugyanúgy sebződnek. Szóval ez nem megoldás. Ráadásul, ha mindenkinek lenne acsarkodása, akkor megint te picsognál, mert semmivel sem leszel különb a többiektől.

tehát jó szidni a másikat (főleg a Légióst), de hogy egy konkrét esetre SOHA nem tudtok értelmes felvetést eszközölni, csak a másikat alázni, na az a valami! Gratulálok hozzá!
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 8.37
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3615. hozzászólás - 2011.05.15. 14:16:45 (Válasz Almási Viktor #3613 hozzászólására.)
Drágabarátom: minden reggelem így kezdődik, sőt minden nap ez van. Mára lett tele a bakancs.
De te is azon mélyértelműek közé tartozol, akik a másikat előbb hülyézik le, mint, hogy a felvázolt esettel foglalkoznának. Konstruktív vagy barátom, ehhez csak gratulálni tudok!
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 8.37
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3616. hozzászólás - 2011.05.15. 14:19:04 (Válasz Tiha #3614 hozzászólására.)
Bunkó vagyok, mert kitoltam az acsarkodást? Hát ez lol, megjött? Vagy mi van? Ugyanúgy fejlesztek vastag bőrt és sebgyógyítást mint te. Nyilván egyre többek lesznek a sebzések, emelni kell a szakikon.
V1:Eliteninja
Pontszám: 4.26
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3617. hozzászólás - 2011.05.15. 14:21:34 (Válasz Tiha #3615 hozzászólására.)
Nem, én destruktív vagyok
Napi szinten kb. 5-10 állatot fektetek le itt 60-as szinten is, nem hiszem hogy ez szintfüggő lenne.

Igazából azért nem értem a "problémát", mert saját bevallásod szerint is alacsony a vastag bőr és segbgyógyítás szakid, de ahelyett hogy előbb azokat próbálnád meg kifejleszteni inkább új dolgokat javasolsz.

Mert ha lenne mondjuk 200-300-as mindkét szakid és még akkor is döglenének a dögök akkor igazat adnék neked hogy tényleg kell valami megoldás, így viszont teljesen hiteltelen a felvetésed
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.53
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3618. hozzászólás - 2011.05.15. 14:41:31 (Válasz Almási Viktor #3617 hozzászólására.)
Én nem éreztem őket alacsonynak.
DE, legyen igazad, alacsinyak. Csakhogy kinek van 200-300-as másodlagos szakija? És még mindig ott az acsarkodás, ami ellenn nem is véd. tehát, én fejlesszek mint az állat, míg a támadónak jóval kevesebb erőfeszítésébe kerül?

Elitninja:
Azért vagy bunkó (ha magadra veszed), mert ezek szerint te is betámadsz mindenkit, naponta többször, és rommávered az állatokat.
Az elején én csak azt vetettem fel, hogy az mire jó, hogy vagy nem védekezek, és állat nélkül állok, így "bárki" leverhet, vagy ha védekezek állatokkal, akkor meg szarrá verik őket pár óra alatt?

Azzal továbbra sincs baj, ha te védekezőként vered péppé az állataimat. És ugye megint csak kijött az igazi énetek, mert én az elején pontosan leírtam, hogy nem a játékosokkal vana a bajom, hanem magával a játékrendszerrel, hogy ilyen "nincs választásod" helyzetbe kényszerít!

Szóval gondolkozzunk is el azon, hogy miről vitázunk már fél napja, és miről is indultunk.
EGYETLEN egy értelmes HSZ volt, ő a felcser szakit vetette fel. Köszönöm neki, hogy építő jelleggel vett részt az ügyben, a többieknek pedig "szépjónapot" kívánok.

(megjegyzem én le is zártam volna ott a felcseres felvetésnél, mert majd kipróbálom, ha lesz rá AF, vagy megkérdezek olyat, aki használja)
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 8.64
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3619. hozzászólás - 2011.05.15. 14:52:36 (Válasz Tiha #3618 hozzászólására.)
Cserélj betétet...

bunkó vagyok, mert egy pvp játékban naponta többször is betámadok valakit, nah ez már tényleg röhejes. 110 a maxos másodlagos ez kb 25%-ot jelent.

Ha állat nélkül állsz, nem mind1, hogy ki ver meg? Támadni valószínű olyan fog, aki biztos megver. Nincs állat->nem sérülnek, TP-t sem kapnak ergó kurvára mindegy hogy ki fog megtámadni. Ha meg nálad vannak ott van a védekezős relikvia, legyél vele boldog.
V1:Eliteninja
Pontszám: 3.14
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3620. hozzászólás - 2011.05.15. 14:53:12 (Válasz Almási Viktor #3617 hozzászólására.)
Sajnos a dolog szintfüggő. Tiha még arról panaszkodik, hogy 4000+ sebzést kapnak be az állatai, 15 szinttel följebb már varázslatból és acsarkodásból 7k fölötti állatsebzés is könnyedén összehozható, ehez jön még a közelharc, aminek a nagyrésze felfogható vastagbőrrel.
Ott, ahol már 15k sebzése van egy varázslatnak, és ráadásul még a vari is ad másodlagos sebzést, már az 1000-es vastagbőr sem ér szart sem.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.22
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!