Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2141. hozzászólás - 2010.07.06. 22:39:20
Mindenki tudta, h így működik. a +Lés tárgy

Ha a Jv nem, akkor inkább nagy bölcsen csöndbe kellett volna maradnia.

A f*ért kell beleszólni mert nem ismerik a saját játékuk. Ilyenkor röhögök azon amikor Miklós azt mondja a találkozón,h ő is játszik és látja mi folyik a játékban. Gondolom az ö karija 2 év alatt még nem lett olyan erős, h entitásból-epikusból szerezzen ilyesmit, így nem jött rá hamarabb.

Rettegjetek vadászok
Annyira nem tudnak már magukkal mit kezdeni Behonál, h lassan az utolsó portyatárgynak is utánanéznek jól működik-e és a szabadságból visszatért Baratty első dolga beinteni ide-bár vagy 2 tucatnyi gonddal várják a népek.

Szóval rettegjetek vadászok, mert előbb utóbb ti kerültök sorra, eddig 2 éven át szopattuk a portyásokat, azok állatait tárgyait, szakértelmeit, háborúit.
rettegjetek, mert csak ti maradtok.
A hozzászólást BaalCain módosította 2010.07.06. 22:40:23-kor
Pontszám: 8.04
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2142. hozzászólás - 2010.07.06. 22:40:58 (Válasz BaalCain #2141 hozzászólására.)
rettegünk
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.49
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2143. hozzászólás - 2010.07.06. 22:53:45 (Válasz BaalCain #2141 hozzászólására.)
Az a szitu hogy portyázni-harcolni már csak akkor éri meg ha űberf@sza kocka vagy, ráadásul mindig tudod kinél van LE.
Erre pár végzetúr képes, mindenki másnak a vadászat a legajánlottabb.
Én elég jól portyázok, de sehol sincs az átlagom ahhoz képest amikor elmegyek vadászni.
És még nem is tolom láthatatlanul, mert annyira nem akarom lassítani a játékot, a láthatatlanság még rádobna kb. +30% LE/TP arányt.


Hogy a lélekszívós tárgyaktól elvették a plusz LE-t, azt minek kellett?
WTF?

JAvaslat a JV-nek, bár lehet ezt a Hibajelentés topicba kéne:


A térkapuból lehet ám LE-t szívni!
Nem tudom ez direkt van-e így, hisz elvileg portyára hat.
Jó lenne utánanézni, és ha ez bug javítani, és akkor lehetne resetelni is az entitásokat mindenkinél, hogy kivehessenek olyan tárgyat aminek értelme is van.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.39
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2144. hozzászólás - 2010.07.06. 23:23:58
A láthatatlan vadászat 20% ugyanez pepitában. 2 év után kikapják és ennyi! Küzdhetek a kvízmedálokért és még mindig kevesebb lesz.
Hype, v1
Pontszám: 5.39
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2145. hozzászólás - 2010.07.06. 23:30:30
További bugok, ne később kelljen rácsodálkozni :

- 4. állat harcra hívásánál rendszresen elmegy az első pihenni, sokszor 4-szer 5-ször is be kell hívni a negyediket, rendszeresen járok emiatt 3 állattal portyázni, mert ki a franc gondolja.
- portyalista használhatatlan, ráadásul már a portyaablakba beírt névnél rádupláz, így csak lesel hogy most beverted vagy nem-e.
- karakter törlésnél - és visszaállításnál nullázódnak a leölt entitások (képzeld Panna ha most javították volna)
- szövetség elhagyásnál az állatok ottragadnak az elhagyott szövetség kenneljében.
- lélekkúttöltésnél is számolja a térkapu pontokat, így feltöltött lélekkútnál rögtön tele van a karakter térkapuponttal.
- szövetség elhagyásnál és kisebb kínzókamrájú szövetségbe való belépésnél több kínzott lesz mint a kamra szintje.
- az összes időzítő késik a játékban, egy óra alatt több percet is.
- üzenetek menüpontba rendszeresen nem látszik a friss üzenet, bár az avatár alatt írja hogy új üzenet érkezett. Ezek az üzenetek végleg el szoktak veszni.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 8.72
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2146. hozzászólás - 2010.07.06. 23:33:43 (Válasz Almási Viktor #2145 hozzászólására.)
Ne adjál ötleteket.

És legalább van valami jó is a törlésemben. De nullázódik az előre kvízelés is erről már írtam Baratynak, ha a kategorizálás nem, akkor ez csak nekem jó.
A hozzászólást PottomPanna módosította 2010.07.06. 23:35:29-kor
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.16
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3617 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2147. hozzászólás - 2010.07.07. 06:13:54
A játékkal több ezer játékos játszik, bizony előfordul, hogy olyan hibára bukkannak néhányan, amit mi nem találtunk meg (a helyzet az, hogy a cégnél több ezernél jóval kevesebb alkalmazott van). De számítunk rá, hogyha egy játékos hibát talál, jelenti: Felhasználási feltételek:
3. Játékban lévő hibák
Kérjük a játékosokat, hogy a játékban talált hibákat, úgynevezett bugokat jelentsék a bug vegzetur hu e-mail címen. Az ilyen bugok nem használhatók ki akkor sem, ha nem kerülnek azonnal javításra.

Őszintén remélem, hogy nem volt olyan játékosunk, aki úgy gondolta, a térkapu az is egyfajta portyázás, és ezért a fenti jelenség nem hiba, hanem feature. Aki viszont tisztában volt a fenti hibával, kihasználta, és nem jelentette, az bizony csalt. Sajnos, nem tudjuk, ki mikor jutott hozzá ilyen tárgyhoz, használta-e térkapuzás közben, és ha igen, feltűnt-e egyáltalán neki, hogy bónuszt kapott rá, és összesen mennyi LE-t szerzett így. Ezért minden szándékunk ellenére a hibával visszaélőket megbüntetni nem tudjuk (max.azt, aki ezzel nyíltan elhenceg), és az így szerzett LE-t sem fogjuk levonni. Az egyetlen, amit tehetünk, hogy a hibát sürgősen javítjuk.
Arról az álláspontról, hogyha eddig így működött, akkor ezután is működjön így, hadd tápoljon belőle mindenki:

1. Az ilyen tárgy nem triviálisan megszerezhető. Aki eddig erről nem tudott (azaz a játékosok igen jelentős többsége) ha neki is áll most entitásból kinyerni (már ha nem maxolta ki, és tud vele haladni) akkor is további hátrányba kerül azokhoz képest, akik ebből már tápoltak.
2. Aki épp most / nemrégiben szerezte meg ezt a tárgyat, azért, hogy a hibát kihasználva előnyhöz jusson - nos, az szégyellje magát hogy nem jelentette a hibát ehelyett.
3. Aki eddig X ideig tápolt belőle, ha minden továbbra is így marad, további Y ideig fog tápolni belőle. Tehát aki ezután szerzi meg, és Y-K ideig tápol vele, semmiképp sem hozza be így a "lemaradását", inkább azt tovább növeli (ld. 1. pont).

Tehát ha minden marad a régiben, az csak annak jó, aki ezzel korábban is visszaélt, senki másnak.

Viktor - köszönjük a hibalistát!
Pontszám: 2.76
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2148. hozzászólás - 2010.07.07. 06:28:42
Miklós, ez szép és jó. Csak olykor egyeztetni kéne a kommunikációt (DZ és Baraty meg aki még játékos panaszokkal foglalkozik)
Ugyanis csak az elmúlt fél évben több, egymásnak ellentmondó információ látott napvilágot ugyanabban a témában és mind "hivatalos forrásból" származott.

De sebaj. Max a táperek taktikáját variáltátok meg. Ami engem a legkevésbé sem zavar, hiszen már nálam is koppant az entitás korlát
(De az ilyen szintű nerfek kissé rossz szájízt hagynak maguk után...)

Pontszám: 7.21
népszerűtlenMidianFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2149. hozzászólás - 2010.07.07. 08:22:40 (Válasz Miklós #2147 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.07.07. 06:13:54

Őszintén remélem, hogy nem volt olyan játékosunk, aki úgy gondolta, a térkapu az is egyfajta portyázás, és ezért a fenti jelenség nem hiba, hanem feature. Aki viszont tisztában volt a fenti hibával, kihasználta, és nem jelentette, az bizony csalt.


Kb. másfél éve jelentettem Baratynak, hogy a gyémánt bónusz bugos, mert térkapuban is működik.
Baraty válasza ez volt: "Igen, ez direkt van így, a többi horda bónusza is működik."
További idézet a játékleírásból: "Gyémánt: A győztes portyázás során több lélekenergiát tudnak szerezni, a vesztesben pedig kevesebbet veszítenek."
Ez alapján úgy tűnik, hogy a térkapu mégis egyfajta portyázás.

Vagyis Baraty csal.
Minosa Torres - Békeidők Hírmondói
"Csaló"
Pontszám: 6.43
népszerűaltairFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2150. hozzászólás - 2010.07.07. 08:42:40
Javítsatok ki ha rosszul látom de:

Ha a verdámba 95ös helyett bioetanolt tolok, akkor büdös bunkó vagyok mert előnyben leszek

azzal szemben akinek nincs etanolt áruló kút a közelébe és az olcsóbb, sőt a repce gazdálkodótól államilag

veszem el a kombájnt, arasson a paraszt lóval?

És ha azt mondom hogy van egy Tél gyűrűm és Vérívóm és ha portya után öltem a térkapus monsztákat

mert így esett jól és láttam, hogy jobban tejelnek mint az adamantit mágusgyűrűvel vagy szorrátorral

akkor még büntit is kapok mert ide leírtam???

Ez egészen elképesztő és javasolnék egy bugfix 1.01 patch-et a JV fejekben az ötletmodulba...

A játék adta lehetőségek, persze a tiszta dolgokra gondolok, azért vannak, hogy éljen vele a gamer.

Vagy nem?

Az összes karit törölni kellene, kreálni mindegyikre egyet, azt klónozni és azt lehetne inditó karinak

választani. Ja és persze le kellene írni, hogy az anomáliák elkerülése érdekében, ha vki igazságtalanul

nagy előnyre tesz szert mert türelmes, gondolkodik cselekvés előtt stb annak az értékeit az átlaghoz

viszonyítva visszaveszik...

Tehát, ha játék közben változtatunk a szabályokon, nem először, akkor ezek mellé adjunk már vmit cserébe! Nem?

Legalább mindenkinek. Az se baj ha annak, aki próbálkozik az egyre szűkülő játéktérben némi változatos részt

használni. Amúgy nem szájtépésnek, de ilyen lenne a 100% fertőzés is.

Na, a végére nyugalom szállt meg és várom a felfüggesztő üzenetet
Pontszám: 7.60
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2151. hozzászólás - 2010.07.07. 10:08:24
Bizonyított, h minden gyémánt csal.

Kérjük drasztikusan írják vissza a karikat, mivel a térkapuból Miklós leírása alapján csalással szereztek több Lét. És mivel elmélete szerint nem lehet tudni kinek mikor volt Lés tárgya azért nem szankcionál,
szerencsés helyzetben vagyunk a gyémántoknál: csalnak amióta térkaput használnak az első ütéstől.

Vagy mostantól nem lesz gyémántbónusz a térkapura sem?
Mert mintha szó szerint ugyanaz a szöveg lenne a tárgyra írva mint a gyémántbónusznál szerepel.
Pontszám: 7.11
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2152. hozzászólás - 2010.07.07. 10:36:16 (Válasz Miklós #2147 hozzászólására.)
Miklós,

X ideje (x > 1 év) direkt rákérdeztem én is, hogy akkor a +% portya LE-t adó tárgyak adnak-e +LE-t a térkapuban. Valamint hogy hat-e a gyémánt bónusz. Többek közt ezért vettem meg a +LE-t adó állat felszerelést is.

A válasz hivatalos személytől érkezett, szóval nem igazán mondható rá a dologra, hogy "visszaélés".

A térkapus gyémánt bónusz nerfelése egyenesen nonszensz. Ez (volt?) a gyémántok utolsó valamire használható bónusza.

Azért kérlek, gondold át még egyszer. Tudom, hogy Tiéd a játék, de Mi vagyunk a játékosok.
Pontszám: 8.28
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2153. hozzászólás - 2010.07.07. 10:52:21
Elnézést kell kérnem tőletek, mert kiderült hogy régebben jeleztétek már nekem a +% le-s tárgyak térkapura hatását, és akkor azt írtam vissza, hogy normális. Igazság szerint teljesen elfeledkeztem róla, és nem tudom már, mit gondoltam a dologról akkoriban, miért írtam azt amit, de ez egyértelműen nem így lett tervezve, és valamit kezdeni kell vele. Vagy javítani, vagy hivatalosan és végérvényesen kijelenteni, hogy ezt már nem fogjuk megváltoztatni. De úgy látom, Miklós véleménye erről egyértelmű, és hacsak gyökeres változás nem lesz, ma délután kiszedem a bugot a játékból.

Idézet: Midian - 2010.07.07. 08:22:40
Vagyis Baraty csal.
Akkor kérek még 2 hét bant.
Pontszám: 7.92
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2154. hozzászólás - 2010.07.07. 10:56:56 (Válasz Miklós #2147 hozzászólására.)
Üdv Miklós!

Először is, két megoldás van, nem egy.
Az első, hogy kiveszed és változtatva az eddigi szabályokon, sok embernek lesz rossz szájíze.

A második, hogy meghagyjátok ezt a lehetőséget és akik eddig használták, nem keserednek el. Sőt, a leírást ki lehet bővíteni és mindenkinek érthető lesz, hogy HATNAK azok a tárgyak térkapuban is.

Az ilyen tárgy nem triviálisan megszerezhető.

Egyetlen tárgy sem triviálisan megszerezhető.
Azonban ilyen bónuszt elég sok tárgy ad, talán nem véletlenül - hiszen ti raktátok be őket.
Ergo ez nem érv. Tovább megyek. Itt a lehetőség, hogy a rossz LE/TP arányt most ennek a jelenségnek a hivatalossá tételével kicsit javítsátok.

Különösen örülnék neki, ha a jelenség megmaradna, hiszen v3-on a tárgyak alapvetően teljesen haszontalanok.
Amennyiben változtatni szeretnétek kérem a v3 portya képletet is változtassátok meg, hogy az ilyen bónuszt adó tárgyak megfelelően működjenek. Ez a jelenlegi problémánál több játékost érintő BUG.


Let


Ha félreérthető lennék 2 mondatban:
A lehetőséget érdemes lenne meghagyni, a tárgyak leírásán változtatni kellene. A tárgynak ez további értelmet ad, növeli a játékélményt, rossz LE/TP arányt adó események arányain javít.


Ui: Nem hiszem, hogy Baratyt jóindulata miatt bármilyen felelősség terhelné...
A hozzászólást Let. módosította 2010.07.07. 13:47:10-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.35
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2155. hozzászólás - 2010.07.07. 11:32:28
Ami a csalást illeti.

Ezek a hatások PORTYÁBAN ÉS TÉRKAPUBAN működtek kalandban NEM.
Ezért nekem spec eszembe se jutott hogy nem direkt van így.
Mellesleg elég túlzónak érzem hogy a "játékosok döntő többsége nem tudott róla".

Szerintem pont fordítva. A többség tudott róla, mi több nem kevés időt és energiát ölt bele hogy kiszedje a megfelelő tárgyakat rá!
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 8.27
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2156. hozzászólás - 2010.07.07. 11:43:01
Ezzel annyit fogtok elérni, hogy megint törölnek egy csomóan. Ez egy olyan "bugjavítás" lesz, mint az ismételhető küldiknél az elején amikor nem volt korlát. Szerintem a tárgyakat sem olyan nehéz megszerezni, entitás, epikszövi, esetleg egy nagyobb szöviben való fizetség egy ilyen tárgyért.

Amúgy meg, ha eddig "jól" működött, nem értem miért kell kivenni. A kezdet kezdetén sem mindenkinek volt TÖ/Szaki olcsóbbítója, kiszenvedték maguknak az emberek, ha nem epikusból, akkor entitásból. Most miért nem lehet ugyanezekkel ezt csinálni? mert van akinek jobban megy és esetleg a másiknak a taktikájába nem férnek bele a tárgyak vagy mi? Eddig senki nem panaszkodott, ráadásul ahogy látom egyetlen post sem született a döntés mellett...
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.11
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2157. hozzászólás - 2010.07.07. 12:35:18 (Válasz Eliteninja #2156 hozzászólására.)
Nagyon egyszeru!
A jatekosok a pozitiv jellegu bugokat szivesen hasznaljak. Joval kevesebben fogjak az ilyen jellegu hibat jelezni, mint ami negativan hat rajuk. Ilyen az ember, ezt el kell fogadni! Van meg ilyen jellegu bug, amit ugyan jelentettem, de a kft reszerol nemhogy pozitiv reakcio erkezett, h igen, utananezunk, javitjuk ha kell, ugyancsak azt a valaszt kaptam, h ez igy van jol, fogadjam el. Vajon mikor valik csalova az a jatekos, aki hasznalja?
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 7.93
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2158. hozzászólás - 2010.07.07. 12:45:11 (Válasz Moderator #2157 hozzászólására.)
Sztem ez eléggé köztudütt volt, mellesleg mindenki hozzá juthat, és senki nem gondolta volna, hogy ez bug. Legalábbis én tisztában voltam vele, de nem hittem volna, hogy bug, ezért is szereztem be a kincseket és gondolom, hogy sokan tettek így. Ha mindenki ki tudja használni akkor minek megszüntetni?
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.67
irritálóSmargd HarcosFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2159. hozzászólás - 2010.07.07. 12:45:57
Részlet a Wiki-ből:

Győzelem esetén:
Tapasztalati pontot kapsz. Ezt a visszafogott fejlődés szakértelem csökkenti.
Lélekenergiát kapsz, mely nem lehet több, mint amennyi lélekenergia nálad volt a térkapun történő átlépéskor. A kreatív affinitás nem, a gyémánt horda bónusz azonban módosítja, továbbá a térkapus ellenfelek ellen működik a lélekszívás.
V3-Szeptimusz
Pontszám: 3.38
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2160. hozzászólás - 2010.07.07. 12:51:21 (Válasz Smargd Harcos #2159 hozzászólására.)
Igen, de a wiki tényeket közöl, és nem azt hogy Miklósék hogyan akarták eredetileg... Mondjuk szerintem csúnya dolog utólag ilyenbe belenyúlni, ez is olyan dolog, ami úgy él a köztudatban, hogy igen, ez egyértelmű, így működik. Mint ahogy ilyen volt régen a kritikus ütés által megnövelt állatsebzés is...
Pontszám: 6.77
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!