Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3621. hozzászólás - 2011.05.15. 14:57:43 (Válasz Ariel #3620 hozzászólására.)
Honnan tudod? Próbáltad?
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.27
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3622. hozzászólás - 2011.05.15. 15:05:03 (Válasz Almási Viktor #3621 hozzászólására.)
Nem kell próbálni ahoz, hogy ki tudjam számolni, mennyi sebzést nyel el a vastagbőr, és hogy mennyi lenne a másodlagos sebzésem.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.62
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3623. hozzászólás - 2011.05.15. 15:06:48 (Válasz Ariel #3622 hozzászólására.)
Ismered a másodlagos és a vastag bőr képleteit?
Leírnád ide léci? Én is szeretném tudni.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.41
fórumozóLinducFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3624. hozzászólás - 2011.05.15. 15:08:03 (Válasz Piciklon #3595 hozzászólására.)
PIciklon: Semmi probléma, talin tehetsz próbát.... Max majd viszek +1 csomaggal a zsepiből + gipszet
Sör&SEX&Rock&Roll
Pontszám: 3.20
fórumozóLinducFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3625. hozzászólás - 2011.05.15. 15:15:22
Van egy jó ötletem: Minden azúros szívjon 2* akkora állatsebzést mint most, de min 10.000/ csata és 2%-ot az állat végleges törlésére is.

Minden egyéb karinál maradjon a mostani rendszer
Sör&SEX&Rock&Roll
Pontszám: 5.47
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3626. hozzászólás - 2011.05.15. 15:23:10 (Válasz Almási Viktor #3623 hozzászólására.)
A másodlagos szakik működési elvét és a vastagbőrét is leírta Miklós a hírek közé. Mindenki számára elérhető.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.62
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3627. hozzászólás - 2011.05.15. 15:32:38 (Válasz Ariel #3626 hozzászólására.)
Azt én is olvastam, aszerint elég magas vastag bőrrel teljes mértékben negálhatóak a másodlagosok.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.41
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3628. hozzászólás - 2011.05.15. 16:07:17 (Válasz Eliteninja #3619 hozzászólására.)
Ariel írta le amire én is céloztam.

Elitninja, te kitűnő vitatpartner vagy, gratulálok! Megint kiszűrted a lényeget.
nem is tudom miért próbálom meg de mégegyszer leírom:

Attól vagy bunkó (illetve egy játékos), hogy az jelent neked örömöt, ha az egekbe nyomod az állatsebzést, és naponta többször ütöd ugyanazt a játékost! És erre még büszke is vagy. Igen, ez a játékban egy lehetőség, nevezhetjük taktikának is. (tudod a vizilabdában is van lehetőség arra, hogy a vízalatt tökönrúgd az ellenfelet, akár minden alkalommal mikor találkoztok, és még a bírók sem fújnak érte mindíg, de ettől még egy büdös bunkó, aki ilyet csinál. Hiába csinálja esetleg mindenki)
Ennek a magas állatsebzésnek védekezéskor lenne taktikai szerepe, nem támadáskor.

Ezt a részt kérlek olvasd át, annyiszor, ahányszor újra hozzászólsz a témához:
Látom nem érted miről van szó, így nem is veszem a fáradtságot, hogy újra megpróbáljam elmagyarázni!
A hozzászólást Tiha módosította 2011.05.15. 16:15:08-kor
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.86
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3629. hozzászólás - 2011.05.15. 16:17:25 (Válasz Tiha #3628 hozzászólására.)
Jólvan Tádé
V1:Eliteninja
Pontszám: 2.71
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3630. hozzászólás - 2011.05.15. 16:41:17
Utolsó megmukkanásom a témában: nem értem miért kell lehurrogni valakit, akinek van egy (az ő szemszögéből) problémája és szeretne erre választ, megoldást találni?

Vagy a normális emberként való kommunikáció mára már luxus? Diplomatikusan is el lehet küldeni valakit a francba, minek a szemetszúró rosszindulat pluszba?

Nem kérek választ, ez egy költői kérdés volt.

Pontszám: 5.23
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3631. hozzászólás - 2011.05.15. 17:24:17 (Válasz Almási Viktor #3627 hozzászólására.)
Idézet: Almási Viktor - 2011.05.15. 15:32:38
Azt én is olvastam, aszerint elég magas vastag bőrrel teljes mértékben negálhatóak a másodlagosok.


Jól fogalmazol, elég magas vastagbőrrel negálhatók. Azt kiszámoltad már, hogy mekkora vastagbőr kell ahoz, hogy 15k varisebzést, aminek 35 százaléka menne az állatokba, negáljon? Elárulom, 2100-as!
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.96
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3632. hozzászólás - 2011.05.15. 17:30:12
Sziasztok. Látom előjött egy örökzöld

Anno nem keveset vitatkoztunk erről, és az alapvető probléma a 2 szakik közt az, hoyg a vastag bőr konstans ép-t fog fel, a másodlagos vari meg %-os értéket egy folyamatosan növekvő taumaturgia hatással erősített folyamatosan erősödő varázslat alapsebzésből.

Ergó a 2 függvény meredeken távolodik egymástól. Ezt Miklós is belátta, és betett bizonyos toldozó hatásokat:
-a vastag bőr 2,5x-esen hat másodlagos varira
-a bűvös kunyhó sokszorozza a vastag bőr hatásfokát
-betette relikért azt a tárgyat ami az ilyen jellegű szopadáspd ellen véd 50%-ban
-betette AFP-ből a felcsert (A szakértelem minden szintje 10%-os hatásfokkal érvényesíti a sebzéskompenzációt az állataid sebződésére!)

Ez alapvetően sajnos nem oldja meg a problémákat
Nekem 100-as vastag bőröm van maxos kunyhóval de:
-Az ellenfeleim feldughatják maguknak a másodlagos ütés szakértelmüket (teljesen értelmetlen ekkora vastag bőr ellen)
-Feldughatom magamnak a vastag bőröm, mivel spellből akár 3000-eket is bukhatok, amiből hiába nyelek el 500-at...
-Az acsarkodás ellen jelenleg semmi nem hat
-Ha sebgyogyózni akarom (tárgyakkal ~100 az is) az állatokat, akkor itt kell ülnöm 15 percenként, vagy scriptre vagyok kényszerítve?
-Az ellenfelem kifejleszt egy szaros 110-es másodlagos varit, és onnantól kezdve szarik az egészre, én meg folyamatosan növelhetem a vastag bőröm+ülhetek a gép előtt, ha támadni merek?

Meglepő, de V3 talán a legagresszívebb környezet ilyen téren. Egyetlen egy esélyed van jelenleg védekezni a kivédhetetlen másodlagos varázslat ellen, ha az ellenfelednek nem jön be a spellje... A közelharc felvenné a versenyt sebzésben a varázslatokkal, de egyszerűen ha egy közelharcosabb karakter be meri vállalni, hogy benyeli a varázslat hatásokat, akkor sajnos lehúzhatja magát 5-6 csata után a budin, mivel a blökijeit kibelezik.

1 éve mondtam, hogy lassan 10k++ sebzést lövünk spellel, mi a szar lesz, ha ebből csatánként 3500 beszalad a blökikbe?
-A blökinek nem kell folyamatosan nálad lennie
-Nem tragédia, ha néha beájulnak a blökik, akkor jelentős a gyógyulás
-Tessék 2 sett blökit tartani

Ennek ellenére bekerültek "tompító" hatások, melyek sajnos csak megkaparták a trágyadombot
Az egészre kellene egy rohadt reform...
-Ha valaki 110-es másodlagos vari szakival sebez a blökijeimbe akkor ne 1100-as vastag bőrrel védhessem már...
-Ha valaki kinyomott egy 110-es másodlagos támadást, akkor azt egy szaros 30-as vastag bőrrel ne lehessen már felfogni!
-Ha kifejlesztette az acsarkodást, akkor lehessen már ellene védekezni, ha hajlandó vagyok erre pontokat költeni!

A lé képletben helyre lehetett tenni minden hatást, hogy %-os legyen, akkor ebben a kérdésben miért nem lehet rendet tenni???
Pontszám: 9.42
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3633. hozzászólás - 2011.05.15. 17:39:46 (Válasz Almási Viktor #3623 hozzászólására.)
Vastag bőr:
Annyival csökkenti az egy körön belüli közelharci sebződését az állatodnak, ahányas a vastag bőr szakértelmed, de 1 alá nem csökkenti!
Varázslatból eredő állatsebződést is csökkent! Szakértelem szintx2,5 ponttal.
http://vegzetur.wikidot.com/skill30

Másodlagos sebzések (Miklós hozzászólása 2009.05.05.):
A másodlagos támadás és varázslás hatásfoka azonos módon működik, számítódik a sebzés egy adott százaléka, ezt csökkenti a vastag bőr, így jön ki a végső sebzés. A százalékot a szakértelem határozza meg, minél magasabb a szakértelem, annál kevesebbel növeli ezt a százalékot. Eleinte 1 szint 1%-kot ad, végül már 1 szint csak 0,1%-kot. A maximális hatásfokot 110. szinten éri el, ekkor az ellenfélnek okozott sebzésed 25%-kát szenvedi el az állata.

http://vegzetur.wikidot.com/skill6
http://vegzetur.wikidot.com/skill42
Pontszám: 6.25
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3634. hozzászólás - 2011.05.15. 17:46:15 (Válasz Ariel #3631 hozzászólására.)
Akkor már jobban megéri a magas IQ és szerencse
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.53
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3635. hozzászólás - 2011.05.15. 17:54:15 (Válasz Almási Viktor #3627 hozzászólására.)
Nézzünk egy konkrét példát:

Dorina Snowflake 120. szint V3-on:
Jelenleg minden maxos amivel állatot lehet sebezni. Alap felállásban minimum 2500-at sebez, de néha 4000-et az állatokba, ha az ellenfelénél van esetlegesen.

Rekord sebzése 8133-as spellel 1800 környéke volt az ellenfél vastag bőr emiatt. 2033 lett volna a nélkül!
Azaz egy 110-es másodlagossal "megtámogatott" spell hatását 2033/2 (kunyhó)/2,5 (vari ellen a vastag bőr) azaz 406-os vastag bőrrel lehetett volna "megfogni".
Pontszám: 6.70
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3636. hozzászólás - 2011.05.15. 17:57:11
Ment a 10-es, Birka, és én kiváncsian várom Miklós hozzászólását a témához.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 8.37
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3637. hozzászólás - 2011.05.15. 18:12:45 (Válasz Birka #3633 hozzászólására.)
Köszönöm szépen, hogy ilyen szépen összefoglaltad, amit mi csak karcolgattunk.
Ebből is világosan kiderül, hogy nem alaptalan a felháborodásom, aminek ma reggel hangot adtam. Csak hát ugye az "emberi" értékek ma is előjöttek bizonyos userekből, és nem konstruktív elmélkedés lett belőle, hanem egymás fikázása. Sajnos EZ IS A JÁTÉK része, hogy ilyen userek is írhatnak a fórumra. Biztos ez is egy taktika ...


Sajnos a másik rossz hír, hogy eszerint megint csak elég IQ-ra gyúrni, azzal védem ki legjobban az állatsebződést, ráadásul ha nyerem a varázslatkört (kritikussal), és megfelelő taumaturgiával, akkor gyakorlatilag még a csatát is megnyertem.
Ebben csak az a szép, hogy akkor IQ-n kívül minek is fejlesztünk mást?
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.73
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3638. hozzászólás - 2011.05.15. 18:32:50 (Válasz Tiha #3637 hozzászólására.)
Pontosan ettől lett ilyen a játék, elég egy(kettő) tulajdonság, hogy "király" legyél, nem sok variációs lehetőség van... AF lehetne, de ott is van pl.: A bőr evolúciója meg Az aura evolúciója, amit a Fájdalomtűrés kiolt, teljesen értelmetlen kifejleszteni őket, mert játékos ellen nem ér semmit se, csak epik ellen. Meg ugye az AF-et is mindenki fejleszti, előbb-utóbb odaérünk, hogy amik fontosabbak, meglesznek mindenkinek (újabb egyenkarakterek)... (Nem a témához kapcsolódik, tudom...)
Pontszám: 7.33
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3639. hozzászólás - 2011.05.15. 21:56:04
Kedves Birka, roppant egyszerű a megoldás:

1. Nem viszel állatokat ( jah vagy csak így tudod az ellent lealázni??) Használd az epikus, entitáns, térkapu, kaland négyeshez.

2. felviszed a sebgyógyot 300-ra
(ha a krtikus ütésre nem sajnáltad azt az 1000 pontot, akkor erre seh.)
AF pontért kifejleszted a 10 perces gyógyítást, 1 óra alatt (közben tt as sebgyógyon, így kb. 500-ast ki lehet hozni) amivel már min 10K-t lehet gyógyítani vagy többet (sajna ilyen téren nem vagyok jártas, de alap 80-al, tt nélkül 1,5K tudok gyógyítani)

3. Ott a feltámasztás esszencia

Pont ellened találták ki a másodlagost is, hogy ne "hozzám járjál naponta 10* küldetésezni, lopni, stb."
Mivel nem mindenki örül annak, hogy le van nullázva az ép-je.

Nyugodtan azt is írd le, a nagy siránkozás közben, hogy mennyi LÉ-t kaszálsz össze így naponta!

Illetve nem rég írtad mennyi milla LÉ-d van Nálad, tessék költeni a sebgyógyra, nem kell gyűjtögélni, ez nem az a játék, nem Monopoly vagy Kanaszta.

----------------------------------------

Ennyi erővel a kivégzést is lehetne nerfelni, mert hiába van vkinek 300-asja, ha még mindig ugyanannyit ad mint egy 4. szintűnek, azaz 5 ÉP/ szaki.

Ilyen téren lehet jobbítani a vadászaton kevés ez a 50 csp egyszerre. V3-n Nyugodtan kitolhatjátok 500-ra is, majd nap végén elköltöm.

Új épületek.

Mondom ezt úgy, hogy nem vagy Óz a nagy varázsló és nem is akarok az lenni.
A hozzászólást Viszok009 módosította 2011.05.15. 21:57:45-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.86
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3640. hozzászólás - 2011.05.15. 22:24:30 (Válasz Viszok009 #3639 hozzászólására.)
A lényeget nem fogtad...
A vastag bor használhatatlan jelenleg a másodlagos vari ellen, és a másodlagos támadás használhatatlan a vastag bőr miatt.
Ha mind a 3 szaki 110-es (de tőlem számolhatsz 220-as vastaggal is) akkor se változik semmi a helyzeten
A sebgyógy jó meg szép, de ahhoz a gépnél kell ülni, pont az olyanokért van bent mint én vagy te, akik lássuk be kockák a maguk módján. Aki napi 2x néz be, és ekkor szeretne 2x7 portyát kizúzni, az döbbenten tapasztalja jelenleg, hogy az állatai meghalnak 1 nap alatt, miközben ő támadott!
Jah a nálam lévő 40 milka léből egyszerűbb húzni egy 700-as iq-t és szarni bele a másodlagos varázslatokba Pont ez lenne a lényeg, hogy ne csak IQ IQ IQ IQ -ról szóljon ez is a játékban, de sajnos jelenleg aki IQ előnyben van, az ilyen téren is előnyben van

ui.:
V5-ön egész jó a kivégzés
Pontszám: 8.13
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!