Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1941. hozzászólás - 2010.06.14. 13:51:31 (Válasz Rokamoka #1939 hozzászólására.)
Idézet: Rokamoka - 2010.06.14. 13:34:45
A legelső kérdésemre elfelejtettél válaszolni.
Amennyiben a válasz az, hogy de, raboltak már (...), úgy teljesen jogtalanul érvelsz azzal, hogy más miért nem használja.

Nem felejtettem el, szándékosan nem válaszoltam, a személyeskedés nem visz sehová.
Az, hogy én mit csinálok, vagy nem csinálok semmilyen összefüggésben nincsen azzal, hogy mások mit csinálnak, vagy nem csinálnak, azzal pedig végképp semmilyenben, hogy a játékban mit lehet csinálni, vagy nem lehet.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.77
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1942. hozzászólás - 2010.06.14. 13:56:41 (Válasz Prisma #1941 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.06.14. 13:51:31
Az, hogy én mit csinálok, vagy nem csinálok semmilyen összefüggésben nincsen azzal, hogy mások mit csinálnak, vagy nem csinálnak, azzal pedig végképp semmilyenben, hogy a játékban mit lehet csinálni, vagy nem lehet.


Egy mondattal több száz előző hozzászólásoddal szemben hasonultál meg, lenyűgözően frappáns, legfőképpen meggyőző.
Ha amit most írtál, így lenne, nem jött volna létre a gyűrű.
A hozzászólást Rokamoka módosította 2010.06.14. 13:56:50-kor
Pontszám: 7.69
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1943. hozzászólás - 2010.06.14. 13:56:55 (Válasz PottomPanna #1927 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2010.06.14. 12:09:57
Vagy csak neked lehet jobb? Erősebb jobb vagy elhozol tőlem 60k-t, erre én rajtad veretem le magam és mekkora kárt okoztam neked azzal a 10tpvel.


Nagyon sokáig én is így vélekedtem, azt mondtam, hogy a tömés által adott Tp elhanyagolható, és az energiahasznosítással amúgy is lehet ellene védekezni.
Azonban láttunk számos példát, ahol a helyzet azért ennél extrémebb volt, a "tömést" már puszta szórakozásból, rosszindulatból is alkalmazták. A játék kezdete óta rengeteg dolgot raktunk be a gyengébb játékosok védelmére, az esélyegyenlőség bztosítására. A tömésre nincs akkora szükség, hogy megérje azt a mellékhatást, amit az utóbbi időben tapasztaltunk.

A kulcsok már készen vannak, jelenleg teszteljük őket, hamarosan bekerülnek.
Pontszám: 8.08
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1944. hozzászólás - 2010.06.14. 13:58:05 (Válasz Craslorg #1940 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.06.14. 13:50:48
A játékos meg jogosan reklamál a JV-nek, hogy még 10 másodperc volt hátra, hogy 15% fölé kerüljön, közben mégis lerabolták. Ja igen, a timer rossz, ÍJ... Egyetértek Rokamokával. Tehet róla? Nem. Csak szív miatta.


Bármilyen macerás is az átöltözés (valójában nem igazán az), azért lehet vele kezelni a timer problémát, és ha nem béna az illető, nem fog piroslani az Eddigi csatáid menüje.

Egyébként ez már nem először jön elő. Ugye nem mondjátok komolyan, hogy azért, mert van egy timer hiba a játékban, le kell korlátozni a pókokat? Nem a timer hibát kellene kijavítani? LOL
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.89
kedvelt tagBugattyFérfi
Végzetúr
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1945. hozzászólás - 2010.06.14. 14:05:27 (Válasz Miklós #1943 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.06.14. 13:56:55
A kulcsok már készen vannak, jelenleg teszteljük őket, hamarosan bekerülnek.


Ezt öröm hallani jelenleg majd 27k LGY-n ülök várom a kulacsot, mert eddig az Alkalmazkodás tekercsere gyűjtöttem csak addigra megjelent a kulacs, így a háttérbe szorul addig az Alkalmazkodás tekercse relikvia.

Miklós lenne egy kérdésem a Kulacsokat el lehet majd adni úgy hogy LGY-t (lélekgyémánt) is kapjunk majd értük ?
A hozzászólást Bugatty módosította 2010.06.14. 14:06:09-kor
V1: Bugatty

Eddigi szövetségek ahol voltam időrendi sorrendben:

I.: Ezüst Dragon Rend
II.: Smaragd Forrás
III.: Békeidők Hírmondói
IV.: Sötét ösvény: Innen nem megyek sehova.
Pontszám: 7.10
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1946. hozzászólás - 2010.06.14. 14:10:24 (Válasz Miklós #1943 hozzászólására.)
Miklós, azon nem gondolkoztál még, hogy hogy állhatott olyan helyzet elő, hogy a TP káros egy ilyen játékban? Talán ezt az anomáliát kéne végre megszűntetni...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.13
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1947. hozzászólás - 2010.06.14. 14:11:42 (Válasz Prisma #1944 hozzászólására.)
Egy szóval nem mondtam, hogy nem kellene a timert javítani. A jelenlegi állapotot jeleztem. De, kéne javítani, amíg azonban egy technikai hiba van, ami ellen nem lehet védekezni (max, ha az F5-re valaki rátenyerel), addig nem a felhasználó a hibás érte.
Tény, hogy a TP tömés extra méreteket ölthet, de ennek az aránya szerintem igen csekély. És - mint mások is jelezték - lehet ellene védekezni gyűrű nélkül is (100%-ban, mint ahogy lehet védekezni az LE szívás, rablás ellen is 100%-ban).
Pontszám: 6.61
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1948. hozzászólás - 2010.06.14. 14:13:54 (Válasz Rokamoka #1942 hozzászólására.)
Idézet: Rokamoka - 2010.06.14. 13:56:41
Idézet: Prisma - 2010.06.14. 13:51:31
Az, hogy én mit csinálok, vagy nem csinálok semmilyen összefüggésben nincsen azzal, hogy mások mit csinálnak, vagy nem csinálnak, azzal pedig végképp semmilyenben, hogy a játékban mit lehet csinálni, vagy nem lehet.


Egy mondattal több száz előző hozzászólásoddal szemben hasonultál meg, lenyűgözően frappáns, legfőképpen meggyőző.
Ha amit most írtál, így lenne, nem jött volna létre a gyűrű.


Természetesen nincs itt semmilyen meghasonulás, csak nem érted, hogy miért hibás a következtetésed. Na jó, segítek, megírom konkrétan, de már nekem kínos, hogy formális logika korrepetálást kell tartanom.

Tehát az, hogy XY-tól lehet-e rabolni, semmilyen összefüggésben nincsen azzal, hogy másoktól lehet-e rabolni, azzal pedig végképp semmilyen összefüggésben sincsen, hogy lehetséges-e megvédeni a LE-t a játékban. Így aztán bármilyen egyetlen konkrét XY (még ha az én is vagyok) teljesen irreleváns ebben a kérdésben, mind pro, mind kontra.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.39
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1949. hozzászólás - 2010.06.14. 14:17:30 (Válasz Craslorg #1947 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.06.14. 14:11:42

Tény, hogy a TP tömés extra méreteket ölthet, de ennek az aránya szerintem igen csekély.

Nem olyan csekély, mint azt sokan hiszik. Másrészt viszont akkor a gyilkosokat sem kellene elkapni, mert hát ugye a gyilkosságok száma is csekély. A csekély számú áldozatnak viszont elég kellemetlen, hiába kevés a sorstársa. Bocs a morbid példáért.


És - mint mások is jelezték - lehet ellene védekezni gyűrű nélkül is (100%-ban, mint ahogy lehet védekezni az LE szívás, rablás ellen is 100%-ban).

Természetesen nem lehet védekezni tömés ellen, legfeljebb úgy, ha nem játszol (katakomba, vagy folyamatos 15% alatt, az utóbbi ráadásul gyakorlatilag lehetetlen, hacsak nem scripttel).
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.30
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1950. hozzászólás - 2010.06.14. 14:27:30 (Válasz Ariel #1946 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.06.14. 14:10:24
Miklós, azon nem gondolkoztál még, hogy hogy állhatott olyan helyzet elő, hogy a TP káros egy ilyen játékban? Talán ezt az anomáliát kéne végre megszűntetni...


Ebben a jatekban azt ugy, hogy legalabb a jatekosok fele ne erezze ugy, hogy vele nagyon kibabraltak, soha nem fogod tudni megtenni.
Pontszám: 6.80
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1951. hozzászólás - 2010.06.14. 15:00:54 (Válasz Prisma #1949 hozzászólására.)
EH? Nyilván, nem tökéletes, de azért jelentősen javít a 0 LE/5-10-20TP arányon. Csak ugye erre költeni kell (mint ahogy a kronóra vagy transzcendre a másik oldalon)
Pontszám: 5.48
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1952. hozzászólás - 2010.06.14. 15:10:55 (Válasz Miklós #1943 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.06.14. 13:56:55
Azonban láttunk számos példát, ahol a helyzet azért ennél extrémebb volt, a "tömést" már puszta szórakozásból, rosszindulatból is alkalmazták.


És ott a pont. Ezt főleg kisebb szinteken csinálták, amikor a PP lényegében semmire nem kell annak aki nem pók, azonkívül sokan beregelnek egy karaktert csak azért, hogy TP-t osszanak, ami ellen nem lehetett védekezni. Ezt csak azt tudja aki átélte, nekem volt pl aki 4 hónapon! át semmi mást nem csinált a karakterével, csak felhúzta a kontit és jött egész nap. Úgyhogy gondolkodjunk már, aki azt mondja lehet védekezni ellene, az pls vázolja fel hogyan gondolja, mert nagyon kíváncsi lennék rá...
NoFear - V1
Pontszám: 7.44
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1953. hozzászólás - 2010.06.14. 15:47:40
Most vettem meg a Preventorixpikuszt, annyira örülök neki Gondoltam nem veszem meg amíg nincs rá szükség, de volt... Van egy hülye ki pöcs akit ha megtámadok, (függetlenül attól hogy vittem-e tőle vagy sem. és általában nem szoktam) képes akár egy hónapig is napi 2* betámadni, most meg a 2 támadása között 1 óra telt el... Na jólvan mondom, most elég. Klassz az új tárgy, köszönjük
Pontszám: 4.87
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1954. hozzászólás - 2010.06.14. 15:52:48 (Válasz Prisma #1949 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.06.14. 14:17:30

Természetesen nem lehet védekezni tömés ellen, legfeljebb úgy, ... folyamatos 15% alatt, az utóbbi ráadásul gyakorlatilag lehetetlen, hacsak nem scripttel).


Mintha korábban azt magyaráztad volna, ez a tökéletes védelem LE rablás ellen is Akkor az is lehetetlen? Vagy azt tökéletesen meg lehet oldani?

Egy prémiumosnak 50 csp-ja van naponta, annak elvadászása 250 perc, de mivel közben sajtolni, költeni is kell, simán számolni lehet rá 5 órát (300 perc). Szerintem aki ezt meg tudja oldani, annak a 24 óra sem lehet gond.
Pontszám: 4.56
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1955. hozzászólás - 2010.06.14. 15:59:57
Értelemszerűen, ha 4-es szinten van 10-es kereskedelmem akkor megvehetem a Preventet, ugye?
Pontszám: 5.47
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1956. hozzászólás - 2010.06.14. 16:35:07 (Válasz Jeriko #1954 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.06.14. 15:52:48

Mintha korábban azt magyaráztad volna, ez a tökéletes védelem LE rablás ellen is Akkor az is lehetetlen? Vagy azt tökéletesen meg lehet oldani?

Így van, meg lehet. Olyannyira, hogy ez rengeteg általam ismert játékosnak is sikerül. Sőt, az ismerőseim nagyobbik részének sikerül ez.


Egy prémiumosnak 50 csp-ja van naponta, annak elvadászása 250 perc, de mivel közben sajtolni, költeni is kell, simán számolni lehet rá 5 órát (300 perc). Szerintem aki ezt meg tudja oldani, annak a 24 óra sem lehet gond.

Tudom, hogy szeretsz kötekedni velem, és csak azért írod ezeket, de én meg szívesen válaszolok neked, mert engem is szórakoztat.
Tehát az elemi logika után szívesen tartok általános iskola alsós tagozatos matematika órát is:
"Kedves gyerekek, 5 nem egyenlő 24-gyel. A 24 csaknem ötszöröse az 5-nek, egész pontosan 4.8-szorosa."

A te logikád alapján egyébként érthetetlen, hogy az emberek miért vettek valaha is Suzuki Swiftet, és miért nem mondjuk BMW-t, 5-ször annyiért ugyanis simán lehet kapni, de valami nagyobb VW-t biztosan.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.77
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1957. hozzászólás - 2010.06.14. 17:35:09
Awenhai, az a gond hogy te egyrészt durván összemosod az újrakezdő+köréépített karaktereket a pókokkal, másrészt nem kevés tárgyi tévedésed van.

Nos, nem minden pók köréépített, mint ahogyan nem minden köréépített pók. Amiről te beszélsz az egy teljesen más témakör, valóban, az igen tréfás ha valaki egy ezres építésből fullos klánbónuszokba ül bele. Te viszont ezzel a kedves ellengyűrűvel minden létező játékost korlátoznál, nem csak a köréépítetteket, nem csak a pókokat, hanem általában mindenkit aki szokta használni a portyát.

Aztán, nem teljesen értem hogy hogy jön ide a kontinuumszűkítés, nekem például egy deka nincsen és nem is nagyon tervezem. Ha egy farmot naponta többször is ütnek, az nem feltétlenül abból következik hogy folyamatosan kémlelik, netán scriptelnek. Hiszed vagy sem, legalábbis itt, az alacsonyabb szinteken a farm _folyamatosan_ ül a LÉn, hol többen, hol kevesebben, egy markánsabb részük pedig azzal "védekezik" a LÉ elköltése helyett, hogy minden egyes támadás után küld egy ízes qrwaanyázást.

mindenkit támadnak, akinél LE-t találnak, lehetőleg a legalső, még támadható szinten, hogy erősek legyenek.


Ez sem igaz. Aki a legalsó támadható szintre üt, annak kaksi lesz a LÉ/tp aránya, ergo nem áll érdekében. Persze bizonyára sokan vannak olyanok akik ezt csinálják, no, nekik nem lesz erős karakterük.

Már csak az a kérdés, hogy mikor kezdenek a pókok azon sírni, hogy kevés az EH által biztosított fix LE, és minimum egymillió LE-t akarnak zsákmányolni mindenkitől.


Egyébként te sok olyan pókról tudsz akinek EH-ja van a VF helyett? Ha netán nem, az nem a véletlen műve.

Ariel:
Attól aztért nem félek, hogy szegény pókok nem találnának egy ilyen változtatás után lerabolható célpontot. Legfeljebb kénytelenek lennének felfelé támadni, és a magasabb szintű, alacsony TÖ/SZÖ-vel rendelkező karaktereket kellene farmolniuk, akik talán néha még el is vernék őket. Szörnyű


Láss csodát: az erős pókok így tesznek, ugyanis ettől lesznek erősek, általában célszerűbb a sok szinttel magasabb játékos LÉjét megvámolni mint a sokkal kisebbét. A -10 szintre való támadgatás inkább egy másik "kultúrkörben" jellemző
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 8.90
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1958. hozzászólás - 2010.06.14. 17:53:05 (Válasz Bolsevik #1957 hozzászólására.)
Lehet, hogy van pár pók, aki felfelé támad, de ha ez lenne a jellemző, akkor ez a tp tömős hisztéria sem pattant volna ki. Aki a sok szinttel magasabb játékost rabolja le folyamatosan, az röhögve kerüli ki a tömést, hiszen fel sem bukkan az áldozatának listájában.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3.69
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1959. hozzászólás - 2010.06.14. 18:07:33 (Válasz Ariel #1958 hozzászólására.)
Nem tudom hogy ezt honnan veszed. A környékemen az igazán kemény pókokat (Hype, Ösvényjáró, Gesztor, bocs ha valakit kihagytam) tudtommal úgy nagyjából senki nem támadja a kamikazékon és a tp-osztókon kívül, a saját támadásaikból sem sebződnek túl sokat, ergo ha épp nem entitásoznak vagy epikusoznak, a hpjük a max környékén álldogál. Van egy olyan gyanúm hogy ezzel pl. NoFear és a többi kisebb pók is pont ugyanígy van.

Hogy a magasabb szinteken mi a helyzet, azt nem tudom, de szerinted pl. Crimson mester avagy Dutch jellemzően felfelé vagy lefelé támadott anno? Más kérdés hogy azokon a szinteken a tp-osztók ténykedése már jóval kevesebb problémát okoz, hiszen odáig eljuttatni egy kamukaraktert nem egyszerű, másrészt az ott kiosztott tp már jóval kevesebbet számít mint lejjebb.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 8.14
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1960. hozzászólás - 2010.06.14. 18:19:56 (Válasz Bolsevik #1959 hozzászólására.)
Elhiszem, hogy max körül van az életpontjuk, de ezzel együtt is röhejesen egyszerű az ép-t 40-50% körül tartani. Az más kérdés, hogy nem teszik.
Aki nagyon felfelé támad és cserébe tömést kap, az tud ellene védekezni. Ráadásul könnyebb a dolga, mint annak, aki 15% alatt kell maradjon a vadászat alatt.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 2.80
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!