Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6501. hozzászólás - 2014.02.27. 17:30:49 (Válasz Zoole #6486 hozzászólására.)
Nincsenek 200. szintű építőmesterek sehol.
Pontszám: 7.69
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6502. hozzászólás - 2014.02.27. 17:31:39 (Válasz Birka #6499 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2014.02.27. 17:25:53
Azaz +9TP-t termel 1 év alatt az AL kútja nagyságrendileg csatánként.


FYI: az AL kutja 180 milla.

Idézet: Birka - 2014.02.27. 17:25:53
ha más relikek/hatások amúgy is növelni fogák a csatlósok TP kapását, mivel ha mindenkinek elérhető mondjuk +50 TP akkor a számolt +9 már sem olyan jelentős...


Illetve ide tartozik, hogy a csatlosok szintje felulrol korlatos, azaz ha elered azt a fejlodesi tempot, hogy 2 csatlos megszerzese kozott ki tudsz egyet maxolni, akkor a +TP jelentossege onnantol szignifikansan csokken.
A hozzászólást Kocos módosította 2014.02.27. 17:45:19-kor
Pontszám: 7.11
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6503. hozzászólás - 2014.02.27. 17:32:01 (Válasz Ddyy #6487 hozzászólására.)
Mivel eddig semmi értelmes építhető dolog nem volt, ami egy hangyapö..nyi előnyt is adott volna a nagyobb szövetségnek, egyet kell veled értenem.

Valóban semmiség.
Pontszám: 7.69
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6504. hozzászólás - 2014.02.27. 17:33:12 (Válasz Maci #6501 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2014.02.27. 17:30:49
Nincsenek 200. szintű építőmesterek sehol.

Pedig pont így jellemezném Kócot.
A hozzászólást Offsboy módosította 2014.02.27. 17:33:33-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.03
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6505. hozzászólás - 2014.02.27. 17:34:49 (Válasz Offsboy #6504 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2014.02.27. 17:33:12
Idézet: Maci - 2014.02.27. 17:30:49
Nincsenek 200. szintű építőmesterek sehol.

Pedig pont így jellemezném Kócot.


201. szintu talan helytallobb lenne, de mindenesetre megtisztelsz.
Pontszám: 7.11
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6506. hozzászólás - 2014.02.27. 17:46:01 (Válasz Maci #6503 hozzászólására.)
Tesó, ne a múlton merengj! Eddig az VOLT, de a jelen helyzetben nem kevés.
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 8.10
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6507. hozzászólás - 2014.02.27. 17:48:21 (Válasz Ddyy #6506 hozzászólására.)
Ahhoz a 70 milla kútmérethez pontosan 20 milliárd nyers LE-t kellett építeni. Szerintem jogos, hogy jár valami cserébe.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.03
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6508. hozzászólás - 2014.02.27. 17:56:21
Én úgy gondolom, hogy a komoly aktivitásért és szorgalomért cserébe, amelyet a szövetségünk tagjai mutattak az elmúlt években, bőven megérdemlik ezt az épületet .

Aki tessék-lássék játszik, eventeken parádézik fehér lovon, vagy fontosabb a családi ebéd, mint a végzetúr, annak nem lesz nagy csatlósa.
Pontszám: 7.60
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6509. hozzászólás - 2014.02.27. 17:56:38 (Válasz Maci #6500 hozzászólására.)
A 200. építőmester költői túlzás volt Boldog lennék már akkor is, ha 100. feletti tag csatlakozna hozzánk. Vagy két lelkes 70es

Az én szintemen se mindegy 45 védekezés/támadás, te is tudod, Maci. Az epikus kincsek harci értéke sem elhanyagolható 100 szintnyi különbség esetén.
A szövetségem valóban nagyon kicsi, de amikor 260K kúttal és 2 többé-kevésbé aktív taggal átvettem az irányítást(mindenki kilépett valamiért, előtte pár héttel léptem be), ahhoz képest egyáltalán nem rossz. Folyamatosan fejlődünk, csak marha kevés az aktív játékos akit még be lehetne gyűjteni. Akikkel most benn vagyunk(de legalábbis a legrégebbi tagok), azokkal azért bőven megdolgoztunk ezért, még ha jelentéktelen kis szövinek is tűnünk. Epikusban egyébként pár órán belül leszünk top 12. Szóval nem egy 20ad rangú kis izé vagyunk, akinek feltétlen az kéne a jussa legyen, hogy szép lassan eltűnjön a süllyesztőben akár így, akár úgy.
Abban tévedsz, hogy minden játékban azért jó a top szöviben lenni, mert annál több tápot kapsz. A legtöbb játék a csapatmunkára van kiélezve, azért vagy jobb egy nagy szövetségben, mert szervezetten és a társaiddal együtt mehetsz a kevésbé összeszokott társaságok ellen. Nem azért, mert a végtelenségig tápolják minden egyes fejlesztéssel a legnagyobb szövetségeket. Sehol nincs ilyen. És most nem csak erről az egy épületről van szó, hanem a teljes rendszerről, és a jövőbeni újításokról amik feltehetőleg ugyanezen a vonalon fognak továbbhaladni. Erről van szó, ez a baj. És nem vagyok hajlandó ez miatt "centralizálódni", egész egyszerűen amikor tele lesz a hócipőm már az egésszel, akkor maradok szerverhulladéknak, csak hogy ne fogyjon el az ismétlős küldikhez való célpont.
Az egyik, aki csak a szövetsége miatt okoz némi fejtörést(bár csak tegnap nem éjszakázott a kínzóba, mert fél egykor már aludtam, nem tudtam visszarakni), az Kyle. De nem ő az egyetlen, és ő még az a kategória aki ellen fel tudom venni a harcot.
Pontszám: 6.49
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6510. hozzászólás - 2014.02.27. 18:08:48 (Válasz Zoole #6509 hozzászólására.)
Zoole

Szerintem elhanyagolható 45 támadás/védekezés, mivel védekezést csak kevesen fejlesztenek, így teljesen mindegy az értéke.
100 szintnyi különbség számít, de epikusban ti is a 324-et ütitek már, nem kezdők vagytok, jó tárgyak esnek már. Ráadásul magasabb szintű tagjaitok entitásból kivehetik azt az egy-kettő cuccot, ami komoly harci értéke növel.

De, más játékokban pontosan így van. A nagy szövetség komolyabb táp. Nem is kicsit. Ha mondasz példát melyik játékban nem így van, akkor megnézném, kíváncsi vagyok rá.

Lekémkedtelek titeket, pontosan igaz itt is. A támadás/védekezés értékeitek ezen a szinten pont arra adnak lehetőséget, hogy szépen beütögessétek egymást közelharcban, mindegy a gyaktér/védfal. Itt nem látok különbséget. Kyle-on, 150-es és 140-es epikus tárgyak vannak, ez a szint gondolom neked is elérhető. Iq-ban és szerencsében valamennyivel erősebb, ott lehet előnye.
Talán ha valami komolyabb iq-s felszerelése van, ami neked egyáltalán nem elérhető (szerintem egyébként alacsony szinten is vannak erős iq-s cuccok), ott lehet esetleg előnye.
Pontszám: 7.69
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6511. hozzászólás - 2014.02.27. 18:20:08
Maci,

135. cuccok esnek jelenleg, de mivel rajtam kívül nem sokan sebzik, 160.ig már nem biztos, hogy egyhamar eljutunk.
Az entitás nagyon jó dolog lenne, ha lehetne resetelni. Nem úgy kezdtem a játékot, hogy a kisujjamból szívtam ki, mi hogyan működik, nem olvastam át a fórum több millió bejegyzését, hátha találok valami használhatót, sőt, nagyon sokáig fel sem néztem, miután volt némi nézeteltérésem nem tudom már kikkel a kvízkérdések értékelését illetően. Magyarán szólva, egy szintnyi különbséggel kértem az epikusokat. Tudod mit adnak most nekem ezért? Lópikulát. Jó nagyot. A játék egy újabb csodálatos eleme, hogy vagy úgy kezded, hogy a fórum legelrejtettebb hozzászólásait is átolvasod háromszor még ha hónapokba kerül is ez, vagy a fejlesztőcsapat haverja vagy, vagy saját magad tapasztalod ki, visszafordíthatatlan következmények árán. Kérhetem én nyugodtan 3 szintenként már az entitásokat, de jelentősége már nincsen.
Minden más játékban így működik, ami Behós. Az összes többiben nem.
Kyle-on valami sokkal nagyobb cucc szokott lenni, legalábbis amikor "rám" öltözik. Azért ez megtisztelő tőle
Pontszám: 8.16
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6512. hozzászólás - 2014.02.27. 19:01:51 (Válasz Zoole #6511 hozzászólására.)
Idézet: Zoole - 2014.02.27. 18:20:08
Az entitás nagyon jó dolog lenne, ha lehetne resetelni.

Bizony milyen jó lenne! Vagy legalább végteleníteni az entitásvadászat AF-et.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.69
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6513. hozzászólás - 2014.02.27. 19:02:14 (Válasz Maci #6508 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2014.02.27. 17:56:21
vagy fontosabb a családi ebéd, mint a végzetúr


Es komolyan vannak ilyen emberek! Nem vicc. Minden alkalommal racsodalkozom, de tenyleg letezik ilyen.
Pontszám: 8.56
kedvencTboyultFérfi
Végzetúr tehetség
133 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6514. hozzászólás - 2014.02.27. 19:03:57 (Válasz Kocos #6513 hozzászólására.)
az elvetemültek
v5 Tboyult
v2 Malőr
Pontszám: 5.83
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6515. hozzászólás - 2014.02.27. 19:11:54 (Válasz Offsboy #6512 hozzászólására.)
Az AF végtelenítése se lenne egy rossz dolog, de az entitások resetelésének biztosan sokan örülnének. Nem hiszem, hogy én lennék az egyetlen aki ennyire elszúrta volna ezt a dolgot, és inkább elkezdeném az elsőtől ütni őket újra, mint hogy csak a templomhoz használhassam őket legfeljebb, mint most. Elismerem, hogy az én hibám, na de hagy ne kerüljön már ekkora hátrányba az, aki nem úgy kezd neki egy játéknak, hogy végigolvassa a többszáz oldalas nemlétező használati utasítását, ami nemkülönben sok esetben eléggé megtévesztő leírásokat tartalmaz mert a fejlesztésért felelős személyek nem feltétlen tudnak egyértelműen fogalmazni.
Pontszám: 8.17
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6516. hozzászólás - 2014.02.27. 19:21:07 (Válasz Zoole #6515 hozzászólására.)
Nem értem, mit nem értettél az entitás ütésének szabályain. Nyilván észrevetted az elején, hogy hogyan adja a tárgyakat. Ugyanaz alapján, ahogy az epikusok dobják. Innen szerintem teljesen logikus, hogy minél magasabb szintűekre hajtasz, annál nagyobb a jutalom.
Pontszám: 6.79
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6517. hozzászólás - 2014.02.27. 19:22:24 (Válasz Zoole #6515 hozzászólására.)
A végtelenítés már csak azért is volna jobb, mert megnézném hogy egy 100-150es karakter hogy üt a templom miatt 20at egy 50K életű entitásba. Meg mivel már egyszer emeltek az AF maximumán, gyanítom jóval egyszerűbb lenne megoldani is.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.69
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6518. hozzászólás - 2014.02.27. 19:30:18 (Válasz Offsboy #6517 hozzászólására.)
Ebben igazad van, a végtelenítés valóban egyszerűbb talán, és hosszú távon hasznosabb is. Egyébként úgy ütsz ilyen esetben templomhoz entitást, hogy nagyon nekivetkőzöl(minden cucc lehetőleg 1. szintű), lepakolod az állatokat, és két entitásból hozod össze a 20 ütést.

Maci, egyébként ez az entitások "használati utasítása" :

A szövetséged által legyőzött, mostanra már nevetségesen gyengének számító epikusok közül néhány túlélte a csatát hihetetlen szerencséjének köszönhetően, és rabként tengődik tömlöcötökben. Lehetőséged van gyakorolnod ezen entitások ellen a harcot, hogy lemérhesd, mennyire nagy már a hatalmad. Sőt, minden tizenötödik így legyőzött ellenfél után 10 aranydukátért választhat egy epikus kincset azok közül, amelyet a lélekkufár hagyott nálatok, megvesztegetés gyanánt. Ez a harc az állataidnak nem jelent tapasztalatot. Ha olyan szégyenben maradnál, hogy ettől a könnyű csatától ÉP-d 15% alá kerül, akkor gyorsan meggyógyítod magad sebgyógyítással, de ez 1 cselekvéspontba kerül. Fontos: kellő sebgyógyítás nélkül az entitás kihívása öngyilkosság lenne, ezért csak akkor használhatod ezt az opciót, ha sebgyógyításod legalább 20-as!

Egy szóval sincs benne, hogy 3 szinttel magasabbat kell kérjél, csak az, hogy 15 entitásonként adnak kincset. Egy kezdő játékos ebből ugyanarra a következtetésre jut mint én jutottam, azaz teljesen mindegy milyet kérsz, az számít mennyit ütsz agyon. És ha sokat akarsz agyonütni, mindig a kisebb szintűt válasszad. Aztán egyszer csak kiderül, hogy ezt visszafordíthatatlanul elb@sztad. És nem ez az egyetlen, ami ennyire jól van informálva. De gondolom ezek az apróságok a legkisebb mértékben sem játszanak közre abban, hogy akárhonnan nézzük, de a VU egy elég népszerűtlen játék, egy effektíve szűk játékosrétegtől eltekintve.
A hozzászólást Zoole módosította 2014.02.27. 19:53:15-kor
Pontszám: 6.51
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6519. hozzászólás - 2014.02.27. 19:48:26
Tiszta vicc ami itt megy Ez az épület akkora előnyt ad, hogy világon nincs másik akkora Egyetlen egy 20. szintű állat sajtolásával többet érek, mint több száz portyával, amit a bónuszok adnak. Lássuk csak... most van +24 TP. Ha 34 TP lenne, ahhoz csilliárd - milliárd LÉ-t kell építeni az épületbe, és ugye az +10 TP. 20. szintű állat sajtolása vagy 5300 TP. Ez 530 csata?

Na húzzatok el másfelé vinnyogni, vagy bontsatok egy sört!
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.76
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
6520. hozzászólás - 2014.02.27. 19:58:24 (Válasz LanMaffia #6519 hozzászólására.)
Csak a napi portyázást nézve is van jelentősége, ha pedig az eventeket is szem előtt tartod, ahol igencsak megugrik a csatlós szintje, akkor messze nem ilyen jelentéktelen a helyzet. A 20. szintű állatot azért nevelgetni kell egy ideig, és foglalja a helyet is. Nem tudsz annyit tápnak nevelni 20. szintre amennyit csak el tudsz fogni, hacsak nem dobod ki a harcolókat, és a következő csatlósnak nevelődő állományt is, plusz fenntartasz egy helyet hogy véletlenül se veszíts el sima vadászatként egy esetlegesen sajtolható állatot.
És nem utolsó sorban, ne azt nézd, hogy pillanatnyilag vagy jövőhéten mekkora plusz előnyt fog ez jelenteni, hanem azt hogy egy év múlva mi lesz ennek az eredménye.
A hozzászólást Zoole módosította 2014.02.27. 20:02:59-kor
Pontszám: 7.26
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője